*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2979872 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
και επειδή το πόσταρα και στο άλλο θέμα (για να μην λέτε ότι δεν ενημερώνω όταν βλέπω κάτι) να λενα σεμινάριο που βρήκα για επιπλέον μόρια στα σδε

http://kekorama.gr/ekpaideysiekp.pdf

να πω κιόλας ότι αυτά παλιά ήταν δωρεάν από το πάλαι ποτέ ιδεκε και ότι σήμερα λόγω ανεργίας κτλ κτλ τα πάντα είναι αλμυρά....  :( : :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
και εγω θα προσθεσω και το άλλο...τι από όλα όσα ζητάει το ινεδιβιμ δεν πληρώσαμε? το ecdl? το profiociency? τα master? τις βενζίνες από τις επιμορφώσεις στην άλλη άκρη της ελλάδας? τουλάχιστον αυτό είναι και διαδικτυακό, το κάνεις από τον καναπέ σου

τεσπα, εγώ περιμένω και για επιμόρφωση στο αντικείμενο


είναι καλή φάση πάντως δεν λέω (αν και εγώ τα έχω συμπληρωμένα τα μόρια από επιμορφώσεις)

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Εγώ νομίζω ότι αν δεν δίνει πιστοποίηση εκπεδευτή ενηλίκων , που από ότι καταλαβαίνω δεν δίνει κάτι ΄τετοιο,  δεν έχει νόημα να πληρώσουμε. Ελπίζω το ΕΚΕΠΙΣ να βγάλει επιτέλους κάτι για την πιστοποίηση ... να τελειώνουμε..

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
πιστοποίηση παίρνεις μετά από εξετάσεις. Αλλά για να έχεις δικαίωμα εξετάσεων πρέπει να είσαι ενταγμενος σε μητρώο που για να ενταχθείς πρέπει ή να έχεις σεμινάριο στην εκπαίδευση ενηλίκων ή να έχεις μάστερ στην εκπαίδευση ενηλίκων ή να έχεις προυπηρεσία κάποιες ώρες. Πιστοποίηση μόνο μετά από εξετάσεις, με προκηρυγμένη ύλη , την οποία φαντάζομαι θα καλύπτει το σεμινάριο.


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Συνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ
Καλημέρα,
Υπάρχουν κάποιες φήμες ότι θα πληρωθούμε για τους δυο πρώτους μήνες.. ξέρει κανένας τπτ?

Αποσυνδεδεμένος alkmini2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Kαλημέρα!
Μάλλον φήμη είναι και θα παραμείνει....Η διευθύντριά μας επικοινώνησε και της είπαν ότι η πληρωμή δε θα γίνει σε δύο φάσεις, αλλά σε μία. Αυτό σημαίνει λοιπόν ότι πρέπει να τελειώσει το σχολικό έτος και μετά να ξεκινήσει η διαδικασία.

Αποσυνδεδεμένος Chryssathess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΤΕ 16.00 ΜΟΥΣΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Kαλημέρα!
Μάλλον φήμη είναι και θα παραμείνει....Η διευθύντριά μας επικοινώνησε και της είπαν ότι η πληρωμή δε θα γίνει σε δύο φάσεις, αλλά σε μία. Αυτό σημαίνει λοιπόν ότι πρέπει να τελειώσει το σχολικό έτος και μετά να ξεκινήσει η διαδικασία.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!
 ΠΕΡΙΣΥ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΑΖΙ ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ ΕΤΟΣ! ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΙς ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !! ΕΙΧΑΜΕ ΚΟΨΕΙ ΤΗΝ ΑΠΥ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ!!1 ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ( ΑΠΥ- ΑΕΔ)!!!
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ......!!!!!
Que sera, sera!!!!

Συνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 411
    • Προφίλ
Το ξέρω για πέρυσι, δούλευα με μπλοκάκι,
Φέτος μας το είπε η διευθύντρια ότι μάλλον θα πληρωθούμε για τους δυο πρώτους μήνες σε μερικές ημέρες.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Σήμερα που επικοινώνησα που είπαν ότι την άλλη βδομάδα θα ξέρουν αν θα πληρωθούμε σε δύο δόσεις και ότι θα στείλουν αν είναι ενημέρωση στους διευθυντές των σχολείων...

Αποσυνδεδεμένος alkmini2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Tελικά ο συνάδελφος είχε δίκιο. Ενημέρωσαν τη διευθύντρια ότι θα γίνει πληρωμή των 2 πρώτων μηνών.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Τελικά η επιμόρφωση αυτή από το ΚΕΚ στην εκπαίδευση ενηλίκων μετράει στην προκήρυξη των ΣΔΕ;
Δεν πρέπει το σεμινάριο να είναι από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ;

Eπίσης νομίζω ότι μπερδεύουμε δύο πράγματα: το  μητρώο εκπαιδευτών και οι εξετάσεις πιστοποίησης για εκπαιδευτες ενηλίκων που τελικά αναστάλθηκαν, ισχύουν για την μη τυπική εκπάιδευση δηλαδή ΚΕΚ. Τα ΣΔΕ είναι δομή τυπικής εκπαίδευσης.

Εμείς πως πληρωνόμαστε ακριβώς; Θα μας δώσει απόδειξη το σχολείο αν είσαι με ΑΕΔ; Eντωμεταύ ακούγεται πολύ σοβαρά ότι του χρόνου όλοι με ΑΠΥ, δηλαδή ΟΑΕΕ. Αν το κάνουν ΑΥΤΌ ΕΊΝΑΙ ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ !!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2013, 01:11:30 μμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος maria22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Tελικά ο συνάδελφος είχε δίκιο. Ενημέρωσαν τη διευθύντρια ότι θα γίνει πληρωμή των 2 πρώτων μηνών.

όταν λέμε τους δυο πρώτους μήνες, ποιους εννοούμε;φεβρ μαρτη που προσλήφθηκαν οι περισσότεροι ωρομίσθιοι;

Αποσυνδεδεμένος alkmini2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Nαι, Φεβρουάριο - Μάρτιο.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Aυτό ισχύει σε όλα τα ΣΔΕ ή θα γίνει μόνο σε μερικά;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159813
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 508
Σύνολο: 519

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.