*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2979920 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Ρε παιδιά εσείς τις βεβαιώσεις προυπηρεσίας τις πηρατε στα χερια σας; Mόνο εγώ γιατί τις περιμένω ακόμα να μου τις στείλουν από το σχολείο;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Tα χρήματα των τελευταίων τριων μηνών που μας χρωστάνε μέσω ΑΕΔ πότε θα τα πληρωθούμε; Θα τα πληρωθούμε σταδιακά ή όλα μαζί; Άντε γιατί σαν φορέας είναι για να μην πω για που...

Σήμερα μου είπαν στο τηλ. να ξαναπάρω αρχές Αυγούστου για να μου πουν πότε θα πληρωθούμε...

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Ρε παιδιά εσείς τις βεβαιώσεις προυπηρεσίας τις πηρατε στα χερια σας; Mόνο εγώ γιατί τις περιμένω ακόμα να μου τις στείλουν από το σχολείο;

Ο Διευθυντής του σχολείου σου τι σου είπε για τις βεβαιώσεις; Αν θες πες μας σε ποιο σχολείο είσαι να πάρουμε να ρωτήσουμε αν ήρθαν για να σου πούμε να πας να την πάρεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2013, 11:58:36 μμ από Thomas3 »

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Ρε παιδιά εσείς τις βεβαιώσεις προυπηρεσίας τις πηρατε στα χερια σας; Mόνο εγώ γιατί τις περιμένω ακόμα να μου τις στείλουν από το σχολείο;

Ο Διευθυντής του σχολείου σου τι σου είπε για τις βεβαιώσεις; Αν θες πες μας σε ποιο σχολείο είσαι να πάρουμε να ρωτήσουμε αν ήρθαν για να σου πούμε να πας να την πάρεις.
xa! σημερα πληρωθηκαν οι συμβουλοι και οι ψυχολογοι για φερβρ.-μαρτιο. εκεινο που ξερω, οι με αεδ θα πληρωθουν σχετικα αμεσα, ενω, οι με τπυ θα καθυστερησουν λιγο. και οταν το ινεδιβιμ λεει λιγο, ειναι έως πολυ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ

xa! σημερα πληρωθηκαν οι συμβουλοι και οι ψυχολογοι για φερβρ.-μαρτιο. εκεινο που ξερω, οι με αεδ θα πληρωθουν σχετικα αμεσα, ενω, οι με τπυ θα καθυστερησουν λιγο. και οταν το ινεδιβιμ λεει λιγο, ειναι έως πολυ!
[/quote]

Την προηγούμενη χρονιά αν θυμάμαι καλά πληρωθήκανε όλοι και όλο το ποσό Αρχές Αυγούστου ή τέλη Ιουλίου.... Πέρυσι πάντως δεν είχε ΑΕΔ, όλοι με ΑΠΥ ήταν...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2013, 01:10:55 πμ από Thomas3 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
γιατι δεν ειχε κανενα με ΑΕΔ?

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
γιατι δεν ειχε κανενα με ΑΕΔ?

Γιατί η σύμβαση από την αρχή έλεγε ότι για να πληρωθείς έπρεπε να εχεις ΑΠΥ

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Ρε παιδιά εσείς τις βεβαιώσεις προυπηρεσίας τις πηρατε στα χερια σας; Mόνο εγώ γιατί τις περιμένω ακόμα να μου τις στείλουν από το σχολείο;

Ο Διευθυντής του σχολείου σου τι σου είπε για τις βεβαιώσεις; Αν θες πες μας σε ποιο σχολείο είσαι να πάρουμε να ρωτήσουμε αν ήρθαν για να σου πούμε να πας να την πάρεις.

Δεν είναι κακή ιδέα. Μπορείτε να μου την στείλετε και ,ε κουριερ σπίτι μου;

Αποσυνδεδεμένος alkmini2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, σας ζήτησαν να στείλετε φορολογική ενημερώτητα στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ; Μόλις ενημερώθηκαν από εκπαιδευτή άλλου ΣΔΕ ότι τον πήραν τηλ. χθες από Αθήνα.

Αποσυνδεδεμένος steliOz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
αν περιμένεις να πάρεις πάνω από 1500 ευρω χρειάζεται Φορολογικη ενημερότητα.
αντιγράφω από την φετινη προκήρυξη:

"Για την πληρωμή του εργολαβικού ανταλλάγματος απαιτούνται όσα δικαιολογητικά προβλέπονται από τις αντίστοιχες κείμενες διατάξεις, όπως αυτές εκάστοτε ισχύουν, ήτοι:
1. (...)
2. Φορολογική ενημερότητα, εφόσον το πληρωτέο ποσό υπερβαίνει τα 1.500,00 € (άρθρο 26 Ν. 1882/1990, σε συνδυασμό με την Υ.Α. Οικονομικών 1109793/6134-11/0016/1999, όπως ισχύουν) και
3. (...)"

Αποσυνδεδεμένος aagriezmann

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Ζητούν φορολογική ενημερότητα διότι όποιος χρωστά στο δημόσιο, του τα κρατά η εφορία, είναι πιθανό ωρομίσθιοι με οφειλές στο δημόσιο να μην πάρουν χρήματα.

Αποσυνδεδεμένος alkmini2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ζητούν φορολογική ενημερότητα διότι όποιος χρωστά στο δημόσιο, του τα κρατά η εφορία, είναι πιθανό ωρομίσθιοι με οφειλές στο δημόσιο να μην πάρουν χρήματα.

Moυ κάνει εντύπωση γιατί το έμαθα τυχαία. Εμάς δε μας έχουν πει τίποτα. Δηλ. εσείς έχετε στείλει φορολογική ενημερότητα;

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Τι ακριβώς σας κάνει εντύπωση;
Αναφέρθηκε και πριν απο συνάδελφο και σύμφωνα με την προκήρυξη οτι οταν η αμοιβή ξαπερνά τα 1.500,00 € τότε χρειάζεται φορολογική ενημερότητα να αποστείλλουμε..και επειδή μέχρι τέλος Ιουλίου σκοπεύουν να πληρώσουν, τουλάχιστον όσοι ήταν με ΑΕΔ, γιαυτό και καλούν τηλεφωνικά.

Είναι απολύτως ξακάθαρο!
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος alkmini2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τι ακριβώς σας κάνει εντύπωση;
Αναφέρθηκε και πριν απο συνάδελφο και σύμφωνα με την προκήρυξη οτι οταν η αμοιβή ξαπερνά τα 1.500,00 € τότε χρειάζεται φορολογική ενημερότητα να αποστείλλουμε..και επειδή μέχρι τέλος Ιουλίου σκοπεύουν να πληρώσουν, τουλάχιστον όσοι ήταν με ΑΕΔ, γιαυτό και καλούν τηλεφωνικά.

Είναι απολύτως ξακάθαρο!

Μας κάνει εντύπωση ότι δεν έχουν πάρει τηλ. κάποιον από το ΣΔΕ μας! Γι αυτό ήθελα να ξέρω αν σας πήραν κ εσάς από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ ή αν σας ενημέρωσαν από το το σχολείο. Αυτό κ τίποτα παραπάνω!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 470
Σύνολο: 475

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.136 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.