*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012  (Αναγνώστηκε 682572 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2492 στις: Αύγουστος 20, 2012, 08:10:23 μμ »
Βλέποντας να απομένουν καμια 80αριά 24μηνίτες φιλόλογοι δύο τινά μπορεί να συμβούν: ή να προχωρήσει το υπουργείο σε ΑΣΕΠ μόνο για τις τρεις ειδικότητες 2,3,4 άμεσα ή να περιμένει 3 χρόνια έως ότου απορροφηθούν και όλοι οι ΦΕΚίτες....
να κανει ασεπ για να παρει το πολυ 100 ατομα; δεν το νομιζω με τιποτα.
αν αυξησει το ωραριο τοτε οχι μονο δεν θα προσλαμβανει, θα απολυει κιολας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:15:19 »

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2493 στις: Αύγουστος 20, 2012, 08:11:20 μμ »
Βλεπω αμεσα ασεπ στις βασικες  , αφου απο τους υπολοιπους εχει αποθεμα διοριστεων για αρκετα χρονια . Στη συνεχεια ασεπ μετα απο το 2030 ( πρωτα ο υψιστος)

Αποσυνδεδεμένος ASPASIAO2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2494 στις: Αύγουστος 20, 2012, 08:21:32 μμ »
του χρόνου αν κάνει προσλήψεις στις βασικές από που θα τις κάνει; και εγώ θεωρώ ότι ΑΣΕΠ θα κάνει φέτος γιατις βασικές

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2495 στις: Αύγουστος 20, 2012, 08:25:00 μμ »
Οι 48 απο ΑΣΕΠ είναι οι περσινές υποχρεώσεις του υπουργείου , αρα σε σύνολο 137 νέων διορισμών οι 51 είναι ειδικη κατηγορία, δηλαδή 37% περίπου.
Στους μαθηματικούς βέβαια εφόσον οι του ΑΣΕΠ είναι περσινοί και περσι πήρε ειδικές κατηγορίες ουσιαστικά το 100% είναι απο ειδικές κατηγορίες.
Νομίζω οτι οι φετινοι διορισμοί δείχνουν δύο πράγματα.
α) Οτι μας κοροιδεύουν οσον αφορα ειδικές κατηγορίες , Ασεπ ( Διαμαντοπούλου : μονο οι άριστοι του ΑΣΕΠ) , Δίκαιη μεταβατική περίοδο;;;;
β) Την απόγνωση στο υπουργείο να καλύψουν κάποια κενά και με την απουσία νομοθετικού πλαισίου να διορίσουν εκεί που θέλουν.

Το άλλο που δε θέλω να το πιστέψω είναι οτι εκεί που ακομη είναι θολά τα πράγματα (με τα ποσοστά διορισμών αν υπάρχουν τέτοια) κάποιος πίεσε και απο κάποια κατηγορία πήραν παραπάνω

Διαλέγετε οτι θέλετε  >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:15:19 »

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2496 στις: Αύγουστος 20, 2012, 08:25:52 μμ »
του χρόνου αν κάνει προσλήψεις στις βασικές από που θα τις κάνει; και εγώ θεωρώ ότι ΑΣΕΠ θα κάνει φέτος γιατις βασικές

Από το εναπομείναν 24μηνο, ίσως;  :-\

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2497 στις: Αύγουστος 20, 2012, 08:26:13 μμ »
του χρόνου αν κάνει προσλήψεις στις βασικές από που θα τις κάνει; και εγώ θεωρώ ότι ΑΣΕΠ θα κάνει φέτος γιατις βασικές
Δε θα κάνει προσλήψεις κ δε θα έχει κ διάφορες ομάδες να πιέζουν.

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2498 στις: Αύγουστος 20, 2012, 08:29:41 μμ »
Οι 48 απο ΑΣΕΠ είναι οι περσινές υποχρεώσεις του υπουργείου , αρα σε σύνολο 137 νέων διορισμών οι 51 είναι ειδικη κατηγορία, δηλαδή 37% περίπου.
Στους μαθηματικούς βέβαια εφόσον οι του ΑΣΕΠ είναι περσινοί και περσι πήρε ειδικές κατηγορίες ουσιαστικά το 100% είναι απο ειδικές κατηγορίες.
Νομίζω οτι οι φετινοι διορισμοί δείχνουν δύο πράγματα.
α) Οτι μας κοροιδεύουν οσον αφορα ειδικές κατηγορίες , Ασεπ ( Διαμαντοπούλου : μονο οι άριστοι του ΑΣΕΠ) , Δίκαιη μεταβατική περίοδο;;;;
β) Την απόγνωση στο υπουργείο να καλύψουν κάποια κενά και με την απουσία νομοθετικού πλαισίου να διορίσουν εκεί που θέλουν.

Το άλλο που δε θέλω να το πιστέψω είναι οτι εκεί που ακομη είναι θολά τα πράγματα (με τα ποσοστά διορισμών αν υπάρχουν τέτοια) κάποιος πίεσε και απο κάποια κατηγορία πήραν παραπάνω

Διαλέγετε οτι θέλετε  >:(
Πες τα ΚΕΡΥ τις ίδιες κ τις ίδιες θέσεις επαναπροκυρήσουν
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 20, 2012, 08:31:36 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2499 στις: Αύγουστος 20, 2012, 08:30:20 μμ »
Οι 48 απο ΑΣΕΠ είναι οι περσινές υποχρεώσεις του υπουργείου , αρα σε σύνολο 137 νέων διορισμών οι 51 είναι ειδικη κατηγορία, δηλαδή 37% περίπου.
Στους μαθηματικούς βέβαια εφόσον οι του ΑΣΕΠ είναι περσινοί και περσι πήρε ειδικές κατηγορίες ουσιαστικά το 100% είναι απο ειδικές κατηγορίες.
Νομίζω οτι οι φετινοι διορισμοί δείχνουν δύο πράγματα.
α) Οτι μας κοροιδεύουν οσον αφορα ειδικές κατηγορίες , Ασεπ ( Διαμαντοπούλου : μονο οι άριστοι του ΑΣΕΠ) , Δίκαιη μεταβατική περίοδο;;;;
β) Την απόγνωση στο υπουργείο να καλύψουν κάποια κενά και με την απουσία νομοθετικού πλαισίου να διορίσουν εκεί που θέλουν.

Το άλλο που δε θέλω να το πιστέψω είναι οτι εκεί που ακομη είναι θολά τα πράγματα (με τα ποσοστά διορισμών αν υπάρχουν τέτοια) κάποιος πίεσε και απο κάποια κατηγορία πήραν παραπάνω

Διαλέγετε οτι θέλετε  >:(
Ε δεν μπορούμε φέτος να βρούμε ποιοί πίεσαν; Είναι απλώς ο κλάδος των πολυτέκνων? Η μήπως , μήπως λέω υπάρχουν συγκεκριμένα άτομα σε συγκεκριμένη σειρά (Που πουλάει και πιο εύκολα στον τύπο). Θα περιμένω να δω τα ονόματα, εκτός και αν κάποιος ξέρει πιο συγκεκριμένα και το μοιραστεί μαζί μας.

Αποσυνδεδεμένος loukritiα

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2500 στις: Αύγουστος 20, 2012, 08:33:05 μμ »
Γιατί κάθεστε και σχολιάζετε τα αναμενόμενα συνάδελφοι και συναδέλφισες; Όταν όλοι αυτοί εκεί στο υπουργείο βλέπουν υποτονική αντίδραση και ανύπαρκτη αντίσταση κατά αυτής της πολιτικής τι περιμένετε να κάνουν; Πείτε μου για ποιον λόγο όλες και όλοι μας δεν κατεβήκαμε τον καιρό που ψήφιζαν το νόμο Διαμαντοπούλου και να βροντοφωνάξουμε ένα τεράστιο ΟΧΙ;
Η υποκρισία σε κάποιους περισσεύει. Ξεπούλησαν κάποιοι το συνδικαλιστικό κίνημα των αναπληρωτών ενώ ήταν μέλη των Δ.Σ. και προτίμησαν να κάνουν αστειάκια όλη τη χρονιά μέσα από τα forum και ελπίζοντας να τους δικαιώσουν οι αποφάσεις του ΝΣΚ για τον διορισμό. Είναι πιο εύκολο βλέπεις να "τρέχεις" για τη πάρτη σου στα κατσάβραχα κυνηγώντας τους κυβερνητικούς βουλευτές παρά να κάνεις συλλογικό αγώνα για όλες τις κατηγορίες...

Σήμερα δεν διορίζονται "για λίγο" και τους κόπηκε η λαλιά...

Καλό διορισμό σε όλες και όλους όσους είδαν να είναι μέσα στα νούμερα του Υπουργείου!

εγω δεν εχω παρα να συμφωνησω μαζι σου και χαιρομαι που βρισκω και αλλους να σκεφτονται το ιδιο
συναδελφικα
Είμαστε πολλά τα θύματα αυτού του βρώμικου παιχνιδιού στο οποίο physika πρωταγωνίστησαν αρνητικά άνθρωποι που τους εμπιστεύτηκε ένα τμήμα του εκπαιδευτικού κόσμου...

Αποσυνδεδεμένος ariadninipiagogos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2501 στις: Αύγουστος 20, 2012, 08:54:26 μμ »
Βρε παιδια γισ βοηθηστε με λιγο. Πως μπορω ναψαξω ποιους σε σειρα επιλαχοντες φυσικους θα διορισει? Ειναι ο αντρας μου και το ειχαμε ξεγραψει. Ηταν επιτυχων 13 θεσεις κατω απο τον τελευταιο διοριστεο

Αποσυνδεδεμένος GILDA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2502 στις: Αύγουστος 20, 2012, 09:00:26 μμ »
Βρε παιδια γισ βοηθηστε με λιγο. Πως μπορω ναψαξω ποιους σε σειρα επιλαχοντες φυσικους θα διορισει? Ειναι ο αντρας μου και το ειχαμε ξεγραψει. Ηταν επιτυχων 13 θεσεις κατω απο τον τελευταιο διοριστεο
Πρώτο δεν είναι σίγουρο ότι καλεί επιλαχόντες.
Δεύτερο 9 είναι οι θέσεις ή λιγότερες. Δείτε τα ονόματα από τον πίνακα επιτυχόντων του διαγωνισμού. Ίσως κάποιοι να έχουν διοριστεί.

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2503 στις: Αύγουστος 20, 2012, 09:59:20 μμ »

ΠΡΟΣΟΧΗ: Για τους κλάδους ΠΕ02-Φιλολόγων, ΠΕ03-Μαθηματικών, ΠΕ04 (ειδικότητες Φυσικών,
Χημικών, Βιολόγων και Γεωλόγων), ΠΕ10- Κοινωνιολόγων, ΠΕ12.04 Μηχανολόγων, Ναυπηγών
και Μηχανικών Παραγωγης και Διοίκησης, ΠΕ12.05- Ηλεκτρολόγων Μηχανικών, ΠΕ12.06-
Ηλεκτρονικών Μηχανικών, Φυυσικών Ραδιοηλεκτρολόγων,ΠΕ12.08-Χημικών Μηχανικών-
Μεταλλειολόγων, κατά τη διάρκεια της τριετίας 2009-2012, διατέθηκαν για διορισμό από τους
πίνακες του ΑΣΕΠ (ποσοστό 60%) όλες οι προβλεφθείσες θέσεις. Για το λόγο αυτό και, επειδη οι
αντίστοιχες θέσεις για κάλυψη από τον ενιαίο πίνακα διορισμών (ποσοστό 40%) καλύφθηκαν
στο συνολό τους, δεν θα συνταχθεί ενιαίος πίνακας διορισμων με πραγματική προυπηρεσία
στους οικείους κλάδους το σχολικό έτος 2012-2013.

Αυτό αναφερόταν στην εγκύκλιο για τους αναπληρωτές σελίδα 2στο κάτω μέρος...άρα μήπως η ανακοίνωση αυτή που βγήκε απο το υπουργείο είναι μόνο για αυτές τις ειδικότητες και για τις υπόλοιπες βγει άλλη απόφαση??? εμενα μου δημιουργεί μια περιέγεια πάντως όλο αυτό το θέμα...κοιτάξτε και συγκρίνετε ...τα σχόλια δικά σας....εγώ πιστευω ότι θα διοριστούν και άλλες ειδικότητες κυριως ΑΣΕΠίτες ...
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2504 στις: Αύγουστος 20, 2012, 10:07:48 μμ »
Οι 225 θέσεις που ακούστηκαν όμως για διορισμούς καλύπτονται από τις θέσεις που βγήκαν σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2505 στις: Αύγουστος 20, 2012, 10:11:59 μμ »
κάτι μου λεει όμως οτι θα διοριστούν και άλλες ειδικότητες .... κατι τετοιο ακούγεται από το εσωτερικό του υπουργείου...θα δούμε αυριο...
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161415
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 577
Σύνολο: 591

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.