*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 643462 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2240 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 08:35:21 μμ »
Ευχαριστώ Damien.

Αφού δεν εκδίδεται σχετική εγκύκλιος, όπως έγινε φέτος με τις αιτήσεις επανεξέτασης για ΠΥΣΔΕ, υποβάλλεται στην Δ/νση που ανήκω οργανικά σε μορφή αίτησης προς την Δ/νση Προσωπικού χωρίς μηχανογραφημένη εκτύπωσή της από το σύστημα , μόνο με αριθμό πρωτοκόλλου, μάλλον, έτσι;

Σωστα. Επισυναψε κι ενα φωτοαντιγραφο της ηλεκτρονικης αιτησης.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:42:25 »

Αποσυνδεδεμένος Tess5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2241 στις: Σεπτέμβριος 02, 2012, 08:36:09 μμ »
Βαρέθηκα και τις ενστάσεις και τις επανεξετάσεις και τις αιτήσεις και όλα.... Μου φαίνεται ότι θα καταλήξω όπως και πολλοί άλλοι στην άνευ αποδοχών άδεια, με το φόβο βέβαια να μην εγκριθεί ούτε αυτή.....αυτή η κατάσταση κάθε χρόνο μ' έχει απογοητεύσει... (για να μη πω για την απογοήτευση να βλέπεις συναδέλφους με 7 και 9 μόρια να έρχονται στην περιοχή που ζητάς  κι εσύ με 41 να ψάχνεσαι...) 

Αποσυνδεδεμένος lelac

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2242 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 02:56:22 μμ »
Δύσκολα πάντως είναι να βλέπεις συναδέλφους με 3 και 5 μόρια να παίρνουν απόσπαση λόγω ειδικότητας και άλλοι, ΠΕ 05 ας πούμε, να μην παίρνουμε σχεδόν ποτέ!!!! Υποτίθεται ότι υπάρχει και κοινωνικός χαρακτήρας στις αποσπάσεις!!!!Συγχαρητήρια σε όσους πήραν και καλή υπομονή στους υπόλοιπους. Την ιδιαίτερη συμπαράστασή μου στους 05!!!!Κανένα νέο για Γ' φάση?Στους φορείς πάντως δε θα γίνει!!!

Αποσυνδεδεμένος Tess5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2243 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 07:11:17 μμ »
Συμπαράσταση δηλώνω κι εγώ στους 05, ξέρω τι τραβάνε ακόμα και στις τοποθετήσεις τους.... Ξενόγλωσση κι εγώ, 06 όμως. Για Γ΄φάση τίποτα; Σε ερώτηση που έκανα πάντως στο γραφείο ήταν λίγο θολά τα πράγματα....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:42:25 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2244 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 11:23:36 μμ »
Πλησιάζουν οι εκλογές και τα ενημερωτικά δίνουν και παίρνουν..

και μιλάμε για το Νο1 στα ρουσφέτια...

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=72173
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2245 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 12:04:13 πμ »
Βαρέθηκα και τις ενστάσεις και τις επανεξετάσεις και τις αιτήσεις και όλα.... Μου φαίνεται ότι θα καταλήξω όπως και πολλοί άλλοι στην άνευ αποδοχών άδεια, με το φόβο βέβαια να μην εγκριθεί ούτε αυτή.....αυτή η κατάσταση κάθε χρόνο μ' έχει απογοητεύσει... (για να μη πω για την απογοήτευση να βλέπεις συναδέλφους με 7 και 9 μόρια να έρχονται στην περιοχή που ζητάς  κι εσύ με 41 να ψάχνεσαι...)
Εδώ με 65 μόρια και δεν μπορείς να φύγεις από το νησί. Τι συζητάμε! Τουλάχιστον φέτος υπάρχει μία σχετική κινητοποίηση για το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2246 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 12:57:04 πμ »
Με 42 μόρια και... θέλω να πάω ΣΕ ΝΗΣΊ ! Τόσο δύσκολο είναι;; Νησί ζητάω που δεν το θέλει κανείς άλλος... 

Αποσυνδεδεμένος Tess5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2247 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 08:31:56 πμ »
Αχ, βρε παιδιά, διαβάζω και τα δικά σας παράπονα και δεν ξέρω αν "παρηγοριέμαι" ή  αν εξοργίζομαι ακόμα περισσότερο με την κατάσταση... Υπομονή σε όλους να βγάλουμε και αυτή τη χρονιά, αν και πολύ φοβάμαι ότι μας περιμένουν πολύ χειρότερες...

Αποσυνδεδεμένος gallikou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 718
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2248 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 09:52:51 πμ »
Αχ, βρε παιδιά, διαβάζω και τα δικά σας παράπονα και δεν ξέρω αν "παρηγοριέμαι" ή  αν εξοργίζομαι ακόμα περισσότερο με την κατάσταση... Υπομονή σε όλους να βγάλουμε και αυτή τη χρονιά, αν και πολύ φοβάμαι ότι μας περιμένουν πολύ χειρότερες...
Η απελπισία είναι πολύ κακός σύμβουλος. Και αυτό θέλουν: να απελπιστούμε για να το βουλώνουμε. Ας μην τους κάνουμε το χατήρι.

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2249 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 03:35:36 μμ »
Έχω βαρεθεί να παίρνω τηλέφωνα και να λέω το ίδιο πράγμα παντού..

Η Α. είναι στο νησί και θέλει να πάρει εσωτερική απόσπαση (που παίρνει κάθε χρόνο, πόσο μάλλον τώρα που έφυγαν τόσες με σύνταξη) αλλά για να φύγει, πρέπει κάποιος να έρθει να πάρει τη θέση της.
Εγώ ενδιαφέρομαι για την θέση της, την θέλω, αλλά δεν πήρα απόσπαση γιατί στο συγκεκριμένο νομό δεν βγάλανε καθόλου κενά.
Στο νομό που είμαι, είναι και η Β. που θέλει τη θέση μου γιατί εκεί είναι το σπίτι της, εκεί πηγαίνει σχολείο το παιδί της κτλ. Μέχρι στιγμής βέβαια η Β. όχι μόνο δεν μπορεί να πάρει τη θέση μου (αφού την έχω εγώ) αλλά και δεν ξέρει που θα είναι...

"Κι εμείς, τι να κάνουμε κυρία μου;"

Εεεε... να βγάλετε ίσως κανένα κενό; Λέω εγώ τώρα...

Κάτι μου είπαν (σ'ένα από τα γραφεία που πήρα) πως οι αποσπάσεις θα γίνουν πέμπτη/παρασκευή... βέβαια, ό,τι θέλει και ο,τι καταλαβαίνει λέει ο καθένας...

Έχουμε κανένα νέο;

Κουράγιο σε όλους...

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2250 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 03:40:35 μμ »
Έχω βαρεθεί να παίρνω τηλέφωνα και να λέω το ίδιο πράγμα παντού..

Η Α. είναι στο νησί και θέλει να πάρει εσωτερική απόσπαση (που παίρνει κάθε χρόνο, πόσο μάλλον τώρα που έφυγαν τόσες με σύνταξη) αλλά για να φύγει, πρέπει κάποιος να έρθει να πάρει τη θέση της.
Εγώ ενδιαφέρομαι για την θέση της, την θέλω, αλλά δεν πήρα απόσπαση γιατί στο συγκεκριμένο νομό δεν βγάλανε καθόλου κενά.
Στο νομό που είμαι, είναι και η Β. που θέλει τη θέση μου γιατί εκεί είναι το σπίτι της, εκεί πηγαίνει σχολείο το παιδί της κτλ. Μέχρι στιγμής βέβαια η Β. όχι μόνο δεν μπορεί να πάρει τη θέση μου (αφού την έχω εγώ) αλλά και δεν ξέρει που θα είναι...

"Κι εμείς, τι να κάνουμε κυρία μου;"

Εεεε... να βγάλετε ίσως κανένα κενό; Λέω εγώ τώρα...

Κάτι μου είπαν (σ'ένα από τα γραφεία που πήρα) πως οι αποσπάσεις θα γίνουν πέμπτη/παρασκευή... βέβαια, ό,τι θέλει και ο,τι καταλαβαίνει λέει ο καθένας...

Έχουμε κανένα νέο;

Κουράγιο σε όλους...
αγαπητε  συναδελφε  ολοψυχα  καλη  τυχη! Η  συζυγος  κατεθεσε  αιτηση  τροποποιησης  της  αποσπασης  της  κ  της  διεμηνυσαν  πως  ολες  οι  αιτησεις  αποσπασης  για  γ  φαση  θα  προωθηθουν  στο  υπουργειο-δεν  θα  καταχωρισθουν  ηλεκτρονικα...πιθανον  να  βγει  η  γ  φαση  τωρα  κοντα, δεδομενου  οτι  ο  ογκος  των αιτησεων  εχει  ελαφρυνει  σημαντικα  τωρα...

Αποσυνδεδεμένος Tess5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2251 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 05:33:00 μμ »
Και οι δικές μου πληροφορίες λένε ότι μάλλον δεν θα ανοίξει το σύστημα για Γ΄φάση αλλά θα δεχθούν τόσο ενστάσεις όσο και νέες αιτήσεις, που θα προωθηθούν στο υπουργείο. Βέβαια το πότε θα αποφασίσουν να τις συζητήσουν.... ο Θεός κι η ψυχή τους. Ας ελπίσουμε τώρα κοντά, δεδομένου ότι θα έχουν μια εικόνα των επιπλέον κενών που ήδη έχουν ζητηθεί από τις διευθύνσεις των σχολείων.

Αποσυνδεδεμένος pralina18

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2252 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 06:40:25 μμ »
Καλησπέρα,
Ηθελα να ρωτήσω,  γιατι είμαι λίγο άσχετή με αυτά. Έχω κάνει άιτηση  απόσπασης για β/θμια αλλα δυστηχώς δεν την έχω πάρει μέχρι τώρα.Σήμερα εκάνα αίτηση επανεξέτασης και περιμένω τα νέα αποτελέσματα στα οποία μάλλον έχω πιθανότητα να πάρω απόσπαση γιατι ύστερα απο επικοινωνία που είχα με άτομα της διεύθυνσης που θέλω να αποσπαστώ μού είπαν οτι δημιουργήθηκαν κένα γιατι εφυγαν αρκετοι με τους προηγούμενους κύκλούς αποσπάσεων.Παράλληλα έχω κάνει αίτηση και στα ΣΔΕ.Οι απορίες που έχω είναι η εξης: Αν τελικά αποσπαστώ στα ΣΔΕ και δεν εχει βγεί ακόμη άλλως κύκλος αποσπάσεων δίαγραφεται κατευθέιαν το όνομα μου απο εκεί, η όχι έχω την δυνατότητα να επιλέξω;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2253 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 07:18:48 μμ »
Έχω βαρεθεί να παίρνω τηλέφωνα και να λέω το ίδιο πράγμα παντού..

Η Α. είναι στο νησί και θέλει να πάρει εσωτερική απόσπαση (που παίρνει κάθε χρόνο, πόσο μάλλον τώρα που έφυγαν τόσες με σύνταξη) αλλά για να φύγει, πρέπει κάποιος να έρθει να πάρει τη θέση της.
Εγώ ενδιαφέρομαι για την θέση της, την θέλω, αλλά δεν πήρα απόσπαση γιατί στο συγκεκριμένο νομό δεν βγάλανε καθόλου κενά.
Στο νομό που είμαι, είναι και η Β. που θέλει τη θέση μου γιατί εκεί είναι το σπίτι της, εκεί πηγαίνει σχολείο το παιδί της κτλ. Μέχρι στιγμής βέβαια η Β. όχι μόνο δεν μπορεί να πάρει τη θέση μου (αφού την έχω εγώ) αλλά και δεν ξέρει που θα είναι...

"Κι εμείς, τι να κάνουμε κυρία μου;"

Εεεε... να βγάλετε ίσως κανένα κενό; Λέω εγώ τώρα...

Κάτι μου είπαν (σ'ένα από τα γραφεία που πήρα) πως οι αποσπάσεις θα γίνουν πέμπτη/παρασκευή... βέβαια, ό,τι θέλει και ο,τι καταλαβαίνει λέει ο καθένας...

Έχουμε κανένα νέο;

Κουράγιο σε όλους...
αγαπητε  συναδελφε  ολοψυχα  καλη  τυχη! Η  συζυγος  κατεθεσε  αιτηση  τροποποιησης  της  αποσπασης  της  κ  της  διεμηνυσαν  πως  ολες  οι  αιτησεις  αποσπασης  για  γ  φαση  θα  προωθηθουν  στο  υπουργειο-δεν  θα  καταχωρισθουν  ηλεκτρονικα...πιθανον  να  βγει  η  γ  φαση  τωρα  κοντα, δεδομενου  οτι  ο  ογκος  των αιτησεων  εχει  ελαφρυνει  σημαντικα  τωρα...
Μπορεί να μου πει κάποιος τι σημαίνει η αίτηση τροποποίησης?Δηλ αν εγώ κάνω αίτηση τροποποίησης και δεν τη πάρω,μένω εκεί που έχω πάρει απόσπαση ή γυρνάω εκαί που ήμουν προ απόσπασης?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159616
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 444
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 422
Σύνολο: 437

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.