*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας μετά την 1/7/2010 και πριν τον επόμενο ΑΣΕΠ;

Όχι
125 (23.5%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και διπλασιασμό μορίων δυσπρόσιτων.
26 (4.9%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και χωρίς διπλασιασμό δυσπρόσιτων.
18 (3.4%)
Ναι αλλά μόνο στον ενιαίο πίνακα διορισμών.
13 (2.4%)
Ναι αλλά μόνο για την δημιουργία ενός ενιαίου πίνακα με επιτυχία ΑΣΕΠ + προϋπηρεσία
98 (18.4%)
Ναι αλλά με εφαρμογή ολόκληρης της μοριοδότησης του 3848.
45 (8.4%)
Ναι, σε όλους τους πίνακες.
198 (37.1%)
Με μοριοδότηση προυπηρεσίας (συντελεστές) και κοινωνικών μορίων χωρίς ΑΣΕΠ
10 (1.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 527

Αποστολέας Θέμα: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.  (Αναγνώστηκε 909470 φορές)

0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2996 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 05:50:45 μμ »
http://ipaideia.gr/apologismos-mias-oromisthias.3e401ab1f63fb06b5e4696707884d71e.htm

είναι σχετικό με το θέμα!

δακρυσα...μπορει καποιος να μου εξηγησει τι νοημα εχουν αυτες οι πονεμενες προσωπικες ιστοριες δραματος στα εκπαιδευτικα portals;η λογικη ειναι, τις διαβαζει ο υπουργος, βαζει τα κλαματα,ενημερωνει τον πρωθυπουργο, αυτος συγκαλει εκτακτο υπουργικο συμβουλιο, καλουν την τροικα για επαναδιαπραγματευση, δινεται η εγκριση απο το IMF για επιπλεον διορισμους;
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:05:10 »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2997 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 05:56:17 μμ »
Γνωριζουμε - υποψιαζομαστε οτι οντως θα εχουμε εξελιξεις αφου Ασεπ ειτε με διαγωνισμο ειτε με μοριοδοτηση θ'αργησει πολυ......Αλλά βρε παιδια αν χαθει η επιτυχια σε Ασεπ ως το 2009-2010 τι να πω;;;;; >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος loukritiα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2998 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 05:57:54 μμ »
http://ipaideia.gr/apologismos-mias-oromisthias.3e401ab1f63fb06b5e4696707884d71e.htm

είναι σχετικό με το θέμα!

δακρυσα...μπορει καποιος να μου εξηγησει τι νοημα εχουν αυτες οι πονεμενες προσωπικες ιστοριες δραματος στα εκπαιδευτικα portals;η λογικη ειναι, τις διαβαζει ο υπουργος, βαζει τα κλαματα,ενημερωνει τον πρωθυπουργο, αυτος συγκαλει εκτακτο υπουργικο συμβουλιο, καλουν την τροικα για επαναδιαπραγματευση, δινεται η εγκριση απο το IMF για επιπλεον διορισμους;
Διότι αγαπητέ με τέτοια επιχειρήματα πάνε οι ίδιοι και κλαίγονται να τους διορίσουν. Πολύ απλά....

Αποσυνδεδεμένος loukritiα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #2999 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 05:59:43 μμ »
Οι εξετασεις υφιστανται απο το 1998.Ειναι τουλαχιστον προκλητικο εν ετει 2013 και με τη γενικοτερη στενοτητα που υπαρχει στο θεμα των διορισμων,να απαιτει καποιος να διοριστει χωρις ΑΣΕΠ.
Αυτή είναι και η κατάντια μας ως εκπαιδευτικοί. Η υιοθέτηση της γλώσσας των πολιτικών του μνημονίου. Να μας χαιρόμαστε! Θέλουμε και επαναστάσεις....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:05:10 »

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3000 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 06:03:48 μμ »
Το να λες "εξετάσεις ΣΑΣ" σημαίνει ότι δεν έκανες ποτέ τον κόπο να συμμετάσχεις; Αν ναι, πως ξέρεις αν "έμπαζαν νερά από εκατό πλευρές και ως διαδικασία ήταν πρόχειρη"; Στο είπε ένα πουλάκι τσίου; (και δεν υποστηρίζω καν ότι η όλη διαδικασία των εξετάσεων ΑΣΕΠ ήταν ιδανική, αλλά ήταν ένα βήμα προς την αξιοκρατία, που τελικά δεν θα δούμε στο ελλαδιστάν για καιρό ακόμα, αφού τα ίδια λαμόγια συνεχίζουν να κυβερνούν και να αποφασίζουν προς το παρόν).
..και όμως Landau και αυτό το σύστημα διορισμου έμπαζε νερά..τσουνάμι μη σου πω...Το 2009 που πήγα και εδωσα σε ενα λυκειο στους Αμπελοκήπους, έδωσαν τα θέματα και αρχιζανε και γράφανε. 10' αργότερα ενας-ενας λέγανε στον επιτηρητή να βγεί να πάει στις τουαλετες..αυτοί πέρνανε στην τσέπη τους το κινητο(υποτίθεται κλειστό) και αναλυανε τα θέματα εκει χωρις παρακολούθηση...επέστρεφαν και ξαναπηγαίνανε... εγω ο μα... φταίω που το άφησα απ'την αρχή το κινητό πάνω στην έδρα.. όταν τελειωσε ο διαγωνισμός όλοι αυτοί ήταν ευτυχισμένοι...!!!! κουραφέξαλα ο ΑΣΕΠ!!!!!!!!!!

συγγνωμη manosmc αλλα η ιστορια σου ειναι για γελια..ουτε τα παιδια στο δημοτικο δε λενε τοσο υπεραπλουστευμενες υπερβολες σε μια αφηγηση..χαλαρωσε λιγο
χαλαροί golum είναι κάποιοι που σίγουρα στο κλάδο σου (όπως και στο δικό μου) που έχουν κάνει αυτή την απατεωνιά και μπορεί να έχουν πάρει παραπάνω μόρια από σενα.. επίσης δεν μου αρέσει να χάνω εδω το χρόνο μου σε 1 φορουμ που βλέπουν την αποψη μου το πολυ 10 άτομα και να κάθομαι να γράφω ασυναρτησίες.... απο κει και περα δεν θα κάτσω να ασχοληθω άλλο γιατί έτσι και αλλιώς το 2009 πέρασε και οτι έγινε-έγινε...

Αποσυνδεδεμένος margar78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3001 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 06:05:56 μμ »
Ενω το να ζει καποιος στον κοσμο του περιμενοντας να διοριστουν αυριο 20000 εκπαιδευτικοι δεν ειναι καταντια!

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3002 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 06:12:25 μμ »
Αλλά βρε παιδια αν χαθει η επιτυχια σε Ασεπ ως το 2009-2010 τι να πω;;;;; >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
αυτό από πού προκύπτει;

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3003 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 06:22:46 μμ »
απο πουθενα φυσικα..ο καθενας ο,τι θελει λεει..κυριως αυτα που φοβαται οτι θα συμβουν..
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3004 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 06:30:42 μμ »
Δεν φοβαμαι,αλλά αν γινει ρυθμιση χωρις αυτον..... >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3005 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 06:35:44 μμ »
γιατι να γινει κατι τετοιο;αναφερεται πουθενα;υπαρχει αναφορα σε χρονολογικα προγενεστερους διαγωνισμους, ή απλως στους τελευταιους δυο, ανεξαρτητως ημερομηνιας διεξαγωγης;
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3006 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 08:18:59 μμ »
Δεν ξέρω για ποια ομαδούλα μιλάς τροκτικο. Εγώ μίλησα ανοιχτά για ότι στήθηκε εις βάρος συναδέλφων και ότι πήγε να στηθεί.

Η δικιά σας νοοτροπία τροκτικό έχει παρέλθει και το ίδιο το σύστημα σας απέβαλε για τα καλά. Αυτό θα το αισθανθείς καλύτερα φέτος. Και αυτό είναι κάτι σαν υπόσχεση!  :-*
Ξέρεις πολύ καλά ….! Το να τάζεται ψηφουλάκια στον Υπουργό  είναι άλλο θέμα…. Να δούμε ποιος θα αισθανθεί στο τέλος..
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος loukritiα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3007 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 08:35:07 μμ »
Oxi troktiko δεν ξέρω καθόλου καλά. Ο Υπουργός "τάζεται"; τι εννοείς; μήπως εννοείς ταράζεται; Αλλά γιατί να ταράζεται; Δεν βγαίνει νόημα από τα γραπτά σου. Ή δεν γνωρίζεις ορθογραφία ή τα έχεις χάσει από τώρα....Σου έγραψα κάποια πράγματα και να ΤΑ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ. ;)

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3008 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 08:39:00 μμ »
Συγνωμη,για να καταλαβω και εγω ,loukritia τι ειδικοτητα εισαι;απ'αυτες τις πως να τις πω τωρα...ξερεις ...τις μηβασικες;και το  troktiko γιατι ''αρπαζεται'';σας παρακολουθω τοση ωρα που σφαζεστε.Μην τρελλενεστε βρε παιδια απο τωρα ,τον Αυγουστο θα βγει η εγκυκλιος.Αλλα πειτε μου,ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΙΕΖΟΥΝ ΤΟΝ ΥΠΟΥΡΓΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ;πειτε μου ΤΩΡΑ!

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #3009 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 08:44:30 μμ »
Mε ποιο δικαιωμα καποιοι ασχολουνται με το μελλον των πολλων και προσπαθουν να επηρεαζουν συνειδησεις;Λοιπον κοινος παρανομαστης ,ειναι ενας και μοναδικος πινακας για ολους και αφου ''φιλτραριστει'' οσο πιο αξιοκρατικα γινεται!Αχ βρε Ουρανια  ;) που εισαι;;;;;;Χρονια πολλα και για ''προχτες''!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 10, 2013, 08:50:32 μμ από anixia »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160911
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 750
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 717
Σύνολο: 725

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.