*

Αποστολέας Θέμα: Δωδεκάνησα  (Αναγνώστηκε 234253 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #294 στις: Αύγουστος 14, 2010, 05:00:56 μμ »
Όχι, δε διαφέρει από νοσοκομείο σε νοσοκομείο, αλλά η κάθε υγειονομική επιτροπή συνήθως ζητάει άλλες εξετάσεις. π.χ. η εξέταση από ψυχίατρο δεν είναι απαραίτητη παντού. Αν αποφασίσεις να κάνεις τις εξετάσεις στην Αθήνα, θα επικοινωνήσεις με την αντίστοιχη επιτροπή.
Δεν θα πας τις εξετάσεις στη Ρόδο. Θα πρέπει να προσκομίσεις το χαρτί από την υγειονομική επιτροπή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δωδεκάνησα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:02:53 »

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #295 στις: Αύγουστος 14, 2010, 05:07:18 μμ »
..αν θυμάμαι καλα όταν έιχα παρουσιαστεί στη Ρόδο (δευτεροβάθμια) ζητούσαν για την έκδοση αυτού του πιστοποιητιού και εξέτση αίματος...Έκανα τις εξετάσεις και πηρα το πιστοποιητικό από την υγειονομική επιτροπη της πόλης μου (απαιτούσαν λιγότερες εξετάσεις ) και το έστειλα Ρόδο επειδή ήμουν σε άδεια...
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος Marakismou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #296 στις: Αύγουστος 14, 2010, 05:09:52 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Συγχαρητήρια για τον διορισμό σας! Είμαι κι εγώ από αυτούς που δεν περίμεναν καν διορισμό και τσουπ βρέθηκα διορισμένη στα Δωδεκάνησα. Στους 156 λοιπόν έχω σειρά πολύ μετά το 100 στα μόρια για τοποθέτηση, χωρίς γαμο, παιδια, κλπ..
Θέλω λοιπόν να ρωτήσω.. Στην αίτηση τοποθέτησης έχει 20 επιλογές. Αν εγώ δηλώσω 20 σχολεία που καλυφθούν από τους προηγούμενούς μου, πού θα με τοποθετήσουν εμένα? Θα με προσπεράσουν ή θα με τοποθετήσουν όπου θέλουν αυτοί?

Αποσυνδεδεμένος nad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #297 στις: Αύγουστος 14, 2010, 05:14:11 μμ »
Δηλαδή δε μπορώ να πάω κατευθείαν σε νοσοκομείο να πάρω το πιστοποιητικό? Πρέπει να περάσω και από υγειονομική επιτροπή οπωσδήποτε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δωδεκάνησα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:02:53 »

Αποσυνδεδεμένος Marakismou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #298 στις: Αύγουστος 14, 2010, 05:17:08 μμ »
Εγώ το πήρα χτες. Με ακτινογραφία και αίματος στον τόπο καταγωγής μου. =)Αυτό ζητάνε, όχι τις εξετάσεις!

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #299 στις: Αύγουστος 14, 2010, 05:18:46 μμ »
Δηλαδή δε μπορώ να πάω κατευθείαν σε νοσοκομείο να πάρω το πιστοποιητικό? Πρέπει να περάσω και από υγειονομική επιτροπή οπωσδήποτε?


Ναι. Καταθέτεις τις εξετάσεις και σου δίνουν το πιστοποιητικό.

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #300 στις: Αύγουστος 14, 2010, 05:22:01 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Συγχαρητήρια για τον διορισμό σας! Είμαι κι εγώ από αυτούς που δεν περίμεναν καν διορισμό και τσουπ βρέθηκα διορισμένη στα Δωδεκάνησα. Στους 156 λοιπόν έχω σειρά πολύ μετά το 100 στα μόρια για τοποθέτηση, χωρίς γαμο, παιδια, κλπ..
Θέλω λοιπόν να ρωτήσω.. Στην αίτηση τοποθέτησης έχει 20 επιλογές. Αν εγώ δηλώσω 20 σχολεία που καλυφθούν από τους προηγούμενούς μου, πού θα με τοποθετήσουν εμένα? Θα με προσπεράσουν ή θα με τοποθετήσουν όπου θέλουν αυτοί?

Σε τοποθετούν σε ότι έχει μείνει. Θα πρότεινα αν δεν έχεις καθόλου μόρια από κοινωνικά κριτήρια, να μη δηλώσεις τα κενά που έχουν μεγάλη ζήτηση (και θα τα δηλώσουν όλοι), αλλά κάποια μικρότερα νησιά, μήπως και αποφύγεις τα πολύ δύσκολα.

Αποσυνδεδεμένος Marakismou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #301 στις: Αύγουστος 14, 2010, 05:29:07 μμ »
Ευχαριστώ, αλλά ποιά σχολεία έχουν μεγάλη ζήτηση? Ειδικά φέτος που θα είναι τοποθέτηση 3ετίας πώς θα κυμανθούν οι προτιμήσεις? Και θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου διευκρινήσει αν μπορεί να γίνει αιτηση βελτίωσης εντός ΠΥΣΠΕ για την 3ετία!

Αποσυνδεδεμένος Wolfgang

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #302 στις: Αύγουστος 14, 2010, 05:37:22 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Συγχαρητήρια για τον διορισμό σας! Είμαι κι εγώ από αυτούς που δεν περίμεναν καν διορισμό και τσουπ βρέθηκα διορισμένη στα Δωδεκάνησα. Στους 156 λοιπόν έχω σειρά πολύ μετά το 100 στα μόρια για τοποθέτηση, χωρίς γαμο, παιδια, κλπ..
Θέλω λοιπόν να ρωτήσω.. Στην αίτηση τοποθέτησης έχει 20 επιλογές. Αν εγώ δηλώσω 20 σχολεία που καλυφθούν από τους προηγούμενούς μου, πού θα με τοποθετήσουν εμένα? Θα με προσπεράσουν ή θα με τοποθετήσουν όπου θέλουν αυτοί?

Σε τοποθετούν σε ότι έχει μείνει. Θα πρότεινα αν δεν έχεις καθόλου μόρια από κοινωνικά κριτήρια, να μη δηλώσεις τα κενά που έχουν μεγάλη ζήτηση (και θα τα δηλώσουν όλοι), αλλά κάποια μικρότερα νησιά, μήπως και αποφύγεις τα πολύ δύσκολα.

Όντως σε τοποθετούν σε ό,τι μένει, αλλά ίσως να έχουν την ευγένεια να σε πάρουν τηλέφωνο την ώρα που συνδριάζουν κ να σου πουν π.χ. τι προτιμάς Χάλκη, Κάρπαθο, ή Σύμη; Έτυχε συγκεκριμένα στη Ρόδο σε κάτι φίλες μου πέρυσι. Επίσης εγώ που διορίστηκα πέρυσι έβαλα τα περισσότερα σχολεία της Ρόδου και κάποια άλλα σε μικρότερα νησιά και έτυχε να μείνω στη Ρόδο (χωρίς να έχω κάποιον γνωστό). Ήμουν τυχερή γιατί είχε αρκετά κενά για τους νεοδιόριστους. Κι όταν λέμε Ρόδο, μη βάλεις στο κέντρο της πόλης. καλύτερα προς τα έξω, ειδικά αν έχεις αμάξι.
I used to be schizophrenic, but now we are both OK!

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #303 στις: Αύγουστος 14, 2010, 05:39:52 μμ »
Χωρίς να ξέρω τα κενά, θα σου έλεγα πως για παράδειγμα  δε θα δήλωνα καθόλου τη Ρόδο. Το πιθανότερο είναι να καλυφθεί με εντοπιότητες ή βύσματα. Θα ξεκινούσα από Κω και μετά τα υπόλοιπα νησιά.
Νομίζω πως ακόμα δεν είναι ξεκάθαρο πότε παίρνετε οργανική (τη δεύτερη ή την τρίτη χρονιά) και αν θα πρέπει θα μείνετε 3 χρόνια στο ίδιο σχολείο...

Αποσυνδεδεμένος Marakismou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #304 στις: Αύγουστος 14, 2010, 05:48:07 μμ »
Ευχαριστώ κορίτσια. Η΄λήθεια είναι πώς ούτε στην πρωτοβάθμια δεν ξέρουν τι θα κάνουν με τις οργανικές. Η πόλη της Ρόδου και της Κω βγάζει πολλά οργανικά κενα?

Αποσυνδεδεμένος Wolfgang

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #305 στις: Αύγουστος 14, 2010, 05:57:54 μμ »
Για την Κω δεν ξέρω. Η πόλη της Ρόδου βγάζει κενά αλλά όχι πολλά και καλύπτονται από ντόπιους νεοδιόριστους. Είναι πάρα πολύ δύσκολο έως αδύνατο. Εξάλλου η πόλη της Ρόδου δίνει μόνο 2 μόρια. Δεν αξίζει και τόσο να φτάσεις μέχρι τι Ρόδο μόνο για 2 μόρια. Κοίτα καλύτερα τις περιοχές έξω από την πόλη.
I used to be schizophrenic, but now we are both OK!

Αποσυνδεδεμένος nad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #306 στις: Αύγουστος 14, 2010, 06:53:08 μμ »
Αnna γιατί όμως στη σελίδα της πρωτοβάθμιας αναφέρει οτι μπορώ να πάρω το πιστοποιητικό και από νοσοκομείο και από κέντρο υγείας?

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #307 στις: Αύγουστος 14, 2010, 06:56:21 μμ »
Αnna γιατί όμως στη σελίδα της πρωτοβάθμιας αναφέρει οτι μπορώ να πάρω το πιστοποιητικό και από νοσοκομείο και από κέντρο υγείας?

Γιατί μπορείς να το πάρεις και από Κέντρο Υγείας  ;D ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159840
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 561
Σύνολο: 573

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.