*

Αποστολέας Θέμα: διοριστηκα με ασεπ.τωρα τι κανω?που παω?μου λετε?  (Αναγνώστηκε 4642 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος miss T

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο6
    • Προφίλ
διοριστηκα με ασεπ.τωρα τι κανω?που παω?μου λετε?
« στις: Αύγουστος 03, 2007, 12:20:14 μμ »
γεια σας!ειμαι πε 06 κ διοριζομαι με ασεπ...ειμαι σειρα 90 περιπου στους διοριστεους κ με ενδιαφερει η δευτεροβα8μια κ δη η κως απο οπου και ειμαι!ναι αλλα προηγουνται οι του ενιαιου.αν βαλω τικ σε ολα τα κουτακια 8α με ριξουν σε κανενα δυσπροσιτο για δυο χρονια?αν δεν βαλω δυσπροσιτα κ πρωτοβα8μια 8α χασω το διορισμο για φετος?πειτε μου γιατι εδω στο γραφειο δεν ξερει κανεις τιποτα.PSεχω δουλεψει 3 χρονια ωρομισ8ια. ???
if you're not part of the solution, then you're part of the problem...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: διοριστηκα με ασεπ.τωρα τι κανω?που παω?μου λετε?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:57:26 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: διοριστηκα με ασεπ.τωρα τι κανω?που παω?μου λετε?
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 03, 2007, 02:09:00 μμ »
δεν μπορω να σε βοηθησω σε αυτα που ρωτας λυπαμαι, ειμαι σιγουρη ομως οτι καποιος συναδελφος απο εδω θα μπορει να σε βοηθησει καπως. Αυτο που ηθελα να σε ρωτησω ειναι, ειχες ξαναδωσει ΑΣΕΠ? Τι σε βοηθησε στο διαβασμα για τον ΑΣΕΠ? συγκεκριμενα βιβλία, η πειρα σου στην ταξη? Με το γνωστικο πως τα πηγες? ΔΕν ηταν ιδιαιτερα δυσκολο?

Αποσυνδεδεμένος corina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: διοριστηκα με ασεπ.τωρα τι κανω?που παω?μου λετε?
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 03, 2007, 02:31:56 μμ »
Κατ΄αρχας συγχαρητήρια!!!!
1ον Κοιτάς αν είσαι και στον πίνακα του 40% λόγω προυπηρεσίας www.ypepth.gr ή απο το www.alfavita.gr
2ον Αν βρείς στον πάνακα αυτόν το όνομά σου τότε μπορείς να υποβάλλεις αίτηση και με το 40% και με τον ΑΣΕΠ
3ον Κοίτα πόσους Θα πάρουν αν είσαι πάνω από την μέση μάλλον θα διοριστείς αν τα δηλώσεις όλα
4ον Όσο πιο ψηλά στην σειρα είσαι δεν χρειάζεται να δηλώσεις υπόλοιπο Ελλάδας (στο πρώτο τετέταρτο)
5ον Κανείς δεν τα ξέρει καλύτερα από τον υπεύθυνο ΠΕ06 στο ΥΠΕΠθ ....αν τον πετύχεις στο τηλ
Προσοχή η διορία είναι μέχρι τις 7 Αυγ!!!!
Καλό διορισμό!!!!

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: διοριστηκα με ασεπ.τωρα τι κανω?που παω?μου λετε?
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 03, 2007, 02:46:49 μμ »
γεια σας!ειμαι πε 06 κ διοριζομαι με ασεπ...ειμαι σειρα 90 περιπου στους διοριστεους κ με ενδιαφερει η δευτεροβα8μια κ δη η κως απο οπου και ειμαι!ναι αλλα προηγουνται οι του ενιαιου.αν βαλω τικ σε ολα τα κουτακια 8α με ριξουν σε κανενα δυσπροσιτο για δυο χρονια?αν δεν βαλω δυσπροσιτα κ πρωτοβα8μια 8α χασω το διορισμο για φετος?πειτε μου γιατι εδω στο γραφειο δεν ξερει κανεις τιποτα.PSεχω δουλεψει 3 χρονια ωρομισ8ια. ???

Θα δηλώσεις 30 περιοχές με τη σειρά που τις θέλεις, π.χ. στο 1 θα βάλεις Β΄Δωδ/νήσου που είναι η Κως, στο 2 τη δεύτερη καλύτερη επιλογή σου, κ.ο.κ. Αν θέλεις οπωσδήποτε να διοριστείς φέτος, πρέπει να τσεκάρεις τα κουτάκια. Αυτό δεν σημαίνει αυτόματα ότι θα σε "ρίξουν" σε δυσπρόσιτο ή α/θμια. Η σειρά σου είναι λίγο κάτω από τη μέση των διοριστέων του ΑΣΕΠ, οπότε το πιο πιθανό είναι να διοριστείς σε μια από τις 30 περιοχές που θα δηλώσεις.
Πάντως, απ' ό,τι έχω καταλάβει είναι και θέμα τύχης και όχι μόνο σειράς που έχεις στους διοριστέους. Εξαρτάται από τις περιοχές που θα επιλέξουν όσοι είναι πάνω από σένα. Μπορεί κανένας να μη δηλώσει πρώτη την Κω και να πάρουν εσένα. Η προϋπηρεσία σου ως ωρομίσθια θα παίξει ρόλο μόνο στην τοποθέτηση εντός της περιοχής που θα διοριστείς. Καλή επιτυχία!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2007, 02:50:27 μμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: διοριστηκα με ασεπ.τωρα τι κανω?που παω?μου λετε?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:57:26 »

Αποσυνδεδεμένος jorgita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: διοριστηκα με ασεπ.τωρα τι κανω?που παω?μου λετε?
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 03, 2007, 04:54:39 μμ »
γεια σας!ειμαι πε 06 κ διοριζομαι με ασεπ...ειμαι σειρα 90 περιπου στους διοριστεους κ με ενδιαφερει η δευτεροβα8μια κ δη η κως απο οπου και ειμαι!ναι αλλα προηγουνται οι του ενιαιου.αν βαλω τικ σε ολα τα κουτακια 8α με ριξουν σε κανενα δυσπροσιτο για δυο χρονια?αν δεν βαλω δυσπροσιτα κ πρωτοβα8μια 8α χασω το διορισμο για φετος?πειτε μου γιατι εδω στο γραφειο δεν ξερει κανεις τιποτα.PSεχω δουλεψει 3 χρονια ωρομισ8ια. ???

Καλησπέρα. Είμαι κι εγώ ΠΕ06 και διορίστηκα πέρσι με ΑΣΕΠ. Δεν δήλωσα δυσπρόσιτα γιατί άκουσα οτι μπορεί να ανοίξουν πρώτα τα δυσπορόσιτα και να σε πάνε εκεί. Δεν θέλω να σε πάρω και στο λαιμό μου, απλά λέω τί έκανα εγώ.

Αποσυνδεδεμένος miss T

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο6
    • Προφίλ
Απ: διοριστηκα με ασεπ.τωρα τι κανω?που παω?μου λετε?
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 04, 2007, 02:09:07 μμ »
καλημερα!ευχαριστω πολυ για την βοη8εια σας!οσον αφορα στο διαβασμα ασεπ εχω να πω τα εξης   α)το γνωστικο ηταν απιστευτα δυσκολο ομως! β)διαβασα ο,τι επεσε στα χερια μου.μιλαμε για πολλα βιβλια που ειτε ανεβηκα α8ηνα για να αγορασω ειτε δανειστηκα απο φιλες που ηταν φπψ κ κρατουσα σημειωσεις ανελλιπως.(2 τετραδια τριων 8εματων που απλα προλαβα να κανω μια αναγνωση πριν την εξεταση )
επισης πιστευω οτι με βοη8ησαν διαφορα σεμιναρια τυπου ελληνοαμερικανικης η παιδαγωγικης εταιριας ελλαδος που παρακολου8ησα.ειχα ξαναδωσει ασεπ κ για ενα μοριο περιπου δν διοριστηκα με τον προηγουμενο.κατα ταλλα κ τις δυο φορες διαβασα τα καλοκαιρια κ χαλαρα πραγματα.δν περιμενα με τπτ οτι 8α διοριζομυν φετος .πιστευα οτι 8α κοβομουν στο γνωστικο.
επισης εχω να δηλωσω οτι μονο την τελευταια βδομαδα δν εκανα ιδιαιτερα(να βγαλουμε κ οι ωρομισ8ιες κανενα φραγκο )και εκει που εκανα ενα διαλειματακι ειδα στην tv μια εκπομπη(στη νετ νομιζω) που εδειχνε ενα σχολειο στην α8ηνα οπου η δασκαλα εκανε ενα προτζεκτ με τα παιδια, τα οποια επαιρναν συνεντευξη απο τους γονεισ κ εφτιαχναν ενα βιντεακι.αυτο κ εγραψα κ εγω λοιπον στο δια8εματικο προτζεκτ.το προσαρμοσα βεβαια αλλα εγραψα,8υμαμαι, οτι ολα τα προτζεκτ εχουν ενα προιον κ στο δικο μου εβαλα οτι οι μα8ητεσ 8α εφτιαχναν το σχετικο κλιπακι.ρισκαρα πολυ στο σημειο αυτο αλλα ανταμειφ8ηκα.αυτα προς το παρον! !
if you're not part of the solution, then you're part of the problem...

Αποσυνδεδεμένος Flyhigh76

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: διοριστηκα με ασεπ.τωρα τι κανω?που παω?μου λετε?
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 23, 2021, 03:52:06 μμ »
"Ένα που έχω βρει βέβαια με το προηγουμενο ενιαίο μισθολόγιο είναι ότι δεν αναγνωρίζεται προϋπηρεσία που είναι συμβαση έργου. Εγώ το είχα ψάξει για αναγνώριση επικουρικότητας έργου. Δεν ξέρω αν βοήθησα. Ελπίζω να μην είχες σύμβαση έργου."

Σύμβαση ανάθεσης εκπαιδευτικού έργου με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου, γράφουν οι συμβάσεις. Ελπίζω να υπολογίζονται στο μκ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159787
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 580
Σύνολο: 587

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.