*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 644391 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος denantehoallo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1764 στις: Αύγουστος 10, 2012, 09:26:52 μμ »
Θα περιμένω... Αν και η υπομονή μου και οι αντοχές μου εξαντλούνται. Έχω αποφασίσει φέτος να μη μιλήσω με κανένα από αυτά τα γλοιώδη άτομα που σε χτυπούν στην πλάτη, ξέρεις "η υπόθεσή σας ετελείωσε!" Μετά σου λένε "δεν μπορεί να μην πάρεις εσύ με τόσα προβλήματα..." Τελικά μένω εγώ με τα 40 μόρια (και όλα τα προβλήματα) στο χέρι, περιμένοντας το περίφημο κενό, το οποίο δεν έρχεται ποτέ και μια μέρα μαθαίνω ότι αυτό το κενό βγήκε βρε παιδί μου αμέσως μετά και, τι να κάνουν οι άνθρωποι, έπρεπε να το καλύψουν με αναπληρωτή κι εγώ εκεί 500 χλμ. μακριά.
Σκέφτομαι ότι και 100 μόρια να είχα δεν θα έπερνα ποτέ απόσπαση. Τελικά τί νόημα έχει αυτή μοριοδότηση για μας της Β/θμιας που είμαστε 100 διαφορετικές ειδικότητες;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2012, 07:37:10 πμ από para5 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:11:03 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1765 στις: Αύγουστος 10, 2012, 10:24:28 μμ »
..... Τελικά τί νόημα έχει αυτή μοριοδότηση για μας της Β/θμιας που είμαστε 100 διαφορετικές ειδικότητες;
Καμία.  Είτε με μόρια, είτε χωρίς μόρια μπορεί να πάρει απόσπαση κάποιος που θέλει να "αλλάξει" τον αέρα του και κάποιος που έχει μόρια και του κόβεται ο αέρας από τα μύρια όσα προβλήματα έχει, μένει με τα μόρια στο χέρι. :(
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1766 στις: Αύγουστος 10, 2012, 10:26:20 μμ »
Ζω για την μέρα που θα το αλλάξουμε όλο αυτό που περιγράφεις mat...
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1767 στις: Αύγουστος 10, 2012, 10:46:02 μμ »
Ζω για την μέρα που θα το αλλάξουμε όλο αυτό που περιγράφεις mat...
Ε τότε θα ζήσεις πολύ... ;D

και για να μην κάνω μόνο πλάκα cd πράγματι όταν θα έρθει αυτή η μέρα θα είναι η πιο Όμορφη Μέρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2012, 11:50:15 μμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:11:03 »

Αποσυνδεδεμένος paogate13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1768 στις: Αύγουστος 11, 2012, 07:43:15 πμ »
καλημερα. μηπως  κανεις  εξ  ημων  εχει  πληροφοριες  για  την  επομενη  συνεδριαση  κυσδε  (β  φαση  αποσπασεων)?

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1769 στις: Αύγουστος 11, 2012, 10:42:49 πμ »
καλημερα. μηπως  κανεις  εξ  ημων  εχει  πληροφοριες  για  την  επομενη  συνεδριαση  κυσδε  (β  φαση  αποσπασεων)?
Υποθετω μετα τις 20 του μηνα που τελειωνει και η υποβολη αιτησεων,ασε που τωρα θα βρισκονται ολοι σε διακοπες και θα κανουν ηλιοθεραπεια!Υπομονη και κουραγιο σε ολους μας!Τι αλλο μας μενει να κανουμε?
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1770 στις: Αύγουστος 11, 2012, 12:28:03 μμ »
καλημερα. μηπως  κανεις  εξ  ημων  εχει  πληροφοριες  για  την  επομενη  συνεδριαση  κυσδε  (β  φαση  αποσπασεων)?

H συνεδριαση του ΚΥΣΔΕ επεται της συνεδριασης του ΚΥΣΠΕ, η οποια ειναι προγραμματισμενη για τις 28 του μηνος.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος kirea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1771 στις: Αύγουστος 11, 2012, 01:06:54 μμ »
Τελικά οι αποσπάσεις στα ΙΕΚ ισχύουν;

Δεν βλέπω να έχουν ανακοινωθεί επίσημα από το σαϊτ του υπουργείου.
Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1772 στις: Αύγουστος 11, 2012, 01:31:36 μμ »
Καλά αυτό δε λέει τίποτα. Πάντως το έγγραφο έχει σταλεί στις ΠΔΕ και ΔΔΕ με πρωτόκολλο, οπότε και να θέλουν είναι δύσκολο να το πάρουν πίσω. Το πολύ πολύ να γίνει και β' φάση για όσους "ξαφνικά" βρέθηκαν στην απ' έξω ενώ τους είχαν ενημερώσει ότι είναι μέσα.

Αποσυνδεδεμένος paogate13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1773 στις: Αύγουστος 11, 2012, 01:32:30 μμ »
καλημερα. μηπως  κανεις  εξ  ημων  εχει  πληροφοριες  για  την  επομενη  συνεδριαση  κυσδε  (β  φαση  αποσπασεων)?

H συνεδριαση του ΚΥΣΔΕ επεται της συνεδριασης του ΚΥΣΠΕ, η οποια ειναι προγραμματισμενη για τις 28 του μηνος.
Ευχαριστω. Δηλαδη  λες  οτι  μπορει  να  εχουμε  β  φαση  πριν  τις  3/9  ή  α  περιμενουν  να  δουν  τα  κενα  την  πρωτη  εβδομαδα  κ  αναλογως  θα  δωσουν  αποσπασεις?

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1774 στις: Αύγουστος 11, 2012, 01:45:44 μμ »
Παλι θα ξενιτευτουμε!!!!Οι ξενοδοχοι θα τριβουν τα χερια τους.Ζητω ο τουρισμος!!!!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2012, 06:54:45 μμ από para5 »
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος martina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 299
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1775 στις: Αύγουστος 11, 2012, 02:42:08 μμ »
 Ο ¨Χριστος και η Παναγια ¨. Ποτε θα βγαλουν αποτελεσματα; Την ημερα που θα δινουμε βιβλια στους μαθητες;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2012, 06:55:09 μμ από para5 »

Αποσυνδεδεμένος gspy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1776 στις: Αύγουστος 11, 2012, 04:16:04 μμ »
Την Παρασκευή αντιμετώπισα ένα πρόβλημα στη Δ/νση Β/θμιας που έκανα αίτηση για απόσπαση και επειδή ακόμα δεν έχει βρεθεί άκρη αγχώθηκα και ήθελα να δω αν κάποιος αντιμετώπισε παρόμοιο πρόβλημα και αν γνωρίζει κάτι παραπάνω.
Πήγα λοιπόν σήμερα σε μια Δ/νση να κάνω αίτηση για απόσπαση από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ (είμαι ΠΕ19). Το πρόβλημα είναι ότι στις αποσπάσεις που βγήκαν εγώ πήρα απόσπαση σε ΠΥΣΔΕ αλλά στην 5η μου επιλογή η οποία είναι μακριά από το σπίτι μου αλλά την έβαλα επειδή δεν μας έδινε δικαίωμα να κάνουμε απόσπαση για Α/θμια στην Α΄ φάση και φοβούμενος μην πάω στο νησί που έχω οργανική έβαλα σαν 5η επιλογή αυτή την περιοχή που είναι στεριά τουλάχιστον.
Ενώ λοιπόν μου έκαναν κανονικά την ηλεκτρονική καταχώρηση, μου είπαν ότι δεν είναι σίγουρο αν έχω δικαίωμα να κάνω αίτηση τελικά, επειδή ήδη πήρα απόσπαση με την Α΄φάση και ίσως να μην γίνεται να κάνω νέα αίτηση αλλά μόνο τροποποίηση της αίτησης όπου μπορώ να βάλω μόνο μία επιλογή, να συμπληρωθεί ένα πεδίο για έναν πολύ σοβαρό λόγο που ζητάω τροποποίηση και αυτή η επιλογή μπορεί να είναι μόνο ένα ΠΥΣΔΕ και όχι ΠΥΣΠΕ, που σημαίνει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω απόσπαση, ενώ άλλοι με λιγότερα μόρια από εμένα θα πάρουν απόσπαση! Το θέμα είναι ότι δεν ήταν σίγουροι για την περίπτωση αυτή και προσπαθούσαν να επικοινωνήσουν με το Υπουργείο για να τους δώσει διευκρινήσεις για αυτό το ζήτημα αλλά δεν απαντούσε κανείς στα τηλέφωνα και έτσι δεν μπόρεσε να βγει άκρη. Μου είπαν δε να πάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα στο Υπουργείο να ρωτήσω, αλλά επειδή έχω αγχωθεί πολύ με το ζήτημα, είπα μήπως κάποιος άλλος είναι αντίστοιχη περίπτωση και έχει κάποια επίσημη απάντηση. Οι άνθρωποι στη Δ/νση ήταν πολύ ευγενικοί αλλά στο Υπουργείο μάλλον είχαν  πάει για μπάνια από νωρίς (Παρασκευή γαρ).
Όποιος είναι σε ανάλογη περίπτωση και έχει βγάλει άκρη ας μου απαντήσει παρακαλώ. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος miltosmpi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1777 στις: Αύγουστος 11, 2012, 06:36:21 μμ »
Καλά αυτό δε λέει τίποτα. Πάντως το έγγραφο έχει σταλεί στις ΠΔΕ και ΔΔΕ με πρωτόκολλο, οπότε και να θέλουν είναι δύσκολο να το πάρουν πίσω. Το πολύ πολύ να γίνει και β' φάση για όσους "ξαφνικά" βρέθηκαν στην απ' έξω ενώ τους είχαν ενημερώσει ότι είναι μέσα.
Μπορεί να γίνει και "Ανακοινοποίηση στο ορθό".

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159862
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 487
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.