*

Αποστολέας Θέμα: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013  (Αναγνώστηκε 13615 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 17, 2012, 11:42:32 πμ »
Συνάδελφε,έχεις αναλογιστεί πως υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι που θα ήθελαν να τρέξουν στην πετροσουβάλα,αλλά λόγω πελατειακού συστήματος,δεν τους δόθηκε το δικαίωμα.Αφού,όμως αρχίσαμε με προσωπικές ερωτήσεις,να σου κάνω κι εγώ μια:έχεις ποτέ δουλέψει σε ιδιωτική επιχείρηση με τα εξαντλητικά ωράρια που αυτό προυποθέτει ή είσαι αποκλειστικά κρατικοδίαιτος;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:40:48 »

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 17, 2012, 12:10:23 μμ »
εχω βαρεθει ν'ακουω το παραμυθακι με τις ιδιωτικες επιχειρησεις και τα εξαντλητικα ωραρια, το οποιο ειναι τελειως ακυρο για το συγκεκριμενο φορουμ. συναδελφε (αν εισαι φυσικα γιατι ακομα δεν εχω καταλαβει) εχεις μπει σε φορουμ εκπαιδευτικων και το ποσες ωρες δουλευες και αν ηταν εξουθενωτικο αυτο που εκανες ειναι κατι που δε μας αφορα. επισης αν βρισκεις το επαγγελμα του εκπαιδευτικου τοσο ευκολο και ξεκουραστο τοτε τι να πω...ειλικρινα δεν κανεις γι'αυτη τη δουλεια.
στο θεμα μας τωρα, θα συμφωνησω με οσους λενε οτι δεν πρεπει να πεταχτουν εκτος οσοι εχουν προυπηρεσιες και δε μιλαμε για 1 και για 2 μηνες αλλα για 50αρια, τα οποια ειναι οντως ατομα που εχουν περασει και απο ασεπ (γιατι οσοι ειχαν καποια ακρη εχουν διοριστει οταν οι περισσοτεροι απο μας κοιμοταν τον υπνο του δικαιου). και ξερω πολυ καλα πως μαζευεται αυτη η προυπηρεσια, οπως ξερω και καλυτερα απο πολλους εδω μεσα το πιο εχει μεγαλυτερο κοστος στην προσωπικη, ψυχολογικη και οικονομικη μας κατασταση. και αυτο δεν ειναι το διαβασμα για τον ΑΣΕΠ σιγουρα.
μια αδιοριστη διοριστεα με 50μηνες προυπηρεσια.

Υ.Γ. δε νομιζω οτι οι συναδελφοι που ανοιξαν το θεμα αυτο υποστηριζουν οτι πρεπει να παρακαμψουν τους διοριστεους για να διοριστουν στη θεση τους, αλλο ειναι το θεμα τους και καποιοι δεν το εχετε καταλαβει η δε θελετε να το καταλαβετε.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 17, 2012, 12:14:03 μμ »
Συνάδελφε,έχεις αναλογιστεί πως υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι που θα ήθελαν να τρέξουν στην πετροσουβάλα,αλλά λόγω πελατειακού συστήματος,δεν τους δόθηκε το δικαίωμα.Αφού,όμως αρχίσαμε με προσωπικές ερωτήσεις,να σου κάνω κι εγώ μια:έχεις ποτέ δουλέψει σε ιδιωτική επιχείρηση με τα εξαντλητικά ωράρια που αυτό προυποθέτει ή είσαι αποκλειστικά κρατικοδίαιτος;
βρε συναδελφε με γεια σου με χαρα σου να μη συμφωνεις μαζι μας. ασε μας εμας που εχουμε λογους να αποφασισουμε αν θα κινητοποιηθουμε. σε ζοριζει κανεις να αντιδρασεις;εμεις αναφερομαστε σε οσους εχουμε προβλημα. (και ναι προτιμω να δουλευω εξαντλητικα σε ιδιωτικη επιχειρηση διπλα στο σπιτι μου παρα να εχω διαλυσει το σπιτι μου γυριζοντας ολη την ελλαδα)
και οποιος υποστηριζει οτι ο νομος της διαμαντοπουλου δεν μας πετα εξω τις προυπηρεσιες σιγουρα ειναι βολεμενος η δεν εχει προυπηρεσια γιατι δεν ειναι δυνατον να αριστευσει κανεις στον επομενο ασεπ και να εχει μορια να διοριστει ειδικα αν παιρνει απο καθε κλαδο ελαχιστους. σιγουρα θα πρεπει να γραφει κανεις 100!!!!!εξαλλου μας ρωτας οσους εχουμε παλαιοτητα πτυχιου αν εχουμε το κουραγιο η τα χρηματα να κανουμε και μεταπτυχιακα για να μαζευουμε μορια;

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 17, 2012, 01:47:20 μμ »
 typos77 . Δυστυχως μετραω αρκετα χρονια δουλειας σε φροντιστηριο με οτι συνεπαγεται σε κουραση κτλ  ( αν και ευτυχως ειχα καλους εργοδοτες ! ) . Το οτι υπαρχει κοσμος που μπηκε με μεσον ολοι το ξερουμε και το κατακρινουμε . Εγω μιλαω για εμας τους υπολοιπους που δεν ειχαμε μεσον και τα καταφεραμε με περισσοτερες απο μια επιτυχιες ΑΣΕΠ !!! Τι πρεπει να γινει να μας πεταξουν ! Μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα !!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:40:48 »

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 17, 2012, 01:51:42 μμ »
Γιατί δεν ζητάτε να μπει ως κριτήριο διορισμών η βάση στον ασεπ;Κάτι τέτοιο είναι νόμιμο και ξεκαθαρίζει τα πράγματα!!!Πού έχω άδικο;

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 17, 2012, 02:54:44 μμ »
Γιατί δεν ζητάτε να μπει ως κριτήριο διορισμών η βάση στον ασεπ;Κάτι τέτοιο είναι νόμιμο και ξεκαθαρίζει τα πράγματα!!!Πού έχω άδικο;
από το 2007 λέμε τα ίδια πράγματα και απλά αλλάζει η σύνθεση των συζητητών.Θα ξαναρωτήσω την αξιότιμη πελατεία του νεοελληνικού κράτους:από το 40%,που όντως πια έχει σε μεγάλο ποσοστό ΚΑΙ επιτυχία ασεπ,πόσοι ξεκίνησαν την καριέρα τους στα σχολεία ΜΕΤΑ το διαγωνισμό;Γιατί εγώ στους πίνακες βλέπω την επιτυχία να είναι συνήθως χαμηλή ή τέλος πάντων να μη δικαιολογεί καλή σειρά για αναπλήρωση,να έπεται της έναρξης κτήσης προϋπηρεσίας και τελικά να λειτουργεί ως...φερετζές;

Αποσυνδεδεμένος τζόρτζια1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 17, 2012, 02:58:25 μμ »
Πιστεύω οτι η προυπηρεσία χρόνων σε σχολεια δεν μπορει να συγκριθει με μια επιτυχια στον Ασεπ. Ετσι κι αλλιως ολοι εχουμε περασει απο εξετασεις για να παρουμε πτυχιο!

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 17, 2012, 05:00:47 μμ »
typos72 Αυτο λεω και εγω . Συνδιασμος και των δυο .

Αποσυνδεδεμένος defthim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 17, 2012, 06:18:48 μμ »
Μην ακουτε τις φωνες αυτων που μας λενε να υποχωρησουμε. Δεν εχουν καταλαβει οτι υπερασπιζονται το νομο της υπουργου που διελυσε την παιδεια, η΄μηπως τον πολεμουν επιλεκτικα; Συνεχιστε την κινηση και κρατατε μας ενημερους για ο,τι νεοτερο.

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 17, 2012, 06:39:31 μμ »
typos72 Αυτο λεω και εγω . Συνδιασμος και των δυο .
Το θέμα δεν είναι τι λέμε εμείς,το θέμα είναι τι λέει το Σύνταγμα.Το οποίο είναι σαφές απαιτεί οπωσδήποτε και ασεπ.Απλά η διαβολοπούλου δεν καταλάβαινε απο Σύνταγμα,έκανε ότι της άρεσε,γι αυτό φτάσαμε σ αυτό το σημείο!

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 17, 2012, 07:14:19 μμ »
αμαν βρε typos με αυτο το συνταγμα μας ζαλιζες !Τουλαχιστον ασε μας να δουλεψουμε εστω και σαν αναπληρωτες 

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 17, 2012, 07:22:00 μμ »
typos72 αν νομιζεις οτι εισαι ο προεδρος του Αρειου Παγου και πως μονο εσυ ξερεις νομικα να μας το πεις να σε προσκυνησουμε και συγνωμη που δεν ζηταμε την νομικη σου αποψη για το πως θα κινηθουμε μερικοι στο forum Χιλια συγνωμη

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 17, 2012, 08:23:07 μμ »
μην ξεχνατε για οσους θελου και μπορουν, τη παρασκευη θα γινει παρασταση διαμαρτυριας στο υπουργειο στις 11 το πρωι

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 17, 2012, 08:27:48 μμ »
typos72 αν νομιζεις οτι εισαι ο προεδρος του Αρειου Παγου και πως μονο εσυ ξερεις νομικα να μας το πεις να σε προσκυνησουμε και συγνωμη που δεν ζηταμε την νομικη σου αποψη για το πως θα κινηθουμε μερικοι στο forum Χιλια συγνωμη
Δεν ξέρω αν είναι αυτός που περιγραφεις.Είμαι όμως σίγουρος ότι είναι από τους γνωστούς-άγνωστους που μπαινοβγαίνουν στο site αλλάζοντας ονομάτα με τον ίδιο πάντα σκοπό.Να διασπάσουν κάθε κίνηση που προσπαθεί να γίνει για να αντιμετωπιστούν οι παρενέργειες του νόμου Διαμαντοπούλου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159824
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 338
Σύνολο: 347

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.