*

Αποστολέας Θέμα: Δωδεκάνησα  (Αναγνώστηκε 234329 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fotini.1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #336 στις: Αύγουστος 16, 2010, 09:36:32 μμ »
καλησπέρα.
τα πεκ γίνονται για όλα τα δωδεκάνησα στη ρόδο?
άνθρωπέ μου τι ξεφτίλα να σου χαλάνε τ' όνειρο και συ να τους αφήνεις...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δωδεκάνησα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:57:32 »

Αποσυνδεδεμένος akoufou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #337 στις: Αύγουστος 16, 2010, 10:32:52 μμ »
καλησπέρα.
τα πεκ γίνονται για όλα τα δωδεκάνησα στη ρόδο?

οχι, γίνονται και στην Κω, τουλάχιστον στο παρελθόν έτσι γινόταν, ανάλογα με το που είσαι
πας και αντίστοιχα.

Αποσυνδεδεμένος lilaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #338 στις: Αύγουστος 16, 2010, 10:39:56 μμ »
γεια σας παιδια! διοριστηκα δ δωδεκανησου ποια ειναι η διαδικασια μολις παρουσιαστουμε στην διευθυνση στην ροδο; πρεπει να κλεισω εισητηριο και δεν ξερω ποια μερα απο ολες  :-\ και αν θα χρειαστει να μεινω εκει βοηθηστεεεεεεε μεεεε

Αποσυνδεδεμένος akoufou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #339 στις: Αύγουστος 16, 2010, 10:44:26 μμ »
γεια σας παιδια! διοριστηκα δ δωδεκανησου ποια ειναι η διαδικασια μολις παρουσιαστουμε στην διευθυνση στην ροδο; πρεπει να κλεισω εισητηριο και δεν ξερω ποια μερα απο ολες  :-\ και αν θα χρειαστει να μεινω εκει βοηθηστεεεεεεε μεεεε

συγχαρητήρια!
Έλα καλύτερα την πρώτη μέρα για να είσαι άνετη και υπολόγισε να μείνεις 3-4 μέρες. Για εισητήριο για το νησί που
θα πας μην αγχώνεσαι κλείνεις από εδώ όταν τοποθετηθείς, έχει συνέχεια καραβάκια και
για αρκετά νησιά και πτήσεις με μικρά αεροπλάνα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δωδεκάνησα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:57:32 »

Αποσυνδεδεμένος lilaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #340 στις: Αύγουστος 16, 2010, 11:32:18 μμ »
γεια σας παιδια! διοριστηκα δ δωδεκανησου ποια ειναι η διαδικασια μολις παρουσιαστουμε στην διευθυνση στην ροδο; πρεπει να κλεισω εισητηριο και δεν ξερω ποια μερα απο ολες  :-\ και αν θα χρειαστει να μεινω εκει βοηθηστεεεεεεε μεεεε

συγχαρητήρια!
Έλα καλύτερα την πρώτη μέρα για να είσαι άνετη και υπολόγισε να μείνεις 3-4 μέρες. Για εισητήριο για το νησί που
θα πας μην αγχώνεσαι κλείνεις από εδώ όταν τοποθετηθείς, έχει συνέχεια καραβάκια και
για αρκετά νησιά και πτήσεις με μικρά αεροπλάνα.

ευχαριστω!!! μακαρι να μαθουμε την τεταρτη που θα τοποθετηθουμε να ξερουμε!!! εχουμε σπιτι να βρουμε και πραγματα να κουβαλησουμε!!

Αποσυνδεδεμένος akoufou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #341 στις: Αύγουστος 16, 2010, 11:54:28 μμ »
Αν πας πάντως στη Δ καλύτερα μη μεταφέρεις οικοσκευή δε συμφέρει στη μεταφορά, απλά νοίκιασε
επιπλωμένο σπίτι και θα είσαι οκ. Μετέφερε ρούχα βιβλια, pc και είδη ανάγκης κατά την εκτίμησή σου.

Αποσυνδεδεμένος nad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #342 στις: Αύγουστος 16, 2010, 11:57:10 μμ »
Τελικά βρήκα δωμάτιο με 25 ευρώ το δίκλινο στην παλιά πόλη. Ελπίζω να μην είναι τελείως χάλια. Αν και δε με νοιάζει η ποιότητα τόσο όσο η απόσταση. Η παλιά από την καινούργια πόλη είναι μακριά? Περπατιέται? Η πρέπει να βρω κάτι στην νέα κοντά στην πρωτοβάθμια? Ξέρει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος NuclearFusion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #343 στις: Αύγουστος 17, 2010, 12:01:41 πμ »
Καλά είσαι εκεί, κι εγώ εκεί γύρω βρήκα, ευκαιρία να περπατήσουμε και λίγο τη Ρόδο!

Αποσυνδεδεμένος akoufou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #344 στις: Αύγουστος 17, 2010, 12:03:31 πμ »
Τελικά βρήκα δωμάτιο με 25 ευρώ το δίκλινο στην παλιά πόλη. Ελπίζω να μην είναι τελείως χάλια. Αν και δε με νοιάζει η ποιότητα τόσο όσο η απόσταση. Η παλιά από την καινούργια πόλη είναι μακριά? Περπατιέται? Η πρέπει να βρω κάτι στην νέα κοντά στην πρωτοβάθμια? Ξέρει κανείς?

Μια χαρά είσαι, η παλιά πόλη βρίσκεται στην αγκαλιά της νέας. Όταν λέμε παλιά πόλη μιλάμε για
ένα μνημείο Παγκόσμιας Πολιτιστικής Κληρονομιάς επίσημα από την ΟΥΝΕΣΚΟ με την ιδιαιτερότητα
να κατοικείται από μερικές χιλιάδες κατοίκους ακόμα και σήμερα!! Αν επιτρέπεται σε ποια περιοχή είναι το δωμάτιο;
Συνήθως είναι παλιά ψηλοτάβανα σπίτια που έχουν γίνει ξενώνες, θέτω ένα ερωτηματικό αν έχουν έγκριση ΕΟΤ όλα.
Περπατιέται χαλαρότατα και μέσα και έξω υπάρχει μπόλικη ζωή. Από παλιά πόλη προς δνσεις εκπσης υπολόγισε κανένα 15-20λεπτο περπάτημα
χωρίς να μιλάω σίγουρα. Εχει και λεωφορεόι που θα σε βολέψει νομίζω και ταξάκι είναι πολύ φθηνό για εκεί.
Επίσης αυτοκίνητο δε μπαίνει τώρα το καλοκαίρι μέσα εκτός από τροφοδοσία/μόνιμους κατοίκους,έχει σεκιούριτι.

Αποσυνδεδεμένος nad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #345 στις: Αύγουστος 17, 2010, 12:41:12 πμ »
Να σου πω δε ρώτησα που ακριβώς γιατί δεν ξέρω και πολλά από Ρόδο. Το μόνο που μου είπε είναι οτι είναι στην παλιά πόλη. Σ'ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες!

Αποσυνδεδεμένος Evnikim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #346 στις: Αύγουστος 17, 2010, 09:46:10 πμ »
Επειδή είμαι κι εγώ Δ' Δωδεκανήσου.... Μήπως ξέρετε ποια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας έχει καλό σήμα στα νησιά της Δ΄; Θα μου πείτε ποιο από όλα; Δε θέλω να κάνουμε διαφήμιση, αλλά νομίζω πως δικαιούμαστε τουλάχιστον μια καλή πρόσβαση στην επικοινωνία.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #347 στις: Αύγουστος 17, 2010, 09:54:00 πμ »
από προσωπική εμπειρία και δύο εταιρίες ξεχωριστά καρτοκινητών δεν υπάρχει σήμα καμπάνα αφενός και αρκετά συχνά η λεγόμενη cuλαντ γίνεται τουρκικό σήμα...........πολλές φορές όλη την ημέρα έχει διακοπές το σήμα, αλλά με τα μνμ επικοινωνείς πιο άνετα όλως παραδόξως....

Αποσυνδεδεμένος Evnikim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #348 στις: Αύγουστος 17, 2010, 10:16:17 πμ »
Δηλαδή δεν υπάρχει κάποια που να υπερτερεί... Ωχ, τα ξαναπέρασα αυτά στη Σαμοθράκη και τελικά η καλύτερη λύση ήταν να βάλω σταθερό έστω και για λίγους μήνες...

Αποσυνδεδεμένος akoufou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: Δωδεκάνησα
« Απάντηση #349 στις: Αύγουστος 17, 2010, 11:23:56 πμ »
Δηλαδή δεν υπάρχει κάποια που να υπερτερεί... Ωχ, τα ξαναπέρασα αυτά στη Σαμοθράκη και τελικά η καλύτερη λύση ήταν να βάλω σταθερό έστω και για λίγους μήνες...

Σταθερό και Conn-x η καλύτερη λύση και σίγουρη, έτσι θα έχεις και VOIP-phone, τζαμπα.
Τώρα ανάλογα το νησάκι πάρε και ένα καρτοκινητό αφού ρωτήσεις εκεί. Το 99,9% του πληθυσμού
ή το λεγόμενο "καλυψη που αγγίζει το 100%" αφήνει ένα πολύ μικρό ποσοστό στο οποίο κάποιοι
πρέπει να ανήκουν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159847
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 630
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 590
Σύνολο: 601

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.