*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 953213 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1120 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 10:27:01 μμ »
Γνωρίζουμε αν η πρώτη φάση θα περιλαμβάνει όλες ειδικότητες?
περυσι βγηκαν με 5 μερες διαφορα ...16/9 και 21/9 πιθανον το ιδιο να συμβει και φετος ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:57:42 »

Αποσυνδεδεμένος katerinal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1121 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 10:51:28 μμ »
Sp. Educator, ΛΩΡΑ, pe02.5 σας ευχαριστώ για την κατανόηση και τις απαντήσεις σας. Μου δίνετε πολύ κουράγιο κι έχετε απόλυτο δίκιο... Ήταν μάλλον το πρώτο σοκ- ψυχρολουσία της ανακοίνωσης των πινάκων και της πρόσφατης μετάβασής μου από την μία κατάσταση (Αγγλία) στην άλλη (Ελλάδα). Όσο περνάνε οι μέρες συνειδητοποιώ ότι ίσως να είναι και καλύτερα έτσι. Ακόμη κι αν είχα ελπίδες να με πάρουν, η χαρά μου θα διαρκούσε λίγο αν σκεφτεί κανείς όσα πολύ σωστά ανέφερες Sp. Educator. Η όλη κατάσταση της αναπλήρωσης πρέπει να αλλάξει και προέχει των συζητήσεων περί  μοριοδότησης/σειράς κατάταξης κλπ. Όμως δεν χάνω το κουράγιο μου και χαίρομαι που υπάρχουν περιπτώσεις σαν τη δική σου ΛΩΡΑ. Σ' αυτό αναφερόμουν όταν έγραφα ότι θα τα πω να ξαλαφρώσω για να κλείσει αυτό το κεφάλαιο. Πάμε παρακάτω όσο είναι νωρίς! Σας ευχαριστώ και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος marietta2010

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1122 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 10:55:52 μμ »
Εγω παλι κατερινα δεν καταλαβα αφου εισαι με μεταπτυχιακο και αρα σε καλη σειρα γιατι να μη δουλεψεις.Τι δεν καταλαβαινω βρε παιδια;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2012, 01:14:45 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος katerinal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1123 στις: Σεπτέμβριος 15, 2012, 11:01:25 μμ »
marietta2010 είμαι στην κατηγορία με μηδενική προυπηρεσία κ το πρώτο μου πτυχίο το απέκτησα σχετικά πρόσφατα. Α και φυσικά είμαι φιλόλογος!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:57:42 »

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1124 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 12:33:24 μμ »
Παιδια ηθελα να κανω μια ερωτηση, ο ξαδερφος μου στις 30 επιλογες που εκανε στην αιτηση του δηλωσε ενδιαμεσα απο τις επιλογες για ΑΚΩ κ περιοχες για ΑΜΩ! Σε περιοχες της Κεντρικης Μακεδονιας που θεωρουνται " δυσκολες" στο να τον καλεσουν!Ειναι φιλολογος! Ενας συναδελφος τον ενημερωσε οτι αφου δηλωσε μειωμενου (αν κ εβαλε το κουτακι για τις λοιπες περιοχες), θα τον καλεσουν ως μειωμενου, αφου κ οι περιοχες για ΑΚΩ που δηλωσε ειναι δυσκολο να τον καλεσουν! Τι ισχυει? Ειχα την εντυπωση οτι πρωτα καλουν τους ΑΚΩ κ μετα τους ΑΜΩ αναλογα με τα κενα! Δηλ, αφου στις περιοχες για ΑΚΩ που δηλωσε δεν τον καλουν, αρα παει σε καποιο αλλον νομο που θα υπαρχει κενο ως ΑΚΩ!Κοντευει να τρελαθει! Αν ξερει καποιος ας μου πει!

ΥΓ Συγγνωμη για τα πολλα θαυμαστικα, αλλα λειπει το κουμπι της τελειας απο τον υπολογιστη μου πλεον! ;D

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1125 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 12:48:53 μμ »

Τι σειρά έχει;Πέρυσι κάλεσαν μόνο 3 ΑΜΩ...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2012, 01:14:22 μμ από newseditor »
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1126 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 12:51:12 μμ »
Εγω παλι κατερινα δεν καταλαβα αφου εισαι με μεταπτυχιακο και αρα σε καλη σειρα γιατι να μη δουλεψεις.Τι δεν καταλαβαινω βρε παιδια;

Στους Φιλολόγους και με μεταπτυχιακό ακόμη, δεν υπάρχει ΔΥΣΤΥΧΩΣ πλέον καλή σειρά. 437 άτομα έχουν μεταπτυχιακό. Καλή σειρά θεωρείται, άντε μέχρι το 300 να βάλω; Γιατί μη ξεχνάμε Α πίνακα και 3τεκνους!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2012, 01:15:26 μμ από newseditor »
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος pde86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1127 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 12:56:49 μμ »
Eva καλησπερα, αν εχει βαλει το κουτακι για ακω και ειναι σε καλη σειρα τοτε μπορει να τον καλεσουν και στην α φαση ακω.Αν δεν εχει βαλει κουτακι ακω και δεν εχει κενο στις επιλογες του τοτε μπορει σε μια αλλη φαση αμω να τον καλεσουν εφοσον υπαρχει κενο.Παντως ναι πρωτα καλουν πληρες και μετα μειωμενο.
"They who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night."
E.A.P.

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1128 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 01:08:35 μμ »
Ακούγεται ότι έχουν γίνει αρκετές ενστάσεις και θα γίνουν κι άλλες τη Δευτέρα..
Λέτε να αργήσει η Α΄φάση και να προηγηθεί η Β΄φάση της γενικής;
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος xrispa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1129 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 01:26:33 μμ »
Καννικά δεν πρέπει να πάρει και τις άλλες ειδικότητες στην Β΄θμια και μετά να γίνει η β΄φάση γενικής;;; Με το υπουργείο όμως που μίλησα την Πέμπτη μου είπαν ότι την Τετάρτη με Πέμπτη (αυτές που έρχονται) θα γίνει η Β΄ φάση γενικής.......
We know what we ARE but not what we MAY BE - William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος sp73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • ...ΛΑΤΡΕΥΑ την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1130 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 01:40:59 μμ »
Παιδια ηθελα να κανω μια ερωτηση, ο ξαδερφος μου στις 30 επιλογες που εκανε στην αιτηση του δηλωσε ενδιαμεσα απο τις επιλογες για ΑΚΩ κ περιοχες για ΑΜΩ! Σε περιοχες της Κεντρικης Μακεδονιας που θεωρουνται " δυσκολες" στο να τον καλεσουν!Ειναι φιλολογος! Ενας συναδελφος τον ενημερωσε οτι αφου δηλωσε μειωμενου (αν κ εβαλε το κουτακι για τις λοιπες περιοχες), θα τον καλεσουν ως μειωμενου, αφου κ οι περιοχες για ΑΚΩ που δηλωσε ειναι δυσκολο να τον καλεσουν! Τι ισχυει? Ειχα την εντυπωση οτι πρωτα καλουν τους ΑΚΩ κ μετα τους ΑΜΩ αναλογα με τα κενα! Δηλ, αφου στις περιοχες για ΑΚΩ που δηλωσε δεν τον καλουν, αρα παει σε καποιο αλλον νομο που θα υπαρχει κενο ως ΑΚΩ!Κοντευει να τρελαθει! Αν ξερει καποιος ας μου πει!

ΥΓ Συγγνωμη για τα πολλα θαυμαστικα, αλλα λειπει το κουμπι της τελειας απο τον υπολογιστη μου πλεον! ;D
Ρε παιδιά όταν διαβάζω τέτοια μηνύματα εκνευρίζομαι...είμαστε και σπουδαγμένοι, τι άλλη επιστήμη χρειάζεται;είναι δυνατόν;ναι αν στις 15 επιλογές (τις πρώτες) καλυφθούν οι θέσεις και η 16 επιλογή του είναι αμω και ζητάνε αμω εκεί που δήλωσε θα τον πάρουν αμω και ΕΑΝ προκύψουν ωρες και ΕΑΝ έχει δηλώσει και ακω μπορεί να πάρει επιπλέον ώρες, την εγκύκλιο δεν την διάβασε;Η αίτηση θυμάσαι τι έλεγε: σειρά προτίμησης, αν σκέφτομαι να μη φύγω από το μέρος μου και πρώτη επιλογή έχω Α΄αττική ακω και δεύτερη έχω  Β΄αττική αμω και ζητάνε β αμω θα με πάρουν αμω χωρίς να δουν τις υπόλοιπες 28 και ας είναι όλες ακω

Αποσυνδεδεμένος pde86

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1131 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 01:48:46 μμ »
Εχω την εντυπωση πως κανεις λαθος.Τη διαβασαμε την εγκυκλιο και ειμαστε και μορφωμενοι...ή καλυτερα παραμορφωμενοι ;D
Εγω πιστευω πως αν ηταν μεσα την α φαση το ονομα του θα τον παιρνανε ακω ακομη και στην π.χ.18η επιλογη του ως ακω ακομη και αν η 2η επιλογη του κ αλλες ποσες ενδιαμεσα ειναι για αμω.Διοτι η α φαση αναφερεται σεε ακω.Οποτε δε μπορει να τον προσπερασουν.
"They who dream by day are cognizant of many things which escape those who dream only by night."
E.A.P.

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1132 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 02:05:32 μμ »
xrispa κι εγώ την ίδια πληροφόρηση έχω.
Αν όντως προηγηθεί η β΄φάση γενικής, ίσως είναι καλύτερα για εμάς της ειδικής. Για τα παιδιά σαφώς και δεν είναι καλύτερα.
Αργήσαμε, που αργήσαμε όμως...
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος ευρηκα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1133 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 02:12:01 μμ »
Στο παιδεία-εργασία, παραθέτω το link:
http://www.paideia-ergasia.gr/ereynes-meletes/1213-Απο-Δευτέρα-Νέες-Φάσεις-Αναπληρωτών
αναφέρει πως οι προσλήψεις αφορούν αθμια και ειδική αγωγή!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161198
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 785
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 724
Σύνολο: 744

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.