*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2979766 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Marios 1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτοι εχουν ξεφυγει τελειωσ.
Το ελεγε πουθενα στη προκυρηξη αυτο?.

Η προκύηξη έλεγε πουθενά ότι ο πρώτος πάει μόνο στη πρώτη επιλογή ο δευτερος στη δευτερη και ο τρίτος στη τρίτη???
Και αν ο πρώτος αρνηθεί ας πουμε 18 ώρες, ο δεύτερος θα πάρει 6 και ο τελευταίος στη περιφερεια θα πάρει τις 20 του πρώτου??

Με ένα δικηγόρο αγκαζέ πρέπει να είμαστε συνέχεια με το ΙΝΕΔΙΒΙΜ




Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οχι, δεν το έλεγε πουθενά!!! Κάνουν οτι θέλουν με το έτσι θέλω...!

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό πώς το ξέρετε; Εγώ για παράδειγμα που είμαι στη δεύτερη θέση στην ειδικότητα μου και έχω μόνο μία επιλογή τι πιθανότητες έχω, αν αρνηθεί ο πρώτος;

Και τέλος, μόνο μέιλ στέλνουν ή παίρνουν και τηλέφωνο;

Προς κυρία/κύριο -------- ------

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με τους οριστικούς πίνακες ωρομίσθιου εκπαιδευτικού προσωπικού της υπ’ αριθμ. 660/3/6138/14-2-2017 Πρόσκλησης Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος του Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ., σας ανατίθενται ---- (--) ώρες για την διδασκαλία του γνωστικού αντικειμένου -------- στο ΣΔΕ --------

Εντός σαράντα οκτώ (48) ωρών από τη λήψη του παρόντος, οφείλετε να απαντήσετε στην ηλεκτρονική διεύθυνση sde@inedivim.gr για την αποδοχή ή μη των παραπάνω ωρών ανάθεσης.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Η αποδοχή ή μη αφορά στο συνολικό αριθμό ωρών που σας ανατίθενται και δεν υπάρχει δυνατότητα τροποποίησης.

Σας ενημερώνουμε ότι:

1. Αν αποδέχεστε την ανάθεση ωρών, τότε πρέπει να απαντήσετε θετικά στο παρόν  μήνυμα.

2. Αν αρνηθείτε την ανάθεση ωρών, τότε πρέπει να απαντήσετε αρνητικά στο παρόν μήνυμα.

3. Η μη απάντησή σας εντός της αποκλειστικής προθεσμίας των σαράντα οκτώ (48) ωρών, εκλαμβάνεται ως μη αποδοχή της ανωτέρω ανάθεσης.


Φυσικά, αν κάποιος δεν ανοίξει το mail του τις συγκεκριμένες 48 ώρες, τι γίνεται?
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 27, 2017, 12:15:15 πμ από ΓΘΣ »

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι μονο που δε λέει για ποιο σχολείο ειναι ώρες. Που κανονικά πάντα όταν γίνεται αυτη η ερώτηση πρέπει να να φέρεται το σχολείο. τόσες ώρες που;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
δεν παει ο πρωτος στην πρωτη και δευτερος στη δευτερη. παει ο πρωτος στην πρωτη του διαθεσιμη επιλογη, ακομα και για τρεις ωρες και στη συνεχεια το ιδιο συμβαίνει και με τον επομενο. δηλαδη η πρωτη επιλογη του πρωτου δεν ειναι κατ'αναγκην και πρωτη του δευτερου. μπορει να ειναι τεταρτη. αλλα σε αυτην την περιπτωση ο πρωτος μπορει να φυγει με 5 ωρες και ο δευτερος ή ο παρακατω με 15. και αυτο ειναι αδικο απο μονο του γιατι ετσι καταστρατηγειται η σειρα επιτυχιας! τι νοημα τοτε εχει η επιτυχια στη λιστα και γενικοτερα η προκηρυξη;

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Ναι μονο που δε λέει για ποιο σχολείο ειναι ώρες. Που κανονικά πάντα όταν γίνεται αυτη η ερώτηση πρέπει να να φέρεται το σχολείο. τόσες ώρες που;
λεει και ονομα και σχολειο, αλλα για ευνοητους λογους, εβαλε το δειγμα ανωνυμα και ετσι πρεπει

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δεν παει ο πρωτος στην πρωτη και δευτερος στη δευτερη. παει ο πρωτος στην πρωτη του διαθεσιμη επιλογη, ακομα και για τρεις ωρες και στη συνεχεια το ιδιο συμβαίνει και με τον επομενο. δηλαδη η πρωτη επιλογη του πρωτου δεν ειναι κατ'αναγκην και πρωτη του δευτερου. μπορει να ειναι τεταρτη. αλλα σε αυτην την περιπτωση ο πρωτος μπορει να φυγει με 5 ωρες και ο δευτερος ή ο παρακατω με 15. και αυτο ειναι αδικο απο μονο του γιατι ετσι καταστρατηγειται η σειρα επιτυχιας! τι νοημα τοτε εχει η επιτυχια στη λιστα και γενικοτερα η προκηρυξη;

(Συμφωνώ) αυτό είπα / έγραψα και εγώ!
(δες προηγούμενη ανάρτησή μου)

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
λεει και ονομα και σχολειο, αλλα για ευνοητους λογους, εβαλε το δειγμα ανωνυμα και ετσι πρεπει

Εννοείται!
Τι ήθελες bomb, να γράψω όλα τα ..δεδομένα?
Θέλει πολύ ..σκέψη?
Έγραψα το μοτίβο του mail που μας στέλνουν, τα υπόλοιπα είναι δεδομένα του καθενός - που δεν αφορούν το σύνολο!
Δύσκολο, ε?

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δηλαδή όταν στο email που στέλνουν, λένε ΣΔΕ Τάδε, εννοούν πιθανόν και παράρτημα του ή το παράρτημα το δηλώνουν ρητά;

Ναι μονο που δε λέει για ποιο σχολείο ειναι ώρες. Που κανονικά πάντα όταν γίνεται αυτη η ερώτηση πρέπει να να φέρεται το σχολείο. τόσες ώρες που;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 27, 2017, 12:30:01 πμ από afriendforyou »

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή όταν στο email που στέλνουν, λένε ΣΔΕ Τάδε, εννοούν πιθανόν και παράρτημα του;

όπου έχω βάλει (στο μοτίβο του mail τους): ------ είναι συμπληρωμένα τα στοιχεία [εκπαιδευτή, ωρών, ΣΔΕ]

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
και συγκεκριμενα ειναι ενα αυτοματοποιημενο μηνυμα που βγαινει απο τις παραμετρους της πρωτιας και δυο ακομα στοιχειων και σημερα ολοι οσοι ειναι επιλεξιμοι, στη σειρα θα λαβουν αυτο το μηνυμα. στην ουσια ουτε το ινεδιβιμ γνωριζει πού πανε τα μηνυματα. θα το μαθουν αυριο. και τοτε θα δουν τη βλακεια τους

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αποδοχή ή όχι της ένστασης από την επιτροπή ενστάσεων (εννοούσα) . Συμφωνώ με ως άνω επιχείρημα . Έγινε ένσταση με το αιτιολογικό ότι εκ παραδρομής δηλώθηκε ότι είμαι Δ.Υ ενώ είμαι αναπληρωτής πλήρους ωραρίου το οποίο έχει δηλωθεί ταυτόχρονα στην αίτηση και είναι το σωστό .Απέστειλα και τα δικαιολογητικά και ...ίδωμεν .

Τελικά έγινε Αποδοχή της ένστασης .

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
όπου έχω βάλει (στο μοτίβο του mail τους): ------ είναι συμπληρωμένα τα στοιχεία [εκπαιδευτή, ωρών, ΣΔΕ]

Μήπως γνωρίζει κανείς τι ισχύει σε περίπτωση που σε καλέσουν στα ΣΔΕ αλλά είσαι ήδη εγκυμονούσα ?
Ποιό είναι το νομικό πλαίσιο των αδειών ?  Και ποιά τα δικαιώματα των ωρομισθίων ΣΔΕ ?

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τελικά έγινε Αποδοχή της ένστασης .

Είδες? Ήμουν σίγουρος...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159802
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 416
Σύνολο: 427

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.