*

Ψηφοφορία

Το ασεπ γίνεται η αφορμή για να:

βρω καινούργιο/-α σύντροφο
4 (18.2%)
να χωρίσω το/τη σύντροφό μου
2 (9.1%)
να αναθερμάνω τη σχέση μου
2 (9.1%)
να κάνω παιδί
2 (9.1%)
να μην κάνω σχέση
5 (22.7%)
να εξελιχθώ επιστημονικά (μεταπτυχ.-διδακτορ.)
7 (31.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 22

Αποστολέας Θέμα: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ  (Αναγνώστηκε 6668 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 06, 2007, 01:01:59 μμ »
Εγώ επιμένω ότι η ψηφοφορία θα έπρεπε να διαχωριστεί σε διοριστέους και μη. Προσωπικά δεν ψήφισα γιατί τίποτα από τα παραπάνω δεν με εκφράζει (τουλάχιστον απόλυτα). Εν μέρει με εκπροσωπεύει η απάντηση της BOEMISSA. Προσωπικά δεν το βάζω κάτω και μου δίνετε πολύ κουράγιο όσοι μας προτρέπετε να μην τα παρατήσουμε αναφορικά με το κυνήγι του διορισμού. Βοηθάει πολύ το γεγονός ότι συνειδητοποίησα κάποια λάθη μεθοδολογίας διαβάσματος που έκανα και φυσικά μου κόστισαν. Θα προσπαθήσω να μην τα επαναλάβω. Κατά τ' άλλα, σκοπεύω να τελειώσω τα γαλλικά και τα ιταλικά μου, που τα έχω αφήσει στη μέση, θα προσπαθήσω να μπω σε κάποιο μεταπτυχιακό κι από κει και πέρα "κουτσοδούλεια", που λέμε και στο χωριό μου. Ιδιαίτερα, φροντιστήρια, ΠΔΣ, καμιά ωρομισθία αν κάτσει και ευελπιστώ να με πάρουν σε ένα ιδιωτικό Γυμνάσιο που τώρα θα ξεκινήσει στην περιοχή.

Και φυσικά προσπάθεια ξανά μέχρι να έρθει το ποθητό αποτέλεσμα.
Κουράγιο σε όλους μας και καλό ξεκίνημα σε όσους πέτυχαν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:13:02 »

Αποσυνδεδεμένος Siobaras

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1041
  • Φύλο: Άντρας
  • 1.d4!
    • Προφίλ
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 06, 2007, 01:44:19 μμ »
Εγώ και συμφωνώ και διαφωνώ.
Πιστεύω ότι ο διαχωρισμός θα είχε νόημα και ως προς τις ειδικότητες.

Είναι λογικό ο ΑΣΕΠ να έχει διαφορετικό αντίκτυπο π.χ. στους φιλολόγους που ρίχνουν τρομερό διάβασμα.

Αντίθετα, όπως λέει και η Μάγδα, εμείς οι Μαθηματικοί μάλλον σα σταυρόλεξο το βλέπουμε (όχι με την έννοια της τυχαιότητας, αλλά σα μια δοκιμασία των γνωστικών υποδομών μας).

Εδώ παραιτήθηκα από την Τράπεζα τέλος Οκτωβρίου και καλά για να διαβάσω και όλο το Νοέμβρη έπαιζα σε ένα τουρνουά σκακιού. Το δε Γενάρη είχαμε τουρνουά μπιλιάρδου και σιγά μην έλειπα... Μέχρι και την Πέμπτη πριν τον ΑΣΕΠ είχα αγώνα...

Άρα η διαδικασία του να προετοιμαστώ για τον ΑΣΕΠ δε μπορώ να πω ότι με επηρέασε και ιδιαίτερα.

Αλλά πηγαίνοντας π.χ. Σαμοθράκη, πρέπει να έχεις τον ανθρωποδιώχτη για να μη δεθείς με τους άλλους πρωτοδιόριστους συναδέλφους και άρα είναι μια αφορμή να ξεκινήσεις μια νέα σχέση.

Για το τι ακριβώς αποτελέσματα έχει σε παντρεμένα ζευγάρια δεν είμαι αρμόδιος...
Και τότε η νύχτα... παίρνει διάσταση...

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 06, 2007, 02:42:12 μμ »
Siob εσύ τουλάχιστον ασχολήθηκες με πιο αξιοπρεπή σπόρ.Προσωπικά όλη την εβδομάδα προ Ασεπ ήμουν στην Πάρνηθα όπου είχα τεράστια ρέντα στο blackjack!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος anna_s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 06, 2007, 03:28:22 μμ »
...Αξίζει να θυσιάσετε πράγματα...αν το βράδυ ονειρεύεστε πως κάνετε μάθημα σε τάξη σχολείου... :)
Συμφωνώ απόλυτα!Αυτός και μόνο ο λόγος θα σας κρατήσει δυνατούς για να συνεχίσετε!

Όσον αφορά τις αλλαγές που φέρνει ο ΑΣΕΠ στη ζωη και στις σχέσεις μας...σίγουρα είναι μεγαλες.Περνάμε δοκιμασίες όσοι μπήκαμε γερά σ'αυτό το "παιχνίδι"! ;)
Για μένα προσωπικά,ήταν μεγάλη δοκιμασία η περίοδος της προετοιμασίας για τον διαγωνισμό (και για τον εαυτό μου αλλά και για τη σχέση μου)...και ευτύχώς βγήκαμε αλώβητοι!!
Και τώρα... που τα αποτελέσματα ήταν ανέλπιστα καλά ;D...η επόμενη δοκιμασία είναι η "μετανάστευση"...Άντε να δούμε τι θα γίνει... :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:13:02 »

Αποσυνδεδεμένος Siobaras

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1041
  • Φύλο: Άντρας
  • 1.d4!
    • Προφίλ
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 06, 2007, 03:55:33 μμ »
Siob εσύ τουλάχιστον ασχολήθηκες με πιο αξιοπρεπή σπόρ.Προσωπικά όλη την εβδομάδα προ Ασεπ ήμουν στην Πάρνηθα όπου είχα τεράστια ρέντα στο blackjack!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 :o

Έχω αποφασίσει πως όταν κάποιος ξέρει πιθανότητες, τότε είναι που τις παίρνει ο διάολος.
Ως εκ τούτου, έχω σταματήσει τέτοιου είδους διασκεδάσεις (πλην της πόκας με φίλους).

Ξέφυγα λίγο από το θέμα (πρώτη φορά μου συμβαίνει).
Είναι λίγο προκλητικό από μέρος μου να λέω ότι χάζευα και διορίζομαι, αλλά το έκανα για να τονίσω τη διαφοροποίηση στην απαιτούμενη προετοιμασία ανά κλάδο.

[...η επόμενη δοκιμασία είναι η "μετανάστευση"...Άντε να δούμε τι θα γίνει... :-\

Το έχω περάσει μια φορά στη ζωή μου, όταν έκανα το μεταπτυχιακό στην Αγγλία.
Πιστεύω πως είναι το ultimate crash test της εμπιστοσύνης και αφοσίωσης.
Αν υπάρχουν η σχέση θα αντέξει χωρίς αμφιβολία.
Αν δεν υπάρχουν, δε θα άντεχε έτσι κι αλλιώς...
Και τότε η νύχτα... παίρνει διάσταση...

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 06, 2007, 04:01:57 μμ »
Nα πω και γω τη γνώμη μου ως επιτυχούσα μη διοριστέα. Βασικά συμφωνώ με Boemissa και rica. Στην αρχή απογοητεύτηκα πολύ καθώς και αρκετά προσωπικά προβλήματα που είχα, με έκαναν να επενδύσω πολλά σ' αυτό το διαγωνισμό. Μετά από ώριμη σκέψη και ζυγίζοντας τι θέλω πραγματικά να κάνω στη ζωή μου, πήρα την απόφαση να τα μαζέψω και να φύγω από Αθήνα, να επιστρέψω στην πόλη απ' όπου κατάγομαι όπου και θα έχω πολύ περισσότερες επαγγελματικές ευκαιρίες απ' ότι στην Αθήνα. Χώρισα από τον εδώ και 5 χρόνια σύντροφό μου και άντρα μου, αλλά φυσικά γι' αυτό δεν έπαιξε κανένα ρόλο ο ΑΣΕΠ.

Όσον αφορά στον ίδιο τον ΑΣΕΠ όπως επισήμανε και η rica συνειδητοποίησα κι εγώ τα λάθη που έκανα: κάποια λάθη στην επιλογή βιβλιογραφίας, στον τρόπο διαβάσματος (θεώρησα δεδομένο ότι θα είναι σαν τον προηγούμενο διαγωνισμό φιλολόγων, ενώ η προσέγγιση των θεμάτων ήταν εντελώς διαφορετική -ειδικά στην ιστορία) και βέβαια συνειδητοποίσα πόσο κακό μπορεί να κάνει το άγχος. Αν είχα λιγότερο δε θα άφηνα αναπάντητες σχεδόν σίγουρες ερωτήσεις (με αποτέλεσμα στα Νέα να πάρω 71 ενώ θα μπορούσα να είχα πάρει 90) και δε θα έκανα λάθη στο τσεκάρισμα των ερωτήσεων στην Ιστορία όταν τις περνούσα στο απαντητικό φύλλο, (η επιτομή της ανοησίας μου αποτέλεσμα του άγχους βέβαια) με αποτέλεσμα να πάρω 50 ενώ οι απαντήσεις που γνώριζα μου έδιναν ένα 70! Και με αυτούς τους βαθμούς θα ήμουν τώρα διοριστέα...
Το πάθημα λοιπόν μου έγινε μάθημα.

Προς διοριστέους: Παιδιά δηλώστε νησιά! Όσοι γνωστοί μου έχουν διοριστεί σε νησιά πέρασαν πολύ ωραία. Στο νησί είσαι λίγο αποκομμένος με αποτέλεσμα όλοι να γνωριστούν μεταξύ τους και να κάνουν πολύ παρέα. Κάθε μέρα έξω, για φαγητό, για μπανάκι, για ψάρεμα. Μάλιστα γνωστός μου φυσικός ερωτεύτηκε συνάδελφο (και οι δύο στο νησί από ΑΣΕΠ 2005) και φέτος παντρεύτηκαν! Τρέξτε οι ανύπαντροι και καλή τύχη!!   ;) ;)
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος anna_s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 06, 2007, 04:24:37 μμ »
Το έχω περάσει μια φορά στη ζωή μου, όταν έκανα το μεταπτυχιακό στην Αγγλία.
Πιστεύω πως είναι το ultimate crash test της εμπιστοσύνης και αφοσίωσης. ...
Τελικά τι έδειξε το crash test?  ;D

Αποσυνδεδεμένος anna_s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 06, 2007, 04:33:31 μμ »
Προς διοριστέους: Παιδιά δηλώστε νησιά! Όσοι γνωστοί μου έχουν διοριστεί σε νησιά πέρασαν πολύ ωραία. Στο νησί είσαι λίγο αποκομμένος με αποτέλεσμα όλοι να γνωριστούν μεταξύ τους και να κάνουν πολύ παρέα. Κάθε μέρα έξω, για φαγητό, για μπανάκι, για ψάρεμα. Μάλιστα γνωστός μου φυσικός ερωτεύτηκε συνάδελφο (και οι δύο στο νησί από ΑΣΕΠ 2005) και φέτος παντρεύτηκαν! Τρέξτε οι ανύπαντροι και καλή τύχη!!   ;) ;)
Οι ελεύθεροι καλά θα περάσουν... 8)
οι παντρεμένοι θα κάνουν την καρδιά τους πέτρα και αρκετή υπομονή...
ΕΜΕΙΣ που έχουμε σχέση που δεν είναι ούτε για γάμο ούτε για χωρισμό έχουμε πρόβλημα!!!  :D

Αποσυνδεδεμένος Siobaras

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1041
  • Φύλο: Άντρας
  • 1.d4!
    • Προφίλ
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 06, 2007, 05:46:06 μμ »
Τελικά τι έδειξε το crash test? ;D

Πορτοκαλί.

Δε νομίζω ότι έχει ενδιαφέρον να μπω σε λεπτομέρειες.
Για μένα ο γάμος δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο, εκτός κι αν υπάρχουν παιδιά.

Αν ο άλλος νιώθεις ότι είναι ο άνθρωπός σου, ή θα μπορούσε να γίνει, είναι μια καλή ευκαιρία να το διαπιστώσεις και εσύ και αυτός.
Αν πρόκειται να με ξεγράψει ή να την ξεγράψω στην πρώτη δυσκολία, καλύτερα να το μάθω τώρα, είναι η άποψή μου.

εγω ρε παιδια τι να κανω η δολια που δεν εχω καθολου λεφτα.για αυτο καθομαι σπιτι μου και βλεπω συνεχεια τηλεοραση.ωραια ζωη.ασ με διορισουν καποτε,ελεοσ

Ναι, ενώ εγώ που διορίστηκα έχω κλείσει Μπαχάμες για του χρόνου με τα λεφτά που θα μαζέψω!
Βλέπω φορσέ δίαιτα από Σεπτέμβρη - όταν πιάνω ψάρι θα τρώω!
Και τότε η νύχτα... παίρνει διάσταση...

Αποσυνδεδεμένος GEMINI 3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • WE ARE THE CHAMPIONS!
    • Προφίλ
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 06, 2007, 06:56:45 μμ »
Ένα θα σας πω: πάρτε λεφτά μαζί σας ή το βιβλιάριο του μπαμπά σας οι ανύπαντροι! 8) Εγώ διορίστηκα Έβρο και έμεινα εκεί 3 εβδομάδες σε εσωτερικό δωμάτιο ξενοδοχείου διότι από τη Δευτεροβάθμια μας ενημέρωσαν ότι από τους 55 που διορίστηκαν εκεί θα χρειαστούν περίπου 20!!!Οι υπόλοιποι μπορούσαμε να κάνουμε αίτηση απόσπασης λόγω υπεραριθμίας.Το δωμάτιο κόστιζε 24 ευρώ τη βραδιά αλλά το πήγαινε έλα τα Σ/Κ για να βλέπω τα παιδιά μου στην Αθήνα ΚΟΣΤΙΖΕ!!!60 ευρώ να πας με το τραίνο (11-12 ώρες το εξπρες ιντερσίτι) και 85-120 το αεροπλάνο (μισή ώρα)!
Πάντως αν πάτε Έβρο, θα βρείτε σπίτια προς ενοικίαση με πολύ καλές τιμές λόγω στρατού.Στο Τυχερό που πήγα εγώ είχε συγκροτήματα διαμερισμάτων για τους δημοσίους υπαλλήλους και τους στρατιωτικούς με 250 ευρώ το μήνα το άνετο τριάρι με καλοριφέρ και NOVA,παρακαλώ!Επίσης ΠΑΜΦΘΗΝΟ φαγητό  :P(και πολύ καλό) στις λέσχες αξιωματικών όπου δικαιούμαστε να τρώμε και εμείς!
Και για τις πονεμένες συναδέλφισσες από τα ερωτικά τους δυνατότητες αποκατάστασης με ενστόλους!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 06, 2007, 07:15:47 μμ »
εγω ρε παιδια τι να κανω η δολια που δεν εχω καθολου λεφτα.για αυτο καθομαι σπιτι μου και βλεπω συνεχεια τηλεοραση.ωραια ζωη.ασ με διορισουν καποτε,ελεοσ
Κοίτα despinaki, και να διοριστείς πάλι λεφτά μη νομίζεις ότι θα έχεις γιατι ίσως να μην σου φτάνουν. :-\ Αντί για τηλεόραση πήγαινε καμιά τσάρκα με το "τραμ των δυο", κοίτα που "παίζει" καμιά πολιτιστική εκδήλωση με ελεύθερη είσοδο, ε και όσο για μια μπύρα κουτάκι θα υπάρχουν 2-3 ευρώπουλα. Μη περιμένεις να χιονίσει για να δεις άσπρη μέρα ;)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 06, 2007, 08:09:59 μμ »
Πολύ μου άρεσε αυτό με το φαγητό  στις λέσχες αξιωματικών Gemini!!!!
Έχω βάλει Β και Γ Έβρου στις πρώτες μου προτιμήσεις και για τα μόρια και λόγω του ότι είμαι στο τέλος της φετινής φουρνιάς Ασεπ(δηλαδή με στέλνουν όπου περισσέψει) οπότε δεν έχω καμία όρεξη να μονάσω σε κανένα νησάκι της άγονης γραμμής.Έχω πάει Ορεστιάδα διακοπές και πέρασα τέλεια!!Η απόσταση βέβαια είναι θάνατος,αλλά είμαι free2go και δεν με νοιάζει!!!
Το οικονομικό είναι πρόβλημα για τους πρώτους μήνες(ειδκά για μας που δεν έχουμε ούτε άντρα ούτε μπαμπά)αλλά πιστεύω θα τη βρούμε την άκρη.Τα έχουμε περάσει και σαν φοιτητές αυτά τα ζόρια όσοι ήμασταν σε άλλες πόλεις.
Despina κι εγώ έχω πήξει στην τηλεόραση  ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 06, 2007, 08:17:22 μμ »
Μα καλά, βρε παιδιά; Κανείς δε θα είναι που δεν πήρε μαζί του τα παιδιά του να δώσει και σε μένα καμια πληροφορία;Όλοι ανύπαντροι είστε;

Αποσυνδεδεμένος GEMINI 3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • WE ARE THE CHAMPIONS!
    • Προφίλ
Απ: 'τα ασεποειδη' και οι 'άνθρωποι' μετά το ασεπ
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 06, 2007, 09:09:20 μμ »
Magda, αν είσαι στο τέλος τέλος,πρόσεξε!Στη δική μου φουρνιά όσοι ήταν από το 310-320 (αν θυμάμαι καλά) πήγαν Έβρο (εμένα ήταν η 11η προτίμηση και η τελευταία από στεριά) και ήμουν το 283. Από κει και μετά νησιά.Αν απο τους  400 πρώτους είναι πολλοί Βορειοελλαδίτες,ο Έβρος γι' αυτούς δεν είναι όπως για μας τους Αθηναίους! ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΩΝ ΝΗΣΙΩΝ,ΛΟΙΠΟΝ! ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160913
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 758
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 744
Σύνολο: 755

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.