*

Αποστολέας Θέμα: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13  (Αναγνώστηκε 75427 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 04, 2012, 08:24:28 μμ »
άρα είναι πιθανόν να μην με πάρουν ως ΑΜΩ στην Β' αθήνας και να προκύψει θέση ΑΚΩ...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:36:17 »

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 04, 2012, 08:37:53 μμ »
εγω που δούλεψα στη Β΄Αθηνας φετος πρεπει να πω οτι οι 4 θεσεις της Β φασης ήταν ολες ΑΚΩ κ μαλιστα σε 2 ή 3 σχολεια, πραγμα που επιβεβαιωνει την προσπαθεια να βγάλουν θεσεις ΑΚΩ ακομη κ αν τα σχολεια ειναι μακρια παρά να δωσουν ΑΜΩ οτι νά'ναι. Ευτυχώς δηλαδή που κάποια πράγματα λειτουργούν...

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 04, 2012, 08:46:18 μμ »
έριξα μια ματιά τώρα σε ό,τι βρήκα σχετικά με τις προσλήψεις ΑΜΩ στην ειδικότητά μας, και ειδικά στην Β' αθήνας για την οποία ενδιαφέρομαι, και είδα ότι δεν πήρε σε δευτεροβάθμια ΑΜΩ. μόνο για δευτεροβάθμια θα έβαζα ΑΜΩ, οπότε μάλλον είναι δώρο άδωρο να το βάλω, γιατί το πιθανότερο είναι ότι δεν θα προκύψει θέση, ισως, Χαρά, να είναι αυτό που έγραψες. Πάντως κάπου θυμάμαι μια φάση δική μας που έγραφε ότι οι ΑΜΩ αναβαθμίστηκαν σε ΑΚΩ. αυτή τη φάση δεν την βρίσκω, για να είμαι ειλικρινής για να τσεκάρω αν υπήρχε εκεί πρόσληψη στην Β αθήνας. 
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 04, 2012, 11:48:39 μμ »
fantastic06 να ξερω κατι συγκεκριμενο οχι ακομα αλλα αν κρινω απο τα προηγουμενα χρονια και την παραταση της μεταβατικης για 40 χρονια (γιατι καπως ετσι το κοβω να γινεται), απο 13 οι θεσεις μας προπερσι, γιναν 16 περσι, αντε να γινουν 19 φετος! μηπως κατι πρεπει να μας πει αυτο το 3?  ::) ::) ::)
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:36:17 »

Αποσυνδεδεμένος paxos1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 04, 2012, 11:51:36 μμ »
fantastic06 να ξερω κατι συγκεκριμενο οχι ακομα αλλα αν κρινω απο τα προηγουμενα χρονια και την παραταση της μεταβατικης για 40 χρονια (γιατι καπως ετσι το κοβω να γινεται), απο 13 οι θεσεις μας προπερσι, γιναν 16 περσι, αντε να γινουν 19 φετος! μηπως κατι πρεπει να μας πει αυτο το 3?  ::) ::) ::)

...να μην πω δλδ για τις - 7 - αγγλικουδες του νησιου,  που θα την κανουν ...3 με εγκυμοσυνες, 3 με αποσπασεις κλπ...μεχρι που μπορει να χρειαστουν  3 αναπληρωτες....


Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 05, 2012, 12:01:18 πμ »
fantastic06 να ξερω κατι συγκεκριμενο οχι ακομα αλλα αν κρινω απο τα προηγουμενα χρονια και την παραταση της μεταβατικης για 40 χρονια (γιατι καπως ετσι το κοβω να γινεται), απο 13 οι θεσεις μας προπερσι, γιναν 16 περσι, αντε να γινουν 19 φετος! μηπως κατι πρεπει να μας πει αυτο το 3?  ::) ::) ::)
Δεν θελω ηττοπαθειες giota08,να δεις που φετος θα διορισουν αγγλικων

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 05, 2012, 12:10:43 πμ »
βρε το οτι θα διορισουν το ξερω, το θεμα ειναι ΠΟΣΟΥΣ θα διορισουν. εχω βαρεθει καθε καλοκαιρι ν'αφηνω αιτησεις σε οποιο νομο βρισκομαι τη συγκεκριμενη στιγμη. παω διακοπες μαζι με τα χαρτακια μου...πτυχια, προυπηρεσιες, ΑΦΜ....ελεος πια!

Υ.Γ. εχεις ενα θεματακι με την παραθεση?  ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 05, 2012, 12:27:49 πμ »

        διακοπες;εδω και 3 χρονια με τους κ.....διορισμους ξεχασα τιςδιακοπες και την βγαζω στο laptop.Ti στο καλο
θα τους κανουν τους διοριστεους ΑΣΕΠ της ειδικοτητας μας;λες να τους πνιξουν για να απαλλαγουν απ'αυτους;απλα 3 χρονια τωρα η μιζερια δεν βγαζει πουθεναγιαυτο ας σκεφτουμε ολοι θετικα μηπως και γινει και τελειωσει το μαρτυριο μας

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 05, 2012, 08:18:19 πμ »
να σας πω να γελασετε! ο πατερας μου, όπως κάθε πατέρας φαντάζομαι που αγαπάει το παιδι του, ελπίζει να έχω κάποια στιγμή μια μόνιμη δουλειά. Μου λέει λοιπόν κατά καιρούς όταν με βλέπει να απελπίζομαι που δεν υπάρχει δουλειά και πηγαίνω  μόνο μερικούς μήνες αναπληρώτρια:"Παιδι μου, μην το βάζεις κάτω, δεν ξέρεις ποτέ τι μπορεί να συμβεί σε αυτή τη χώρα, μπορεί μια χρονιά να πούνε ότι διορίζουμε όλους όσους ειναι αναπληρωτες τώρα στα σχολεία που είναι!" ;D ;D ;D

ααααχ, βρε πατέρα μου καλέ!! φυσικά τον κοιτάω κάπως έτσι  :o :o :o

wishful thinking βεβαια, απλώς ήθελα να το μοιραστώ γιατί όταν μου το λέει από τη μια είμαι έτσι απο την άλλη γελάω!

καλημέρα σε όλους!! :)
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 05, 2012, 10:01:19 πμ »
αγαπητη planety,προφανως δεν εχεις παιδια και αν εχεις θα ειναι μικρα.Εγω ,λοιπον ,που τα παιδια μου ειναι μεγαλα συμμεριζομαι τον πατερα σου στην αντιμετωπιση του θεματος.ΠΑΝΤΑ προσπαθουμε στα παιδια μας να δειχνουμε την ροδινη και αισιοδοξη πλευρα της ζωης-και ας μην το πιστευουμε-εμπνεοντας τα αυτοπεποιθηση .Κουραγιο λοιπον σε ολους μας(σε μας και τους γονεις μας)

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 05, 2012, 11:48:53 πμ »
παντως βρε παιδια, επειδη πηγα σημερα να παρω τα χαρτια μου(ας μην αρχισω να περιγραφω την συμπεριφορα των δημοσιων υπαλληλων σε μερικα γραφεια, γιατι θα γινω παλι η κακια εδω μεσα που δεν συμπαθω τους υπαλληλους, λες κι αλλη δουλεια δεν ειχα, λες κι εγω δεν θελω να εξυπηρετηθω οσο γινεται ευκολοτερα χωρις φωνες...) και για μια ακομα φορα συμπερανα οτι γινεται χαμος και οτι ακομα και οι υπαλληλοι εχουν χασει τη μπαλα, δεν ξερουν τι θα τους βγει την επομενη μερα! τα εχουν δει ολα μιλαμε και δεν ξερουν να απαντησουν για τιποτα.. ρωτησα πεντε πραγματα σημερα, ο ενας με εστελνε στον αλλον και τελικα δεν πηρα απαντηση απο κανενα...  ;D ;D τι χαλια ειναι αυτα πια.. ουτε για τα λεφτα μας δεν ξερουν... για αιτησεις που ρωτησα μου ειπαν λογικα με το που θα τελειωσουν τα μηχανογραφικα.. τωρα τι να πω, θα δουμε...

Κακιά δεν ξέρω αλλά τις εμμονές σου τις έχεις και ενίοτε είναι και κουραστικές. Με τους δημόσιους υπαλλήλους, όπως τους αποκαλείς, έρχονται σε επαφή χιλιάδες συναδέλφων μας. Απλά να θυμάσαι ότι συνήθως την συμπεριφορά τους την επηρεάζει η συμπεριφορά και η προκατάληψη αυτού που έχουν απέναντι τους.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 05, 2012, 12:14:34 μμ »
αγαπητη planety,προφανως δεν εχεις παιδια και αν εχεις θα ειναι μικρα.Εγω ,λοιπον ,που τα παιδια μου ειναι μεγαλα συμμεριζομαι τον πατερα σου στην αντιμετωπιση του θεματος.ΠΑΝΤΑ προσπαθουμε στα παιδια μας να δειχνουμε την ροδινη και αισιοδοξη πλευρα της ζωης-και ας μην το πιστευουμε-εμπνεοντας τα αυτοπεποιθηση .Κουραγιο λοιπον σε ολους μας(σε μας και τους γονεις μας)

δεν έχω παιδιά, αλλά καταλάβαινω απόλυτα τον πατέρα μου και τους γονείς όλου του κόσμου, όσο και αυτό που λες αλλά και πώς το λές. έχεις δίκιο και δεν τον κατακρίνω, απλώς επειδή είναι τόσο ουτοπικό αυτό που λέει, μου αρέσει πάρα πολύ και γελάω! γιατί μάλλον ξέρω ότι μόνο στα παραμύθια μπορεί να γίνει!
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 05, 2012, 12:49:28 μμ »
http://www.mpratis.gr/012/m050712.pdf

Αυτό το είδατε; Σα λίγα να μου φάνηκαν τα κενά...εσείς τι λέτε;

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: προβλεψεις για τον κλαδο των αγγλικων 2012-13
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 05, 2012, 12:50:38 μμ »
ντάξει, είναι καλύτερα από τους περσινούς 10κάτι!! ;D
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159816
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 358
Σύνολο: 366

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.