*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12  (Αναγνώστηκε 10273 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rose-PEO2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 06:27:30 μμ »
Ξεκίνησαν και στη περιφέρεια Β. Αιγαίου. Με κάλεσαν σήμερα για 4 ώρες στην Ικαρία. Έλεος...
[/quote


Οι ώρεσ στην Ικαρία ήταν για παράλληλη στήριξή??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος stella28

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 24, 2011, 06:36:06 μμ »
Ειδική αγωγή. Τμήμα ένταξης.

Αποσυνδεδεμένος rose-PEO2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 01:13:22 μμ »
Η δυτικη Θεσσαλονικη έχει επιτέλους πιστώσεις για ωρομισθιους.Σελίγο θα αρχίσουν να καλούν.

Αποσυνδεδεμένος GATTONI

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 12, 2011, 02:28:03 μμ »
Η Δράμα πήρε 3 φιλολόγους και "έκλεισε" για φέτος, σύμφωνα με πληροφορίες από τη διεύθυνση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rose-PEO2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 13, 2011, 11:46:57 μμ »
Η Δράμα πήρε 3 φιλολόγους και "έκλεισε" για φέτος, σύμφωνα με πληροφορίες από τη διεύθυνση.

Η δυτική θεσσαλονικη κάλεσε 3 φιλόλογους και η ανατολική θα καλέσει αλλούς 2.

Αποσυνδεδεμένος pioupiou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 22, 2011, 07:18:45 μμ »
Καλησπέρα!!! Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος αν τα μόρια που θα πάρω φέτος απο ωρομισθία στην ειδική αγωγή θα περαστούν του χρόνου στους πίνακες...; Οι πίνακες έχουν κλειδώσει μόνο στη γενική;

Αποσυνδεδεμένος Sp. Educator

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 300
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 22, 2011, 07:44:56 μμ »
Καλησπέρα!!! Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος αν τα μόρια που θα πάρω φέτος απο ωρομισθία στην ειδική αγωγή θα περαστούν του χρόνου στους πίνακες...; Οι πίνακες έχουν κλειδώσει μόνο στη γενική;
Πολύ σωστά. Τα μόρια που θα πάρεις φέτος θα σου πιστωθούν κανονικά για κατάταξη στους πίνακες αναπληρωτών ειδικής αγωγής την επόμενη χρονιά. Δεν θα αλλάξει όμως η σειρά σου στους πίνακες της γενικής αγωγης καθώς εκεί έχουν κλειδώσει.
"Το μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες." (Bertrand Russell)

Αποσυνδεδεμένος pioupiou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 22, 2011, 07:48:40 μμ »
Σ' ευχαριστώ πολύ Sp. Educator!!!

Αποσυνδεδεμένος pioupiou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 23, 2011, 10:46:56 πμ »
Παιδιά με κάλεσαν ωρομίσθια για 4 ώρες στην Ικαρία και πρέπει να απαντήσω μέχρι σήμερα το μεσημέρι! Οικονομικά το ξέρω πως δε συμφέρει (θα μπορέσω να ανταπεξέλθω όμως) αλλά αξίζει να δεχτώ για τα μόρια και μόνο ώστε να ξεφύγω από τη μηδενική προυπηρεσία; Τί θα γίνει με την ειδική αγωγή; Γιατί είχα ακούσει πως σε λίγα χρόνια θα κλείσουν τα σχολεία ειδικής! Δεν ξέρω τι να κανω......

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 23, 2011, 12:22:14 μμ »
Παιδιά με κάλεσαν ωρομίσθια για 4 ώρες στην Ικαρία και πρέπει να απαντήσω μέχρι σήμερα το μεσημέρι! Οικονομικά το ξέρω πως δε συμφέρει (θα μπορέσω να ανταπεξέλθω όμως) αλλά αξίζει να δεχτώ για τα μόρια και μόνο ώστε να ξεφύγω από τη μηδενική προυπηρεσία; Τί θα γίνει με την ειδική αγωγή; Γιατί είχα ακούσει πως σε λίγα χρόνια θα κλείσουν τα σχολεία ειδικής! Δεν ξέρω τι να κανω......

Εγώ θα σου έλεγα να πας αφού έχεις την οικονομική δυνατότητα...εγώ είχα πάει στη Λήμνο μόνο για 4 ώρες τη βδομάδα!

Αποσυνδεδεμένος pioupiou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 23, 2011, 02:11:38 μμ »
Αν όμως μελλοντικα δε μου χρησιμεύσει σε τίποτα αυτή η κίνηση, αξίζει να χάσω όλα μου τα ιδιαίτερα; Βέβαια δεν έχω κάποια άλλη υποχρέωση....οικογένεια, παιδιά, σκυλιά.....

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 23, 2011, 03:33:35 μμ »
Αν όμως μελλοντικα δε μου χρησιμεύσει σε τίποτα αυτή η κίνηση, αξίζει να χάσω όλα μου τα ιδιαίτερα; Βέβαια δεν έχω κάποια άλλη υποχρέωση....οικογένεια, παιδιά, σκυλιά.....

Ξέρεις πόσα μόρια είναι οι 4 ώρες τη βδομάδα από δω και πέρα μάλιστα...;; Βαριά 0,5 μόρια...
Αν είχες ξεινήσει Οκτώβριο περίπου με 4 ώρες τη βδομάδα θα παιρνες 1 μόριο όλη τη χρονιά...από δω και πέρα θα είναι 0,5...το ξέρω γιατί το κάνα παλιά...παλιά όμως είχαμε και μια προοπτική...τώρα...;;
Εγώ στη θέση σου δεν θα πήγαινα και μάλιστα να αφήσω ιδιαίτερα...αυτή τη στιγμή υπάρχουν άτομα με μεταπτυχιακό που δεν τους έχουν καλέσει ούτε σε μειωμένο ωράριο...τι ευελπιστείς δηλαδή να γίνει με το 0,5...;; Εκτός αν σου δίνει διπλά μόρια (δεν ξέρω αν αυτό ισχύει ακόμη) αλλά και διπλά να είναι θα είναι 1 μόριο. Του χρόνου επίσης εαν δεν έχεις μεταπτυχιακό (δεν ξέρω αν έχεις) θα βρεθείς στάνταρ πιο πίσω στον πίνακα γιατί θα προστεθούν κι άλλοι μπροστά σου με μεταπτυχιακό....επίσης οι θέσεις του χρόνου θα είναι ακόμη λιγότερες καθώς υπάρχει τάση να καλύπτονται από  μόνιμους που πλεονάζουν στην οργανική τους και τους στέλνουν όπου βρούνε,ακόμη και στην ειδική και του χρόνου αυτό θα ενταθεί...
Τα γεγονότα έτσι έχουν και η γνώμη μου είναι αυτή...συνεπώς θα σου έλεγα να πας μόνο αν έχεις μεταπτυχιακό γιατί τότε αξίζει να φύγεις απ'την μηδενική προϋπηρεσία...αλλιώς δεν έχει νόημα να χάσεις τα λεφτά που βγάζεις για τη δημόσια εκπαίδευση που κάθε χρόνο θα κλείνει την πόρτα της σε όλο και περισσότερους από μας και τα ιδιαίτερα θα γίνουν όνειρο για πολλούς...αφού τα έχεις κράτα τα...πιο σίγουρα είναι πλέον απ'αυτό το κ@λοχανείο που λέγεται Κράτος και Υπουργείο Παιδείας...
Αυτή είναι η γνώμη μου,φιλικά...και μετά από εμπειρία.... ???
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Reenaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 821
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 28, 2011, 10:49:42 μμ »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ...ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΚΑΤΙ....ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ Η ΣΧΟΛΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΝΑΝΤΙ ΑΥΤΩΝ ΜΕ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 28, 2011, 10:51:23 μμ από Ranaki »

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη ωρομισθίων Φιλολόγων Ειδικής Αγωγής σχ.έτους 2011-12
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 29, 2011, 01:35:18 πμ »
Αν όμως μελλοντικα δε μου χρησιμεύσει σε τίποτα αυτή η κίνηση, αξίζει να χάσω όλα μου τα ιδιαίτερα; Βέβαια δεν έχω κάποια άλλη υποχρέωση....οικογένεια, παιδιά, σκυλιά.....

Ξέρεις πόσα μόρια είναι οι 4 ώρες τη βδομάδα από δω και πέρα μάλιστα...;; Βαριά 0,5 μόρια...
Αν είχες ξεινήσει Οκτώβριο περίπου με 4 ώρες τη βδομάδα θα παιρνες 1 μόριο όλη τη χρονιά...από δω και πέρα θα είναι 0,5...το ξέρω γιατί το κάνα παλιά...παλιά όμως είχαμε και μια προοπτική...τώρα...;;
Εγώ στη θέση σου δεν θα πήγαινα και μάλιστα να αφήσω ιδιαίτερα...αυτή τη στιγμή υπάρχουν άτομα με μεταπτυχιακό που δεν τους έχουν καλέσει ούτε σε μειωμένο ωράριο...τι ευελπιστείς δηλαδή να γίνει με το 0,5...;; Εκτός αν σου δίνει διπλά μόρια (δεν ξέρω αν αυτό ισχύει ακόμη) αλλά και διπλά να είναι θα είναι 1 μόριο. Του χρόνου επίσης εαν δεν έχεις μεταπτυχιακό (δεν ξέρω αν έχεις) θα βρεθείς στάνταρ πιο πίσω στον πίνακα γιατί θα προστεθούν κι άλλοι μπροστά σου με μεταπτυχιακό....επίσης οι θέσεις του χρόνου θα είναι ακόμη λιγότερες καθώς υπάρχει τάση να καλύπτονται από  μόνιμους που πλεονάζουν στην οργανική τους και τους στέλνουν όπου βρούνε,ακόμη και στην ειδική και του χρόνου αυτό θα ενταθεί...
Τα γεγονότα έτσι έχουν και η γνώμη μου είναι αυτή...συνεπώς θα σου έλεγα να πας μόνο αν έχεις μεταπτυχιακό γιατί τότε αξίζει να φύγεις απ'την μηδενική προϋπηρεσία...αλλιώς δεν έχει νόημα να χάσεις τα λεφτά που βγάζεις για τη δημόσια εκπαίδευση που κάθε χρόνο θα κλείνει την πόρτα της σε όλο και περισσότερους από μας και τα ιδιαίτερα θα γίνουν όνειρο για πολλούς...αφού τα έχεις κράτα τα...πιο σίγουρα είναι πλέον απ'αυτό το κ@λοχανείο που λέγεται Κράτος και Υπουργείο Παιδείας...
Αυτή είναι η γνώμη μου,φιλικά...και μετά από εμπειρία.... ???

πως με 4 ώρες θα πάρει 0,5 μόρια; αφού σύμφωνα με την νέα μοριοδότηση ισχύει:

Η προϋπηρεσία από 0 έως και 8 μήνες: 0,10 μονάδες για κάθε μήνα Η προϋπηρεσία από 8 έως και 16 μήνες: 0,15 μονάδες για κάθε μήνα Η προϋπηρεσία από 16 έως και 24 μήνες: 0,20 μονάδες για κάθε μήνα Η προϋπηρεσία από 24 έως και 32 μήνες: 0,30 μονάδες για κάθε μήνα προϋπηρεσία από 32 έως και 40 μήνες: 0,35 μονάδες για κάθε μήνα Η προϋπηρεσία από 40 έως και 60 μήνες: 0,40 μονάδες για κάθε μήνα. (Το ανώτατο συνολικό όριο μονάδων από προϋπηρεσία είναι 16,80 μονάδες).

Και όταν λέμε για κάθε μήνα εννοούμε το πλήρες ωράριο (21 ώρες την βδομάδα για δευτεροβάθμια). 



 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 315
Σύνολο: 318

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.