*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2965815 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Ειχα συνολο (χωρις τη συνεντευξη) 26 περιπου μορια και πηρα μαζι με την συνεντευξη 33....
Βγηκε κανεις κερδισμενος απο ενστανση; Τα εχω παρει λιγο στο κρανιο με την ολη φαση...
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Καλησπέρα κι απο μένα. Ήθελα να ρωτήσω το εξής:

α) Στα ΣΔΕ γίνεται να διδαξεις άσχετο αντικειμενο απο αυτο που δηλωνει το πτυχιο σου? π.χ αγγλικα (με proficiency) ενω είσαι φιλόλογος ή καθηγητρια γαλλικών?
β) Και αν τελικά, η προυπηρεσια αυτη προσμετραται ως προυπηρεσία άσχετα απο το αντικειμενο που διδάχθηκε?

ευχαριστω εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Καλησπέρα κι απο μένα. Ήθελα να ρωτήσω το εξής:

α) Στα ΣΔΕ γίνεται να διδαξεις άσχετο αντικειμενο απο αυτο που δηλωνει το πτυχιο σου? π.χ αγγλικα (με proficiency) ενω είσαι φιλόλογος ή καθηγητρια γαλλικών?
β) Και αν τελικά, η προυπηρεσια αυτη προσμετραται ως προυπηρεσία άσχετα απο το αντικειμενο που διδάχθηκε?

ευχαριστω εκ των προτέρων

Δεν νομίζω οτι γίνεται αυτό που λες - εξάλλου Αγγλικοί υπάρχουν ένα σωρό. Στην προκήρυξη αναφέρουν ξεκάθαρα ποιές ειδικότητες μπορούν να κάνουν κάθε μάθημα. Μήπως έχεις ακούσει για Α' και Β' Ανάθεση? Τον κοινωνικό γραμματισμό για παράδειγμα μπορούν να τον κάνουν σε Α' Ανάθεση κοινωνιολόγοι και δικηγόροι και όταν τελειώσει η λίστα και υπάρχουν θέσεις κενές θα το κάνουν σαν Β' ανάθεση οι φιλόλογοι. Στην περίπτωση αυτή οι φιλόλογοι παίρνουν την προϋπηρεσία τους κανονικά σαν να δούλευαν σε ΠΔΣ ή ωρομίσθιοι σε φιλολογικά μαθήματα στην δευτεροβάθμια.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ειχα συνολο (χωρις τη συνεντευξη) 26 περιπου μορια και πηρα μαζι με την συνεντευξη 33....
Βγηκε κανεις κερδισμενος απο ενστανση; Τα εχω παρει λιγο στο κρανιο με την ολη φαση...
ναι, υπαρχει περιπτωση να δικαιωθεις, αν εχεις χρονο και υπομονη και πιστευεις οτι αδικηθηκες , καντο.
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Ειχα συνολο (χωρις τη συνεντευξη) 26 περιπου μορια και πηρα μαζι με την συνεντευξη 33....
Βγηκε κανεις κερδισμενος απο ενστανση; Τα εχω παρει λιγο στο κρανιο με την ολη φαση...
ναι, υπαρχει περιπτωση να δικαιωθεις, αν εχεις χρονο και υπομονη και πιστευεις οτι αδικηθηκες , καντο.

Ειναι σιγουρο οτι αδικήθηκα... το θεμα ειναι κατα ποσο σιγουρο ειναι οτι θα δικαιωθω...
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ειχα συνολο (χωρις τη συνεντευξη) 26 περιπου μορια και πηρα μαζι με την συνεντευξη 33....
Βγηκε κανεις κερδισμενος απο ενστανση; Τα εχω παρει λιγο στο κρανιο με την ολη φαση...
ναι, υπαρχει περιπτωση να δικαιωθεις, αν εχεις χρονο και υπομονη και πιστευεις οτι αδικηθηκες , καντο.

Ειναι σιγουρο οτι αδικήθηκα... το θεμα ειναι κατα ποσο σιγουρο ειναι οτι θα δικαιωθω...

επειδη εχει παραγινει το κακο με τα ΜεΣα και τα ΒυΣμΑτΑ πιστευω οτι θα δικαιωθεις...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
επειδη εχει παραγινει το κακο με τα ΜεΣα και τα ΒυΣμΑτΑ πιστευω οτι θα δικαιωθεις...

Εγω παντος θα φτασω μεχρι τα ακρα... ολο βυσμα βυσμα βυσμα το βαρεθηκα! (να κανω και λιγη πλακιτσα... :P)
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Το θέμα είναι ότι οι ενστάσεις έληξαν την Παρασκευή.

Μπορείς να ζητήσεις και μια αναλυτική μοριοδότηση με ένα φαξ
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
εχω κανει ηδη ενστανση και εχω ζητησει και αναλυτικη μοριοδοτιση για μενα και τους πανω απο μενα...
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος canella

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
    • Προφίλ
Να ρωτησω κάτι χαζό; Τι μπορει να αποφέρει η ενσταση; μόνο αν έχουν κανει λάθος στον υπολογισμό όλων των μορίων πλην της συνέντευξης. Ο βαθμός της συνεντευξης δε νομιζω να τπαρχει κανενας τρόπος να αλλάξει. Και εγω εκανα αίτηση για αναλυτική και ακόμα να στειλουν απάντηση. Πάντως η όλη φάση είναι λίγο περίεργη διότι:
1) δεν βγάζουν απευθειας την αναλυτική να ξέρεις και ο ίδιος αλλά και όλοι οι υπόλοιποι συναδερφοι από που πηγάζουν τελοσπάντων τα μόρια
2) δίνουν μόνο δυο μέρες προθεσμία για ενσταση ενω δεν εχεις στα χέρια σου πάλι την αναλυτική για να δεις αν αξίζει τον κόπο να την κάνεις

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
τις περασμενες χρονιες δεν εβγαζαν ξεχωριστα τα μορια της συνεντευξης ή κανω λαθος?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος nfountou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • nfountou.com
Ωραια και τι να κανουμε δηλαδη να μεινουμε με σταυρομενα τα χερια;
Θα κανουμε οτι μπορουμε... Επειδη οι περισοτεροι δεν λενε τιποτα για αυτο φτανουμε και σε αυτη την κατασταση...
Η διαδικτυακή πύλη των αδιόριστων - http://adioristos.gr

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εχω κανει ηδη ενστανση και εχω ζητησει και αναλυτικη μοριοδοτιση για μενα και τους πανω απο μενα...


Κι εγώ το ίδιο..

Αποσυνδεδεμένος mentoras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
    • Προφίλ
H μεγαλη φουρνια προκηρυξεων για διαφορες ειδικοτητες στα Σδε της χωρας, αναμενεται πλεον την ανοιξη 2009?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 591
Σύνολο: 606

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.