*

Αποστολέας Θέμα: αξιοποίηση τεχνικών ασύγχρονης και εξ αποστάσεως διδασκαλίας (με χρήση Moodle)  (Αναγνώστηκε 2237 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Σεμινάριο για την αξιοποίηση τεχνικών ασύγχρονης και εξ αποστάσεως διδασκαλίας (με χρήση Moodle)


Το ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ. Δ.Δ.Ε. ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ σε συνεργασία με άλλες Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και με την υποστήριξη του Ι.Τ.Υ.Ε., διοργανώνει σεμινάριο με θέμα: «Αξιοποίηση τεχνικών ασύγχρονης και εξ αποστάσεως διδασκαλίας μέσα από το περιβάλλον ηλεκτρονικής μάθησης Moodle».

http://dide.ait.sch.gr/?q=system/files/moodle_11.doc

Οι αιτήσεις υποβάλλονται μόνο ηλεκτρονικά στη διεύθυνση

http://e-learning.ilei.sch.gr/aitisi έως και 14/11/2011.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2011, 01:10:36 μμ από kxrysa »
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Πολύ ενδιαφέρον. Ευχαριστούμε kxrysa! Εγώ θα κάνω αίτηση. Αλλά καλύτερα να ακολουθήσει κανείς τους συνδέσμους που υπάρχουν στην επίσημη ανακοίνωση της ΔΔΕ Αιτ/νίας. Είναι εδώ.

Radius

  • Επισκέπτης
Νομίζω ότι αυτή η τεχνολογία θα αντικαταστήσει πολλούς εκπαιδευτικούς σύντομα, με πρώτο από όλα το Λύκειο Δεύτερης Ευκαιρίας.

KON75

  • Επισκέπτης
Αυτο το σεμινάριο είναι μόνο για τους εκπαιδευτικούς μόνιμους ή αναπληρωτές ή ωρομίσθιους ή μόνιμους δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης?? Δηλάδη εγώ που είμαι Πε09 οικονομολόγος και λεχω διδάξει σε ΤΕΙ ?? Η τεχνική ασύγχρονης και εξ αποστάσεως διδασκαλίας (με χρήση Moodle) εφαρμόζεται μόνο στην δευτεροβάθμια εκπαίδευση ??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πολύ ενδιαφέρον. Ευχαριστούμε kxrysa! Εγώ θα κάνω αίτηση. Αλλά καλύτερα να ακολουθήσει κανείς τους συνδέσμους που υπάρχουν στην επίσημη ανακοίνωση της ΔΔΕ Αιτ/νίας. Είναι εδώ.


τα ιδια πραγματα εχει με τη διαφορα οτι οι συνδεσμοι της ΔΔΕ Αιτ/νιας σε κατευθυνουν κατευθειαν στην Αιτ/νια (στο Μεσ/γγι)....γιαυτο και εσβησα το nomos11 εαν προσεξες...και εγω απο εκει το εκανα copy-paste...

να ανοιγεται για καλο και ακκο την ανακοινωση που εχει καθε περιοχη....στην ανακοινωση καθε πολης γραφει τα παντα, ημερομηνιες ,προυποθεσεις ορους κτλ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2011, 04:08:35 μμ από kxrysa »
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160913
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 758
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 736
Σύνολο: 749

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.