*

Αποστολέας Θέμα: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013  (Αναγνώστηκε 13612 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ASPASIAO2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 15, 2012, 09:00:52 μμ »
συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις. Πιστεύω ότι πρέπει να πιέσουμε προς κάθε κατεύθυνση για να αρθούν τυχόν αδικίες. Μάλιστα θα πρότεινα και συνάντηση με τον υπουργό γιατί μου δίνει την εντύπωση ότι αγνοεί την κατάσταση. Ο ΑΣΕΠ όσο και αν δεν αρέσει σε μερικούς πρέπει να είναι ομόνος τρόπος διορισμού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:10:39 »

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 15, 2012, 09:04:20 μμ »
Σωστότατη,συνάδελφε!Ο ασεπ υπάρχει απο το 1998,τότε οι παραπάνω κυρίες είχαν το πολύ ένα παιδί,για να μην πω πως ήταν ανύπαντρες!!!Ας διάβαζαν απο τότε να περάσουν στον ασεπ και μετά να τα προσφέρουν στην πατρίδα.Προσωπικά ως δικηγόρος ξέρω την εξής περίπτωση:σε πόλη της Βορείου Ελλάδος πριν λίγα χρόνια εκπαιδευτικός με 3 παιδιά υπέγραψε να πάρουν με καισαρική το 4ο παιδί την 36η εβδομάδα της κύησης,ενώ όλα πήγαιναν σε φυσιολογικό τοκετό.Κι όλα αυτά για να προλάβει την διορία υποβολλής αιτήσεων των πολυτέκνων,για να διοριστεί χωρίσ ασεπ και δίπλα στο σπίτι του!!!Η τοπική κοινωνία ξεσηκώθηκε και πρενέβη εισαγγελέας.Η υπόθεση είναι ακόμα στα δικαστήρια και ο εν λόγω εκπαιδευτικός,τρομάρα του,απειλείται να χάσει την δουλεία του για έκθεση εμβρύου σε θανάσιμο κίνδυνο!!!Είπατε τίποτα,κύριοι συνάδελφοι;;;;

Αποσυνδεδεμένος ASPASIAO2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 15, 2012, 09:16:00 μμ »
δεν έχω καμία αμφιβολία για όσα λες. Όσες ξέρω είχαν δύο παιδιά και ξαφνικά θυμήθηκαν ότι ήθελαν ένα ακόμα γιατί τα παιδιά είναι ευτυχία. Ομως η αδικία συνεχίζεται και φέτος θα μας πα΄ρουν πάλι τις θέσεις. Μακάρι λοιπόν να γίνει ΑΣΕΠ και τότε θα δούμε ποιος και τι θα τους σώσει.

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 15, 2012, 11:57:11 μμ »
Όλο και κάποιος... αλουμινάς θα βρεθεί να φτιάξει μια πορτούλα ή ένα παραθυράκι! ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:10:39 »

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 16, 2012, 12:05:43 πμ »
Οι εχοντες υψηλη προυπηρεσια και καμια επιτυχια στον ΑΣΕΠ δεν ειναι πολλοι...
Δεν μιλησε κανεις να μην διοριστουν σε οσους το "χρωστουν"...
Οπως γινονται ομαδες 24μηνου ...30μηνου...κτλ...ας γινει και εχοντων υψηλης προυπηρεσίας ....μιλαμε για πανω απο 50 μηνες 

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 16, 2012, 12:09:26 πμ »
δεν έχω καμία αμφιβολία για όσα λες. Όσες ξέρω είχαν δύο παιδιά και ξαφνικά θυμήθηκαν ότι ήθελαν ένα ακόμα γιατί τα παιδιά είναι ευτυχία. Ομως η αδικία συνεχίζεται και φέτος θα μας πάρουν πάλι τις θέσεις. Μακάρι λοιπόν να γίνει ΑΣΕΠ και τότε θα δούμε ποιος και τι θα τους σώσει.

Δε σκέφτονται όλοι έτσι όμως...

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 16, 2012, 12:15:02 πμ »
Μπερδεύτηκες Vania, στο 40 % τώρα πια οι περισσότεροι είναι επιτυχόντες ασεπ του παρα πεντε. Απλώς είμαστε πολλοί με τα δίκια μας και δεν χωράμε όλοι μαζί στην πορτούλα. Αν δεν εχει κάποιος επιτυχία ΑΣΕΠ αυτό ξεχωρίζεται εύκολα, αλλά να μην αδικείται όλο το 40%.
Φίλε,για ρίξε μια ματία στον πίνακα του 40% στους θεολόγους, τους γυμναστές και τις τεχνικές ειδικότητες και μετά να μιλάς.Οι θεολόγοι τους έχωσε το παπαδαριό στα εκκλησιαστικά και τον ασεπ τον έμαθαν απο τα δελτία ειδήσεων!Οι γυμναστές με την Ολυμπιακή παιδεία έχει μπει μέσα οτι βύσμα υπάρχει!Οι τεχνικές ειδικότητες πέρασαν όλοι με το γλύψιμο την πόρτα της μεγάλης της Σιβυτανιδείου Σχολής.Θα το ξαναπώ,είναι αίσχος για όλους σας που υπάρχουν διοριστέοι του ΑΣΕΠ αδιόριστοι!Αν το έκαναν στα παιδία σας,θα είχατε σκοτώσει κόσμο.Αλλά έτσι είναι:μακριά απο τον απαυτό μου,κι όπου θέλει ας είναι!!!

Ρίξε μια ματιά στους περσινούς μόνιμους διορισμούς των ειδικοτήτων που ανέφερες και κάνε υπομονή να δεις και τους φετινούς. Στα δάχτυλα ενός χεριού όλοι μαζί μετρώνται.
Τελειώσαν όλοι αυτοί.
Στους Υπέρμαχους του Ασεπ και του νόμου της Α.Δ. κάντε λίγο κράτει και μην τρώγεστε με το 40% είναι πολλοί με επιτυχίες δεν είστε οι μόνοι.

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 16, 2012, 12:18:07 πμ »
δεν έχω καμία αμφιβολία για όσα λες. Όσες ξέρω είχαν δύο παιδιά και ξαφνικά θυμήθηκαν ότι ήθελαν ένα ακόμα γιατί τα παιδιά είναι ευτυχία. Ομως η αδικία συνεχίζεται και φέτος θα μας πα΄ρουν πάλι τις θέσεις. Μακάρι λοιπόν να γίνει ΑΣΕΠ και τότε θα δούμε ποιος και τι θα τους σώσει.

Πολυ σίγουρη εισαι συναδέλφισσα, μάλλον δεν έχεις δοκιμάσει απο΄Ασεπ

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 16, 2012, 04:35:07 μμ »
συνεδελφοι πρεπει να οργανωθουμε..χρονια τωρα προχωρανε τα ρουσφετια και διοριζονται ατομα χωρις καν να ξερουν τι εστι ΑΣΕΠ!Και νομιζω πως ξερουμε ολοι πολλα τετοια ατομα...ας μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας... οποιος δεν εχει εστω κ μια επιτυχια στον ασεπ και διεκδικει θεσεις, ειδικα τωρα, θα πρεπει να ντρεπεται κι οχι να βγαινει στο φορουμ και να βροντοφωναζει...!εχω βαρεθει πια τις παρατασεις και τις μεταβατικες...αν το αφησουμε ετσι και του χρονου το ιδιο σεναριο θα παιχτει και του παραχρονου ... και πάει λεγοντας...ας οργανωθουμε πλεον !σε αυτο πουλεει οσυνεδελφος gvasillis συμφωνώ απολυτα!αυτο επρεπε να χε γινει χρονια τωρα...! κι αντι να μας ενδιαφερει αυτο , μας ενδιαφερει αν θα γινει ξανα ασεπ!ΟΧΙ ΠΙΑ! υπάρχουν πολλοι επιτυχοντες του ασεπ απο τα τοσα χρονια...!Αν και εφοσον διοριστουν ολοι αυτοι , ας γινει νεος ασεπ οπου οι διορισμοι θα γινουν απο εκει και μονο απο εκει!Ας κανουμε κατι!να φτιάξουμε καποιο υπομνημα, να μαζεψουμε υπογραφες, κατι να κανουμε!!!

Αποσυνδεδεμένος miss butterfly

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Ακολούθησε δρόμο χωρίς μονοπάτι κι άσε τα χνάρια..
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 16, 2012, 04:51:39 μμ »
Πολλοί  είναι  οι  επιτυχόντες  παρά  λίγο  διοριστέοι  σε διάφορους  ΑΣΕΠ... Πρέπει πραγματικά  να  κάνουμε  μία οργανωμένη  κίνηση  και  με  τη  συμμετοχή  κι  άλλων  κλάδων.

Αποσυνδεδεμένος kairi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 17, 2012, 09:12:44 πμ »
Πολλοί  είναι  οι  επιτυχόντες  παρά  λίγο  διοριστέοι  σε διάφορους  ΑΣΕΠ... Πρέπει πραγματικά  να  κάνουμε  μία οργανωμένη  κίνηση  και  με  τη  συμμετοχή  κι  άλλων  κλάδων.
εγω ειμαι πε03 και επειδη εχω φαει την ελλαδα με το κουταλι με ασεπ κλπ και βλεπω οτι μας πετα εξω, εχω κανει μια κινηση μαζεματος εξω απο το υπουργειο την παρασκευη στις 11 το πρωι....
πρεπει να μαζευτουμε και να διεκδικησουμε αλλιως τερμα ο διορισμος και ειναι κριμα τοσα χρονια χαμενα. σας παραθετω το link της ομαδας
https://www.facebook.com/groups/paratasi.metavatikhs/

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 17, 2012, 10:32:32 πμ »
Ποιον πετάει έξω; Ακόμα και ο αισχρός νόμος της ΑΔ, προβλέπει για όσους έχουν προϋπηρεσία (μεγάλη ή μικρή) να συνυπολογίζεται στους.. νέους πίνακες που ΘΑ γίνουν μετά τον επερχόμενο (σαν απειλή ακούγεται  :D ) ΑΣΕΠ.
Από κάποια στιγμή και μετά πρέπει να μπει μαχαίρι και να υπάρχει ΕΝΑΣ και ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ πίνακας για αναπλήρωση, διορισμούς και ό,τι άλλο θέλει κανείς.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 17, 2012, 10:46:40 πμ »
Ποιον πετάει έξω; Ακόμα και ο αισχρός νόμος της ΑΔ, προβλέπει για όσους έχουν προϋπηρεσία (μεγάλη ή μικρή) να συνυπολογίζεται στους.. νέους πίνακες που ΘΑ γίνουν μετά τον επερχόμενο (σαν απειλή ακούγεται  :D ) ΑΣΕΠ.
Από κάποια στιγμή και μετά πρέπει να μπει μαχαίρι και να υπάρχει ΕΝΑΣ και ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ πίνακας για αναπλήρωση, διορισμούς και ό,τι άλλο θέλει κανείς.
Σωστός,αυτό είναι και νόμιμο και ηθικό!!!

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: 40% ΠΕΟ2- ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ 2012-2013
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 17, 2012, 11:18:59 πμ »
Δηλαδη ολοι εμεις που εχουμε επιτυχιες ΑΣΕΠ και εχουμε τρεξει ολη την Ελλαδα με το παλιο συστημα ποιος χεστ.....! Παιδια οτι θελετε λετε ! Σας βολευει ολοι μονο ΑΣΕΠ , αλλα αυτο ειναι δικαιο μονο οταν τελειωσουν οσοι εχουν προυπηρεσια και ΑΣΕΠ. Αληθεια αν δεν υπολογιζετε η προυπηρεσια γιατι καποιος να παει στη Ανω Πετροσουβαλα ; Για την ψυχη της μανας του ή για τα τρελα λεφτα που δινουν ; typos72 καλες οι νομικες συμβουλες αλλα εχεις τρεξει καθολου με το συστημα που ισχυε ή απλα γραφεις στο pc θεωριες .

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 285
Σύνολο: 286

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.