*

Αποστολέας Θέμα: Κενά Αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 12163 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κενά Αναπληρωτών
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 09:15:06 μμ »
Ε! mat οι άλλες ειδικότητες είναι πιο προνομιούχες από τους ΠΕ10. Έχουν να ελπίζουν σε αριθμό διψήφιο για αναπληρωτές ενώ εμείς .. νοιώθουμε το κρύο να μας ξυρίζει τα κεφάλια και τα χώνουμε πιο πολύ μέσα στα παλτά μας. Τι να πούμε για 1, 2, 3; και με όλα αυτά που μαθαίνουμε καθημερινά για μόρια από το παράθυρο....ΣΜΕΑ, ΣΙΒΙΤΑΝΙΔΕΙΟ κλπ. Τίποτα δεν πρέπει να περιμένει κανείς. Είναι όλα τόσο ρευστά......... και τα κενά τα κρατούν επτασφράγιστο μυστικό. Εκεί που λες έφτασες σου δίνουν μία και σε πετούν πέρα. Προσωπικά απελπίστηκα. Δεν πιστεύω ότι τη Δευτέρα θα καλέσουν ΠΕ10. Προέχουν οι άλλες, οι βασικές ειδικότητες. Την ουρά του δικού μου γάιδαρου την έχω φάει προ πολλού και μου έκατσε στο στομάχι. Σε λίγο θα αρχίσω θα γκαρίζω εγώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κενά Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:43:17 »

Αποσυνδεδεμένος zosefina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κενά Αναπληρωτών
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 04, 2007, 07:57:04 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Σήμερα έλαβα ένα τηλεφώνημα από μία κοπέλα που είναι στις πρώτες θέσεις στον κατάλογο αναπληρωτών και μου είπε ότι τηλ στο υπουργείο και της είπαν ότι δεν θα καλέσουν φετος κοινωνιολογους....Μου φαίνεται κουφό να μην υπάρχουν κενά που να χρειάζονται αναπληρωση...Η κοπέλα ήταν φρικαρισμένη. Αν γνωρίζει καποιος άλλος κα΄τι αντίσαοτιχο ας το γράψει..Και μένα μου έκανε μεγάλη εντύπωση.....Μακάρι να την έχουν παραπληροφορήσει... ???
Θα είναι κρίμα να μην παέι κανείς αναπληρωτής φέτος...Αν είναι έτσι τότε τα πράγματα είναι δυσοίωνα για τον κλάδο.....

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Αναπληρωτών
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 04, 2007, 08:03:34 μμ »
Περίεργο γιατι εμένα από το ΥΠΕΠΘ στην ερώτηση αν υπάρχει περίπτωση να μη πάρουν φέτος Κοινωνιολόγους οι υπάληλοι μου απάντησαν ότι σίγουρα θα πάρει αλλά δεν ξέρουν ακόμη πότε.
Ότι είμαστε άσχημα ως κλάδος είμαστε αλλά, κάποια κενά υπάρχουν. Προσωπικά πιστεύω ότι τουλάχιστον 3-4 θα τους πάρουν οποσδήποτε. Για περισσότερους πράγματι μπορεί να υπάρχει πρόβλημα :-\ :-[
Πάντως ακόμη κι αν δεχτούμε πως είναι αλήθεια αυτό που είπαν στην συνάδελφο θα πρέπει να ξέρεις ότι αν μη τι άλλο θα πάρουν ωρομίσθιους!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2007, 08:05:27 μμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος leniao

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κενά Αναπληρωτών
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 04, 2007, 08:42:32 μμ »
Πήρα και γω τηλ σήμερα στο ΥΠΕΠΘ και μου είπαν ότι ενδέχεται να μην πάρουν καθόλου αναπληρωτές ΠΕ10. Συγκεκριμένα όταν είπα ότι γνωρίζω κάποια κενά, μου απάντησαν ότι ίσως αυτά να καλυφθούν από ωρομίσθιους. Βράσε ρύζι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κενά Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:43:17 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Αναπληρωτών
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 04, 2007, 09:07:56 μμ »
Τόσο καιρό στο forum, δεν έχω δώσει δείγματα ανθρώπου που βρίζει και εκφράζεται άσχημα. Ας με συγχωρέσουν λοιπόν οι υπεύθυνοι του forum για το πως θα εκφραστώ παρακάτω.
ΜΗ ΣΩΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΝ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΠΕ10 ΕΙΤΕ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ ΕΙΤΕ ΩΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟ. 

Bαθιά απογοητευμένη πάω για ύπνο όπως και ο Snoopy μου. 
Θα "ξυπνήσω" τον Σεπτέμβρη του 2008 για να διοριστώ όπου περισσέψει ίσως κάποια θέση για μένα που σημειώστε είμαι και διοριστέα μέσα απο αυτή την κολασμένη διαδικασία του ΑΣΕΠ.
Επιπλέον έδωσα μια υπόσχεση στον εαυτό μου ότι θα προσπαθήσω να μην είμαι πια τόσο αφελής. 
Τελειώνοντας θέλω να πω πως σε αυτή τη χώρα είμαστε άξιοι της τύχης μας. Έχουμε αυτό που πραγματικά μας αξίζει. :o
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2007, 09:29:33 μμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος nturkaim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κενά Αναπληρωτών
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 07, 2007, 10:27:27 πμ »
γιατι να μην παρει ματ? γιατι μην σωσει και παρει? και γιτι ειμαστε αξοι τησ τυχησ μασ στη χωρα αυτη εξηγησε το μου λίγο αυτο.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Αναπληρωτών
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 16, 2007, 07:57:45 πμ »
Έλα συνάδελφοι,  διορισμένοι και μη διορισμένοι, διοριστέοι, επιτυχόντες και αποτυχόντες, μπορείτε να αλλάξετε πλευρό και να συνεχίσετε τον ύπνο μας... ;D
Καληνύχτα :-X
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος evrialon

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 288
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τα τρία Τ της επιτυχίας: Ταλέντο-Τόλμη-Τύχη
    • Προφίλ
Απ: Κενά Αναπληρωτών
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 17, 2022, 02:25:03 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Θα ήθελα οι πιο έμπειροι να μου λύσετε την εξής απορία: πώς μπορεί κάποιος να υπολογίσει σε ποιες περιοχές θα ανοίξουν θέσεις αναπληρωτών εκτός των οργανικών κενών; Για παράδειγμα στην ειδικότητά μου δεν υπάρχουν οργανικά κενά στη Θεσσαλία και βλέπω ότι με τις φετινές αποσπάσεις ένας συνάδελφος πέτυχε θέση στη Λάρισα κι ένας ακόμη στα Τρίκαλα. Πέρυσι πήραν 2 άτομα αναπληρωτές στην Καρδίτσα. Τί μπορεί να περιμένω για φέτος, υπάρχει περίπτωση να μην ανοίξει καμία θέση στη Θεσσαλία; Ποια άλλα στοιχεία θα με βοηθούσαν; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159503
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 251
Σύνολο: 266

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.