*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 644417 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΟΣMP

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1806 στις: Αύγουστος 14, 2012, 10:39:11 πμ »
ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ... ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:49:28 »

Αποσυνδεδεμένος paogate13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1807 στις: Αύγουστος 14, 2012, 10:39:20 πμ »
Αγαπητοι  συναδελφοι  καλημερα. Ηθελα  να  ρωτησω  το  εξης. Εχω  πάρει  απόσπαση  στην  τριτη  μου  επιλογη, κ  τωρα  εχω  κανει  αιτηση  τροποιποιησης  της  απόσπασης  μου. Εστω-ο  μη  γενοιτο- οτι  δεν  ικανοποιειται  η  αιτηση  τροποιποιησης. Επιστρεφω  στην  1η  μου  απόσπαση  ή  ΣΤΗΝ  ΟΡΓΑΝΙΚΗ  ΜΟΥ?

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1808 στις: Αύγουστος 14, 2012, 10:41:35 πμ »
ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ... ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ
Mέχρι 20/08/2012 μπορείς να κάνει αίτηση.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος Mystirios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1809 στις: Αύγουστος 14, 2012, 10:42:19 πμ »

Μέχρι τώρα, οι τοποθετήσεις στα λειτουργικά κενά γίνονταν με την εξής σειρά:
1. Εκπαιδευτικοί στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ (μετατεθέντες και παλιοί χωρίς οργανική)
2. Αποσπασμένοι από σχολεία του ίδιου ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ (*)
3. Αποσπασμένοι από άλλα ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ (*)
4. Νεοδιόριστοι

(*) Στα περισσότερα ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ οι αιτήσεις των εκπαιδευτικών των κατηγοριών 1 και 2 συνεξετάζονταν, ενώ σε ορισμένα συνεξετάζονταν και οι αιτήσεις των αποσπασμένων από άλλα ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ. Η διαφοροποίηση οφείλεται στην ασάφεια των σχετικών διατάξεων.
Σε κάθε περίπτωση, πάντως, οι νεοδιόριστοι τοποθετούνταν τελευταίοι, δηλαδή έπαιρναν ό,τι περίσσευε.


Σύμφωνα με τη νέα εγκύκλιο, οι νεοδιόριστοι προηγούνται των αποσπασμένων (είτε από το ίδιο ΠΥΣΔΕ είτε από άλλα):

"ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ Ι: Κατά τη διαδικασία τοποθέτησης των εκπαιδευτικών στις σχολικές μονάδες της Δ/σης Π.Ε. ή Δ.Ε. είναι σαφές ότι προηγούνται οι μετατιθέμενοι εκπαιδευτικοί, ακολουθούν οι νεοδιορισθέντες και έπονται οι αποσπασμένοι εκπαιδευτικοί."

Προφανώς αυτή η αλλαγή γίνεται λόγω της υποχρεωτικής τριετίας, που ισχύει από φέτος.

http://www.pde.gr/index.php?topic=20394.0
έλα όμως που μερικοί προϊστάμενοι δε δίνουν θέσεις σε κάποιες ειδικότητες στην Α' φάση των αποσπάσεων (στο νομό μου γίνεται κάθε χρόνο), κάνουν τις αποσπάσεις εντός ΠΥΣΔΕ πρώτα, τραβάνε από το νησί τα φιλαράκια τους και έρχονται μετά τα κορόιδα από άλλα ΠΥΣΔΕ να βουλώσουν τις τρύπες! :o
Νομίζω ότι δεν σας είναι άγνωστη η ιστορία!
Να την κάνω πιο ωραία??? ;)
οι εντός ΠΥΣΔΕ αποσπασμένοι ΔΕΝ ΔΗΛΩΝΟΥΝ τα σχολεία που ξέρουν ότι θα αποσπαστούν και λαμβάνουν τα  πολλά μόρια του νησιού γιατί η απόσπαση είναι ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ;D
Όμορφος κόσμος αγγελικά πλασμένος!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:49:28 »

Αποσυνδεδεμένος pva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1810 στις: Αύγουστος 14, 2012, 10:45:13 πμ »
Παιδιά είμαι ΠΕ19 και ενδιαφέρομαι για ΠΕΙΡΑΙΑ αλλά δεν θέλω με τίποτα νησιά ειδικά Κύθηρα! Πώς το βλέπετε? Κάποιος "πειραιώτης" που να έχει εικόνα των κενών? Πέρυσι πάντως από όσο ξέρω τα κενά των νησιών καλύφθηκαν από αναπηρωτές!

Αποσυνδεδεμένος elenhb

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1811 στις: Αύγουστος 14, 2012, 10:53:32 πμ »
και εγω στη β/θμια  εκανα μόνο νέα αίτηση...απλά η υπάλληλος είπε ότι θα βάλει μαζί με την εκτυπωμένη νέα αίτηση, την αρχική και την χειρόγραφη όπου ζητάω επανεξέταση!τι να πω!

Αποσυνδεδεμένος nanu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • ...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1812 στις: Αύγουστος 14, 2012, 11:04:46 πμ »
Μία (1) απόσπαση σε ΤΕΙ;;; Έχει κανείς ενημέρωση αν θα ανακοινωθούν άλλες;

http://www.pde.gr/index.php?page=5075

μόλις μίλησα με το υπουργείο: Η υπάλληλος δεν ήξερε κάτι να μου πει . Μου είπε πως η συνάδελφος που ασχολείται με τα πανεπιστήμια λείπει σε άδεια. Από Δευτέρα να ξανακαλέσω." Μου είπαν να πάρω στο 210 3442235 (κα Φραΐδάκη)

Αποσυνδεδεμένος nanu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • ...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1813 στις: Αύγουστος 14, 2012, 11:09:49 πμ »
Σχετικά με τις αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ: Μια γνωστή μου μου μετέφερε πως μίλησε με το υπουργείο και της είπαν με αρκετή βεβαιότητα ότι θα ανακοινωθούν γύρω στις 28 Αυγούστου. Εγώ πάλι, αν λάβει κανείς υπόψιν τι έγινε το τελευταίο διάστημα αλλά και τι γίνεται κάθε χρόνο, δεν το πολυπιστεύω...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 14, 2012, 11:17:31 πμ από nanu »

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1814 στις: Αύγουστος 14, 2012, 11:27:39 πμ »
Παιδιά είμαι ΠΕ19 και ενδιαφέρομαι για ΠΕΙΡΑΙΑ αλλά δεν θέλω με τίποτα νησιά ειδικά Κύθηρα! Πώς το βλέπετε? Κάποιος "πειραιώτης" που να έχει εικόνα των κενών? Πέρυσι πάντως από όσο ξέρω τα κενά των νησιών καλύφθηκαν από αναπηρωτές!

Για τα νησιά της Β δεν ξέρω κάτι, αλλά δε νομίζω να μην υπάρχει κενό. Από την άλλη  βέβαια ποτέ δεν έχουν στείλει σε νησί αποσπασμένο που δεν το ήθελε, αλλά φέτος δεν ξέρεις τι θα γίνει. Τα Κύθηρα να μην τα φοβάσαι, η θέση είναι reserved.

Αποσυνδεδεμένος effie kat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1815 στις: Αύγουστος 14, 2012, 02:22:14 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα αίτηση θεραπείας σε έντυπο της Δ.Δ όπου και πήγα. Την κατέθεσα στο πρωτόκολλο και τώρα αναρωτιέμαι εάν πρέπει να την επαναλάβω ηλεκτρονικά εφόσον συμπληρώσω και τη φόρμα που είδα μαζί με τη σχετική εγκύκλιο. Τί να κάνω ;;;

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1816 στις: Αύγουστος 14, 2012, 02:23:46 μμ »
Πήγα σήμερα και έκανα νέα αίτηση για την Α'βαθμια και μου είπε ο συνάδελφος πως την αίτηση επανεξέτασης που είχα κάνει χειρόγραφα, την έχει περάσει και εκείνη....Άρα 2 αιτήσεις, μια για την κάθε περίπτωση....

Αποσυνδεδεμένος effie kat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1817 στις: Αύγουστος 14, 2012, 02:28:54 μμ »
Οπότε για την επανεξέταση δεν χρειάζεται να κάνω και δεύτερη αίτηση με την φόρμα που είδα...

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1818 στις: Αύγουστος 14, 2012, 02:42:08 μμ »
Οπότε για την επανεξέταση δεν χρειάζεται να κάνω και δεύτερη αίτηση με την φόρμα που είδα...
Βασικά απ'ότι κατάλαβα αυτές τις μέρες κάθε διεύθυνση κάνει τα δικά της...οπότε καλύτερα πάρε ένα τηλέφωνο μπας και βγάλεις άκρη...

Αποσυνδεδεμένος effie kat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1819 στις: Αύγουστος 14, 2012, 02:44:50 μμ »
Ουφ! Πήρα και μου είπαν ότι ήδη έχει περαστεί στο σύστημα. Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια  :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159862
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 482
Σύνολο: 490

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.