*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2980024 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Και επειδή κάποιος παραπάνω ανέφερε κάτι για μαιμούδες ανέργους, να σας πω και την δική μου εμπειρία. Πέρσυ ήμουν πρώτη στη λίστα και δούλεψα κανονικά στα ΣΔΕ. Κάτω από μένα (με σχετικά μικρή διαφορά) ήταν κάποιος με διδακτορικό και με 10 μόρια ανεργίας. Μου έκανε εντύπωση που πρώτη φορά έβλεπα το όνομα του, ενώ ξέρω σχετικά καλά το χώρο μου (περιβαλλοντολόγος).
Οπότε και εγώ google-αρα το όνομα του και τι είδα;!;!;
Ο άνθρωπος όχι απλά δεν είναι άνεργος αλλά είναι μόνιμος υπάλληλος στο δημόσιο!!! Για την ακρίβεια βρήκα και την ΑΔΑ στη Διαύγεια με την οποία έπαιρνε απόσπαση από μια υπηρεσία του δημοσίου σε κάποια άλλη!!!

Τώρα είμαι εγώ τρελλή;;; Πως στο καλό αυτός ο άνθρωπος δήλωσε 10 μόρια ανεργίας και το ΙΔΕΚΕ τα επικύρωσε μετά την "διοικητική επαλήθευση" των δικαιολογητικών;

και τι εκανες?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Δεν έκανα τίποτα, γιατί ήμουν πρώτη στη λίστα και θα ήταν τρελλό να στείλω ένσταση κατά του δεύτερου. Θα την απορρίπταν στη στιγμή. Άσε που την συγκεκριμένη διαπίστωση την έκανα αφού με κάλεσαν στο σχολείο να διδάξω. Για να είμαι ειλικρινής δεν έδωσα και πολύ σημασία τότε στο γεγονός. Πίστεψα ότι κάποια τρελλή εξήγηση θα υπάρχει. Διαβάζω όμως τώρα στο forum ότι αυτό δεν είναι ασυνήθιστο. Κυκλοφορούν πολλοί μαιμούδες άνεργοι...
Αν φέτος δω το συγκεκριμένο όνομα να μπαίνει με "μαγικό" τρόπο πρίν από μένα στη λίστα, όχι μόνο θα κάνω ένσταση, αλλά και καταγγελία (έχω κρατήσει το έγγραφο που τον καίει).
Εμένα αυτό που με τρελαίνει είναι πως αυτός ο άνθρωπος βρήκε θεωρημένη κάρτα ανεργίας και κατέθεσε. Την πλαστογράφησε;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2012, 07:15:45 μμ από sylvia77 »

Αποσυνδεδεμένος Κοροιδο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εμένα αυτό που με τρελαίνει είναι πως αυτός ο άνθρωπος βρήκε θεωρημένη κάρτα ανεργίας και κατέθεσε. Την πλαστογράφησε;

Ειτε την πλαστογραφησε ειτε εχει πολυ κοντινο προσωπο μεσα σε καποιο ΟΑΕΔ.
Για το πρωτο μιλαμε για ποινικο αδικημα και για αρχη εχει μια ποινη 3 μηνες εως 5 χρονια. Αν ομως εχει μεγαλο συμφερον απο αυτο (π.χ. προσληψη σε μονιμη θεση δημοσιου) μιλαμε για κακουργημα.
Για το δευτερο σιγουρα εχει συνεπειες και το ατομο που τον βοηθησε και αυτος ο ιδιος.
Υπολογιζω 2 χρονια φυλακιση για τον καθενα ή μονος του, για την περιπτωση των ΙΕΚ.
Σα δικαιος και ευσυνειδητος που ειμαι, εγω θα τον εβγαζα στη δημοσιοτητα.

Αποσυνδεδεμένος EK06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Bοήθεια!!!Προσπάθησα να κάνω εγγραφή (είχα κάνει και πέρυσι)  και μου εμφανίζεται το εξής : Η ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΑΣ Υ΄ΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ ΣΤΗ ΒΑΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ!!! Μα τι  κάνω λάθος?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sma20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ΕΚ06 αν έχεις χρησιμοποιήσει το ίδιο e mail με περσι ή έδωσες ίδιους κωδικούς άλλαξέ τους γιατί στους αναγνωρίζει από πέρσι!

Αποσυνδεδεμένος popins

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 271
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή πρέπει να φτιάξουμε καινούριο meil;

Αποσυνδεδεμένος EK06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ευχαριστώ!!Άλλαξα email!!Tώρα όμως  δεν μπορώ να εκτυπώσω!!Τι να κάνω!!!

Αποσυνδεδεμένος τζόρτζια1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να σας ρωτησω, επειδή δεν βρίσκω την προκήρυξη για ωρομισθιους στα σδε, μηπως μπορεί κάποιος να μου πει σε ποιό site εχει ανακοινωθεί;

Αποσυνδεδεμένος sma20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Για να εκτυπώσεις την αίτηση πρέπει να κάνεις είσοδο ξανά με τους κωδικούς σου.
H προκήρυξη βρίσκεται στο www.inedivim.gr εκεί κάνουμε και την αίτηση μας έχει link.

Αποσυνδεδεμένος τζόρτζια1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
οκ ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος EK06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριτώ!!!Δηλαδή ακόμα και έξοδο να πατήσω μπορώ να μπω ξανά και να την εκτυπωσω?
Είμαι στο βήμα που λέει εκτύπωση αίτησης μα εγώ δεν μπορώ να εκτυπωσω.

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημέρα! Να ρωτήσω και εσάς εδώ μηπως ξέρετε γιατί είμαι μες τα νεύρα πρωνικάτικα.
Έχω τελειώσει με το μεταπτυχιακό μου αλλά δεν έχω ορκιστεί (μεταπτυχιακό είναι, κάθε 2 χρόνια κάνει ορκωμοσίες, περιμένει να μαζευτούν άτομα).
Τους πήρα τηλ να ρωτήσω αν υπάρχει πρόβλημα να καταθέσω την βεβαίωση (η οποία τα αναφέρει όλα, βαθμό κτλ. μόνο ημερομηνία ορκωμοσίας δεν λέει). Το ερώτημα μου ήταν εντελώς ρητορικό , ειπά ας το ρωτήσω να μην το έχω στο μυαλό μου. Και μου λένε δεν γίνεται δεκτη!!! Μα πως είναι δυνατόν ρε παιδιά!Δεν είναι παράλογο;;!
Πείτε μου και σεις. Έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο; εχει συμβεί σε κάποιον από σας;τι να κάνω;

Αποσυνδεδεμένος Vicky_02

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας, θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Εργαζόμουν στα σδε ως φιλόλογος το 2008 τότε δεν υπήρχε η ΑΠΥ (Απόδειξη παροχής υπηρεσιών)! τί ακριβώς είναι αυτό; Μπορεί κάποιος να μ' ενημερώσει;

Αποσυνδεδεμένος steliOz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Καλημέρα! Να ρωτήσω και εσάς εδώ μηπως ξέρετε γιατί είμαι μες τα νεύρα πρωνικάτικα.
Έχω τελειώσει με το μεταπτυχιακό μου αλλά δεν έχω ορκιστεί (μεταπτυχιακό είναι, κάθε 2 χρόνια κάνει ορκωμοσίες, περιμένει να μαζευτούν άτομα).
Τους πήρα τηλ να ρωτήσω αν υπάρχει πρόβλημα να καταθέσω την βεβαίωση (η οποία τα αναφέρει όλα, βαθμό κτλ. μόνο ημερομηνία ορκωμοσίας δεν λέει). Το ερώτημα μου ήταν εντελώς ρητορικό , ειπά ας το ρωτήσω να μην το έχω στο μυαλό μου. Και μου λένε δεν γίνεται δεκτη!!! Μα πως είναι δυνατόν ρε παιδιά!Δεν είναι παράλογο;;!
Πείτε μου και σεις. Έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο; εχει συμβεί σε κάποιον από σας;τι να κάνω;
καλά σου τα είπαν! αφού πήγαινες γυρεύοντας... :D

αφού έχεις ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις του μεταπτυχιακού και έχεις συμπληρώσει το ελάχιστο χρονικό διάστημα φοίτησης η σχολή θα σου δίνει μία βεβαίωση να το πιστοποιεί και να αντικαθιστά το πτυχίο μεχρι την ορκωμοσία . Θεωρητικά η βεβαίωση αυτή σε καλύπτει (λέω τωρα εγω..).
Από την άλλη αυτοί που απαντούν τα τηλέφωνα μπορούν να σου λένε ό,τι θέλουν (δεν τους δεσμεύει και κανενας), το θέμα είναι το τι θα κάνει η επιτροπή που ελέγχει τις αιτήσεις.

Στείλε εσύ τα χαρτιά σου όπως νομίζεις ότι είναι σωστά (και στη χειρότερη περίπτωση υπάρχουν και οι ενστάσεις..)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 346

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.137 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.