*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012  (Αναγνώστηκε 165637 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #280 στις: Δεκέμβριος 15, 2011, 07:16:10 μμ »
Συναδελφοι ενημερωθειτε απο ττη ιστοσελιδα του συλλογου μας για τις κινησεις και επαφες των μελων του συλλογου την ερχομενη εβδομαδα.Γινετε επισημα μελη του συλλογου .Η συμμετοχη μας ειναι η φωνη μας!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:41:00 »

Αποσυνδεδεμένος trelamenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 738
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #281 στις: Δεκέμβριος 15, 2011, 07:31:42 μμ »
Οποιος επιθυμει να καταθεσει τις προτασεις του ας επικοινωνησει μαζι μου στελνοντας πμ

Αποσυνδεδεμένος werm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Οχι στην αιχμαλωσια των δελφινιων
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #282 στις: Δεκέμβριος 16, 2011, 02:50:38 μμ »
             H ολμε εβγαλε ανοκοινωση για ικανοποιηση αιτησεων αποσπασεων.Γνωριζει για υπαρξη κενων για να ζηταει αποσπασεις,κι αν ναι γιατι δεν βγαζει ανακοινωση με τα κενα να τα ξερουμε κι εμεις;

Αποσυνδεδεμένος anda79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #283 στις: Δεκέμβριος 16, 2011, 06:51:42 μμ »
Καλησπέρα,
Σήμερα με κάλεσαν από δευτεροβάθμια Πειραιά για να πάω στο ΓΕΛ Σπετσών για 4 ώρες σε ΖΕΠ. Δεν έβρισκαν τον προηγούμενο από μένα στη λίστα και έτσι με πήραν. Αφού επικοινώνησα με το διευθυντή του σχολείου, μου είπε ότι σε καμία περίπτωση δε θαμπορούσα να κάνω κ τις 4h/μέρα, γιατί δε θα το δεχθούν τα παιδιά, αλλά σε δύο. Επιπλέον, όταν τον ρώτησα για τα δρομολόγια των πλοίων, μου είπε ότι στις Σπέτσες πάει μόνο δελφίνι που κοστίζει 35 ευρώ η διαδρομή (δηλαδή 70/ημέρα), ενώ η "φτηνή" λύση ήταν να πάω μέσω Κόστα και η οποία θα μου στοίχιζε 25 ευρώ (50ευρώ / ημέρα). Με έναν πρόχειρο υπολογισμό θα έπρεπε να δίνω 560 ευρώ με το δελφίνο ή 400 από Κόστα το μήνα... και όλα αυτά για 4 ώρες. Στη δευτεροβάθμια μάλιστα μου είπαν ότι δεν πρέπει να αφήσω αυτή την ευκαιρία. Ρωτάω λοιπόν τώρα εγώ η αφελής: για είλωτες ψάχνουν;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:41:00 »

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #284 στις: Δεκέμβριος 16, 2011, 06:57:58 μμ »
Καλησπέρα,
Σήμερα με κάλεσαν από δευτεροβάθμια Πειραιά για να πάω στο ΓΕΛ Σπετσών για 4 ώρες σε ΖΕΠ. Δεν έβρισκαν τον προηγούμενο από μένα στη λίστα και έτσι με πήραν. Αφού επικοινώνησα με το διευθυντή του σχολείου, μου είπε ότι σε καμία περίπτωση δε θαμπορούσα να κάνω κ τις 4h/μέρα, γιατί δε θα το δεχθούν τα παιδιά, αλλά σε δύο. Επιπλέον, όταν τον ρώτησα για τα δρομολόγια των πλοίων, μου είπε ότι στις Σπέτσες πάει μόνο δελφίνι που κοστίζει 35 ευρώ η διαδρομή (δηλαδή 70/ημέρα), ενώ η "φτηνή" λύση ήταν να πάω μέσω Κόστα και η οποία θα μου στοίχιζε 25 ευρώ (50ευρώ / ημέρα). Με έναν πρόχειρο υπολογισμό θα έπρεπε να δίνω 560 ευρώ με το δελφίνο ή 400 από Κόστα το μήνα... και όλα αυτά για 4 ώρες. Στη δευτεροβάθμια μάλιστα μου είπαν ότι δεν πρέπει να αφήσω αυτή την ευκαιρία. Ρωτάω λοιπόν τώρα εγώ η αφελής: για είλωτες ψάχνουν;;;

Ακριβώς!!!  :( >:(
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος Drakoumel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #285 στις: Δεκέμβριος 16, 2011, 07:16:25 μμ »
Καλησπέρα,
Σήμερα με κάλεσαν από δευτεροβάθμια Πειραιά για να πάω στο ΓΕΛ Σπετσών για 4 ώρες σε ΖΕΠ. Δεν έβρισκαν τον προηγούμενο από μένα στη λίστα και έτσι με πήραν. Αφού επικοινώνησα με το διευθυντή του σχολείου, μου είπε ότι σε καμία περίπτωση δε θαμπορούσα να κάνω κ τις 4h/μέρα, γιατί δε θα το δεχθούν τα παιδιά, αλλά σε δύο. Επιπλέον, όταν τον ρώτησα για τα δρομολόγια των πλοίων, μου είπε ότι στις Σπέτσες πάει μόνο δελφίνι που κοστίζει 35 ευρώ η διαδρομή (δηλαδή 70/ημέρα), ενώ η "φτηνή" λύση ήταν να πάω μέσω Κόστα και η οποία θα μου στοίχιζε 25 ευρώ (50ευρώ / ημέρα). Με έναν πρόχειρο υπολογισμό θα έπρεπε να δίνω 560 ευρώ με το δελφίνο ή 400 από Κόστα το μήνα... και όλα αυτά για 4 ώρες. Στη δευτεροβάθμια μάλιστα μου είπαν ότι δεν πρέπει να αφήσω αυτή την ευκαιρία. Ρωτάω λοιπόν τώρα εγώ η αφελής: για είλωτες ψάχνουν;;;

Αποσυνδεδεμένος Drakoumel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #286 στις: Δεκέμβριος 16, 2011, 07:24:28 μμ »
Συγνώμη, το έστειλα κατα λάθος.Και εμένα με κάλεσαν την περασμένη Παρασκευή για το ίδιο κενό στις Σπέτσες. Αρνήθηκα χωρίς δεύτερη σκέψη. Στη διεύθυνση έδειξαν κατανόηση, τώρα , μετά τις συνεχείς αρνήσεις, φαίνεται να ανησυχούν....

Αποσυνδεδεμένος faz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #287 στις: Δεκέμβριος 16, 2011, 07:43:16 μμ »
Σε άλλο μέρος ήθελαν από μία ώρα κάθε μέρα! Τελικά, τα 2 τετράωρα που είχαν και σκέφτηκαν αρχικά να τα δώσουν σε 2 ωρομίσθιους τα πήρε μια μόνιμη που επέστρεψε από άδεια ανατροφής. Από πότε τα 10ωρα έγιναν πολύ εύκολα 4ωρα;

Αποσυνδεδεμένος thask

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 456
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #288 στις: Δεκέμβριος 16, 2011, 08:46:52 μμ »
Και εμένα με κάλεσαν σήμερα για Σπέτσες ! Δεν μπήκα καν στον κόπο της συναδέλφου να ψάξω για δρομολόγια κτλ. Το πιο αξιοσημείωτο είναι ότι ακουγόταν πολύ καταπονημένη η καλούσα και σκέφτηκα πόσους πρέπει να είχε καλέσει πριν απο εμένα! Όσι για το πόσο μεγάλη ευκαιρία είναι... μάλλον μας εμπαίζουν κανονικά...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 16, 2011, 10:07:45 μμ από AntreaEirini »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #289 στις: Δεκέμβριος 16, 2011, 09:49:50 μμ »
Καλησπέρα,
Σήμερα με κάλεσαν από δευτεροβάθμια Πειραιά για να πάω στο ΓΕΛ Σπετσών για 4 ώρες σε ΖΕΠ. Δεν έβρισκαν τον προηγούμενο από μένα στη λίστα και έτσι με πήραν. Αφού επικοινώνησα με το διευθυντή του σχολείου, μου είπε ότι σε καμία περίπτωση δε θαμπορούσα να κάνω κ τις 4h/μέρα, γιατί δε θα το δεχθούν τα παιδιά, αλλά σε δύο. Επιπλέον, όταν τον ρώτησα για τα δρομολόγια των πλοίων, μου είπε ότι στις Σπέτσες πάει μόνο δελφίνι που κοστίζει 35 ευρώ η διαδρομή (δηλαδή 70/ημέρα), ενώ η "φτηνή" λύση ήταν να πάω μέσω Κόστα και η οποία θα μου στοίχιζε 25 ευρώ (50ευρώ / ημέρα). Με έναν πρόχειρο υπολογισμό θα έπρεπε να δίνω 560 ευρώ με το δελφίνο ή 400 από Κόστα το μήνα... και όλα αυτά για 4 ώρες. Στη δευτεροβάθμια μάλιστα μου είπαν ότι δεν πρέπει να αφήσω αυτή την ευκαιρία. Ρωτάω λοιπόν τώρα εγώ η αφελής: για είλωτες ψάχνουν;;;

Mπράβο, παιδιά!!! Καλά κάνατε και τους φτύσατε! Αρκετά...οι σκλάβοι ξύπνησαν! Πάντως είναι πραγματικά για γέλια οι γελοίοι!!! ;D ;D ;D ;D ;D Εγώ πάντως πολύ γέλασα...

Και εμένα με κάλεσαν σήμερα για Σπέτσες ! Δεν μπήκα καν στον κόπο της συναδέλφου να ψάξω για δρομολόγια κτλ. Το πιο αξιοσημείωτο είναι ότι ακουγόταν πολύ καταπονημένη η καλούσα και σκέφτηκα πόσους πρέπει να είχε καλέσει πριν απο εμένα! Όσι για το πόσο μεγάλη ευκαιρία είναι... μάλλον μας εμπαίζουν κανονικά...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 16, 2011, 10:08:20 μμ από AntreaEirini »
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #290 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 08:57:05 πμ »
καλημερα εμαθα απο δευτεροβαθμια οτι θα γινει μια φαση αμω μαλλον μετα τις γιορτες ισχυει?

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #291 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 09:12:41 πμ »
καλημερα εμαθα απο δευτεροβαθμια οτι θα γινει μια φαση αμω μαλλον μετα τις γιορτες ισχυει?

Καλημέρα! ΑΜΩ;;;;; :o
Μπορείς να αναφέρεις το νομό ή έστω την περιφέρεια που ανήκει η διδε που σου έδωσε την πληροφορία;
Εγώ πάντως εξακολουθώ να μαθαίνω για κενά που δημιουργούνται τώρα λόγω συνταξιοδοτήσεων... λίγα, αλλά υπάρχουν! Είναι δυνατόν να καλυφθούν όλα με ΑΜΩ μόνο;
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #292 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 09:16:13 πμ »
Καλημέρα.Εμένα η διδε Βοιωτίας που μου έδωσε την πληροφορία για συγκέντρωση κενών την προηγούμενη Τρίτη είπε πως έστειλε 1 ολόκληρο κενό φιλολόγου η Β 'Βοιωτίας.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1396
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #293 στις: Δεκέμβριος 20, 2011, 10:24:59 πμ »
απο διδε πελλας οι πληροφοριες

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 453
Σύνολο: 453

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.