*

Αποστολέας Θέμα: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;  (Αναγνώστηκε 31127 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katerinaa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« στις: Μάιος 28, 2012, 12:00:22 πμ »
Αν και εχω διδαξει αρκετα χρονια σε φροντιστηρια και σχολεια ως αναπληρωτρια μεχρι τωρα δεν ασχοληθηκα με τα ιδιαιτερα, επειδη ομως οι συνθηκες πλεον δεν επιτρεπουν κατι τετοιο...θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει ποιες κινησεις πρεπει να κανει καποιος για να βρει ιδιαιτερα? αγγελιες, καρτες, κατι αλλο??? Δε μενω στην Αθηνα, φανταζομαι οτι εχει σημασια και αυτο... Ευχαριστω  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 30, 2012, 08:49:42 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πως βρισκετε ιδιαιτερα αγγλικων?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:54:29 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πως βρισκετε ιδιαιτερα αγγλικων?
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 28, 2012, 08:30:16 πμ »
μενω σε επαρχια
βρισκω ιδιαιτερα κυριως απο γνωστα παιδια που οι γονεις με συστησαν σε αλλους γωστους τους. επισης φετος εστειλα και μυνημα μεσω facebook σε συναδελφους εκπαιδευτικους που ειχα κατα καιρους και αυτοι με συστησαν σε παιδια.
εχω βαλει και αγγελιες αλλα ελαχιστα εχουν αποδωσει. Οι πιο πολλοι τηλεφωνουν , ρωτανε τιμη και αυτο ειναι.

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πως βρισκετε ιδιαιτερα αγγλικων?
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 28, 2012, 10:13:13 πμ »
Εγώ δε μένω στην επαρχία αλλά λίγο πολύ τα ίδια ισχύουν με την πρωτεύουσα.
Οι αγγελίες κι οι κάρτες μπορούν βεβαίως να φέρουν κάποιο αποτέλεσμα αλλά όπως είπε κι η catwoman, μην περιμένεις και τρομερά πράγματα. Αρκετοί παίρνουν, ρωτάνε την τιμή και μετά τίποτα. Άσε που δε λείπουν και οι διάφοροι ενοχλητικοί κάθε είδους που παίρνουν και σε συγχύζουν.
Ο καλύτερος τρόπος να βρεις ιδιαίτερα είναι να σε συστήσει κάποιος π.χ. γνωστός σου σε κάποιον που ενδιαφέρεται κι ακόμα καλύτερα να σε συστήσει γονιός μαθητή σου που είναι ευχαριστημένος από τη δουλειά σου. Είναι η καλύτερη διαφήμιση!  ;)  Μιας και δεν έχεις ασχοληθεί ξανά με τα ιδιαίτερα, πες το σε γνωστούς και φίλους κι αν ακούσουν κάτι, να σε έχουν στο νου τους. Δοκίμασε όλους τους δυνατούς τρόπους, γιατί δεν είναι και πολλοί πια που μπορούν να πληρώσουν για κατ' οίκον μαθήματα.  :(

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πως βρισκετε ιδιαιτερα αγγλικων?
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 28, 2012, 04:26:56 μμ »
πραγματικα φετος τα ιδιαιτερα ειναι πολυ λιγοτερα σε σχεση με αλλες χρονιες . για αυτο μην ανεβασεις πολυ τις τιμες διοτι ο κοσμος προτιμα χαμηλες τιμες ακομα και απο εμπειρικους καθηγητες... :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πως βρισκετε ιδιαιτερα αγγλικων?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:54:29 »

Αποσυνδεδεμένος katerinaa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πως βρισκετε ιδιαιτερα αγγλικων?
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 28, 2012, 07:11:18 μμ »
Μαλιστα, ο γνωστος του γνωστου δηλαδη... θα το προσπαθησω αν και λογω των μετακομισεων δεν εχω και πολυ μεγαλο κυκλο! οσον αφορα τις τιμες εχω ακουσει κ καποια εξευτελιστικα ποσα... δε λεω, δυσκολευονται οι ανθρωποι και σιγουρα δε μπορουμε να ζηταμε υπερβολικα ποσα αλλα ενταξει, η κομμωτρια αν ερθει στο σπιτι σου ενα 10ευρω το παιρνει για μιση ωρα με τη βουρτσα... θελω να πω μην το ισοπεδωσουμε και τελειως, ετσι δεν ειναι??? Ευχαριστω για τις απαντησεις :)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πως βρισκετε ιδιαιτερα αγγλικων?
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 28, 2012, 07:29:24 μμ »
την πρωτη, πρωτη χρονια μου ολα τα ιδιαιτερα ηταν απο αγγελια που ειχα βαλει σε εφημεριδα. απο εκει κ περα μετα αυτοι με συστησαν στους υπολοιπους, αργοτερα προεκυψαν κ 2-3 συγγενεις, οχι κ το καλυτερο μου  ;D.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πως βρισκετε ιδιαιτερα αγγλικων?
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 28, 2012, 08:14:56 μμ »
Μαλιστα, ο γνωστος του γνωστου δηλαδη... θα το προσπαθησω αν και λογω των μετακομισεων δεν εχω και πολυ μεγαλο κυκλο! οσον αφορα τις τιμες εχω ακουσει κ καποια εξευτελιστικα ποσα... δε λεω, δυσκολευονται οι ανθρωποι και σιγουρα δε μπορουμε να ζηταμε υπερβολικα ποσα αλλα ενταξει, η κομμωτρια αν ερθει στο σπιτι σου ενα 10ευρω το παιρνει για μιση ωρα με τη βουρτσα... θελω να πω μην το ισοπεδωσουμε και τελειως, ετσι δεν ειναι??? Ευχαριστω για τις απαντησεις :)
εχεις δικαιο.
παντως να σου πω... σε γκρουπακι 2 παιιδων senior C παιρνω 9 ευρω το καθενα , 2.5 ωρες την εβδομαδα(εχω και τα αδερφια τους)
σε 2 διδυμα που κανω τριτη δημοτικου παιρνω 6 ευρω το καθενα
σε 1 παιδι proficiency παιρνω 17 την ωρα 3 ωρες την εβδομαδα
ζω σε επαρχια ....θεωρω καλες τις τιμες...τι λετε?

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πως βρισκετε ιδιαιτερα αγγλικων?
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 29, 2012, 11:14:40 πμ »
Καλές μου φαίνονται οι τιμές γι' αυτή την εποχή, ίσως τα 6 ευρώ που παίρνεις στα μικρά να είναι λίγα αλλά αν είναι κοντά στο σπίτι σου και τα έχεις πιθανώς και στις επόμενες τάξεις, είναι μάλλον καλά... Προσωπικά, λαμβάνω υπόψη κι αυτόν τον παράγοντα. Αν η τάξη είναι μικρή κι έχει ακόμη χρόνια μπροστά του ο μαθητής, γιατί να μην κατεβάσω κάπως την τιμή ώστε κι οι γονείς να μη δυσκολεύονται τόσο αλλά κι εγώ να έχω μαθήματα και την επόμενη χρονιά; Βέβαια, τώρα τα πράγματα είναι τόσο ρευστά που δεν ξέρουμε αν θα χουμε για τα βασικά πόσο μάλλον για ιδιαίτερα...  :-\

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Πως βρισκετε ιδιαιτερα αγγλικων?
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 17, 2012, 01:58:13 μμ »
Συμφωνώ κι εγώ με τους υπόλοιπους. Κι εγώ άρχισα με λίγα μαθήματα από αγγελίες και μετά αποκτούσα κι άλλα γιατί με συστήνανε. Η αρχή είναι δύσκολη, αλλά εάν είσαι καλός στη δουλειά σου δικαιώνεσαι.. τουλάχιστον ως προς τη φήμη σου, γιατί ως προς τις αμοιβές αυτήν την εποχή.. άσε!  :P

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πως βρισκετε ιδιαιτερα αγγλικων?
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 17, 2012, 07:59:42 μμ »
οχι αμα εισαι καλος αλλα φτηνος στην αρχη, μετα αποκτας κοσμο και μπορεις να επιλεξεις καλους μαθητες και καλες τιμες....

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πως βρισκετε ιδιαιτερα αγγλικων?
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 21, 2012, 12:28:28 μμ »
Κι εγώ φέτος σκέφτομαι να ξαναμπώ μέσα στα πράγματα ύστερα από αρκετά χρόνια (σε άλλη πόλη βέβαια). Έχω την εντύπωση όμως ότι όταν ξεκινάς και δεν έχεις ακόμη φήμη, πρέπει να πέσεις σε τιμές φροντιστηρίου, αλλιώς δεν έχει λόγο ο άλλος να έρθει σε σένα. Δυστυχώς...
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πως βρισκετε ιδιαιτερα αγγλικων?
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 30, 2012, 08:07:39 μμ »
Σκέφτομαι να βάλω χαρτάκια για να βρω ιδιαίτερα διότι κάποιοι μαθητές μου σταμάτησαν μετά το B2 και δεν θα συνεχίσουν.Είναι η πρώτη φορά που θα ψάξω έτσι για μαθήματα και έχω απορίες σχετικά με το αν θα τους πω την τιμή από το τηλέφωνο (αν καλέσουν) ή μόνο σε ραντεβού μαζί τους. Κάποιος με αντίστοιχη εμπειρία; Τι πιστεύετε πως είναι σωστότερο;Επίσης, εκτός απ' το μικρό σας λέτε και επίθετο απ' το τηλ;
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πως βρισκετε ιδιαιτερα αγγλικων?
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 30, 2012, 08:38:24 μμ »
tinkerbel βρέθηκα στη θέση σου και το μετάνιωσα που το έκανα. Παρόμοια περίπτωση με τη δική σου και λέω να βάλω χαρτάκια, γιατί αν και είχα κάποιους μαθητές, μου περίσσευαν ώρες. Το τί άκουσαν τα αυτάκια μου, δε λέγεται! Ευτυχώς στάθηκα τυχερή και βρήκα νέους μαθητές από γονείς προηγούμενων μαθητών μου που με σύστησαν. Ποτέ ξανά χαρτάκια, ποτέ ξανά αγγελίες στο διαδίκτυο!  ::)

Επίσης, από αυτά που άκουγα στο τηλέφωνο, μάλλον ο κόσμος έχει συνδέσει τα χαρτάκια με τιμές 5-6 ευρώ/ ώρα, για όλα τα επίπεδα!

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 30, 2012, 09:04:34 μμ »
Δεν μου μένει όμως κάτι άλλο να κάνω, θα έχω πολλές κενές ώρες φέτος. Πάνω σε αυτό που ρώτησα, έχεις κάποια συμβουλή;
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159797
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 456
Σύνολο: 463

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.