*

Ψηφοφορία

Συμφωνείτε με την προσμέτρηση της προϋπηρεσίας μετά την 1/7/2010 και πριν τον επόμενο ΑΣΕΠ;

Όχι
125 (23.5%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και διπλασιασμό μορίων δυσπρόσιτων.
26 (4.9%)
Ναι αλλά μόνο στους πίνακες αναπληρωτών και χωρίς διπλασιασμό δυσπρόσιτων.
18 (3.4%)
Ναι αλλά μόνο στον ενιαίο πίνακα διορισμών.
13 (2.4%)
Ναι αλλά μόνο για την δημιουργία ενός ενιαίου πίνακα με επιτυχία ΑΣΕΠ + προϋπηρεσία
98 (18.4%)
Ναι αλλά με εφαρμογή ολόκληρης της μοριοδότησης του 3848.
45 (8.4%)
Ναι, σε όλους τους πίνακες.
198 (37.1%)
Με μοριοδότηση προυπηρεσίας (συντελεστές) και κοινωνικών μορίων χωρίς ΑΣΕΠ
10 (1.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 527

Αποστολέας Θέμα: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.  (Αναγνώστηκε 909916 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #4102 στις: Μάιος 16, 2014, 04:50:24 μμ »
Εγω θελω να ρωτησω ειλικρινα οσοι πρεσβευετε το ανοιγμα των πινακων,σε τι ακριβως εχετε επενδυσει,εχοντας δεδομενη τη σημερινη εκπαιδευτικη πολιτικη,οπου το μονο που κινειται στα σχολεια ειναι οι οι μονιμοι εκπαιδευτικοι που με το αυτοκινητο τους πανε να βγαλουν δουλεια σε 2 και 3 σχολεια;Για να ανοιξουν οι πινακες πρεπει να μπουν ενα σωρο ασφαλιστικες δικλειδες,η καθε ομαδα που θεωρει οτι αδικειται θα προσφευγει εναντιον της αλλης...οπως ειπα θα βρουμε μια ωραιοτατη απασχοληση να τρωγομαστε μεταξυ μας για να ξεχναμε την ανεργια μας.Με διορισμους και αναπληρωσεις στο 0 δεν καταλαβαινω γιατι ανοιγουμε τετοια θεματα.
Συμφωνώ GR. Αλλά μάλλον κάποιοι κόλλησαν στο όμορφο παρελθόν!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:14:33 »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #4103 στις: Μάιος 16, 2014, 06:24:28 μμ »
Λοιπόν κάποιοι με επιτυχίες ,καλές βαθμολογίες ,μεγάλη προυπηρεσία ,μεταπτυχιακά κλπ αν γινόταν Ασεπ το 12 ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΣΕΠ για άλλους 2 ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΎΣ ...σύμφωνα με τον νόμο 3848!

Το παραμύθι συνεχίζεται ,ήρθε η κακιά Τρόικα ,η μητριά, και τα ανέτρεψε όλα!!!!!!!!!!!!!
Μη λυπάστε πουλάκια μου θά''χετε όμορφες μέρες ,αυτές του Μεταβατικού ,θά'ναι δίκαιο ,ηλιόλουστο και άλλα πολλά...έλεγε, στους σιγά-σιγά αδύναμους δασκαλάκους του τόπου!

Μα ήρθαν λοιμοί και καταποντισμοί....εξορία εεε δηλ. εργασία μόνο στα νησιά,ανεργία ,βάσανα ,δανεικά για την επίβιωση, ήρθε ως κακός βασιλιάς ο δράκος ΕΣΠΑ ,ήρθαν οι κακές μάγισσες ,συγχωνεύσεις ,αύξηση αριθμών ανά τμήμα και ένας αργός θάνατος...άλλοι απεβίωσαν ,άλλοι απλά κακογέρασαν!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν ναι, αφού δεν έγινε Ασεπ στην ώρα του και δεν πρόκειται να γίνει πολύ σύντομα ΣΎΜΦΩΝΑ με τον νόμο του κράτους τον 3848 ,είναι ηθικόν και δίκαιο οι παραπάνω ''δασκαλάκοι ''
ν'αποκασταθούν γιατί αυτοί στήριξαν τη χώρα στα δύσκολα ,όπως περιγράφει και το παραμύθι!!!!!!!!!!

Αλλιώς ΑΣΕΠ τον Γενάρη !!!!!!!!!!!!!Αλλωστε αυτοί  είναι παλληκάρια ωσαν τον Οδυσσέα και πάλι θα βγουν στην επιφάνεια, μαζί βέβαια με άριστους και δυνατούς νέους!

Αυτοί δεν φοβούνται πια τον Ασεπ!!!!!!!!!!Ξέρουν από δράκους και τέρατα!


Ας μη κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας κάποιοι είναι πιο άξιοι από μας και πρέπει ν'αποκατασταθούν πρώτοι ,όταν οι συνθήκες ,έστω και λίγο καλυτερέψουν!
Γιατί τέτοιες εποχές πρέπει να σκέφτόμαστε ως άνθρωποι και όχι απλά ως υποψήφιοι δημόσιοι υπάλληλοι με ''αέρα'' και νοοτροπία παρελθόντος!!!!!!!!!!!(όπως προαναφέρθηκε από κάποιους).

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2014, 06:52:43 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #4104 στις: Μάιος 16, 2014, 08:41:20 μμ »
Σημασία δεν έχει τι θα σκεφτούμε εμείς για τις προσλήψεις,αλλά το κράτος ,γιατί αυτός είναι ο εργοδότης μας....Τα περί ανθρωπιάς μπουρούμε να τα σκεφτούμε όσοι ανοίξουμε δικό μας μαγαζί και είμαστε οι ίδιοι εργοδότες!

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #4105 στις: Μάιος 16, 2014, 08:45:51 μμ »
Εγώ δημοσιοποίησα τις σκέψεις και τα θέλω μου, το κράτος πατάει στην επιφανειακή ''αξιοκρατική'' διχόνοια μας και απλά δεν θα διορίζει...Εσύ μας γράφεις τι θες τελικά;
Από την μια τους κατηγορείς, τους αντιπροσώπους του κράτους και από την άλλη με μαλώνεις για το μήνυμα ανθρωπιάς ,αλήθεια με τι να εμπορευτώ πέρα απο την ασχολία με τις ανθρώπινες ψυχές και επιθυμίες;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2014, 08:56:07 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:14:33 »

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #4106 στις: Μάιος 16, 2014, 08:57:18 μμ »
Δεν κατηγορώ κανέναν ,παρά μόνο το κράτος, που εμπαίζει και μας αποπροσανατολίζει με αυτές τις ατέρμονες συζητήσεις και δεν γράφω τι θέλω, γιατί απλά αυτοί που αποφασίζουν θα το αγνοήσουν....

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #4107 στις: Μάιος 16, 2014, 08:58:52 μμ »
Λοιπόν κάποιοι με επιτυχίες ,καλές βαθμολογίες ,μεγάλη προυπηρεσία ,μεταπτυχιακά κλπ αν γινόταν Ασεπ το 12 ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΣΕΠ για άλλους 2 ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΎΣ ...σύμφωνα με τον νόμο 3848!

Το παραμύθι συνεχίζεται ,ήρθε η κακιά Τρόικα ,η μητριά, και τα ανέτρεψε όλα!!!!!!!!!!!!!
Μη λυπάστε πουλάκια μου θά''χετε όμορφες μέρες ,αυτές του Μεταβατικού ,θά'ναι δίκαιο ,ηλιόλουστο και άλλα πολλά...έλεγε, στους σιγά-σιγά αδύναμους δασκαλάκους του τόπου!

Μα ήρθαν λοιμοί και καταποντισμοί....εξορία εεε δηλ. εργασία μόνο στα νησιά,ανεργία ,βάσανα ,δανεικά για την επίβιωση, ήρθε ως κακός βασιλιάς ο δράκος ΕΣΠΑ ,ήρθαν οι κακές μάγισσες ,συγχωνεύσεις ,αύξηση αριθμών ανά τμήμα και ένας αργός θάνατος...άλλοι απεβίωσαν ,άλλοι απλά κακογέρασαν!!!!!!!!!!!!!!!

Ενα απο τα καλυτερα και αληθινοτερα ποστ που εχω διαβασει ποτε! Λυπαμαι ελικρινα για την καταντια του κρατους που δεν εχει διορισει ανθρωπους που εκφραζουν τετοιο λογο. Και επειδη γνωριζω οτι δεν σε ευνοοει το ανοιγμα σου εκφραζω δημοσια το θαυμασμο μου!

Λοιπόν ναι, αφού δεν έγινε Ασεπ στην ώρα του και δεν πρόκειται να γίνει πολύ σύντομα ΣΎΜΦΩΝΑ με τον νόμο του κράτους τον 3848 ,είναι ηθικόν και δίκαιο οι παραπάνω ''δασκαλάκοι ''
ν'αποκασταθούν γιατί αυτοί στήριξαν τη χώρα στα δύσκολα ,όπως περιγράφει και το παραμύθι!!!!!!!!!!

Αλλιώς ΑΣΕΠ τον Γενάρη !!!!!!!!!!!!!Αλλωστε αυτοί  είναι παλληκάρια ωσαν τον Οδυσσέα και πάλι θα βγουν στην επιφάνεια, μαζί βέβαια με άριστους και δυνατούς νέους!

Αυτοί δεν φοβούνται πια τον Ασεπ!!!!!!!!!!Ξέρουν από δράκους και τέρατα!


Ας μη κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας κάποιοι είναι πιο άξιοι από μας και πρέπει ν'αποκατασταθούν πρώτοι ,όταν οι συνθήκες ,έστω και λίγο καλυτερέψουν!
Γιατί τέτοιες εποχές πρέπει να σκέφτόμαστε ως άνθρωποι και όχι απλά ως υποψήφιοι δημόσιοι υπάλληλοι με ''αέρα'' και νοοτροπία παρελθόντος!!!!!!!!!!!(όπως προαναφέρθηκε από κάποιους).
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #4108 στις: Μάιος 16, 2014, 09:04:23 μμ »
''Ενα απο τα καλυτερα και αληθινοτερα ποστ που εχω διαβασει ποτε! Λυπαμαι ελικρινα για την καταντια του κρατους που δεν εχει διορισει ανθρωπους που εκφραζουν τετοιο λογο. Και επειδη γνωριζω οτι δεν σε ευνοοει το ανοιγμα σου εκφραζω δημοσια το θαυμασμο μου!''


Σε ευχαριστώ φίλε μου troktiko και εγώ σε παραδέχομαι γιατί δεν επαναπαύεσαι ποτέ επάνω στη δουλειά σου....

Το θέμα είναι να δούμε το κοινό συμφέρον και όχι το ατομικό...και φυσικά να το απαιτούμε γιατί καταντήσαμε δεξαμενή- έρμαιο ,απογοητεύμενων ψηφοφόρων που ψάχνει να πιαστεί από κάπου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2014, 09:48:11 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #4109 στις: Μάιος 16, 2014, 09:17:13 μμ »
Λυπάμαι που το κράτος με την διόγκωση της ανεργίας έκανε τους πολίτες του να βρίσκονται σε σωστό παραλήρημα το οποίο αποτυπώνεται και εδώ μέσα!Δυστυχώς τα προσωπικά θέλω ή δε θέλω,τα ευχολόγια ή οι αφορισμοί,οι ευχαριστείες ή οι ειρωνίες δεν λύνουν το πρόβλημα της ανεργίας ούτε ακούγονται από όσους θα καθορίσουν τις τύχες μας, αν δεν τις έχουν ήδη καθορίσει...Να προσέχετε την υγεία σας,ψυχική και σωματική, συνάδελφοι.Καλό βράδυ.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #4110 στις: Μάιος 16, 2014, 09:38:04 μμ »
Λυπάμαι που το κράτος με την διόγκωση της ανεργίας έκανε τους πολίτες του να βρίσκονται σε σωστό παραλήρημα το οποίο αποτυπώνεται και εδώ μέσα!Δυστυχώς τα προσωπικά θέλω ή δε θέλω,τα ευχολόγια ή οι αφορισμοί,οι ευχαριστείες ή οι ειρωνίες δεν λύνουν το πρόβλημα της ανεργίας ούτε ακούγονται από όσους θα καθορίσουν τις τύχες μας, αν δεν τις έχουν ήδη καθορίσει...Να προσέχετε την υγεία σας,ψυχική και σωματική, συνάδελφοι.Καλό βράδυ.
Παραλήρημα;Τις θέσεις σου  επί του θέματος θα μας τις κοινοποιήσεις ή απλά μπαίνεις για να μας ''μαλώνεις'' και να μας επαναφέρεις στην ψυχική ισορροπία που κατά τη γνώμη σου στερούμαστε....Ελα καλή μου φίλη που και ευχολόγιο χρησιμοποιείς και ειρωνίες ...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2014, 09:50:55 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #4111 στις: Μάιος 16, 2014, 09:44:55 μμ »
Αυτό δεν μπορεί να γίνει με διευρυμένο 24μηνο και Ασεπ προ 6ετίας...Είναι ασυμβίβαστο.Τόσο ο Ασεπ όσο και η προϋπηρεσία πρέπει να αγγίζουν το 2014!
Α...εδώ βρήκα μία θέση σου!Για πες μας τι εννοείς ''νάγγίζουν το 2014'' γιατί δεν νομίζω να'ναι απλά φιλολογικός οίστρος!

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #4112 στις: Μάιος 16, 2014, 10:09:33 μμ »
Δεν κατηγορώ κανέναν ,παρά μόνο το κράτος, που εμπαίζει και μας αποπροσανατολίζει με αυτές τις ατέρμονες συζητήσεις και δεν γράφω τι θέλω, γιατί απλά αυτοί που αποφασίζουν θα το αγνοήσουν....

Μα αν δεν γράψεις τι θέλεις, και δεν παλέψεις για αυτά που θέλεις, μετά μια ζωή θα συνεχίζουν να αποφασίζουν οι "άλλοι" (ποιοι; ονόματα δεν έχουν; ) και θα σε αγνοούν.

Πέρα από όλα αυτά, καλώς ή κακώς τα θέλω του καθενός δεν ταυτίζονται μεταξύ τους, αλλά - το κυριότερο - ούτε οι ιδεολογικές/πολιτικές/κοινωνικές απόψεις ταυτίζονται μεταξύ τους. Ο καθένας παλεύει για αυτά που θεωρεί σωστά και δίκαια, μένει να ελπίσουμε ότι θα επικρατήσουν κάποια στιγμή οι πραγματικά δίκαιες απόψεις και πολιτικές.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #4113 στις: Μάιος 16, 2014, 10:23:43 μμ »
Μα αν δεν γράψεις τι θέλεις, και δεν παλέψεις για αυτά που θέλεις, μετά μια ζωή θα συνεχίζουν να αποφασίζουν οι "άλλοι" (ποιοι; ονόματα δεν έχουν; ) και θα σε αγνοούν.

Πέρα από όλα αυτά, καλώς ή κακώς τα θέλω του καθενός δεν ταυτίζονται μεταξύ τους, αλλά - το κυριότερο - ούτε οι ιδεολογικές/πολιτικές/κοινωνικές απόψεις ταυτίζονται μεταξύ τους. Ο καθένας παλεύει για αυτά που θεωρεί σωστά και δίκαια, μένει να ελπίσουμε ότι θα επικρατήσουν κάποια στιγμή οι πραγματικά δίκαιες απόψεις και πολιτικές.
Ε ναι, να είμαστε ικανοί να εκφέρουμε τις απόψεις μας ,με ειλικρίνεια, ψυχραιμία και θάρρος γιατί αλλιώς καταντάμε άτολμοι ή γραφικοί.

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #4114 στις: Μάιος 16, 2014, 10:54:56 μμ »
Και εγω το ¨χαράτσι" το θεωρώ άδικο αλλα...το πληρώνω.
Τι θα λέγατε να ζητούσαμε να καταργηθούν όλοι οι νόμοι που θεωρούμε αδικους και να τηρούμε μόνο αυτούς που θεωρούμε δικαιους;





Υ.Γ.προεκλογική περίοδος ειναι μπορει να το πετύχουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 16, 2014, 11:00:10 μμ από fantastic06 »

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Εξελίξεις με το "ξεκλείδωμα" των πινάκων.
« Απάντηση #4115 στις: Μάιος 16, 2014, 11:01:09 μμ »
Οι πίνακες πρέπει να ανοίξουν με προϋπόθεση τη μοριοδότηση του 3848. Αλλιώς είναι δώρον-άδωρον. Και επιτέλους, φτάνει πια αριστούχοι του ΑΣΕΠ και με προϋπηρεσία να τρέμουν για το πού θα βρεθούν -αν βρεθούν- κάθε χρόνο, και άλλοι που δεν έχουν ποτέ τους συμμετάσχει στο διαγωνισμό να δουλεύουν δίπλα απ' το σπίτι τους.


Eνώ ο ασεπ που γράφαμε κάθε 2-3 χρόνια δεν ήταν τρόμος!! πώς να μην τρέμουν πού θα βρεθούν αναπληρωτές για 7 μήνες αφού δεν ξέρουν αν και πότε θα μονιμοποιηθούν!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160917
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 853
Σύνολο: 863

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.