*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 644568 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2282 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 01:06:32 μμ »
Όντως πρέπει να κινηθούμε συλλογικά!!! δεν υπάρχουν πουθενά κενά στη Β/θμια και η τακτική να καλύπτονται τα κενά της Α/θμιας από τους πλεονάζοντες αφήνει έξω πολλούς συναδέλφους!!!!! Έτσι, εμείς δε θα γυρίσουμε ποτέ στα σπίτια μας!!! σε ποιον σύλλογο απ'όλους απευθυνόμαστε?
www.apf.gr Είναι το site του Πανελλήνιου Συλλόγου μας.

Ενός από τους συλλόγους μας  ::)

Επίσης σημαντικό είναι να διεκδικήσουμε αποσπάσεις από πλεονασματική σε πλεονασματική περιοχή.

Ο Κ. Καρλαύτης μου είπε πως αυτό το ζήτησαν από το υπουργείο αλλά... "περιμένουν το πράσινο φως"

Εμείς περισσεύουμε παντού, οπότε βάσει κενών δεν πρόκειται να δούμε άσπρη μέρα ποτέ. Σε τελική ανάλυση δεν φταίμε εμείς αν στο υπουργείο δεν μπορούν να κάνουν έναν προγραμματισμό της προκοπής. Νομίζω ότι το γεγονός πώς ειμαστε η μόνη ειδικότητα που δεν μπορεί να μετακινηθεί πουθενά (και δεν μιλάμε για Αθήνα ή Θεσσαλονίκη), θα πρέπει να τονιστεί. Τέλος, οι αποσπάσεις γίνονται κυρίως για κοινωνικούς λόγους, επομένως αξιολογούνται πρωτίστως οι ανάγκες και όχι η ειδικότητα.

Το θέμα είναι πως ακόμα κι εκεί που περισσεύουμε, οι διευθύνσεις δευτεροβάθμιας θεωρούν πως δεν περισσεύουμε επειδή θα μας διαθέσουν στην πρωτοβάθμια... έτσι στο φλου...

Καλή επιτυχία σε όλους...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:51:44 »

Αποσυνδεδεμένος rataplan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2283 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 02:15:52 μμ »
με  το  γραμματεα  του  ΚΥΣΔΕ  που  μιλησα  πριν  απο  λιγο  μου  ειπε  πως  δεν  εχει  ακομη  ακουσει  τιποτε για  γ  φαση  αποσπασεων....

Αποσυνδεδεμένος dreaming

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 441
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2284 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 03:43:21 μμ »
Γ φαση δεν προωθειται αλλα ατομικες αποσπασεις προωθουνται.

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2285 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 03:51:41 μμ »
To εξηγεις λιγο αυτο σε παρακαλω πολυ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:51:44 »

Αποσυνδεδεμένος newseditor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2286 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 03:53:35 μμ »
Αποσπάσεις εκπαιδευτικών

http://www.pde.gr/index.php?page=5253


Αποσπάσεις εκπαιδευτικών της Δευτ. Εκπ/σης στη Δευτ. Εκκλησ. Εκπ. για το διδακτικό έτος 2012-13

http://www.pde.gr/index.php?page=5254



Αποσυνδεδεμένος agia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2287 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 04:29:55 μμ »
Καλησπἐρα στο Forum!
Aν και σας διαβάζω χρόνια, σήμερα είναι η πρώτη φορά που θα συμμετέχω σε συζήτηση.... Επ΄ευκαιρίας ανακοινώσεων αποσπάσεων στην Εκκλησιαστική Εκπαίδευση να ενημερώσω οτι αυτές αφορούν την Α ή και Β φάση αποσπάσεων, οι οποίες καθυστέρησαν να προωθηθούν...... Η απορία μου ή μαλλον η "ιστορία"μου αν και λἰγο off topic  είναι γιατί αρνήθηκε το Υπουργείο να αναρτήσει τις αποσπάσεις-τρεις τον αριθμό-απο την Εκκλησιαστική στην Δευτεροβάθμια;
 Και σας διαβεβαιωνω πως ήταν και οι τρεις νομιμοτατες!!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος lena98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2288 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 06:00:14 μμ »
  Είχα κάνει αίτηση απόσπασης τον Ιούνιο για Α και Δ΄ Αθήνας και δεν ικανοποιήθηκε. Όταν βγήκε η  δεύτερη εγκύκλιος αποσπάσεων στα μέσα Αυγούστου έλειπα διακοπές και δεν το πληροφορήθηκα. Σήμερα είδα την πρόσληψη αναπληρωτών φιλολόγων στην Α΄ και Δ΄ Αθήνας. Το ίδιο είχε γίνει και πέρσι που είχα μπει και  στη διαδικασία ένστασης χωρίς ποτέ να μου απαντήσουν.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2289 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 07:28:52 μμ »
Γ φαση δεν προωθειται αλλα ατομικες αποσπασεις προωθουνται.
κι εγώ την ίδια πληροφόρηση είχα. Αυτό σημαίνει ότι δεν θα κάνουν Γ φάση αποσπάσεων για όλους αλλά θα εξετάσουν τις αιτήσεις ενστάσεων για ορισμένες περιπτώσεις ατομικές.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος antgiov

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν ξεχνώ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2290 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 07:34:16 μμ »
Συνάδερφοι εχω την εντύπωση πως κάποιος συνάδερφος πήρε τα μόρια συνυπηρέτησης με τη σύζυγο του παράνομα μια που είναι χωρισμένος πως μπορώ να μάθω αν εκδόθηκε διαζύγιο; Στα μόρια για μετάθεση δεν έχει συνυπηρέτηση ενώ την παρουσιάζει στα μόρια της απόσπασης.
δεν με φάγαν τα λιοντάρια!!!....
θα με φάνε τα σκουλίκια;;;;

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2291 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 08:48:50 μμ »
Συνάδερφοι εχω την εντύπωση πως κάποιος συνάδερφος πήρε τα μόρια συνυπηρέτησης με τη σύζυγο του παράνομα μια που είναι χωρισμένος πως μπορώ να μάθω αν εκδόθηκε διαζύγιο; Στα μόρια για μετάθεση δεν έχει συνυπηρέτηση ενώ την παρουσιάζει στα μόρια της απόσπασης.
Ρωτάς ανεπίσημα και στο φιλικό στο γραφείο που είναι ο ατομικός του φάκελος (δλδ στην οργανική του) και τους λες ότι "το και το, εγώ ξέρω έτσι" και ρωτάς αν το χουν ελέγξει καλά. Αν έχουν κάνει λάθος και στο πουν, τους δίνεις την ευκαιρία να το διορθώσουν χωρίς ενστάσεις και τέτοια. Αν σου πουν ότι το χουν ελέγξει ξεκαθαρίζεις ότι έτσι κι αλλιώς θα καταθέσεις έγγραφο ερώτημα και θα καταλάβεις από την αντίδρασή τους αν λένε αλήθεια
Σε περίπτωση που θεωρείς πως έχει εκδοθεί το διαζύγιο και δεν το κατέθεσε επίτηδες και δεν πρόλαβε να περαστεί και στα αρχεία του δήμου που βγάζουν την οικογενειακή κατάσταση, τότε μάλλον θα πρέπει να απευθυνθείς στα δικαστήρια; εισαγγελία; κάτι τέτοιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2012, 08:52:49 μμ από happiness »

Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2292 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 09:12:51 μμ »
Προσωπική Συμβουλή
Μην ακούτε τον κάθε αιρετό και τον κάθε γραμματέα!
Δε λέω τίποτε άλλο, πέραν του ότι καλό είναι  να ψάχνετε για το παρελθόν και τη διαδρομή του καθένα.
Θα τα βρείτε πολύ εύκολα και μάλλον θα εκπλαγείτε!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2012, 09:26:06 μμ από boldboy »

Αποσυνδεδεμένος merci05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2293 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 11:17:16 μμ »
Τι θελεις να πεις;
Γινε πιο σαφης boldboy!!!

Αποσυνδεδεμένος Ilek05

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Που θα μας στείλουν φέτος;
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2294 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 12:14:44 πμ »
Συνάδερφοι εχω την εντύπωση πως κάποιος συνάδερφος πήρε τα μόρια συνυπηρέτησης με τη σύζυγο του παράνομα μια που είναι χωρισμένος πως μπορώ να μάθω αν εκδόθηκε διαζύγιο; Στα μόρια για μετάθεση δεν έχει συνυπηρέτηση ενώ την παρουσιάζει στα μόρια της απόσπασης.

Κι εγω θα έλεγα να μην αρχίσουμε να θέλουμε να καρφώδούμε ο ένας τον άλλον. Αν έχει παιδιά το ζευγάρι, τι αλλάζει αν έχουν πάρει διαζύγιο; Το παιδί παραμένει παιδί και συνεχίζει να μένει σε συγκεκριμένο μέρος. Αφού δεν υπάρχει ειδική μοριοδότηση για ανυπαντρους γονείς, το θεωρώ λογικό να θέλει ο συνάδελφος να πάρει τα μόρια απ'ό την συνυπηρετηση. Το σύστημα έχει πρόβλημα,

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #2295 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 12:17:24 πμ »
λάθος - τα μόρια συνυπηρέτησης δεν προσμετρώνται σε επίσημα διαζευγμένους. Μετράνε τα μόρια οικογενειακής και παιδιών και δικαίως - καθώς δεν παύεις να έχεις οικογένεια - αλλά η συνυπηρέτηση ειναι άλλο καπέλο.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159863
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 415
Σύνολο: 427

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.