*

Αποστολέας Θέμα: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)  (Αναγνώστηκε 35951 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγλικής (ΠΕ06)
« στις: Ιανουάριος 20, 2012, 05:23:47 μμ »
Με το καλό να έρθει και η επόμενη φάση... Εμείς εδώ θα είμαστε και θα αναμένουμε στον υπολογιστή μας!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 31, 2012, 09:50:44 μμ από MARKOS »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγικής (ΠΕ06)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:18:25 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 08:59:30 μμ »
ναι .... :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 09:39:17 μμ »
ναι....για τον άλλο μηνα πάλι.............

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 10:20:31 μμ »
γνωριζει κανεις πως απο αμω γινεσαι ακω?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγικής (ΠΕ06)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:18:25 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 20, 2012, 10:59:23 μμ »
Πρέπει να βρείς μια νυχτερίδα την ώρα που φτιάχνει τα μαλλιά της, και να της πάρεις το κοκκαλάκι. Έτσι θα έχεις το λεγόμενο κοκκαλάκι της νυχτερίδας.  :P
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 03:32:02 πμ »
Πρέπει να βρείς μια νυχτερίδα την ώρα που φτιάχνει τα μαλλιά της, και να της πάρεις το κοκκαλάκι. Έτσι θα έχεις το λεγόμενο κοκκαλάκι της νυχτερίδας.  :P

χαχαχαχαχα!!!! Πραγματικά!!! 

Μόνο έτσι! Είναι θέλημα Κυρίου χεχεχεε

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 21, 2012, 02:12:01 μμ »
Πρέπει να βρείς μια νυχτερίδα την ώρα που φτιάχνει τα μαλλιά της, και να της πάρεις το κοκκαλάκι. Έτσι θα έχεις το λεγόμενο κοκκαλάκι της νυχτερίδας.  :P

χαχαχαχαχα!!!! Πραγματικά!!! 

Μόνο έτσι! Είναι θέλημα Κυρίου χεχεχεε

Μάλλον θέλημα κυρίας... το 'πιασες το υπονοούμενο.  ;)
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 23, 2012, 02:25:58 μμ »
Περισυ παντως γινοταν προσληψεις ανα δυο εβδομαδες περιπου...τετοιον καιρο.Και οντως καλουσε λιγους η δευτεροβαθμια 5,6,13 ατομα...αλλα μεχρι απριλιο γιατι απερριπταν!Η πρωτοβαθμια επαιρνε περισσοτερους αλλα ηταν αμω ολοι.Μην ανησυχειτε,θα γινουν και αλλες φασεις,σιγουρα.

Αποσυνδεδεμένος Poet of silence

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 24, 2012, 12:36:04 μμ »
δεν ξέρω , όποτε μπαίνω εδώ μια μελάγχολία με πιάνει. "Αναμένουμε την επόμενη φάση", "πότε θα βγουν τα επόμενα ονόματα" , "καλή αναμονή" κλπ κλπ.Θυμαμαι τι μου χε πει ενας ηλικιωμένος.Οσο υπάρχουν πρόβατα, άλλο τόσο τα υπουργεία θα μας....

Αποσυνδεδεμένος angiePE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 24, 2012, 01:43:53 μμ »
Εμένα πάλι μου προκαλεί μελαγχολία η ανεργία μου κι όχι η ελπίδα μήπως και εργαστώ στο σχολείο, στο φυσικό χώρο εργασίας των εκπαιδευτικών. Όσο άσχημα και αν είναι τα πράγματα σήμερα, το να είσαι άνεργος με υποχρεώσεις είναι χειρότερο και η ελπίδα πεθαίνει τελευταία (άσχετα αν κάποτε πεθαίνει). Αν κατάλαβα μας θεωρείς πρόβατα, επειδή ελπίζουμε να προσληφθούμε έχοντας εξασφαλίσει κάποια σειρά στον πίνακα περνώντας από διαδικασίες ΑΣΕΠ κι τρέχοντας από το ένα χωριό στο άλλο ως ωρομίσθιοι, ΑΜΩ ή ΑΚΩ. Αλλά, μήπως αυτός ο όρος ταιριάζει σε όσους έχουν υιοθετήσει μια στάση σιωπής? Κι εσύ, πέρα από το να μας χαρακτηρίζεις, τί έχεις να προτείνεις?

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 24, 2012, 03:23:23 μμ »
δεν ξέρω , όποτε μπαίνω εδώ μια μελάγχολία με πιάνει. "Αναμένουμε την επόμενη φάση", "πότε θα βγουν τα επόμενα ονόματα" , "καλή αναμονή" κλπ κλπ.Θυμαμαι τι μου χε πει ενας ηλικιωμένος.Οσο υπάρχουν πρόβατα, άλλο τόσο τα υπουργεία θα μας....

Δηλ. σκέφτεσαι να πας να πιάσεις μια θέση σε ένα σχολείο με το έτσι θέλω;  ;D  Για να σε δώ :)
Αν πάλι σκέφτεσαι να κάνεις κάτι άλλο ο δρόμος είναι ανοιχτός. Άλλωστε όλοι ψάχνουμε και για κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Poet of silence

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 24, 2012, 03:42:54 μμ »
Καλησπέρα. Δηλαδή απ ότι κατάλαβα αν προσληφθείς και  πας κάπου και δεν είσαι άνεργη, θα σου περισσεύουν και χρήματα πλέον, οπότε δεν θα υπάρχει ανασφάλεια. Οπότε ας είναι καλά η ηγεσία του υπουργείου που αναμένεται να μας δώσει (προσωρινή) δουλειά, ίσως να μαι γραφικός και ονειροπόλος που πίστευα ότι αν δε δεχόταν ΚΑΝΕΙΣ μας να πάει αναπληρωτής θα βελτίωναν τα πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος angiePE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 24, 2012, 05:33:46 μμ »
Poet of Silence αυτό που κατ' αρχάς ενόχλησε ήταν οι υβριστικοί ουσιαστικά χαρακτηρισμοί σου και τίποτε άλλο. Τα υπόλοιπα είναι θέμα συζήτησης και μην αναγάγεις τη συζήτηση στο υποτιθέμενο δίλλημα μόνιμοι διορισμοί ή ελαστική εργασία, γιατί κανένας σώφρων άνθρωπος δε θα υποστήριζε το δεύτερο. Επίσης, αρνούμενη να πάω αναπληρώτρια, ο ιδιωτικός τομέας που θα μου απομείνει (μιας και δεν είμαι ούτε εισοδηματίας ούτε έχω κεφάλαιο να ανοίξω κξγ) θα μου φερθεί με το γάντι ή μήπως εκεί δεν υπήρξαν περικοπές κτλ? Και στον ιδιωτικό τομέα τουλάχιστον στη δική μου πόλη, δε βρίσκω εργασία παρ' ότι ψάχνω. Δεν είμαι από αυτούς που τους πετούν ένα κομμάτι ψωμί και λένε κι ευχαριστώ, ώστε να θεωρώ ότι η εργασία ορισμένου χρόνου είναι η λύση στο βιοποριστικό μου πρόβλημα. Κανένας άνθρωπος δεν αξίζει να είναι ούτε άνεργος ούτε ελαστικά απασχολούμενος! Δε δέχτηκα να πάω κάπου όπως λες και γι' αυτό δε δήλωσα μακρινές περιοχές (σκεφτόμενη τα έξοδα μετακίνησης, τη διάσπαση της οικογένειάς μου αν μετακόμιζα εκεί χωρίς οικονομικά τουλάχιστον να αξίζει κτλ ) κι έτσι με προσπέρασαν πολλοστές φορές.  Όμως, θα δεχόμουν ευχάριστα την πρόσληψή μου κάπου σχετικά κοντά μπροστά στην ανεργία μου χωρίς ταμείο. Ελπίζω να υπάρξουν κι άλλες φάσεις!

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ζ' Φαση Αναπληρωτών Αγγικής (ΠΕ06)
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 24, 2012, 05:54:04 μμ »
παιδιά, ειρήνη ημιν!! μην φαγωθουμε και μεταξύ μας.. καταλαβαινω τι θελει να πει η ποιήτρια της σιωπής  ;D ;D. και δεν έχει άδικο, γιατί όσο μας χτυπάνε παλαμάκια χορεύουμε, μην μας ενοχλει ο χαρακτηρισμος λοιπόν. το ότι είναι σκληρός, δεν τον κάνει λιγότερο αληθινό.. όμως δεν είναι υποτιμητικό, γιατί αυτοί που κυβερνάνε μας φτάσανε εδώ και εμείς που τους ψηφισαμε αντιστοιχα. Παντως εγω, εχω αρχισει τα βιογραφικα σε αλλες δουλειες και ψαχνω οτιδηποτε αλλο, κι αν με παρουν και ειναι κατι καλο, δεν θα ξανασχοληθω με το θεμα.. ομως ο καθενας οπως βλεπει τα πραγματα. κι εγω εχω υποχρεωσεις, γι αυτο ακριβως δεν μπορω να περιμενω ποτε η διαμαντοπουλου θα θελησει να με παρει για να δουλευω δυο τρεις μηνες το χρονο, να μην παιρνω ταμειο απο του χρονου και να πρεπει να ειμαι και ευχαριστημενη. καλυτερα μια αλλη δουλεια, εκτος αντικειμενου, αφου δεν βρισκω κατι στο αντικειμενο μου...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 334
Σύνολο: 345

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.