*

Αποστολέας Θέμα: adventures 4 , john boukouvalas, η αποψή σας?  (Αναγνώστηκε 3827 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος amarok1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
adventures 4 , john boukouvalas, η αποψή σας?
« στις: Νοέμβριος 05, 2011, 08:08:18 μμ »
Γεια χαρά,

ξεκίνησα ιδιαίτερα σε ένα παιδί δευτέρας γυμνασίου. θα ήθελα να μου πείτε την αποψή σας για τα βιβλια adventures 4, john boukouvalas.
ψάχνω για σχετικά εύκολα βιβλία μιας και το παιδί έχει πολλά κενά κ θεωρώ οτι μάλλον
ta adventures ειναι προσιτά.
Επισης, έχει δουλέψει κανείς σας την γραμματική profile 3 του boukouvalas? πως τα αξιολογείτε? :
Ευχαριστώ!! :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: adventures 4 , john boukouvalas, η αποψή σας?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:07:47 »

Αποσυνδεδεμένος luckyu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: adventures 4 , john boukouvalas, η αποψή σας?
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 05, 2011, 08:20:57 μμ »
Καλησπέρα!
Εγώ έκανα το Adventures 1 και το μίσησα!!!Περίμενα πώς και πώς να τελειώσει η χρονιά για να αλλάξω βιβλίο. Βέβαια, γούστα είναι αυτά!!!Και δεν το θεωρώ βατό για μαθητή με πολλά κενά! Για το Profile δεν ξέρω, καθώς δεν το έχω δουλέψει...Αλλά μήπως, αφού έχει και πολλά κενά, να διαλέξεις μια σειρά που να έχει κύριο βιβλίο και γραμματική, ώστε να μπορεί να συμβαδίζει στα κεφάλαια?Είναι πολύ πιο βολικό, καθώς στο κύριο βιβλίο κάνεις μια μικρή αναφορά στο γραμματικό φαινόμενο, για να θυμηθεί πάνω κάτι ο μαθητής τι του γίνεται, και μετά περνάς στο αντίστοιχο κεφάλαιο της γραμματικής και το κάνεις αναλυτικά!

Αποσυνδεδεμένος amarok1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: adventures 4 , john boukouvalas, η αποψή σας?
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 06, 2011, 10:24:07 πμ »
Ευχαριστώ!!είμαι καινούργια στο επάγγελμα και λίγο μπλεγμένη. σε τι υστερούν τα adventures κατα την αποψή σου?
εσύ τι θα πρότεινες για καποιον αδύνατο μαθητή της d class? θα ήθελα να συνδυάσω γραμματική c class και coursebook της
d class.
thankssssssss

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: adventures 4 , john boukouvalas, η αποψή σας?
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 07:45:08 μμ »
Γεια χαρά,

ξεκίνησα ιδιαίτερα σε ένα παιδί δευτέρας γυμνασίου. θα ήθελα να μου πείτε την αποψή σας για τα βιβλια adventures 4, john boukouvalas.
ψάχνω για σχετικά εύκολα βιβλία μιας και το παιδί έχει πολλά κενά κ θεωρώ οτι μάλλον
ta adventures ειναι προσιτά.
Επισης, έχει δουλέψει κανείς σας την γραμματική profile 3 του boukouvalas? πως τα αξιολογείτε? :
Ευχαριστώ!! :)

Τα βιβλία Profile είναι καλά οργανωμένα, αλλά δεν νομίζω να τα έχουν κάνει revised (τουλάχιστον μέχρι πριν 4 χρόνια που τα έκανα, είχε ακόμη το error correction το οποίο έχει καταργηθεί από το fce).

Τα adventures δεν τα έχω δουλέψει αλλά τα έχω ρίξει μια ματιά και μου φαίνονται απαρχαιωμένα (και ως προς τις εικόνες αλλά και ως προς το είδος ασκήσεων που έχει). Καλύτερα να επιλέξεις την νέα σειρά Boukouvala αν θέλεις οπωσδήποτε από αυτόν τον εκδοτικό οίκο, αλλιώς εναλλακτικά όπως έγραψα κ σε άλλο σημείο του φορουμ που ρώτησες το ίδιο, επέλεξε το Here we go 3 το οποίο έχει κ βιβλίο γραμματικής που συμβαδίζει με το coursebook.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: adventures 4 , john boukouvalas, η αποψή σας?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:07:47 »

Αποσυνδεδεμένος luckyu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: adventures 4 , john boukouvalas, η αποψή σας?
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 09:49:05 μμ »
Θα συμφωνήσω με ks10. Το here we go είναι πολύ πιο βατό για ένα παιδί με κενά.Νομίζω ότι η σειρά φτάνει μέχρι και το 4, άρα τάξη D, οπότε μπορείς να πάρεις το coursebook 4 και το Grammar 3. Δουλεύεται πολύ ωραία σαν βιβλίο και αρέσει και στους μαθητές. Όσο για το Adventures, με κάλυψε και πάλι ο/η ks10.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: adventures 4 , john boukouvalas, η αποψή σας?
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 09:52:54 μμ »
το here we go φτανει μεχρι c class. συμφωνω για τα adventures. μα μονο να τα ξεφυλλισεις δεν σου προκαλουν κανενα ενδιαφερον να τα δουλεψεις.
εμενα κ το code b1 - macmillan μου φαινεται βατο για ενα μετριο μαθητη. και μου αρεσε αρκετα σαν βιβλιο.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: adventures 4 , john boukouvalas, η αποψή σας?
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 09:59:37 μμ »
Θα συμφωνήσω με ks10. Το here we go είναι πολύ πιο βατό για ένα παιδί με κενά.Νομίζω ότι η σειρά φτάνει μέχρι και το 4, άρα τάξη D, οπότε μπορείς να πάρεις το coursebook 4 και το Grammar 3. Δουλεύεται πολύ ωραία σαν βιβλίο και αρέσει και στους μαθητές. Όσο για το Adventures, με κάλυψε και πάλι ο/η ks10.

Το Here we go φτάνει μέχρι το 3 μετά έχει άλλες σειρές βιβλίων για D, E, Lower.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος amarok1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: adventures 4 , john boukouvalas, η αποψή σας?
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 10:36:48 μμ »
Eυχαριστώ πολύ για τα σχόλια σας!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος anuk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: adventures 4 , john boukouvalas, η αποψή σας?
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 07, 2011, 11:20:02 μμ »
καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω κατι, ο γιός μου κάνει ιδιαίτερα και η καθηγήτρια του δουλεύει αυτή τη σειρά adventures 2 kai profile2 γραμματική .Θεωρείτε, πέρα από το αν είναι η όχι ευχάριστο, ότι μπορεί να του δημιουργεί κενά ή ότι η προετοιμασία του θα είναι ελλιπής για FCE; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: adventures 4 , john boukouvalas, η αποψή σας?
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 12:25:34 πμ »
καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω κατι, ο γιός μου κάνει ιδιαίτερα και η καθηγήτρια του δουλεύει αυτή τη σειρά adventures 2 kai profile2 γραμματική .Θεωρείτε, πέρα από το αν είναι η όχι ευχάριστο, ότι μπορεί να του δημιουργεί κενά ή ότι η προετοιμασία του θα είναι ελλιπής για FCE; Ευχαριστώ.

το καθε βιβλιο δεν ειναι ευαγγελιο. απο την στιγμη που προσωπικα δεν γνωριζω πως το δουλευει η συναδελφος, πως το πορσαρμοζει στις αναγκες του μαθητη , στους στοχους - σκοπους του μαθηματος δεν μπορω να εχω αποψη. κενα δεν θα αφησει το βιβλιο απο μονο του.
ειναι μια απο τις πιο παλιες σειρες που κυκλοφορουν στο εμποριο. με ο,τι συνεπαγεται αυτο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162187
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 651
Σύνολο: 668

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.