*

Αποστολέας Θέμα: Μοριοδοτείται η 1η προτίμηση στην αίτηση αναπληρωτών;  (Αναγνώστηκε 3786 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Καλησπερα.Μπορει καποιος σας παρακαλω να με βοηθησει σε μια απορια μου?

Στις αιτησεις αναπληρωτων που κανουμε καθε καλοκαιρι, γνωριζει κανεις αν μοριοδοτειται η πρωτη προτιμηση επιπλεον?Κατι τετοιο ακουσα.
Ρωταω για το εξης.............παραδειγμα.π.χ ειμαι στην ειδικοτητα μου στον πινακα αναπληρωτων π.χ το νουμερο 20 και βαζω στην αιτηση αναπληρωτων 1η επιλογη α.αθηνας    2η επιλογη β.αθηνας    3η επιλογη  α. κορινθου .............και γνωριζουμε οτι εχει κενα τελικα στην α.κορινθου.ΑΝ  ....λεω αν καποιος που ειναι πισω μου π.χ ο νουμερο 30 στην ειδικοτητα μου στον πινακα αναπληρωτων βαλει  1η επιλογη την α. κορινθου που εχει τελικα το κενο.................ποιον θα παρουν εκει?μηπως λεω μορειοδοτειται η πρωτη επιλογη αλλιως?     

Bitch..................εσυ κοπελα μου σιγουρα θα ξερεις.Σας παρακαλω οποιος γνωριζει ας βοηθησει...............ειναι πολυ σημαντικο αυτο.Ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2012, 04:57:17 μμ από tinakipe17 »
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος root

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • ----
    • Προφίλ
Απ: Μοριοδοτείται η 1η προτίμηση στην αίτηση αναπληρωτών;
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 09, 2012, 02:31:17 πμ »
Οχι δεν μοριοδοτείται,τουλαχιστον μέχρι πέρσι.... από φέτος αν συμβεί κάτι τέτοιο θα το γράφει στην εγκύκλιο,γιαυτό περίμενε λίγο και θα δεις!

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μοριοδοτείται η 1η προτίμηση στην αίτηση αναπληρωτών;
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 09, 2012, 08:39:12 πμ »
Αν δεν βγάλει κενό στην 1η ή στην 2η επιλογή σου και βγάλει στην Κόρινθο και δεν πάρουν εσένα αλλά τον συνάδελφο τότε είναι λάθος του συστήματος, κάνεις ένσταση και την κερδίζεις.
Εκτός αν είναι ειδική κατηγορία.
Η εγκύκλιος αναπληρωτών δεν νομοθετεί. Βασίζεται στην ισχύουσα νομοθεσία. Το πιο λογικό είναι να είναι ίδια με πέρυσι.

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μοριοδοτείται η 1η προτίμηση στην αίτηση αναπληρωτών;
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 09, 2012, 09:20:07 πμ »
Μετρά μόνο η θέση που έχεις στον πίνακα και αν έχεις δηλώσει την περιοχή. Αν δεν την έχει δηλώσει κανείς πάνω από σένα (ή αν την έχει,δεν έχει προκύψει στην ίδια φάση κενό σε περιοχή υψηλότερης προτίμησής του) τότε προσλαμβάνεσαι εσύ (εφ' όσον στην ίδια φάση δεν προκύψει κενό σε περιοχή υψηλότερης προτίμησής σου).Η σειρά προτίμησης παίζει ρόλο μόνο αν προκύψουν στην ίδια φάση δύο κενά σε περιοχές που έχεις δηλώσει. Τότε προσλαμβάνεσαι σε αυτή που έχεις δηλώσει ψηλότερα στις προτιμήσεις σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Μοριοδοτείται η 1η προτίμηση στην αίτηση αναπληρωτών;
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 09, 2012, 05:03:09 μμ »
Αν δεν βγάλει κενό στην 1η ή στην 2η επιλογή σου και βγάλει στην Κόρινθο και δεν πάρουν εσένα αλλά τον συνάδελφο τότε είναι λάθος του συστήματος, κάνεις ένσταση και την κερδίζεις.
Εκτός αν είναι ειδική κατηγορία.
Η εγκύκλιος αναπληρωτών δεν νομοθετεί. Βασίζεται στην ισχύουσα νομοθεσία. Το πιο λογικό είναι να είναι ίδια με πέρυσι.


Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.....Μου ετυχε περσι και δεν το ηξερα.Στην ιδια φαση με μενα, ατομο με 30 θεσεις πισω μου πηγε σε προτιμηση δικη μου και εγω βρεθηκα παραμεθωριο.Σκεφτηκα μηπως το ειχε δηλωσει σε καλυτερη σειρα απο μενα.....αλλα κανονικα δεν στεκει αυτο.Αφου προηγουμαι θα επρεπε να ειχαν παρει εμενα σε αυτην μου την επιλογη αφου ειχε κενο.Σωστα?Που γινονται σε τετοιες περιπτωσεις οι ενστασεις?Γνωριζεις?
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Μοριοδοτείται η 1η προτίμηση στην αίτηση αναπληρωτών;
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 09, 2012, 11:42:49 μμ »
Αν δεν βγάλει κενό στην 1η ή στην 2η επιλογή σου και βγάλει στην Κόρινθο και δεν πάρουν εσένα αλλά τον συνάδελφο τότε είναι λάθος του συστήματος, κάνεις ένσταση και την κερδίζεις.
Εκτός αν είναι ειδική κατηγορία.
Η εγκύκλιος αναπληρωτών δεν νομοθετεί. Βασίζεται στην ισχύουσα νομοθεσία. Το πιο λογικό είναι να είναι ίδια με πέρυσι.

Ακόμα κι αν έχει δηλώσει μόνο Κόρινθο ο συνάδελφος? Νομίζω Tina ότι για να πάρεις τη θέση της Κορίνθου θα πρέπει να μην βγάλουν κενό αναπληρωτή στην ίδια φάση οι άλλες σου επιλογές...
Η περίπτωση αυτή θα παίξει πολύ από φέτος το Σεπτέμβρη...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος vasbio

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μοριοδοτείται η 1η προτίμηση στην αίτηση αναπληρωτών;
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 12, 2012, 11:58:21 πμ »
Η  μόνη  εξαίρεση μπορεί να προκύψει από την περίπτωση των τριτέκνων , που  έχουν ποσόστωση 20% στις προσλήψεις αναπληρωτών. Έτσι αν πάρουν 10 άτομα , οι δύο θα είναι τρίτεκνοι , οι δύο πρώτοι που θα έχουν δηλώσει τη συγκεκριμένη περιοχή, ανεξάρτητα από τη θέση τους στον πίνακα σε σχέση με τους υπόλοιπους. Συνήθως όταν ανακοινώνονται οι προσλήψεις υπάρχει στήλη όπου φαίνεται αν κάποιος προσλήφθηκε ως τρίτεκνος ή όχι.Οι  πολύτεκνοι και οι λοιπές ειδικές κατηγορίες προτάσσονται στους πίνακες αναπληρωτών και έτσι τοποθετούνται σύμφωνα με τη σειρά του πίνακα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 350
Σύνολο: 350

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.153 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.