*

Αποστολέας Θέμα: SOS ΕΠΕΙΓΟΝ Τη βοήθεια σας παρακαλώ σχετικά με πρόσληψη  (Αναγνώστηκε 2255 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zonzon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Παιδιά καλησπέρα

Τον περασμένο Ιανουάριο έκανα αίτηση για ωρομισθιος σε ΙΕΚ του ΟΤΕΚ που ανήκουν στο Υπουργειο Πολιτισμού Τουρισμου. Ήταν μια η θέση για το πτυχίο μου, ήμουν δεύτερος στον πίνακα και δεν την πήρα. Την προηγούμενη εβδομάδα με παίρνει τηλέφωνο ο προϊστάμενος του ΙΕΚ και μου λέει παραιτήθηκε πριν το Πάσχα που έληξε και το πρωτο εξάμηνο αυτός που είχε τη θέση, ελα για δουλεια. Πήγα μου είπε προγραμμα, όλα οκ, ξεκινούσα σήμερα μαθήματα πρωτο μάθημα 2ου εξαμήνου για τους καταρτιζομενους και θα ήμουν μέχρι 30 Ιουνίου περίπου, εκεί που θα τελείωνε και το έτος.

Σήμερα πριν πάω για το πρωτο μάθημα με παίρνει τηλ και μου λέει άκυρο τελικά λόγο εκλογών παγώνουν όλα δεν θα δουλεψεις. Του απαντώ μέχρι το τέλος του έτους δε θα γίνουν τα μαθήματα δηλαδή στα παιδιά; Μου λέει τα μαθήματα η θα τα καλειψω εγώ (που όπως ξέρετε οι προϊστάμενοι δεν μπαίνουν ποτέ στην τάξη) η ένας άλλος ωρομισθιος Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΆΘΗΜΑ ΠΟΥ ΕΊΧΑ ΠΑΡΕΙ ΕΓΩ και δίδασκε κάτι παραπλήσιο.

Ξέρετε αν όλα αυτά που λέει ισχύουν; Μπορει ουσιαστικά λόγο εκλογών να ακυρωθεί εντελώς η θέση μου; Παρακαλώ οποίος γνωρίζει ας μου πει κάτι σχετικό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: SOS ΕΠΕΙΓΟΝ Τη βοήθεια σας παρακαλώ σχετικά με πρόσληψη
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 25, 2012, 08:04:38 μμ »
Με εγκυκλιο του Ρεππα παγωνουν ολες οι προσληψεις μεχρι τις εκλογες .Ωστοσο εγω ενα δεν μπορω να καταλαβω..
Τι παει να πει θα ερθει αλλος ωρομισθιος ? Δεν ειπες πως εισαι δευτερος στη σειρα γι αυτη τη θεση ? Μηπως ο αλλος ειναι ¨γνωστος" ουρανοκατεβατος ...Να με συγχωρειτε αλλα ειμαι αρκετα δυσπιστη πλεον.....
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος zonzon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: SOS ΕΠΕΙΓΟΝ Τη βοήθεια σας παρακαλώ σχετικά με πρόσληψη
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 25, 2012, 08:23:29 μμ »
Το ότι παγώνουν το γνωρίζω. Όμως η εγκύκλιος λέει ότι συνεχίζονται Μετα τις εκλογές όχι ότι καταργούνται. Εμένα μου είπαν άκυρη η πρόσληψη όχι ελα μετα 2 βδομάδες. Ο άλλος ωρομισθιος δουλεύει ήδη εκεί αλλά διδάσκει αλλα μαθήματα για τα δικά μου μαθήματα δεν είχε κάνει ΚΑΝ αίτηση όταν βγήκε η Προκυρηξη γιατί πρακτικα μπορείς να κανείς μόνο μια αίτηση. Και αν δουλέψει πως θα πληρωθεί όμως αφού δεν ήταν ΚΑΝ στον πίνακα; Μα και εγώ είμαι εντελώς δυσπιστος φυσικά.

Το σενάριο δουλεύω τώρα και Μετα τις εκλογές υπογραφω συμπεριλαμβάνοντας στη σύμβαση τις ώρες απο σήμερα δεν υπάρχει ουσιαστικά; Ο ΑΣΕΠ εντωμεταξυ λέει το θέμα εκπαιδευτικοί είναι εκτός αρμοδιοτήτων του ασχολεισου με κεντρικα ΟΤΕΚ.

Αποσυνδεδεμένος panos77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SOS ΕΠΕΙΓΟΝ Τη βοήθεια σας παρακαλώ σχετικά με πρόσληψη
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 25, 2012, 08:37:26 μμ »
Πές του να πάς από εκεί να σου δείξει τον πίνακα με την θέση του άλλου ωρομίσθιου που είπε ότι θα πάρει (στην θέση σου)...αλλιώς εάν αρνηθεί πές του ότι θα κάνεις καταγγελία στο υπουργείο παιδείας και στον συνήγορο του πολίτη......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος zonzon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: SOS ΕΠΕΙΓΟΝ Τη βοήθεια σας παρακαλώ σχετικά με πρόσληψη
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 25, 2012, 08:56:35 μμ »
Αυτο έχω σκοπό να κάνω φυσικά δεν θα το αφήσω έτσι.

Ξέρετε πως μπορώ να μάθω αν εγώ μπορώ να ξεκινήσω να δουλεύω κανονικά και με πρόσληψη μετά τις εκλογές να μην χάσω πληρωμη για καθόλου ώρες εργασίας;

Αποσυνδεδεμένος STELLIOPH

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: SOS ΕΠΕΙΓΟΝ Τη βοήθεια σας παρακαλώ σχετικά με πρόσληψη
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 25, 2012, 11:31:05 μμ »
Ο άλλος ωρομισθιος δουλεύει ήδη εκεί αλλά διδάσκει αλλα μαθήματα για τα δικά μου μαθήματα δεν είχε κάνει ΚΑΝ αίτηση όταν βγήκε η Προκυρηξη γιατί πρακτικα μπορείς να κανείς μόνο μια αίτηση. Και αν δουλέψει πως θα πληρωθεί όμως αφού δεν ήταν ΚΑΝ στον πίνακα; Μα και εγώ είμαι εντελώς δυσπιστος φυσικά.


Η πικρή αλήθεια είναι ότι στα ΙΕΚ (και όχι μόνο...) γίνεται λιγάκι... αυτό που θέλει ο Δ/ντής, εκτός βέβαια αν βρεθούν και άτομα που το ψάχνουν ...
Έτυχε να μου αναφέρει κάποια "συνάδερφος" ότι πήρε 16 ώρες αυτό το εξάμηνο στο ΙΕΚ όπου δούλευε από το χειμερινό εξάμηνο
-καθώς τα παιδιά την ήθελαν αυτήν και μόνο αυτήν- και έτσι ο Δ/ντής της έδωσε και επιπλέον ώρες... μιας και μιλάμε για αυθεντία...κομμώτρια!!!

Τα συμπεράσματα δικά σας...(το "συνάδερφος" κολλάει στο ότι οι κομμώτριες θέλουν πλέον να τις αποκαλούμε και συναδέλφους)

Αποσυνδεδεμένος panos77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: SOS ΕΠΕΙΓΟΝ Τη βοήθεια σας παρακαλώ σχετικά με πρόσληψη
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 25, 2012, 11:46:21 μμ »
η κόρη του Άκη ακίνητα και ράβδους χρυσού ...........και από την άλλη η μισή Ελλάδα άνεργη με 5 ευρώ στην τσέπη περιφέρεται κάθε μέρα στις καφετέριες.........ΞΕΦΤΙΛΑ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 740
Σύνολο: 760

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.