*

Αποστολέας Θέμα: Δωδεκάνησα  (Αναγνώστηκε 234362 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος akoufou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #280 στις: Αύγουστος 14, 2010, 10:36:58 πμ »
Για ξενοδοχείο δεν είναι σωστό να κάνουμε διαφήμιση. Στο κέντρο της πόλης αν δεν έχεις όχημα θα σε βολέψουν αρκετά και οικονομικά και καθαρά (βασικό να ζητάς aircondition). Αν θες πραγματικά καλό σε τιμή σχεδόν τζαμπέ κλείσε μέσω Internet και θα έχεις πολύ χαμηλή τιμή από το αν πάρεις εσύ ο ίδιος τηλ. Αν έχεις όχημα καλύτερα απόφυγε το κέντρο-κέντρο γιατί έχει ελεγχόμενη στάθμευση και θα πληρώσεις μια περιουσία σε εισιτήρια ή κλήσεις.
Θεωρητικά οι τοποθετήσεις των αποσπασμένων παλιών κτλ μπορούν να γίνουν και αύριο, αλλά λόγω 15αύγουστου δε νομίζω. Λογικά θα γίνουν εκεί κάπου στις 25 αφού σου είπαν 26 με 27 συτοί. Αν και μή νομίζεις ότι όσα λένε είναι και αληθή. Καμιά φορά δε γνωρίζουν οι υπάλληλοι και λένε διάφορα. Αν θες να σου πω ξενοδοχεία σε προσωπικό μήνυμα πάντως πες μου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δωδεκάνησα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:59:40 »

Αποσυνδεδεμένος zouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Γυναίκα
  • χαλαραααα
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #281 στις: Αύγουστος 14, 2010, 11:32:48 πμ »
http://a12nisou.netne.net/index.htm

βγηκανε τα δικαιολογητικα των νεοδιοριστων για δωδεκανησα. θελουνε κ μαζεμενα ολα τα εγραφα σε φακελο με λασχικακι αλλα οχι σκουρου χρωμματος ??? αυτο που διαβασα κ δεν μου αρεσε ειναι το για το πιστοποιητικο υγειας, οτι η βεβαιωση πρεπει να ειναι μεχρι 6 μηνων. εγω ως αναπληρωτρια το εβγαλα 1-2-2010. ελπιζω να μην ζητησουν καινουργιο γιατι θα εχουμε ιστοριες. περσυ με διαβεβαιωναν οτι ισχυει για 3 χρονια. κ κατι αλλο, λετε να εχουμε διαλεξει σχολεια μεχρι τις 25 που τελειωνει η προθεσμια η θα χανουμε χρονο κ χρημα περιμενωντα ροδο παραπανω χρονικο διαστημα?
πε60

Αποσυνδεδεμένος drakoulina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #282 στις: Αύγουστος 14, 2010, 11:57:01 πμ »
Zouki κι εγώ ακριβώς την ίδια απορία έχω!!!
Ελπίζω από Δευτέρα να μπορούν να μας δώσουν καμιά απάντηση!!

Αποσυνδεδεμένος pame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #283 στις: Αύγουστος 14, 2010, 12:13:38 μμ »
http://a12nisou.netne.net/index.htm

βγηκανε τα δικαιολογητικα των νεοδιοριστων για δωδεκανησα. θελουνε κ μαζεμενα ολα τα εγραφα σε φακελο με λασχικακι αλλα οχι σκουρου χρωμματος ??? αυτο που διαβασα κ δεν μου αρεσε ειναι το για το πιστοποιητικο υγειας, οτι η βεβαιωση πρεπει να ειναι μεχρι 6 μηνων. εγω ως αναπληρωτρια το εβγαλα 1-2-2010. ελπιζω να μην ζητησουν καινουργιο γιατι θα εχουμε ιστοριες. περσυ με διαβεβαιωναν οτι ισχυει για 3 χρονια. κ κατι αλλο, λετε να εχουμε διαλεξει σχολεια μεχρι τις 25 που τελειωνει η προθεσμια η θα χανουμε χρονο κ χρημα περιμενωντα ροδο παραπανω χρονικο διαστημα?
Να σε ενημερώσω ότι θα σας βγάλουν την ψυχή μέχρι να τελειώσετε .Οσο θυμάμαι τη γυναίκα μου να στέκετε στο διάδρομο ώρες ολόκληρες μέσα σε δεκάδες συναδέλφους και να μην τους λένε πότε και που θα πάνε  με πιάνει τρέλλα .Νοικίάστε οι μακρινοί ΄κοντά στη δ/νση απέναντι από το Ταχυδρομείο ένα απλό ξενοδοχείο με όσο λιγότερα ευρώ μπορείτε γιατι μπορεί να μείνετε στη Ρόδο και 5 μέρες ...Περαν των άλλων θέλουν και εξετάσεις αίματος,αλλά επειδή τα τμήματα του νοσοκομείου δεν ταυτίζονται στις ημερομηνίες όσοι φύγετε για λερο πατμο και μικρονήσια  ίσως χρειαστεί να πάτε δύο φορές περα δωθε μέχρι να τελειώσετε.Οσο για την ακτινολογική εξέταση βγάλτε αντίγραφο στο  νοσοκομείο της περιοχής σας γιατί θα εχετε μεγάλη ταλαιπωρία >:(Εννοείτε οτι θα σας ενημερώσουν ξαφνικάγια την τοποθέτηση.Επίσης πληροφορίες θα βρείτε εδω στο pde με τίτλο" εδώ πληροφορίες για δυσπρόσιτα"Καλή δύναμη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δωδεκάνησα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:59:40 »

Αποσυνδεδεμένος pame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #284 στις: Αύγουστος 14, 2010, 12:31:14 μμ »
Γνωρίζει κάποιος από το forum ποια είναι τα κενά στη Δ Δωδεκανήσων;

Επειδή τα κενα δεν τα ανακοινώνουν σε κανέναν θα σας πουν δηλώστε τα όλα ,εσυ όμως αν θες να μάθεις θα κάνεις το εξής Θα πάρεις τηλέφωνο την πεμπτη ή την άλλη πέμπτη που είναι ανοικτά τα σχολεία και θα ρωτήσεις τους εκεί συναδέλφους ,μόνο έτσι θα μάθεις.Να σε ενημερώσω ότι στο Καστελόριζο θέλουν οποσδήποτε φιλόλογο και μαθηματικό

Αποσυνδεδεμένος pame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #285 στις: Αύγουστος 14, 2010, 12:33:28 μμ »
Έχεις δίκιο...
Να ρωτήσω και κάτι άλλο πρακτικό...
Τα χρήματα για το ξενοδοχείο (μια βδομάδα μέσα στον Αύγουστο είναι μπόλικα)
θα τα πάρουμε πίσω?
Χρήματα δεν υποχρεώνεται να σας δώσει η υπηρεσία γιατί δεν εκτελείται υπηρεσία εκτός έδρας.

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #286 στις: Αύγουστος 14, 2010, 12:36:41 μμ »
Εφόσον έχετε χρόνο θα πρότεινα να βγάλετε το πιστοποιητικό υγείας στον τόπο κατοικίας σας για να μην έχετε να τρέχετε μετά και γι'αυτό.
Όταν είχα διοριστεί, παρουσιαστήκαμε στη Ρόδο Δευτέρα, έγιναν και κάποιοι συμπληρωματικοί διορισμοί δασκάλων μέσα στην εβδομάδα, με αποτέλεσμα να περιμένουμε τις τοποθετήσεις μέχρι το Σάββατο το απόγευμα. Εννοείται πως στην αρχή μέναμε σε ξενοδοχείο και μετά σε δωμάτια εκτός πόλης, αφού σχεδόν όλοι είχαμε κατεβάσει και τα αυτοκίνητα. Ψάχναμε πλοία Σάββατο απόγευμα για να πάμε στα γύρω νησιά και Δευτέρα έπρεπε να είμαστε στο σχολείο. Οπότε μην κάνετε σχέδια να προλάβετε να γυρίσετε πίσω. Καλύτερα να έχετε τα βασικά πράγματα μαζί σας και αν έχετε χρόνο, γυρίζετε για τα επιπλέον πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #287 στις: Αύγουστος 14, 2010, 01:06:53 μμ »
http://a12nisou.netne.net/index.htm

βγηκανε τα δικαιολογητικα των νεοδιοριστων για δωδεκανησα. θελουνε κ μαζεμενα ολα τα εγραφα σε φακελο με λασχικακι αλλα οχι σκουρου χρωμματος ??? αυτο που διαβασα κ δεν μου αρεσε ειναι το για το πιστοποιητικο υγειας, οτι η βεβαιωση πρεπει να ειναι μεχρι 6 μηνων. εγω ως αναπληρωτρια το εβγαλα 1-2-2010. ελπιζω να μην ζητησουν καινουργιο γιατι θα εχουμε ιστοριες. περσυ με διαβεβαιωναν οτι ισχυει για 3 χρονια. κ κατι αλλο, λετε να εχουμε διαλεξει σχολεια μεχρι τις 25 που τελειωνει η προθεσμια η θα χανουμε χρονο κ χρημα περιμενωντα ροδο παραπανω χρονικο διαστημα?

Παναγία μου το διάβασα αυτό με το φάκελο, τα "αυτάκια " και τα λαστιχάκια κλπ και έχω πέσει κάτω από τα γέλια  ;D ;D
Να δω τι άλλο θα ακούσουμε Χριστέ μου  ;D ;D
Όσο για το πιστοποιητικό υγείας, πράγματι και εμάς ήθελαν το αργότερο να είναι 6 μηνών πριν...Σε άλλη δευτεροβάθμια βέβαια, αλλά ήταν απόλυτοι σε αυτό

Αποσυνδεδεμένος Kappa_Kay

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #288 στις: Αύγουστος 14, 2010, 01:20:42 μμ »
επειδη κάποιος ρώτησε για κενα στη δ δωδεκανήσου
για μαθηματικούς παίρνοντας τηλ σε κάποια σχολεία που βρήκα ξέρω ότι εχει κάσο και αστυπάλια
συν το καστελόριζο που είπε κάποιος πριν
αν μάθει κάποιος άλλος ας μας πει

Αποσυνδεδεμένος NuclearFusion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #289 στις: Αύγουστος 14, 2010, 01:32:06 μμ »
Τα χαρτιά αυτά είναι για την πρωτοβάθμια απ'ότι βλέπω,
εμένα η βθμια στο τηλ μου είπε σχετικά λιγότερα,
για το πιστοποιητικό μου είπαν φέρε αυτό που έχεις και θα δούμε αν χρειαστεί να βγάλεις άλλο...
οπότε θα το πάρω αυτό και μια ακτινογραφία που έχω και ίδωμεν

Αποσυνδεδεμένος nad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #290 στις: Αύγουστος 14, 2010, 01:33:40 μμ »
Καλησπέρα! Και καλό διορισμό σε όλους! Είμαι πε60 και διορίστηκα και εγώ Δωδεκάνησα. Ήθελα να ρωτήσω τι εξετάσεις πρέπει να κάνεις και από που παίρνεις το πιστοποιητικό υγείας. Πέρυσι σαν αναπληρώτρια είχα περάσει από παθολόγο και ακτινολόγο. Θα χρειαστούν πουθενά? Επίσης κάτι είχα ακούσει και για ψυχίατρο. Μπήκα στην Πρωτοβάθμια Δωδεκανήσου αλλά δε λέει συγκεκριμένα. όποιος ξέρει ας βοηθήσει!

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #291 στις: Αύγουστος 14, 2010, 01:39:55 μμ »
Στα Δωδεκάνησα όντως πρέπει να περάσεις και από ψυχίατρο.
nad, αν θέλεις να βγάλεις το πιστοποιητικό στην πόλη σου, θα επικοινωνήσεις με την υγειονομική επιτροπή και θα σε ενημερώσουν για τις εξετάσεις που πρέπει να κάνεις.
Αν θέλεις να το αφήσεις για τα Δωδεκάνησα, θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την αντίστοιχη υπηρεσία, γιατί οι εξετάσεις που ζητούν δεν είναι παντού οι ίδιες.

Αποσυνδεδεμένος zouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Γυναίκα
  • χαλαραααα
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #292 στις: Αύγουστος 14, 2010, 02:14:12 μμ »
http://a12nisou.netne.net/index.htm

βγηκανε τα δικαιολογητικα των νεοδιοριστων για δωδεκανησα. θελουνε κ μαζεμενα ολα τα εγραφα σε φακελο με λασχικακι αλλα οχι σκουρου χρωμματος ??? αυτο που διαβασα κ δεν μου αρεσε ειναι το για το πιστοποιητικο υγειας, οτι η βεβαιωση πρεπει να ειναι μεχρι 6 μηνων. εγω ως αναπληρωτρια το εβγαλα 1-2-2010. ελπιζω να μην ζητησουν καινουργιο γιατι θα εχουμε ιστοριες. περσυ με διαβεβαιωναν οτι ισχυει για 3 χρονια. κ κατι αλλο, λετε να εχουμε διαλεξει σχολεια μεχρι τις 25 που τελειωνει η προθεσμια η θα χανουμε χρονο κ χρημα περιμενωντα ροδο παραπανω χρονικο διαστημα?

Παναγία μου το διάβασα αυτό με το φάκελο, τα "αυτάκια " και τα λαστιχάκια κλπ και έχω πέσει κάτω από τα γέλια  ;D ;D
Να δω τι άλλο θα ακούσουμε Χριστέ μου  ;D ;D
Όσο για το πιστοποιητικό υγείας, πράγματι και εμάς ήθελαν το αργότερο να είναι 6 μηνών πριν...Σε άλλη δευτεροβάθμια βέβαια, αλλά ήταν απόλυτοι σε αυτό


καλα πολυ γελιο αυτο με το φακελο. κοιτα αν για ενα μηνα διαφορα μου πουν βγαλε καινουργιο πιστοποιητικο δεν θα δεχτω ευκολα. να φαω παλι ακτινοβολια σε λιγοτερο απο 7 μηνες? ευχαριστω δεν θα παρω.  αχ μεχρι να παμε ροδο θα μας βγει η πιστη. τουλαχιστον να μπορεσουμε να το συνδιασουμε κ με μινι διακοπες. :P
πε60

Αποσυνδεδεμένος nad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #293 στις: Αύγουστος 14, 2010, 04:23:35 μμ »
Αnna σε ευχαριστώ! Στη σελίδα της πρωτοβάθμιας στη Ρόδο γράφει οτι το πιστοποιητικό μπορούμε να το ζητήσουμε και από δημόσιο νοσοκομείο μέχρι και από κέντρο υγείας. Λες από νοσοκομείο σε νοσοκομείο να διαφέρουν οι εξετάσεις? Στον Ευαγγελισμό πάντως που ρώτησα ζητάνε ακτινογραφία παθολόγο και ψυχίατρο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 571
Σύνολο: 578

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.