*

Αποστολέας Θέμα: "Ασαφής" εγκύκλιος διορισμών...  (Αναγνώστηκε 2622 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cowboy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΚΑΡΑΦΛΟΣ
    • Προφίλ
"Ασαφής" εγκύκλιος διορισμών...
« στις: Αύγουστος 06, 2007, 04:30:12 μμ »
ΠΕ17.02 Μηχανολόγων –Ναυπηγών ΑΣΕΤΕΜ-ΤΕΙ-ΚΑΤΕΕ: όλοι όσοι συμπλήρωσαν μέχρι 30-6-2004 πραγματική προϋπηρεσία τουλάχιστον τριάντα (30) μηνών και από τους εγγεγραμμένους στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών όσοι έχουν παιδαγωγική κατάρτιση και μέχρι 30.6.2007 είχαν συμπληρώσει μέχρι και  5,957 μόρια.

Αυτά αναφέρει ρητά η εγκύκλιος για τους φετεινούς διορισμούς των μηχ/γων.Μάζεψα +γω τα χαρτιά μου την πρώτη μέρα της προθεσμίας υποβολής +πήγα μιας +σύμφωνα με τα παραπάνω πληρώ τις προυποθέσεις.Κλασικά βέβαια η ανοργανωσιά σε όλο της το μεγαλείο!Λίγο το σύστημα δεν άνοιγε ,λίγο δεν υπήρχαν αιτήσεις συμπλήρωσης φωτοτυπημένες,πίνακες.. κτλ .Το κατάπια +αυτό ώσπου πήγα σήμερα με όλα μου τα χαρτιά έτοιμα για να καταθέσω την αίτηση διορισμού+ακούω τον υπάλληλο άφωνος να μου λέει ότι δεν μπορεί να μου δεχτεί την αίτηση γιατί το σύστημα του λέει ότι ΔΕΝ πληρώ τις προυποθέσεις!!!!!!Του είπα να δει την εγκύκλιο καθώς +τα μόριά μου από τους πίνακες +διαπίστωσε +αυτος ότι είχα δικαίωμα για αίτηση.Μου είπε να περάσω αργότερα +ότι θα επικοινωνούσε με το υπουργείο.Εφυγα +ξαναγύρισα μετά από 1 ώρα για να δώ τι έγινε τελικά.Οταν γύρισα ο υπάλληλος μου είπε ότι δεν μπορώ να κάνω αίτηση διορισμού γιατί τα μόριά μου στον ενιαίο πίνακα διορισμών δεν επαρκούν σύμφωνα με την εγκύκλιο.Του εξήγησα ότι η εγκύκλιος δεν λέει για ενιαίο πίνακα διορισμού αλλά για ενιαίο πίνακα αναπληρωτών.+ΕΡΩΤΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΕΝΙΑΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ??? Είναι τοσο ανεύθυνοι +ανεγκέφαλοι όλοι αυτοι που πληρώνουμε στα υπουργεία +δεν μπορούν να τυπώσουν σωστά μια εγκύκλιο?Δεν φταίνε αυτοι όμως αλλά οι μεγάλοι που είναι τόσο ΑΣΧΕΤΟΙ που δεν γνωρίζουν τι υπογράφουν!!! ΝΤΡΟΠΗ +ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 09, 2012, 03:54:48 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:34:03 »

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 06, 2007, 04:47:52 μμ »
Δηλαδή εσύ μέχρι τις 30-06-07 έχεις συμπληρώσει πάνω από 5,957 μόρια;
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος cowboy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΚΑΡΑΦΛΟΣ
    • Προφίλ
Απ: ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 06, 2007, 04:52:19 μμ »
Στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτων όπως λέει η εγκύκλιος ναι,στον διορισμων οχι γιατί είχα μόρια από δυσπρόσιτο.

Αποσυνδεδεμένος enigma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Απ: ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 06, 2007, 05:05:44 μμ »
Mα καλά, είναι δυνατόν να μη διάβασες σωστά το 1ο άρθρο της εγκυκλιου που λεει Ενιαίος Πίνακας Αναπληρωτών με πραγματική προυπηρεσία. Εφόσον δεν αναφέρει με προυπηρεσία (που προσμετρά τα δυσπρόσιτα) και μόρια ΑΣΕΠ, είναι ο πίνακας διορισμών.

Ακόμη, δεν πρόσεξες ότι και πέρυσι ήταν η ίδια εγκύκλιος και οι διορισμοί έγιναν από τον Ενιαίο Πίνακα Διορισμών, και όχι από τον Ενιαίο Πίνακα Αναπληρωτών Δ/θμιας Εκπ/σης;

Ελάτε ρε παιδιά. Ας προσέχουμε πώς διαβάζουμε ένα απλό έντυπο. Σήμερα μια κοπέλα χτυπιόταν να κάνει άιτηση στον κλάδο της,  με 0 μόρια και δεν είχε δώσει ΑΣΕΠ, πτυχιο Ιουλίου 2007. Για τον κλάδο της έλεγε 'όλοι οι εγγεγραμμένοι'. Εννοείται ότι το σύστημα δεν τη δεχόταν. Γιατί η εγκύκλιος λέει ξεκάθαρα Ενιαίος Πίνακας Αναπληρωτών με πραγματική προυπηρεσία. Αναφέρεται στον Πίνακα Διορισμών!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2007, 05:08:25 μμ από enigma »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:34:03 »

Αποσυνδεδεμένος cowboy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΚΑΡΑΦΛΟΣ
    • Προφίλ
Απ: ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 06, 2007, 05:12:08 μμ »
Είναι δυκολο δηλαδή να γραψουν ενιαίος πίνακας διορισμου στην εγκύκλιο? στο e-aitisi γιατι δεν ονομαζουν τοτε τον ενιαιο πίνακα διορισμών, πίνακα αναπληρωτών με πραγματική προυπηρεσία?

Αποσυνδεδεμένος enigma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Απ: ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 06, 2007, 05:19:27 μμ »
Δύσκολο δεν είναι. Απλώς υποθέτω ότι εφόσον ο Πίνακας Διορισμών είναι ΚΑΙ  Ενιαίος Πίνακας Αναπληρωτών με Πραγματική Προϋπηρεσία, μπορεί να αναφέρεται και έτσι!Γιατί όχι; Εμ πάσει περιπτώσει, οι μισοί εκπαιδευτικοί είναι μπερδεμένοι με αυτό το ζήτημα, όπως και οι υπάλληλοι στα γραφεία. Το ΟΠΣ είναι όμως αλάνθητο... Ίσως το υπεπθ θα μπορούσε να το αναφέρει σε κάποια παρένθεση για να αποφευχθεί το μπάχαλο.

Αποσυνδεδεμένος cowboy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΚΑΡΑΦΛΟΣ
    • Προφίλ
Απ: ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 06, 2007, 05:27:22 μμ »
Αυτο θέλω+γω 1 εγκύκλιο που να είναι κατανοητή+όχι να με στελνουν οι υπάλληλοι της δ/θμιας να μαζέψω χαρτιά +μετά να μου λένε οτι δεν μπορείς να καταθέσεις αίτηση!Είναι κρίμα να παίζεις με τα νεύρα του άλλου+πόσο μάλλον όταν πρόκειται για ένα τόσο σοβαρό ζήτημα!

Αποσυνδεδεμένος androniki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 08, 2007, 03:12:45 μμ »
Έχεις δίκιο! Γιατί δεν είναι μόνο τα μόρια από δυσπρόσιτα που δεν προσμετρώνται αλλά και του ΑΣΕΠ στον ενιαίο πίνακα. Λυπάμαι παιδια, αλλά δεν έχουν καμία δικαιολογία. Δεν φτάνει που μας έχουν μπερδέψει με τόσους πίνακες, δεν ξέρουν και τι τους γίνεται επίσης!
“Never doubt that a small group of thoughtful committed citizens can change the world; indeed it is the only thing that ever has.”

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 590
Σύνολο: 609

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.