*

Αποστολέας Θέμα: Η' φάση φιλολογων  (Αναγνώστηκε 14392 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 18, 2012, 01:23:37 πμ »
συναδελφοι συγχαρητηρια σε οσους προσεληφθησαν!υπομονη και δυναμη στους επομενους!ελπιζουμε η επομενη φαση να μην καθυστερησει,ωστε να εργαστουν οσο το δυνατον περισσοτεροι συναδελφοι!!!!καλη αρχη!
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:09:06 »

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 18, 2012, 11:07:37 πμ »
Θερμά συγχαρητήρια στους συναδέλφους που κλήθηκαν προχθές! Χάρηκα ιδιαίτερα βλέποντας τα ονόματα της καλής μου φίλης Ευαγγελίας (επιτρέπεται να το μαθαίνω από το ίνετρνετ, φιλενάδα;) και των αγαπητών συναδέλφων-συναγωνιστών trelamenos και Alexandros!
Ήταν ευχάριστη έκπληξη ο αριθμός των κληθέντων στην κ. Μακεδονία (συγκριτικά με το συνολικό αριθμό της φάσης), γιατί τα δικά μου νέα δεν ήταν καλά και δεν τα έγραφα, για να μην αποθαρρύνω περισσότερο... στη δυτική Θεσσαλονίκη (στη Γ΄περιοχή) τα κενά τα δικά μας, της Στ΄φάσης, ήταν όλα σπασμένα, οπότε αν προκύψουν κενά λίγων ωρών, πρώτα θα συμπληρώσουμε μάλλον εμείς. Ελπίζω όμως να βγουν και ολόκληρα, όπως τελικά στη Ζ΄φάση, ώστε να δουλέψουν κι άλλοι συνάδελφοι.
Και σίγουρα δε θριαμβολογούμε και δεν επαναπαυόμαστε στις δάφνες μας , επειδή δουλεύουμε για 4 ή 5 μήνες φέτος, αλλά, ας μην ξεχνάμε ότι για κάποιους συναδέλφους ίσως και αυτοί οι λίγοι μήνες της άθλια αμειβόμενης εργασίας είναι πλέον και θέμα επιβίωσης...
Καλό κουράγιο και γρήγορη κλήση (ελπίζω πριν την 25η Μαρτίου) στους συναδέλφους που περιμένουν ακόμα και υπενθυμίζω ότι οι της επόμενης κλήσης δε θα έχουν κυρώσεις σε περίπτωση άρνησης.
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος Berlin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 01:13:22 μμ »
Στην Ανατολική Θεσσαλονίκη άρχισαν να καλούν ωρομισθίους. Μου τηλεφώνησαν σήμερα το πρωί. Φυσικά αρνήθηκα, αν και το σχολείο ήταν κοντά στο σπίτι μου. Θεώρησα ότι είναι μεγάλη ξεφτίλα να πάω για 4 ώρες και μάλιστα -ουσιαστικά- να υπονομεύσω τον εαυτό μου αποδεχόμενος τη θέση, πόσο μάλλον που σχεδόν έφτασε η σειρά μου γι' αναπλήρωση. Πάντως κορόιδα πάντα θα υπάρχουν, δυστυχώς. Κάποιον-α θα βρουν κι ας μη συμφέρει από καμία άποψη η αποδοχή. Προσπαθήστε να κρατήσετε την αξιοπρέπειά σας τουλάχιστον...

Φοβάμαι όμως πως για να καλούν ωρομισθίους, μάλλον προσπαθούν ν' αποφύγουν την κλήση αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος GR

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 576
    • Προφίλ
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 01:26:10 μμ »
Στην Ανατολική Θεσσαλονίκη άρχισαν να καλούν ωρομισθίους. Μου τηλεφώνησαν σήμερα το πρωί. Φυσικά αρνήθηκα, αν και το σχολείο ήταν κοντά στο σπίτι μου. Θεώρησα ότι είναι μεγάλη ξεφτίλα να πάω για 4 ώρες και μάλιστα -ουσιαστικά- να υπονομεύσω τον εαυτό μου αποδεχόμενος τη θέση, πόσο μάλλον που σχεδόν έφτασε η σειρά μου γι' αναπλήρωση. Πάντως κορόιδα πάντα θα υπάρχουν, δυστυχώς. Κάποιον-α θα βρουν κι ας μη συμφέρει από καμία άποψη η αποδοχή. Προσπαθήστε να κρατήσετε την αξιοπρέπειά σας τουλάχιστον...

Φοβάμαι όμως πως για να καλούν ωρομισθίους, μάλλον προσπαθούν ν' αποφύγουν την κλήση αναπληρωτών.
Το ζητουμενο ειναι να μην δηλωσει κανεις ΠΟΤΕ ωρομισθιος.Ελεος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:09:06 »

Αποσυνδεδεμένος Berlin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 01:36:35 μμ »
Στην Ανατολική Θεσσαλονίκη άρχισαν να καλούν ωρομισθίους. Μου τηλεφώνησαν σήμερα το πρωί. Φυσικά αρνήθηκα, αν και το σχολείο ήταν κοντά στο σπίτι μου. Θεώρησα ότι είναι μεγάλη ξεφτίλα να πάω για 4 ώρες και μάλιστα -ουσιαστικά- να υπονομεύσω τον εαυτό μου αποδεχόμενος τη θέση, πόσο μάλλον που σχεδόν έφτασε η σειρά μου γι' αναπλήρωση. Πάντως κορόιδα πάντα θα υπάρχουν, δυστυχώς. Κάποιον-α θα βρουν κι ας μη συμφέρει από καμία άποψη η αποδοχή. Προσπαθήστε να κρατήσετε την αξιοπρέπειά σας τουλάχιστον...

Φοβάμαι όμως πως για να καλούν ωρομισθίους, μάλλον προσπαθούν ν' αποφύγουν την κλήση αναπληρωτών.
Το ζητουμενο ειναι να μην δηλωσει κανεις ΠΟΤΕ ωρομισθιος.Ελεος.
Το ζητούμενο είναι να μη βρίσκουν άτομα, δηλώσεις, δε δηλώσεις (ουτοπία). Μη σου πω ότι αν έχεις δηλώσει τουλάχιστον προκαλείς μια ψιλοενόχληση με τη μη αποδοχή. Προσωπικά βρήκα και την ευκαιρία να τους τα ψάλλω γραπτώς αιτιολογώντας τη μη αποδοχή στο mail που μου ζήτησαν να στείλω.

Αποσυνδεδεμένος faz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 03:38:49 μμ »
Στην Αττική έχουν αρχίσει να καλούν ωρομίσθιους;

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 04:11:19 μμ »
Εδω ρε παιδιά κάνουν σεμινάριο για όσους δουλεύουν στα ΖΕΠ στην Αθήνα αντί να τα οργανώσουν σε Θεσσαλονίκη, Λάρισα και έδρες άλλων περιοχών.

Σε καλούν λοιπόν να πας να το παρακολουθήσεις και φυσικά θα σου καταβάλουν τα έξοδα....μετακίνησης, διαμονής...κλπ...όλα ωραία και καλά...

αλλά ρωτάνε αν έχει ο άλλος να δώσει λεφτά για μετακινήσεις, φαγητό, ξενοδοχεία και να πάρει τα λεφτά του μετά από 6-8 μήνες????

και μάλιστα κάλεσαν για το σεμινάριο και ωρομίσθιους των 4 ωρών και αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου με 6-15 ώρες...... εγώ το θεωρώ ξεφτίλα να πάει ο άλλος να το παρακολουθησει για να πάρει τα λεφτά του κιόλας μετά  απο 6 μήνες το νωρίτερο...


και όμως υπάρχουν άτομα που θα πάνε.......αυτοί είμαστε και είμαστε άξιοι της μοίρας μας.....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 23, 2012, 12:22:51 πμ από smet »

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 04:13:29 μμ »
και το έμαθαν οι ενδιαφερόμενοι 2 μέρες πριν ληξει η προθεσμία.....

Αποσυνδεδεμένος stamtis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 22, 2012, 04:18:45 μμ »
Συνάδελφοι υπάρχει κάπου εκκαθαρισμένος πίνακας?

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 24, 2012, 11:04:02 μμ »
Στη Β Αθήνας παρουσιάστηκε πλήρες κενό 21 ωρών λόγω εγκυμοσύνης! Πήραν τηλ στη διεύθυνση να στείλουν αναπληρωτή.
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 07, 2012, 05:24:33 μμ »
Υπάρχει κάποιος που προσελήφθη σήμερα; Συγχαρητήρια θερμά! :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 07, 2012, 05:57:20 μμ »
συναδελφοι συγχαρητηρια σε οσους προσεληφθησαν.υπαρχει και δικαιωμα αρνησης πια.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος thask

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 456
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 07, 2012, 08:10:19 μμ »
Κάποιοι σώσαμε την παρτίδα την τελευταία στιγμή αλλά ο σύλλογος με χάνει προσωρινά στην Αθήνα. Το καλοκαίρι ωστόσο δυναμική επιστροφή και για εμένα και για αρκετούς άλλους στην πρωτεύουσα και διεκδικούμε ακόμη πιο δυναμικά. 

Αποσυνδεδεμένος faz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Η' φάση φιλολογων
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 07, 2012, 08:36:55 μμ »
Συγχαρητήρια, tns! Ποιο καλοκαίρι; Συνεχίζεις τον αγώνα στο σχολείο, όπου θα παρουσιαστείς. Συνάντησε και άλλους αναπληρωτές. Και μη βρίσκεις δικαιολογίες! Βρίσκεσαι κοντά στην Αθήνα. 2.30 ώρες δρόμος!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161209
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 628
Σύνολο: 647

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.125 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.