*

Αποστολέας Θέμα: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση  (Αναγνώστηκε 49328 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 01, 2007, 02:52:03 μμ »
Θες να σε βοηθήσουμε ή τραβαει ο οργανισμός σου καβγα διαδικτυακό?Αν πιστεύεις οτι υπάρχει πρόβλημα και δεν σε ικανοποιούν οι απαντήσεις μας πήγαινε κάνε ενσταση.
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:44:41 »

Αποσυνδεδεμένος kotopoulaki66

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 01, 2007, 02:52:53 μμ »
Εγινε ενσταση και αλλαξαν μονο ενα ατομο. Και δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να δεχομαι οτι λες εσυ ενω ξερω ατομο που δεν ειχε παιδαγωγικη καταρτιση και ειναι δηλωμενο οτι εχει. Δεν θα ειχα καταλαβει τιποτα και εγω αν δεν ηξερα οτι το συγκεκριμενο ατομο δεν εχει παιδαγωγικη καταρτιση. Αφου το βλεπω να συμβαινει γιατι να πιστω για κατι που που ξερω οτι γινεται. Καβγα στησε μονος σου, δεν σημαινει οτι πρεπει να τρωω οτι μου λες.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 01, 2007, 02:59:02 μμ από kotopoulaki66 »

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 01, 2007, 03:00:58 μμ »
Λυπάμαι πολύ που κάθομαι και δινω ακόμα σημασία σε εσενα.Ουτε δικκηγόρος του αγνωστου ατόμου με την ψευδη παιδαγωγική επάρκεια είμαι ουτε εχω καμια υποχρέωση να χαλάω την ζαχαρένια μου με ατομα σαν εσένα.Αν καταλαβες εγω δεν ειμαι ο αντιπαλος σου.Κανε οτι καταλαβαίνεις.
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος kotopoulaki66

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 01, 2007, 03:02:41 μμ »
Κι εγω απλα αναφερω πραγματικες διαπιστωσεις για να ξερει ο κοσμος τι γινεται. Δεν καταλαβα εσενα ποιο ηταν το προβλημα σου που ανεφερα πρΑγματικο περιστατικο τιποτα περισσοτερο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:44:41 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 01, 2007, 04:16:29 μμ »
Ότι μπορεί να συμβαίνει αυτό που λες, μπορεί. Αλλά ενδεχομένως να συμβαίνει και αυτό που λέμε κι εμείς.

Από τη στιγμή που γνωρίζεις κάποια παράνομη περίπτωση, πάνε κάνε ένσταση. Επειδή μία περίπτωση είναι παράνομη δεν σημαίνει ότι ισχύει το ίδιο για όλες τις περιπτώσεις.
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 01, 2007, 04:55:04 μμ »
Γεια σου kotopoulaki66!

Έχω μια γνωστή (ηλικία γύρω στα 40) η οποία μόλις τελείωσε το σχολείο πέρασε στο παιδαγωγικό Αθήνας (αν και δεν το περίμενε). Πήγε στη σχολή της λοιπόν και την τελείωσε ακριβώς στα 4 χρόνια! Ύστερα όμως βλέποντας οτι δεν υπάρχει περίπτωση για σύντομο διορισμό και επειδή της αρέσει το διάβασμα και γενικότερα δεν είναι άνθρωπος που του αρέσει να κάθεται, έδωσε κατατακτήριες και πέρασε Πληροφορική ΤΕΙ Αθήνας! Αφού τελείωσε και τη δεύτερη σχολή ήρθε και το ΑΣΕΠ! Ωστόσο υπήρχαν πολλοί που αμφέβαλλαν για αυτήν και για τις γνώσεις της όμως πήγε έδωσε στον ΑΣΕΠ πέτυχε και βούλωσε τα στόματα όλων. :-X Τώρα είναι καθηγήτρια Πληροφορικής και λατρεύει τη δουλεία της! :D

Πες μας λοιπόν το άτομο που αναφέρεις εσύ, τι ηλικία έχει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ??? ??? ??? ??? ???
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος kotopoulaki66

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 01, 2007, 05:08:27 μμ »
Το ατομο που αναφερω εγω ηταν συμφοιτητρια μου στη σχολη, τελειωσε το 2006 και δεν πηγε σε παιδαγωγικη σχολη. Ειναι εξακριβωμενο δηλαδη οτι καταχωρηθηκαν ψευδη στοιχεια τουλαχιστον για το συγκεκριμενο ατομο. Η ηλικια της αν και δεν παιζει ρολο καθως γνωριζω οτι δεν εχει παιδαγωγικη καταρτιση ειναι 25.
Αυτο που αναφερω ειναι διαπιστωμενο συμβαν, εννοειται οτι δεν θα ισχυει για ολους τους δηλωμενους με παιδαγωγικη καταρτιση, αλλα αφου συνεβη με εναν μπορει να συμβαινει και με πολλους αλλους. Ενσταση εχει γινει απο αλλους αλλα δεν ξερω τι μοιρα εχουν οι ενστασεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 01, 2007, 05:10:50 μμ από kotopoulaki66 »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 01, 2007, 08:53:28 μμ »
Αναμένουμε λοιπόν τα αποτελέσματα των ενστάσεων! Θα περιμένουμε να μας ενημερώσεις τι έγινε με την συμφοιτήτριά σου...και να θυμάσαι ότι "αγαπάει ο θεός τον κλέφτη αγαπάει και τον νοικοκύρη"  :-\

Bye  ;)
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος magna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 03, 2007, 06:48:39 μμ »
Χαιρετώ την παρέα! Θα ήθελα να αναφέρω μια διαπίστωση που έκανα. Παρατήρησα λοιπόν στον πίνακα αναπληρωτών ΠΕ19-20 με προυπηρεσία (30-7-2007) σε σύγκριση με τον περσινό πίνακα μηδενικής προυπηρεσίας οτι περίπου δέκα άτομα που ενώ στον περσινό πίνακα φέρονται να έχουν παιδαγωγική κατάρτιση στον νέο πίνακα δεν έχουν (προφανώς πέρυσι δήλωσαν ψευδή στοιχεία). Παρόλα αυτά τα μόρια προυπηρεσίας που απέκτησαν την τελευταία χρονιά (προσλήφθηκαν κατα προτεραιότητα λόγω παιδαγωγικής επάρκειας) δεν τους αφαιρέθηκαν με αποτέλεσμα να έχουν ενταχθεί πλέον στον πίνακα με προυπηρεσία χωρίς καμία συνέπεια. Δηλ. πέρυσι δούλεψαν παράνομα και πήραν άδικα τη θέση άλλων συναδέλφων,μεταξύ των άλλων και τη δική μου μιας και πήρα πτυχίο πριν απ΄αυτούς. Αν κάνω ένσταση θα μπορέσω να βγάλω άκρη; Θα τους αφαιρεθούν τα μόρια; Θα μπορέσω να διεκδικήσω ίσως αναδρομική προυπηρεσία; Εχετε μήπως υπόψη σας ανάλογη περίπτωση;

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 04, 2007, 01:45:33 πμ »
Χαιρετώ την παρέα! Θα ήθελα να αναφέρω μια διαπίστωση που έκανα. Παρατήρησα λοιπόν στον πίνακα αναπληρωτών ΠΕ19-20 με προυπηρεσία (30-7-2007) σε σύγκριση με τον περσινό πίνακα μηδενικής προυπηρεσίας οτι περίπου δέκα άτομα που ενώ στον περσινό πίνακα φέρονται να έχουν παιδαγωγική κατάρτιση στον νέο πίνακα δεν έχουν (προφανώς πέρυσι δήλωσαν ψευδή στοιχεία). Παρόλα αυτά τα μόρια προυπηρεσίας που απέκτησαν την τελευταία χρονιά (προσλήφθηκαν κατα προτεραιότητα λόγω παιδαγωγικής επάρκειας) δεν τους αφαιρέθηκαν με αποτέλεσμα να έχουν ενταχθεί πλέον στον πίνακα με προυπηρεσία χωρίς καμία συνέπεια. Δηλ. πέρυσι δούλεψαν παράνομα και πήραν άδικα τη θέση άλλων συναδέλφων,μεταξύ των άλλων και τη δική μου μιας και πήρα πτυχίο πριν απ΄αυτούς. Αν κάνω ένσταση θα μπορέσω να βγάλω άκρη; Θα τους αφαιρεθούν τα μόρια; Θα μπορέσω να διεκδικήσω ίσως αναδρομική προυπηρεσία; Εχετε μήπως υπόψη σας ανάλογη περίπτωση;

Δίορθωσε με αν κατάλαβα λάθος: Είμαι π.χ.ο Γιώργος ο οποίος ανήκα πέρισυ στο πίνακα Γ και είχα δηλώσει παιδαγωγική κατάρτιση. Πήρα κάποιες ώρες και φέτος που ξαναέκανα τα χαρτιά μου έχω μεν την προυπηρεσία αλλά δεν έχω την παιδαγωγική κατάρτιση!!! Αν ναι, κατι βρωμαει και καλό είναι να το αναφέρεις σε κάποια δευτεροβάθμια.

Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος magna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 04, 2007, 02:23:16 μμ »
Πολύ σωστά κατάλαβες geok_salonika και χθές έστειλα καταγγελία στο υπουργείο μήπως βγεί κάποια άκρη. Επίσης πήγα στη Διεύθυνση όταν αντελήφθηκα αυτό που έγινε και μου είπαν οτι όντως ανεκλήθη η παιδαγωγική επάρκεια ενός τουλάχιστον εξ' αυτών μετά απο κάποια ένσταση που υποβλήθηκε όταν βγήκε ο πρώτος πίνακας αλλά δεν τιμωρήθηκαν οι συνάδελφοι ούτε οι καταχωρητές που έκαναν την αίτηση και έπρεπε να ελέγξουν τα δικαιολογητικά (εκτός κι αν συμβαίνει κάτι άλλο). Επίσης μου είπαν οτι δεν υπάρχει περίπτωση να μου δωθεί αναδρομική προυπηρεσία κι ας ήταν η σειρά μου να προσληφθώ πέρυσι. Τέτοιες αδικίες δεν πρέπει να τις αφήνουμε να γίνονται γι΄αυτό καλό θα ήταν να ελέγξετε τους πίνακες και όποιος θίγεται προσωπικά να κάνει κι αυτός καταγγελία γιατί αν παραμείνουν στον πίνακα Β τότε θα τους έχουμε πάντα μπροστά μας και θα εξακολουθούν να συμβαίνουν τέτοια πράγματα απ' τη στιγμή που δεν τιμωρείται κανείς.

Αποσυνδεδεμένος kotopoulaki66

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 04, 2007, 09:10:51 μμ »
Ποση κοροιδια να αντεξει καποιος σ'αυτη τη χωρα...Ελεος...................
Και που να βρεις και το δικιο σου. Μακαρι να βγαλεις ακρη με την ενσταση, αν κ δε νομιζω. Αφου λες οτι μονο απο  ενα ατομο απο τα 10 ανεκληθει η παιδαγωγικη καταρτιση μετα απο την ενσταση, τι περιμενεις? Πηγε μια φιλη μου να κανει ενσταση για τον νεο πινακα για τα ατομα που δηλωνονται να πηραν πτυχιο 26-07-2007 και (αν ειναι δυνατον ) να εχουν παιδαγωγικη καταρτιση και της ειπαν οτι δεν μπορει γιατι δεν εχει βγει σχετικη εγκυκλιος για ενστασεις για τον νεο πινακα μετα την ανανεωση πινακων που περιλαμβανουν και αυτους που καναν αιτηση με την συμπληρωματικη προκηρυξη. Καμια ντροπη! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!! Και προσωπικα πιστευω οτι ολα αυτα γινονται με την ανοχη του υπουργειου, δεν μπορει να μην εχουν ακουσει τιποτα. Ωστοσο και ψευδης καταχωρισεις υπαρχουν και κανεις υπευθυνος δεν εχει καμια κυρωση. Αηδια το καταντησαν......

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2007, 09:13:43 μμ από kotopoulaki66 »

Αποσυνδεδεμένος magna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 04, 2007, 11:40:40 μμ »
Έμαθα απο συνάδελφο οτι τα δέκα απο τα έντεκα αυτά άτομα υπήρχαν και στον πρώτο πίνακα χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση και έκανε ένσταση στο υπουργείο εμπρόθεσμα αλλά και πάλι δεν έγινε τίποτα. Το κράτος του παραλόγου και της αδικίας. Θέλω να μάθω για ποιό λόγο η αίτηση που υποβάλλουμε επέχει θέση υπεύθυνης δήλωσης αφού δεν τηρείται ο νόμος; Τελικά οτι δηλώνουμε είμαστε χωρίς να γίνεται έλεγχος απο κανέναν. Πιστεύω οτι πρέπει να επέμβει εισαγγελέας και να τιμωρηθούν οι υπεύθυνοι γιατί παίζουν με το μέλλον μας και υπάρχει πρόσφορο έδαφος για να διαιωνίζονται τέτοιες καταστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος kotopoulaki66

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδή στοιχεία για παιδαγωγική κατάρτηση
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 04, 2007, 11:55:43 μμ »
Για να διαπιστώσω τα λεγόμενα της magna κοιταξα  τους περσινούς και φετινούς πίνακες για τον κλάδο ΠΕ19.
Στον περσινο πινακα χωρις προυπηρεσια τα ατομα

ΓΙΑΝΤΣΗ ΛΕΥΚΗ
ΠΑΠΑΗΡΑΚΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΦΩΤΕΙΝΙΑΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΡΟΥΜΠΗ ΕΛΕΝΗ
ΤΣΙΑΠΑΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ
ΟΙΚΟΝΟΜΗΤΣΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΠΑΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

είναι δηλωμένα ότι έχουν παιδαγωγική επάρκεια και βρίσκονται στις πρώτες θέσεις του πίνακα.
Ωστόσο στον φετινό πίνακα ΠΕ19 με προυπηρεσία αυτή την φορά, τα ίδια άτομα, τα οποία απέκτησαν
την προυπηρεσία λόγω κυρίως της καλής θέσης στον περσινό πίνακα που τους έδινε η παιδαγωγική επάρκεια,
είναι δηλωμένα να μην κατέχουν παιδαγωγική επάρκεια. Δηλαδή πέρσι δηλώθηκαν ψευδή στοιχεία από αυτούς
και το χειρότερο με την συνένεση και κάλυψη κάποιου/ων καταχωρητών ώστε να μπουν στις πρώτες θέσεις του
περσινού πίνακα έχοντας ως αποτέλεσμα να βρίσκονται στον πίνακα πάνω από άτομα που έπρεπε να προηγούνται
κατά πολύ αυτών. Αυτό είναι τεράστια αδικία και το υπουργείο δεν θα έπρεπε να δείχνει ανοχή σε τέτοιες καταστάσεις
και να τιμωρεί κυρίως τους καταχωρητές των ψευδών στοιχείων, οι  οποίοι προς το παρόν δεν έχουν υποστεί κάποια
ποινή. Οι πίνακες της ντροπής συνεχίζουν να είναι αναρτημένοι στην σελίδα του υπουργείου και μπορείται να
διαπιστώσετε την αληθεια των όσον αναφέρονται παραπάνω.
Η κατάσταση αυτή συνεχίζεται και φέτος και κανένας υπεύθυνος δεν κάνει τίποτα παρά τις ενστάσεις.
Πόσο θα συνεχιστεί η κατάσταση αυτή?

 Μπορεί κάποιος να εξηγήσει πως τα άτομα αυτά χάσαν την παιδαγωγική τους επάρκεια αλλά κράτησαν τα μόρια προυπηρεσίας που απέκτησαν λόγω αυτής?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2007, 12:09:16 πμ από kotopoulaki66 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162253
  • Σύνολο θεμάτων: 19245
  • Σε σύνδεση σήμερα: 584
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 545
Σύνολο: 561

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.