*

Αποστολέας Θέμα: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων 2011-2012  (Αναγνώστηκε 39365 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος legor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων 2011-2012
« στις: Οκτώβριος 29, 2011, 08:02:44 μμ »
Αν και ξεκινάω δουλεια απο Δευτερα δημιουργω το θεμα για τους συναδέλφους που περιμένουν.Το κάνω γιατι ξέρω κενα που υπάρχουν και δε δόθηκαν στην Α' Φαση.Πχ εμαθα για μηχανολόγους 1 κενο Α'Φλωρινας , 1 Β' Κοζάνης και 1 ΑΜΩ Α' Κοζανης.Ελπίζω συντομα να ερθει η φάση αυτη!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 03, 2012, 12:15:10 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:38:20 »

Αποσυνδεδεμένος Alpennas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
  • http://users.sch.gr/alpennas
    • Προφίλ
    • ALPENgine - Εκπαιδευτική Ιστοσελίδα
Απ: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 10:38:42 πμ »
Καλημέρα και καλό μήνα !

Έχουμε κανένα νεότερο για την Β' φάση τεχνικών ειδικοτήτων ?

Φοβάμαι την πολιτική εξέλιξη (εκλογές) μήπως σταματήσουν τις προσλήψεις, υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο άραγε ?

Στο περίμενε ξανά
ΠΕ18.18 Τεχνολόγος Οχημάτων

Αποσυνδεδεμένος stavros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 10:52:36 πμ »
Kalημέρα ! Στο forum των φιλ/γων λενε πως θα γινουν προσληψεις σημερα απο διαφορες ειδικότητες !! Επρεπε να ειχαν γινει αλλα δεν ηταν καποιος να υπογραψει ..Μαθατε τίποτα ??

Αποσυνδεδεμένος nik29

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 12:08:28 μμ »
καλησπερα σε ολους.εχω αρχισει να ανησυχω.πιστευω οτι δεν θα παρουν αλλους.και αν παρουν δεν θα ειναι τε-δε.και εγω στο περιμενε ειμαι.οποιος μπορει να επικοινωσει ας το κανει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:38:20 »

Αποσυνδεδεμένος Alpennas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
  • http://users.sch.gr/alpennas
    • Προφίλ
    • ALPENgine - Εκπαιδευτική Ιστοσελίδα
Απ: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 12:16:34 μμ »
Μόλις τώρα πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο και μου είπαν ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση για προσλήψεις.
Χαρακτηριστικά μου είπαν ότι έχει γίνει μία φάση προσλήψεων για τεχνικές ειδικότητες (λες και δεν το ξέραμε).

Αυτά τα ωραία
ΠΕ18.18 Τεχνολόγος Οχημάτων

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 12:23:40 μμ »
Είναι πολύ νωρίς για δεύτερη φάση, πρέπει πρώτα να τοποθετηθούν της α' φάσης, να δουν αν κάποιοι δεν παρουσιάστηκαν και να ξαναστείλουν οι διευθύνσεις τα κενά.

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 02:29:29 μμ »
Καλό μήνα κ από μένα εγώ έμαθα ότι ετοιμάζεται Δ φάση για Σιβιτανίδειο μέσα στις επόμενες μέρες,
πάντως κ γω το βλέπω δύσκολο να πάρουν Β φάση τόσο σύντομα. Φυσικά κ εγώ έχω το φόβο των εξελίξεων, αλλά λέτε βρε παιδιά να κάνει κανένα μπαμ κ προεκλογικά να μας διορίσει??? μιας κ δεν έκανε καθόλυ διορισμούς το καλοκαίρι???
Ξέρω ξέρω θα μου απαντήσετε ότι κοιμάμαι κ ονειρεύομαι, αλλά με μια ελπίδα ζει ο άνθρωπος :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος Μαριάνθη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.04 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 10:04:15 μμ »
Καλησπέρα.
Ήθελα να σας ρωτησω για τους ηλεκτρονικούς... Είμαι ΠΕ17.04 και είναι η πρώτη φορά που κατέθεσα φέτος χαρτιά... Δεν βλέπω όμως να έχουν πάρει πουθενά κανέναν ηλεκτρονικό και μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι έχει "σβήσει" σαν ειδικότητα... Είναι κανείς ηλεκτρονικός να μου πει τι γίνεται ? ή και κάποιος άλλης ειδικότητας αν ξέρει. Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10882
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 10:14:51 μμ »
Καλησπέρα.
Ήθελα να σας ρωτησω για τους ηλεκτρονικούς... Είμαι ΠΕ17.04 και είναι η πρώτη φορά που κατέθεσα φέτος χαρτιά... Δεν βλέπω όμως να έχουν πάρει πουθενά κανέναν ηλεκτρονικό και μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι έχει "σβήσει" σαν ειδικότητα... Είναι κανείς ηλεκτρονικός να μου πει τι γίνεται ? ή και κάποιος άλλης ειδικότητας αν ξέρει. Ευχαριστώ πολύ
Προφανώς η ηλεκτρονική θεωρείται κορεσμένη ειδικότητα. Δεν είναι μόνο ότι δεν πήραν αναπληρωτές τώρα,
αλλά και το καλοκαίρι δεν πήραν ούτε έναν μόνιμο ηλεκτρονικό. Σε αρκετές περιπτώσεις μόνιμοι ηλεκτρονικοί συμπληρώνουν ωράριο με β΄ανάθεση από ώρες που τις έχουν α΄ανάθεση οι ηλεκτρολόγοι. Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι είναι δύσκολα τα πράγματα για την ειδικότητά σου.

Αποσυνδεδεμένος legor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 08:03:39 μμ »
Καλησπέρα.
Ήθελα να σας ρωτησω για τους ηλεκτρονικούς... Είμαι ΠΕ17.04 και είναι η πρώτη φορά που κατέθεσα φέτος χαρτιά... Δεν βλέπω όμως να έχουν πάρει πουθενά κανέναν ηλεκτρονικό και μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι έχει "σβήσει" σαν ειδικότητα... Είναι κανείς ηλεκτρονικός να μου πει τι γίνεται ? ή και κάποιος άλλης ειδικότητας αν ξέρει. Ευχαριστώ πολύ

Δε θελω να σε απογοητεύσω αλλα θα σε συμβουλευα να ασχοληθεις με το επαγγελμα σου αλλα εκτος σχολειου.Καλυτερα θα ηταν να περιμένεις για ΑΣΕΠ και μονο.Η ψηφιακη τηλεόραση ειναι ενα πεδιο που ειναι στο αντικείμενο σου και θα τρεξει τον επόμενο καιρο.Φιλικά παντα ολα αυτα!! ;) :)

Αποσυνδεδεμένος dolphinn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 10:00:15 μμ »
Καλησπέρα.
Ήθελα να σας ρωτησω για τους ηλεκτρονικούς... Είμαι ΠΕ17.04 και είναι η πρώτη φορά που κατέθεσα φέτος χαρτιά... Δεν βλέπω όμως να έχουν πάρει πουθενά κανέναν ηλεκτρονικό και μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι έχει "σβήσει" σαν ειδικότητα... Είναι κανείς ηλεκτρονικός να μου πει τι γίνεται ? ή και κάποιος άλλης ειδικότητας αν ξέρει. Ευχαριστώ πολύ
Εγω είμαι ΠΕ 17.02 , πέρα τις προσλήψεις αναπληρωτών μηχανολόγων και ηλεκτρολόγων , οποιαδήποτε ειδικότητα της ΑΣΠΑΙΤΕ να τελείωνες με μηδενική προυπηρεσία δεν υπάρχει καμιά ελπίδα και ιδιαίτερα  χωρίς τα παράθυρα πδς και σιβιτανιδείου η και ωρομισθίας 11 ωρών που προσλαμβάνανε σε απομακρυσμένες περιφέρειες , οπότε μην ανησυχείς υπομονή και να ξέρεις οτι δεν είσαι ο μόνος , θα σε συμβούλευα όπως είπε ο συνάδελφος να δώσεις ΑΣΕΠ ( αν γίνει για τις ειδικότητες μας και όποτε διεξαχθεί ). :-[

Αποσυνδεδεμένος Μαριάνθη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.04 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 10:43:37 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ που μπήκατε στην διαδικασία να μου απαντήσετε!!! Το είχα καταλάβει ότι τα πράγματα είναι ΠΟΛΥ δύσκολα... Ας ελπίσουμε ότι θα γίνει ΑΣΕΠ και για μας ώστε να μας δωθεί τουλάχιστον μια ευκαιρία να κάνουμε αυτό που σπουδάσαμε...

Αποσυνδεδεμένος nik29

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 04:02:08 μμ »
Ελεος πια!!!!παλι αναπληρωτες ειδικης αγωγης πηραν.β' φαση τεχνικων ειδικοτητων ποτε σκεφτονται να παρουν;

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών τεχνικών ειδικοτήτων
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 04:08:47 μμ »
Απ' ότι μου είπαν σε τηλεφωνική μου επικοινωνία με το υπουργείο δεν ακούγεται τίποτα ακόμα για Β φάση, "άλλωστε τώρα πήραν κ πήραν αρκετούς" έτσι μου είπαν :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162198
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 588
Σύνολο: 601

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.