*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 956056 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1806 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 12:42:39 πμ »
εγω το ειπα γιατι οι περισσοτερες κουβεντες που εχω κανει ακομα και γονεις μαλλον το αντιθετο ισχυριζονται βλεποντας το επιπεδο των παιδιων στα μαθηματικα οταν ερχονται στο γυμνασιο ...απο εκει και περα αν βλεπεις εσυ οτι ακομα και η Α γυμνασιου ανηκει στην πρωτοβαθμια  εγω δεν εχω προβλημα ας βαλουν και δασκαλους στις κατευθυνσεις  !!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:25:07 »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1807 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 12:43:59 πμ »
Πονάει η ψυχή μου πλέον όταν χάνουμε τις δυνάμεις μας πολεμώντας μεταξύ μας..

συνάδελφε αυτό που εσύ λες πόλεμο εγώ το λέω ξεκαθάρισμα των κακώς κειμένων, των παρανοήσεων κλπ ώστε ο κλάδος να έχει λογικές και με επιχειρήματα απόψεις και όχι απόψεις που έχουν βάση το προσωπικό ή μικροσυντεχνιακό συμφέρον.

Εδώ λοιπόν είναι ευκαιρία να ακουστούν όλες οι απόψεις και να ξεκαθαρίζει το πράμα πριν οι παρανοήσεις γίνουν καθεστώς.
Ειδικά οι νέοι συνάδελφοι μαθαίνουν αρκετά από αυτούς τους "πολέμους". Έτσι αν αύριο κάποιος από αυτούς έρθει στο σχολείο μου να ξέρει 5 πράματα....



Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1808 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 12:46:18 πμ »
εγω το ειπα γιατι οι περισσοτερες κουβεντες που εχω κανει ακομα και γονεις μαλλον το αντιθετο ισχυριζονται βλεποντας το επιπεδο των παιδιων στα μαθηματικα οταν ερχονται στο γυμνασιο ...απο εκει και περα αν βλεπεις εσυ οτι ακομα και η Α γυμνασιου ανηκει στην πρωτοβαθμια  εγω δεν εχω προβλημα ας βαλουν και δασκαλους στις κατευθυνσεις  !!

Μαθηματικός είμαι, έχω δουλέψει την Α γυμνασίου και αφού με ρώτησες τι πιστεύω για το δημοτικό σου είπα και επέκτεινα. Αν είσαι μαθηματικός και έκανες το λογικό άλμα για τις κατευθύνσεις τότε έχεις στο μυαλό σου άλλη επιστήμη.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ 16.01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 16.01
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1809 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 12:50:20 πμ »
Πονάει η ψυχή μου πλέον όταν χάνουμε τις δυνάμεις μας πολεμώντας μεταξύ μας..
Για να σας επαναφέρω λοιπόν στην ατμόσφαιρα άγχους  ανυπομονησίας και τρέλας(γι'αυτό υπάρχει άλλωστε αυτό το θέμα :P) σας θυμίζω πως ξημερώνει Δ Ε Υ Τ Ε Ρ Α . . . .

Επιτέλους! Άντε να δούμε τι θα μας φέρει η νέα βδομάδα!!!

τρεμούρα έχει αρχίσει και μας πιάνει...

που θα μας βρει η άλλη εβδομάδα! ;D :-[ :-\ :'(
Avanti: Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...
Και~  Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:25:07 »

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1810 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 12:52:33 πμ »
Άντε λοιπόν να βγουν οι προσλήψεις και να ηρεμήσουμε... ;D

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1811 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 12:54:01 πμ »
κι εγω μαθηματικος ειμαι και στο μυαλο μου την ιδια επιστημη εχω  μαλλον!!!ειπες την προσωπικη σου(σεβαστη βεβαια) αποψη κι ειμαι σιγουρος οτι αν δεν ηταν περασμενη η ωρα θα διαφωνουσαν αρκετοι συναδερφοι μαζι σου..
τωρα επειδη πριν ειπες αν ερθει καποιος στο σχολειο ΣΟΥ ( κτητικη ειναι η αντωνυμια ...που εβαλες δεν ακουγεται ωραια ) να ξερει 5 πραγματα  δεν σημαινει οτι πρεπει να συμφωνει με τα 5 δικα σου!!
αυτα και δεν υπαρχει λογος να το συνεχισω

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1812 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 01:07:48 πμ »
κι εγω μαθηματικος ειμαι και στο μυαλο μου την ιδια επιστημη εχω  μαλλον!!!ειπες την προσωπικη σου(σεβαστη βεβαια) αποψη κι ειμαι σιγουρος οτι αν δεν ηταν περασμενη η ωρα θα διαφωνουσαν αρκετοι συναδερφοι μαζι σου..
τωρα επειδη πριν ειπες αν ερθει καποιος στο σχολειο ΣΟΥ ( κτητικη ειναι η αντωνυμια ...που εβαλες δεν ακουγεται ωραια ) να ξερει 5 πραγματα  δεν σημαινει οτι πρεπει να συμφωνει με τα 5 δικα σου!!
αυτα και δεν υπαρχει λογος να το συνεχισω

τι να σου πω συνάδελφε, δεν ξέρω ούτε την εμπειρία σου πάνω στην Α γυμνασίου και την ύλη του, αλλά όπως λες και εσύ ξέρω πολλούς συναδέλφους που συμφωνούν μαζί μου και ότι το επίπεδο του μαθήματος είναι του δημοτικού. Εσύ από την άλλη έκανες το λογικό άλμα και έφτασες στην κατεύθυνση οπότε αφού είσαι μαθηματικός θεωρώ δεν έκανες λάθος αλλά απλά ήθελες να ειρωνευτείς την άποψη μου και όχι να την σεβαστείς, λυπάμαι.

Ναι είναι σχολείο ΜΟΥ. Κάθε υγιής εκπαιδευτικός νιώθει το σχολείο που υπηρετεί ως σχολείο ΤΟΥ, το αγαπάει, το φροντίζει, το πονάει και το υπερασπίζεται. Άσε λοιπόν να λέω το σχολείο που υπηρετώ σχολείο ΜΟΥ, κομμάτι μου είναι.

Όσο για τα 5 πράματα, είπα να ξέρει ο συνάδελφος, όχι και καλά να συμφωνεί. Μην αλλάζουμε τα λεγόμενα δεν είναι σωστό για εκπαιδευτικούς.

Καλό βράδυ και καλή τοποθέτηση.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2012, 01:09:58 πμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1813 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 01:16:57 πμ »
κι εγω μαθηματικος ειμαι και στο μυαλο μου την ιδια επιστημη εχω  μαλλον!!!ειπες την προσωπικη σου(σεβαστη βεβαια) αποψη κι ειμαι σιγουρος οτι αν δεν ηταν περασμενη η ωρα θα διαφωνουσαν αρκετοι συναδερφοι μαζι σου..
τωρα επειδη πριν ειπες αν ερθει καποιος στο σχολειο ΣΟΥ ( κτητικη ειναι η αντωνυμια ...που εβαλες δεν ακουγεται ωραια ) να ξερει 5 πραγματα  δεν σημαινει οτι πρεπει να συμφωνει με τα 5 δικα σου!!
αυτα και δεν υπαρχει λογος να το συνεχισω

τι να σου πω συνάδελφε, δεν ξέρω ούτε την εμπειρία σου πάνω στην Α γυμνασίου και την ύλη του, αλλά όπως λες και εσύ ξέρω πολλούς συναδέλφους που συμφωνούν μαζί μου και ότι το επίπεδο του μαθήματος είναι του δημοτικού. Εσύ από την άλλη έκανες το λογικό άλμα και έφτασες στην κατεύθυνση οπότε αφού είσαι μαθηματικός θεωρώ δεν έκανες λάθος αλλά απλά ήθελες να ειρωνευτείς την άποψη μου και όχι να την σεβαστείς, λυπάμαι.

Ναι είναι σχολείο ΜΟΥ. Κάθε υγιής εκπαιδευτικός νιώθει το σχολείο που υπηρετεί ως σχολείο ΤΟΥ, το αγαπάει, το φροντίζει, το πονάει και το υπερασπίζεται. Άσε λοιπόν να λέω το σχολείο που υπηρετώ σχολείο ΜΟΥ, κομμάτι μου είναι.

Όσο για τα 5 πράματα, είπα να ξέρει ο συνάδελφος, όχι και καλά να συμφωνεί. Μην αλλάζουμε τα λεγόμενα δεν είναι σωστό για εκπαιδευτικούς.

Καλό βράδυ και καλή τοποθέτηση.
Έτσι σκέφτονται πολλοί και βλέπουμε πληροφορικάριους και οικονομολόγους να διδάσκουν μαθηματικά. δεν πρέπει συνάδελφε να υποτιμάς τα μαθηματικά της α  γυμνασίου γιατί είναι οι βάσεις και αν δεν τις θέσεις σωστά τον έκαψες τον μαθητή.
το να διδάσκεις κατεύθυνση και ανώτερα μαθηματικά μπορεί να είναι πιο κολακευτικό και να προσδίδει μεγαλύτερο κύρος στον καθηγητή αλλά μην υποτιμούμε την αξία όλης της εκπαιδευτικής διαδικασίας.

Αποσυνδεδεμένος Nora Kak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1814 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 01:57:48 πμ »
εγώ ξέρω οτι κοιτάω να δω μήπως υπάρχει τίποτα νεότερο για προσλήψεις ειδικής και βλέπω την δευτεροβάθμια να τα έχει βάλει με την πρωτοβάθμια. Μήπως να χωρίσουμε το φόρουμ σε "Προσλήψεις ειδικής πρωτοβάθμιας" με δευτεροβάθμια; Είναι κουραστικό να γυρίζεις στις πίσω σελίδες και να διαβάζεις άσχετα με το θέμα. Κι εμείς έχουμε θέματα μεταξύ μας, μας λείπει να "μαλώνουμε" και με την δευτεροβάθμια! Καλο σας βράδυ και ελπίζω να έχουμε καλά νέα για όλους μας από αύριο!
Η παιδική ηλικία δείχνει τον άνθρωπο, όπως η αυγή την ημέρα..

Αποσυνδεδεμένος FOX85

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 296
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1815 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 07:28:18 πμ »
κανένα νεο για σημερα;;;περιμένουμε τίποτα ή τσάμπα στρωθήκαμε στον υπολογιστή...?

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1816 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 07:49:13 πμ »
Καλημέρα!

Μάλλον τζάμπα όμως, για αύριο το βλέπω.
Η γ΄φάση αποσπάσεων δεν είναι σήμερα;
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος An_na

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1817 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 07:55:10 πμ »
Καλημέρα
Και γω έτσι νομίζω δεν θεωρώ βέβαια και απίθανο το παιδείας να θέλει να μας εκπλήξει ευχάριστα... Αν και δύσκολα...

Αποσυνδεδεμένος FOX85

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 296
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1818 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 08:22:12 πμ »
πέρσι 23/9/12 είδαμε την πρώτη φάση παράλληλης στην πρωτοβάθμια.... φέτος καθυστερούν σε όλα....  :(

Αποσυνδεδεμένος dgkotz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #1819 στις: Σεπτέμβριος 24, 2012, 08:53:38 πμ »
περιμένουμε κάτι για σήμερα; έχει κάποιος καμιά πληροφορία; αριθμό προσλήψεων οτιδήποτε :

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161774
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 463
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 425
Σύνολο: 436

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.