*

Αποστολέας Θέμα: Και αν σου κάτσει;  (Αναγνώστηκε 3688 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος patsy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • a dog's life
    • Προφίλ
Και αν σου κάτσει;
« στις: Αύγουστος 01, 2007, 12:16:45 μμ »
Συνάδελφοι μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορούμε να βρούμε πουθενά τα κενά σε κάθε περιοχή; Τα νούμερα δηλαδή. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ανακοίνωσαν τις κενές θέσεις ή έστω πόσους θα πάρουν. Μήπως θέλουν να τα "μαγειρέψουν" λίγο; Λέω εγώ τώρα η μικρή και ανόητη! Το θέμα είναι οτι έχω μπερδευτεί εντελώς και θα το παίξω Τζόκερ μου φαίνεται! Καλή τύχη σε όλους μας ;)
Libraries gave us power then work came and made us free... what price now for a shallow piece of dignity?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Και αν σου κάτσει;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:41:36 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Και αν σου κάτσει;
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 01, 2007, 12:45:46 μμ »
Τα κενα υπάρχουν στην alhpavita (http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/anak20070731f.php) Εισαι διοριστεος με ΑΣΕΠ?

Αποσυνδεδεμένος patsy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • a dog's life
    • Προφίλ
Απ: Και αν σου κάτσει;
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 01, 2007, 01:01:12 μμ »
Ευχαριστώ catwoman αλλά θέλω τα νούμερα, δηλαδή πόσες κενές θέσεις υπάρχουν σε κάθε νομό. Ναι είμαι διοριστέα του ΑΣΕΠ, με την τρίτη προσπάθεια.
Libraries gave us power then work came and made us free... what price now for a shallow piece of dignity?

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Και αν σου κάτσει;
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 01, 2007, 01:50:08 μμ »
Ευχαριστώ catwoman αλλά θέλω τα νούμερα, δηλαδή πόσες κενές θέσεις υπάρχουν σε κάθε νομό. Ναι είμαι διοριστέα του ΑΣΕΠ, με την τρίτη προσπάθεια.
"Μαγειρέματα δε γίνονται, γιατί είναι εύκολο να το καταλάβει κάποιος . Αν σύ π.χ. έχεις βάλεις β΄βοιωτίας και τη θέση την πάρει κάποιος που είναι πίσω από σένα φυσικά θα αντιδράσεις. Καλό είναι να έχεις πρόχειρα τα ονόματα των διοριστέων για να δεις τι γίνεται. Τα κενά σε κάθε νομό τα μαθαίνεις από την αντίστοιχη δευτεροβάθμια. Θα πάρεις τηλέφωνο, αν θες να μάθεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Και αν σου κάτσει;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:41:36 »

Αποσυνδεδεμένος patsy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • a dog's life
    • Προφίλ
Απ: Και αν σου κάτσει;
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 01, 2007, 01:53:00 μμ »
pariel σ΄ευχαριστώ :D
Libraries gave us power then work came and made us free... what price now for a shallow piece of dignity?

Αποσυνδεδεμένος anna_s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Και αν σου κάτσει;
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 01, 2007, 02:10:02 μμ »
Τα κενα υπάρχουν στην alhpavita (http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/anak20070731f.php) Εισαι διοριστεος με ΑΣΕΠ?
Υπάρχει αντίστοιχος πίνακας με τα κενά της πρωτοβάθμιας?

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Και αν σου κάτσει;
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 01, 2007, 03:51:05 μμ »

Αποσυνδεδεμένος anna_s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Και αν σου κάτσει;
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 01, 2007, 04:33:43 μμ »
Αναφερόμουν στον πίνακα με τα σχολεία που έχουν κενά.Οχι τα δυσπρόσιτα,τα σχολεία κάθε νομού-περιοχής που έχουν κενα.

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Και αν σου κάτσει;
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 01, 2007, 04:36:15 μμ »
Αναφερόμουν στον πίνακα με τα σχολεία που έχουν κενά.Οχι τα δυσπρόσιτα,τα σχολεία κάθε νομού-περιοχής που έχουν κενα.

Τέτοιος πίνακας δεν υπάρχει ούτε για τη Β/θμια. Πρέπει να πάρουμε τηλ. κάθε δ/νση για να μάθουμε...

Αποσυνδεδεμένος anna_s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Και αν σου κάτσει;
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 01, 2007, 04:36:47 μμ »
Δικό μου λάθος!κι εκείνα δυσπρόσιτα είναι!!

Αποσυνδεδεμένος anna_s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Και αν σου κάτσει;
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 01, 2007, 04:37:53 μμ »
Σ'ευχαριστώ παντως! :)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Και αν σου κάτσει;
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 01, 2007, 06:18:15 μμ »
kleotsi ειχες καθολόυ προυπηρεσία ή μονο με βαθμο ΑΣΕΠ? Διαβασες πολύ για ΑΣΕΠ? Πήγες σε φροντηστηριο ή μονη σου εκανες προετοιμασια? Σε βομβαρδισα με ερωτησεις σορρυ...... ειμαι 3 φορες επιτυχουσα αλλα μη διοριστεα και καταλαβαινεις την πικρα.............
Γενικα αν υπαρχει κατι που σε βοηθησε στον ΑΣΕΠ (εκτος απο μεσο ;D) σε παρακαλω πες το μου ............

Αποσυνδεδεμένος patsy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Γυναίκα
  • a dog's life
    • Προφίλ
Απ: Και αν σου κάτσει;
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 01, 2007, 08:25:18 μμ »
kleotsi ειχες καθολόυ προυπηρεσία ή μονο με βαθμο ΑΣΕΠ? Διαβασες πολύ για ΑΣΕΠ? Πήγες σε φροντηστηριο ή μονη σου εκανες προετοιμασια? Σε βομβαρδισα με ερωτησεις σορρυ...... ειμαι 3 φορες επιτυχουσα αλλα μη διοριστεα και καταλαβαινεις την πικρα.............
Γενικα αν υπαρχει κατι που σε βοηθησε στον ΑΣΕΠ (εκτος απο μεσο ;D) σε παρακαλω πες το μου ............
kleotsi ειχες καθολόυ προυπηρεσία ή μονο με βαθμο ΑΣΕΠ? Διαβασες πολύ για ΑΣΕΠ? Πήγες σε φροντηστηριο ή μονη σου εκανες προετοιμασια? Σε βομβαρδισα με ερωτησεις σορρυ...... ειμαι 3 φορες επιτυχουσα αλλα μη διοριστεα και καταλαβαινεις την πικρα.............
Γενικα αν υπαρχει κατι που σε βοηθησε στον ΑΣΕΠ (εκτος απο μεσο ;D) σε παρακαλω πες το μου ............

Δεν εχω καθολου προυπηρεσια στο δημοσιο, εξι χρονια σε φροντ. ημουν. Τις δυο προηγουμενες φορες ημουν και εγω επιτυχουσα αλλα οχι διοριστεα, με λιγο διαβασμα κυριως την πρωτη χρονια, πριν την ψυχρολουσια! Δεν διαβασα καθολου φετος αλλα εδω και δυο χρονια κανω μεταπτυχιακο στο Ανοικτο Πανεπιστημιο και μπορω να πω οτι με βοηθησε πολυ, οχι τοσο απο αποψη γνωσεων αλλα απο αποψη προσεγγισης των θεματων και οπτικης γωνιας. Ακουγονται πολλα για τα φροντ. προετοιμασιας και θετικα και αρνητικα, γνωριζω ατομα και ικανοποιημενα και απογοητευμενα. Η γνωμη μου ομως ειναι οτι ενα καλο μεταπτ. βοηθαει οσο τιποτα! :)
Υ.Γ. Σορι που δεν εβαλα τονους αλλα γραφω σε ξενο υπολογιστη και δεν μπορω να τους βρω, η ασχετη :-[
Libraries gave us power then work came and made us free... what price now for a shallow piece of dignity?

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Και αν σου κάτσει;
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 02, 2007, 09:26:27 πμ »
kleotsi ευχαριστώ για την απάντηση. Με βοηθησες πολύ κυρίως για αυτο που είπες με το μεταπτυχιακό. Φέτος μπήκα και γω στο ΕΑΠ. Μόλις πριν ένα μηνα πηρα τα βιβλία για Α θεματική ενοτητα. Χαιρομαι που βρηκα ενα ατομο που κανει το ιδιο μεταπτυχιακό. Εχω ξεκινησει διαβασμα γιατι το χειμωνα με σχολεια, ιδιαιτερα και 2 μικρα παιδιά δεν πιστευω να εχω πολυ ελευθερο χρονο. Ποσες ωρες αφιερωνες για το μεταπτυχιακο? Πως σου φαινεται σαν συστημα μαθησης? Πηγαινες στις μηνιαιες συναντησεις και αν ναι, σε βοηθησαν καθολου? Εγω μενω στην Χίο και οπως καταλαβαινεις δεν ειναι τοσο ευκολο να πηγαινοερχομαι στην Αθηνα. Ποιοι καθηγητες ειναι υπευθηνοι, μηπως ξερεις?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 479
Σύνολο: 480

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.