*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2012  (Αναγνώστηκε 49647 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος teo75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 31, 2012, 01:44:03 μμ »
τελικα αυτη η επιτροπη θα δωσει επιτελους το οκ για να εξαιρεθουμε οι εκπαιδευτικοι  και να αρχισουν να γινονται πυσδε-πυσπε? υπαρχει κανένα νεοτερο?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:04:52 »

Αποσυνδεδεμένος farmas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 31, 2012, 01:59:36 μμ »
Σήμερα πάντως που πέρασα από την δευτεροβάθμια μου είπαν ότι μετά τις εκλογές θα γίνει ΠΥΣΔΕ για τις τοποθετήσεις. Έχει μάλιστα δοθεί τέτοια εντολή από την περιφερειακή διεύθυνση

Αποσυνδεδεμένος lilla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 04, 2012, 07:44:55 μμ »
Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι μήπως κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει.
Βγήκαν τα οργανικά κενά στο ΠΥΣΔΕ που ανήκω και τα πιθανά οργανικά κενά σύμφωνα με τις αιτήσεις για βελτίωση. Εκεί διευκρινίζεται ότι δεν μπορούμε να δηλώσουμε τίποτα άλλο. Οταν μιλάγατε πριν για σχολεία που μπορεί να βγάλουν οργανική κατόπιν μετακίνησης του εκπαιδευτικού εννοούσατε τα πιθανά οργανικά κενά, τα οποία ανακοινώνονται? Γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να προκύψει κενό αν δεν έχει κάνει κάποιος αίτηση για βελτίωση..

Αποσυνδεδεμένος dimmag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 04, 2012, 08:58:18 μμ »

Είναι απλό. Δηλώνεις όλα τα σχολεία που σε ενδιαφέρουν με την αντίστοιχη σειρά, ανεξάρτητα αν υπάρχουν ή όχι στα κενά.
Μπορεί να προκύψει κενό από «καραμπόλα» λόγω βελτίωσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 04, 2012, 10:46:52 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:04:52 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 04, 2012, 09:31:29 μμ »
τα κενά που ενδεχομένως να προκύψουν απο βελτιώσεις φαίνονται στον πίνακα μορίων οριστικής τοποθέτησης που ανακοίνωσαν κάτι μήνες πριν οι ΔΔΕ στο site τους. Εκεί, στο πεδίο "θέση οργανικής" οι όντες στη διάθεση εμφανίζονται ως "Διεύθυνση Δ.Ε. (πχ) Δωδεκανήσου " ενώ αυτοί που ζητούν βελτιωση εμφανίζονται ως (πχ)  "Γ/σιο Τήλου" Έτσι, μπορεί κανείς να "δει" πού μπορεί να ανοίξουν κενά λόγω βελτίωσης.

(εκτός και αν δεν έχουν περαστεί σωστά βέβαια - γιατί αυτό το ενδεχόμενο παίζει πάντα - και έχουν όλοι καταχωρηθεί με το σχολείο υπηρέτησης ή όλοι με τη ΔΔΕ οργανικής )
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος lilla

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 04, 2012, 09:42:22 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Αποσυνδεδεμένος firenze

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 08, 2012, 11:48:27 μμ »
Μπορεί κάποιος να μου πει τι λόγους θα μπορούσα να επικαλεστώ για να τοποθετηθώ και πάλι στο ιδιο σχολείο.Είμαι στη διάθεση της Διδε.

Αποσυνδεδεμένος benteta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Χημεία-Φυσική και όχι μόνο!!!
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 09, 2012, 12:10:14 πμ »
Τυπικά δεν μπορείς να επικαλεστείς τίποτα, στις οργανικές τοποθετήσεις που τρέχουν τώρα τουλάχιστον.... Όλα γίνονται με τα μόρια που έχει ο καθένας. Και στις τοποθετήσεις των λειτουργικών κενών δλδ πάλι τυπικά το ίδιο γίνεται.

Ωστόσο να σου πω το εξής: "ιστορίες" σχετικά με όλες τις τοποθετήσεις γίνονται πάντα και απλά αν έχεις την άκρη συνήθως σε βολεύουν οι "ημέτεροι". Σκέψου όμως ότι για να βολευτείς εσύ κάποιος άλλος χάνει πραγματικά αυτό που δικαιούται!

Ο μόνος τρόπος να γλυτώσουμε είναι να είμαστε τυπικοί και να απαιτούμαι να είναι και οι άλλοι.

Θα σε συμβούλευα αν είσαι σε κανένα μικρό ΠΥΣΔΕ να μιλήσεις και να τα βρείτε με αυτούς που είναι επίσης στη διάθεση στην ειδικότητα σου. Αν υπάρχει ειλικρίνεια και καλή διάθεση όλα γίνονται!

Εμείς τουλάχιστον έτσι κάνουμε εδώ και βολευόμαστε σχεδόν όλοι, πάντα και χωρίς κανένα παράπονο!

Αποσυνδεδεμένος sijun

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 09, 2012, 08:59:03 μμ »
Νεοδιοριστος-η του '10 τοποθετειται φέτος εντος της περιοχης που διοριστηκε και παιρνει οργανικη θέση.Στη συνεχεια κάνει αιτηση αποσπασης εντός του πύσπε.
Δικαιούται τον διπλασιασμο μοριων;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 09, 2012, 11:07:59 μμ »
το υπουργειο απεφάνθη πως όχι. Αναμένεται και έγγραφη απάντηση τούτου.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος sijun

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 09, 2012, 11:54:59 μμ »
Άλλη εκδοχη.Οποιοσδηποτε-αδηποτε τοποθετειται φέτος εντος της περιοχης του και παιρνει οργανικη θέση.Συγχρονως κρίνεται λειτουργικα υπεράριθμος και τοποθετειται σε λειτουργικο κενο.Ποια μόρια θα πάρει του 1ου ή του 2ου σχολειου αν υποθεσουμε ότι έχουν διαφορετικα μόρια;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 09, 2012, 11:57:03 μμ »
τα περισσότερα. Αναφέρεται σαφώς στην εγκύκλιο μεταθέσεων.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 10, 2012, 11:03:06 πμ »
Μάλλον εδώ πρέπει να βάλω την ερώτηση μου (προς bitch ή όποιον γνωρίζει) οι τοποθετήσεις γίνονται στα οργανικά κενα η στα λειτουργικά;δηλ.εστω οτι βάζω πρώτο στις προτιμήσεις μου το σχολείο Α το οποίο έχει λειτουργικό κενό θα με στείλουν σ´αυτο ή στο σχολείο Β που έχει οργανικο κενο αλλα το εχω βάλει  δεύτερο  στην σειρά;;;;; Κ αν με βάλουν στο Β που έχει οργανικο κενο ,στο  Α  θα παει κάποιος που έχει λιγότερα Μορια απο μένα κ ίσως το θέλει λιγότερο!!!!!αδικο;;;;;

Αποσυνδεδεμένος pap_eri

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 10, 2012, 11:17:49 πμ »
Μάλλον εδώ πρέπει να βάλω την ερώτηση μου (προς bitch ή όποιον γνωρίζει) οι τοποθετήσεις γίνονται στα οργανικά κενα η στα λειτουργικά;δηλ.εστω οτι βάζω πρώτο στις προτιμήσεις μου το σχολείο Α το οποίο έχει λειτουργικό κενό θα με στείλουν σ´αυτο ή στο σχολείο Β που έχει οργανικο κενο αλλα το εχω βάλει  δεύτερο  στην σειρά;;;;; Κ αν με βάλουν στο Β που έχει οργανικο κενο ,στο  Α  θα παει κάποιος που έχει λιγότερα Μορια απο μένα κ ίσως το θέλει λιγότερο!!!!!αδικο;;;;;

Αυτή τη στιγμή το κάθε ΠΥΣΔΕ γνωρίζει μόνο τα οργανικά κενά του. Τα λειτουργικά κενά προκύπτουν αργότερα από συνταξιδοτήσεις, από αποσπάσεις, από θητείες και από άδειες. Οπότε στην παρούσα φάση δεν μπορείς να ξέρεις αν κάποιο σχολείο έχει λειτουργικό κενό. Βέβαια ίσως να γνωρίζεις οτι σίγουρα κάποιος/α συνάδερφος θα πάρει σύνταξη από το εν λόγω σχολείο ή κάποιος /α εκπαιδευτικός θα λείπει σίγουρα επειδή έχει θητεία ως διευθυντής ή επειδή ήταν έγγυος και γέννησε. Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να προσπαθήσεις να μείνεις στη διάθεση (αν αυτό είναι εφικτό) και στην επόμενη φάση να ζητήσεις προσωρινή τοποθέτηση στο λειτουργικό κενό που σε ενδιαφέρει ή να τοποθετηθείς οργανικά και να ζητήσεις απόσπαση εντός ΠΥΣΔΕ στο λειτουργικό κενό.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159804
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 398
Σύνολο: 410

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.