*

Αποστολέας Θέμα: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13  (Αναγνώστηκε 75420 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 03, 2012, 01:51:49 μμ »
Μα "υποτίθεται" ότι μέχρι το 2013 που τελειώνει το ΕΣΠΑ "πρέπει" να γίνουν ΟΛΑ πιλοτικά. Έτσι είχαν εξαγγείλλει, τουλάχιστον. Τώρα, βέβαια, με τη νέα κυβέρνηση, μπορεί να αλλάξουν όλα. :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:34:46 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 03, 2012, 01:52:31 μμ »
τοτε λογικα ενας μεγαλος αριθμος θα ξεκινησει απο  φετος...

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 03, 2012, 07:23:32 μμ »
παντως βρε παιδια, επειδη πηγα σημερα να παρω τα χαρτια μου(ας μην αρχισω να περιγραφω την συμπεριφορα των δημοσιων υπαλληλων σε μερικα γραφεια, γιατι θα γινω παλι η κακια εδω μεσα που δεν συμπαθω τους υπαλληλους, λες κι αλλη δουλεια δεν ειχα, λες κι εγω δεν θελω να εξυπηρετηθω οσο γινεται ευκολοτερα χωρις φωνες...) και για μια ακομα φορα συμπερανα οτι γινεται χαμος και οτι ακομα και οι υπαλληλοι εχουν χασει τη μπαλα, δεν ξερουν τι θα τους βγει την επομενη μερα! τα εχουν δει ολα μιλαμε και δεν ξερουν να απαντησουν για τιποτα.. ρωτησα πεντε πραγματα σημερα, ο ενας με εστελνε στον αλλον και τελικα δεν πηρα απαντηση απο κανενα...  ;D ;D τι χαλια ειναι αυτα πια.. ουτε για τα λεφτα μας δεν ξερουν... για αιτησεις που ρωτησα μου ειπαν λογικα με το που θα τελειωσουν τα μηχανογραφικα.. τωρα τι να πω, θα δουμε...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 03, 2012, 07:41:17 μμ »
Εγώ πάντως δεν πρόκειται να τους αφήσω να μου χαλάσουν για άλλη μια φορά το καλοκαίρι μου, όπως τα προηγούμενα τρια καλοκαίρια (ή τέσσερα, έχασα το λογαριασμό πια)... πρώτα άντε να βγει η εγκύκλιος για τους αναπληρωτές, μετά κάνε τη δήλωση, μετά περίμενε την εγκύκλιο για τους διορισμούς, με πιάνει/δε με πιάνει το όριο, κάνε αίτηση για διορισμό αν σε πιάνει, μετά άντε να βγουν τα ονόματα των διορισθέντων, μετά, αφού δεν είσαι μέσα σ' αυτούς, περίμενε να ανακοινωθούν οι αναπληρωτές να δεις πού θα σε στείλουν κ.ο.κ. Άμα πια κάθε χρόνο τα ίδια και τα ίδια! >:(

Υ.Γ. Κι ένα ακόμη σχολείο στη δική μου περιοχή θα γίνει πιλοτικό. Το γεγονός δε ότι δόθηκαν οργανικές σε ΠΕ05, ΠΕ07 κ.τ.λ. στα σχολεία με ΕΑΕΠ είναι κάπως ενθαρρυντικό...   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:34:46 »

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 03, 2012, 09:34:04 μμ »
να ρωτησω ...ξερει κανεις αν θα πολλαπλασιαστουν τα ημερησια δημοτικα? ετσι λεγοταν...

το μονο που θα πολλαπλασιαστει φετος νομιζω οτι θα ειναι τα εγκεφαλικα που θα ερχονται απανωτα μολις βγει η εγκυκλιος για τους διορισμους...
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 03, 2012, 10:04:03 μμ »
solil, τι εννοείς με την εγκύκλιο των διορισμών; είσαι για να διοριστείς; δεν το έχω το θέμα. :P
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 03, 2012, 11:13:51 μμ »
να ρωτησω ...ξερει κανεις αν θα πολλαπλασιαστουν τα ημερησια δημοτικα? ετσι λεγοταν...

το μονο που θα πολλαπλασιαστει φετος νομιζω οτι θα ειναι τα εγκεφαλικα που θα ερχονται απανωτα μολις βγει η εγκυκλιος για τους διορισμους...
[/Ξερεις κατι που δεν ξερω και αν το μαθω θα υποφερω;quote]

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 03, 2012, 11:16:56 μμ »
solil, τι εννοείς με την εγκύκλιο των διορισμών; είσαι για να διοριστείς; δεν το έχω το θέμα. :P

Είμαι κι εγώ από τους διοριστέους του 2010.. αισίως, έκλεισα φέτος 4 χρόνια και κάτι μέρες καθαρής προϋπηρεσίας, μετά από 3 χρόνια ωρομισθίας, 4 χρόνια αναπλήρωσης και 3 ΑΣΕΠ, κι ακόμη παλεύω... :(

Όσο για την εγκύκλιο διορισμών, λογικά την περιμένουμε μετά τον Δεκαπενταύγουστο (θα λέει καλούνται οι διοριστέοι του ΑΣΕΠ και όσοι έχουν καθαρή προϋπηρεσία έως π.χ. 40 μόρια, μέχρι, φαντάζομαι, το 30/06/2010, να υποβάλουν αίτηση διορισμού κ.τ.λ.) αλλά κάτι μου λέει κι εμένα ότι τα εγκεφαλικά μετά θα είναι πολλαπλά...

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 03, 2012, 11:32:43 μμ »
Τα εγκεφαλικα τα παθαινεις οταν διαβαζεις την συνεχεια''για την πληρωση ..?...θεσεων''και βλεπεις εκεινατα αξεχαστα δι
ψηφια νουμερα...και την διαβαζεις ,την ξαναδιαβαζεις,μηπως δεν ειδες καλα,μηπως εγινε τυπογραφικο λαθος.Τι σας θυμησα τωρα.Ποιο ονομα σας ηρθε στο μυαλο;

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 03, 2012, 11:44:22 μμ »
Τα εγκεφαλικα τα παθαινεις οταν διαβαζεις την συνεχεια''για την πληρωση ..?...θεσεων''και βλεπεις εκεινατα αξεχαστα διψηφια νουμερα...και την διαβαζεις ,την ξαναδιαβαζεις,μηπως δεν ειδες καλα,μηπως εγινε τυπογραφικο λαθος.Τι σας θυμησα τωρα.Ποιο ονομα σας ηρθε στο μυαλο;

Όντως! Αν και αφού γλιτώσαμε το εγκεφαλικό και επιζήσαμε μετά το σοκ και δέος του 2010, τότε που ψαχνόμασταν ομαδικώς να δούμε από πού μας ήρθε η κεραμίδα, πάλι καλά να λέμε. 

Όσο για το όνομα... άστην αυτήν, διορίστηκε, πάει! Φέτος θα διοριστεί κι αυτός ο καλός κύριος με τα 100τόσα μόρια και θα ησυχάσουμε...  >:(

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 03, 2012, 11:51:09 μμ »
εγω την Διαμ/πουλου εννοουσα αλλα εσυ προφανως αναφερεσαι σε καποιον που...ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ;

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 03, 2012, 11:56:37 μμ »
εγω την Διαμ/πουλου εννοουσα αλλα εσυ προφανως αναφερεσαι σε καποιον που...ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ;

Χαχα! Νόμιζα εννοούσες άλλη γνωστή... (σου στέλνω π.μ. για ονόματα)

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 04, 2012, 05:04:34 μμ »
ααα, είσαι διοριστέα, οκ, γιατί αγχώθηκα ότι δεν ήξερα κάτι!

θέλω να ρωτήσω εδώ κάτι μήπως το ξέρει κανείς. Φέτος σκέφτομαι να δηλώσω και ΑΜΩ μόνο στη Β' αθήνας που είναι κοντά μου, αλλά διστάζω. είχε πάει κανείς ΑΜΩ από εμάς πέρσι σε αυτή την περιφέρεια να μας πει αν αναβαθμίστηκε κατά τη διάρκεια της χρονιάς όταν άνοιξαν θέσεις; Το σκέφτομαι με την προοπτική να υπάρχει ένα εισόδημα, έστω και χαμηλό από νωρίς, λέμε τώρα αν με πάρουν, και να υπάρξει κενό να γίνω πλήρους. τι ξέρετε; ευχαριστώ πολύ πολύ!!
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 04, 2012, 06:40:37 μμ »
ααα, είσαι διοριστέα, οκ, γιατί αγχώθηκα ότι δεν ήξερα κάτι!

θέλω να ρωτήσω εδώ κάτι μήπως το ξέρει κανείς. Φέτος σκέφτομαι να δηλώσω και ΑΜΩ μόνο στη Β' αθήνας που είναι κοντά μου, αλλά διστάζω. είχε πάει κανείς ΑΜΩ από εμάς πέρσι σε αυτή την περιφέρεια να μας πει αν αναβαθμίστηκε κατά τη διάρκεια της χρονιάς όταν άνοιξαν θέσεις; Το σκέφτομαι με την προοπτική να υπάρχει ένα εισόδημα, έστω και χαμηλό από νωρίς, λέμε τώρα αν με πάρουν, και να υπάρξει κενό να γίνω πλήρους. τι ξέρετε; ευχαριστώ πολύ πολύ!!
Tο πρόβλημα με τους ΑΜΩ είναι ότι 'καις' τις υπόλοιπες επιλογές σου για ΑΚΩ. π.χ. Σε παίρνουν ΑΜΩ Β' Αθήνας το Γενάρη... Δε γίνεσαι ποτέ ΑΚΩ επειδή δεν ανοίγουν άλλα κενά... Στην επόμενη φάση παίρνουν 10 άτομα Α' Αθήνας... Τί κάνεις τότε? 'Εχε υπόψιν σου ότι μιλάς για δύσκολη περιφέρεια για ξενόγλωσσους, και όχο μόνο  :(
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 532
Σύνολο: 548

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.