*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 948157 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katerinal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3906 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 03:10:15 μμ »
F. σ' ευχαριστώ! Όχι δεν έχω καμία πληροφόρηση. Αύριο θα καλέσω, μπας και... που δεν το βλέπω... Στον πίνακα των πιστώσεων, στα κουτάκια της ειδικής  και της παράλληλης συμπεριλαμβάνονται και οι της πρωτοβάθμιας (21/09/2012 -893 και 25/09/2012 1161), οπότε δεν είναι καθόλου ξεκάθαρο ότι οι εναπομείνασες πιστώσεις είναι για δευτεροβάθμια, άρα λογικό αυτό που έγραψε ο/η F. Άρα.... χλωμά τα πράγματα... Εγώ αυτό καταλαβαίνω κι αν κατάλαβα λάθος προκαταβολικά συγχωρήστε με. Δεν θέλω να τρομάξω κανένα, να καταλάβω προσπαθώ. Λίγη κατανόηση στους νέους στο χώρο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:24:53 »

Αποσυνδεδεμένος GIANNOP

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3907 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 03:13:47 μμ »
GIANNOP Κάποιοι από αυτούς ήταν παράλληλη. Ξεχωριστές πιστώσεις δεν είναι αυτές από τις 1233;

νομιζω οτι η παραλληλη ανηκει στο ΕΣΠΑ

Αποσυνδεδεμένος lia27

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3908 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 03:14:46 μμ »
Πάντως  εμάς  στην  Β  Λέσβου  που  περιμέναμε  φιλόλογο  δεν  μας  έστειλαν  στην  Β  φάση (στην  Α  φάση  η  αναπληρώτρια  αρνήθηκε  διορισμό )  και  η  θέση  δεν  έχει  καλυφθεί.
“Να θυμάστε να κοιτάτε ψηλά τα άστρα και όχι χαμηλά τα πόδια σας.
 Προσπαθήστε να βγάλετε νόημα με αυτά που βλέπετε και διατηρήστε
τον παιδικό ενθουσιασμό σας γι΄ αυτό που κάνει το σύμπαν να υπάρχει.”

Stephen William Hawking

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3909 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 03:18:40 μμ »
F. σ' ευχαριστώ! Όχι δεν έχω καμία πληροφόρηση. Αύριο θα καλέσω, μπας και... που δεν το βλέπω... Στον πίνακα των πιστώσεων, στα κουτάκια της ειδικής  και της παράλληλης συμπεριλαμβάνονται και οι της πρωτοβάθμιας (21/09/2012 -893 και 25/09/2012 1161), οπότε δεν είναι καθόλου ξεκάθαρο ότι οι εναπομείνασες πιστώσεις είναι για δευτεροβάθμια, άρα λογικό αυτό που έγραψε ο/η F. Άρα.... χλωμά τα πράγματα... Εγώ αυτό καταλαβαίνω κι αν κατάλαβα λάθος προκαταβολικά συγχωρήστε με. Δεν θέλω να τρομάξω κανένα, να καταλάβω προσπαθώ. Λίγη κατανόηση στους νέους στο χώρο.

 :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Εχω και μια απορια που ειναι και μεσα στο θεμα αν και δεν νομιζω να γνωριζει κανεις αλλα θα ρωτησω: αν παρουμε την επομενη δοση του δανειου λετε να παιχτουν τιποτα νεες πιστωσεις;  :P   Γιατι να πω την αληθεια μου δεν καταλαβαινω απο που ελπιζουν να βρουν χρηματα για νεες προσληψεις αφου οπως μας λενε ΕΣΠΑ και κρατικος  πρ. εχουν σχεδον στραγγιξει... Αν εχει καποιος καμια πληροφορια ας μας πει, αλλιως νομιζω οτι δυσκολα θα υπαρξει αλλη μεγαλη φαση (προσωπικη μου αποψη).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:24:53 »

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3910 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 03:21:06 μμ »
Πάντως  εμάς  στην  Β  Λέσβου  που  περιμέναμε  φιλόλογο  δεν  μας  έστειλαν  στην  Β  φάση (στην  Α  φάση  η  αναπληρώτρια  αρνήθηκε  διορισμό )  και  η  θέση  δεν  έχει  καλυφθεί.


Ερχομαι εγω! Ερχομαι εγω! Ερχομαι εγω!! Με θελετε;;;;  ;D ;D ;D ;D Χωρις πλακα εχω δηλωσει την περιοχη και η Λημνος ειναι τεεεελεια!!!!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3911 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 03:23:51 μμ »
Εκείνο που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι περάσαμε τα μέσα Οκτώβρη και από τον κρατικό προϋπολογισμό έχουμε 492 πιστώσεις- με την επιφύλαξη αν σ΄αυτές είναι οι ΕΕΠ και ΕΒΠ οπότε την κάτσαμε- και από το ΕΣΠΑ έχουμε άλλες 933 πιστώσεις (αριθμός ατόμων) και όλα αυτά και για τις δυο βαθμίδες. Επιμένω ότι τρενάρουν τις προσλήψεις και την υπομονή όλων για να τους φτάσουν σε μήνες οι πιστώσεις. Με την καθυστέρηση κερδίζουν παραπάνω άτομα.

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3912 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 03:24:31 μμ »
Τι πάει να πει δεν έχουν λεφτά; Και τα χιλιάρικα που πληρώσαμε φέτος στην εφορία που πήγαν;;;

Αποσυνδεδεμένος hello kitty

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3913 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 03:31:37 μμ »
Πάντως  εμάς  στην  Β  Λέσβου  που  περιμέναμε  φιλόλογο  δεν  μας  έστειλαν  στην  Β  φάση (στην  Α  φάση  η  αναπληρώτρια  αρνήθηκε  διορισμό )  και  η  θέση  δεν  έχει  καλυφθεί.

Χωρίς παρεξήγηση ας μη μιλάμε για β φάση, pleaseeeeeeeeeeeeeeeee!!
Μου χαλάει  :'( το όνειρο της μεγάλης β φάσης που έρχεται  :P :P :P :P (λέμε τώρα!)

Αποσυνδεδεμένος pe02.5

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Τα καλύτερα είναι τώρα, μην τα αφήνεις για αύριο.
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3914 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 07:02:35 μμ »
http://www.alfavita.gr/arthra/

είναι πολύ πιο ξεκάθαρη η αναφορά για κάθε περίπτωση και τα διαχωρίζει α'θμια, β'θμια, ΕΑΕ, ΕΣΠΑ,
και αναφέρει ανθρωπομήνες και αριθμό ατόμων οπότε είναι πολύ δύσκολο να μπερδευτεί κανείς διαβάζοντάς το..

Κοίτα, επειδή εμείς οι καινούριοι έχουμε μπερδευτεί, μπορείς να μου πεις, εσύ που το κατάλαβες πόσοι μένουν σε αριθμό ατόμων για Β/θμια από κρατικό προυπολογισμό και από ΕΣΠΑ αντίστοιχα; Μόνο για Β/θμια όμως..έστω και σε πμ. Ευχαριστώ!
Χαμογέλα!

Αποσυνδεδεμένος amer

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 223
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3915 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 07:41:14 μμ »
Πάντως και στη Δ αθήνας περιμένουμε  φιλόλόγο για  το ΤΕ.

Αποσυνδεδεμένος vickyN

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 589
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3916 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 07:51:53 μμ »
Αν συνεχιστούν με παρόμοιο ζήλο οι "φιλότιμες" προσπάθειες για κάλυψη των κενών με αποσπάσεις μονίμων, δε νομίζω ότι θα υπάρξει άλλη φάση στη δευτεροβάθμια.

http://www.pde.gr/index.php?page=5607

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3917 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 07:59:14 μμ »
Αν συνεχιστούν με παρόμοιο ζήλο οι "φιλότιμες" προσπάθειες για κάλυψη των κενών με αποσπάσεις μονίμων, δε νομίζω ότι θα υπάρξει άλλη φάση στη δευτεροβάθμια.

http://www.pde.gr/index.php?page=5607

Εξαρτάται VickyN για ποια ειδικότητα ενδιαφέρεσαι , γιατί κοιτάζοντας το άρθρο βλέπω 1 απόσπαση ΠΕ02 και 1 ΠΕ03, Περισσότερες βέβαια ΠΕ08, ΠΕ011 κλπ. οπότε αυτό λέει ότι άλλοι μπορούν να ελπίζουν λίγο περισσότερο από κάποιους άλλους. Δυστυχώς η διαφορά είναι μόνο στην ελπίδα που τρέφει ο καθένας μας, γιατί από αλλού δεν βλέπουμε φως!!!!!!!!!!!
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3918 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 08:08:09 μμ »
http://www.alfavita.gr/arthra/

είναι πολύ πιο ξεκάθαρη η αναφορά για κάθε περίπτωση και τα διαχωρίζει α'θμια, β'θμια, ΕΑΕ, ΕΣΠΑ,
και αναφέρει ανθρωπομήνες και αριθμό ατόμων οπότε είναι πολύ δύσκολο να μπερδευτεί κανείς διαβάζοντάς το..

Κοίτα, επειδή εμείς οι καινούριοι έχουμε μπερδευτεί, μπορείς να μου πεις, εσύ που το κατάλαβες πόσοι μένουν σε αριθμό ατόμων για Β/θμια από κρατικό προυπολογισμό και από ΕΣΠΑ αντίστοιχα; Μόνο για Β/θμια όμως..έστω και σε πμ. Ευχαριστώ!

PE.02.5 Αν διαβάσεις με προσοχή το άρθρο - και προτείνω να το διαβάσεις από το ΑΒ - θα δεις τι ποσό προβλεπόταν αρχικά για προσλήψεις στην Ε.Α. α'θμια - β'θμια - ΕΣΠΑ (παράλληλη στήριξη) - ΕΑΕ/ΣΜΕΑΕ - και μετά από τις προσλήψεις που έχουν κάνει τι υπολείπεται ακόμη και πώς αυτό μεταφράζεται σε άτομα προσληφθέντα.
Μόνο στο ΕΣΠΑ δεν διευκρινίζει αν το ποσό αυτό είναι και για τις 2 εκπαιδευτικές βαθμίδες....
Αλλά αυτό είναι το λιγότερο πιστεύω.....Μακάρι μέχρι και τέλος Νοέμβρη να πάρουν αρκετούς αναπληρωτές ειδικής αγωγης γιατί φέτος η κοροιδία δεν έχει προηγούμενο. Βέβαια αν και Μαθηματικός, πιστεύω όμως ότι στην όλη αυτή κατάσταση οι πιο αδικημένοι είναι οι φιλόλογοι σε σχ'εση με πέρυσι..... Αλλά βρε παιδιά τι να πω είστε και πάρα πολλοί:)
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος katerinal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #3919 στις: Οκτώβριος 17, 2012, 08:52:00 μμ »
http://www.alfavita.gr/arthra/

είναι πολύ πιο ξεκάθαρη η αναφορά για κάθε περίπτωση και τα διαχωρίζει α'θμια, β'θμια, ΕΑΕ, ΕΣΠΑ,
και αναφέρει ανθρωπομήνες και αριθμό ατόμων οπότε είναι πολύ δύσκολο να μπερδευτεί κανείς διαβάζοντάς το..

Κοίτα, επειδή εμείς οι καινούριοι έχουμε μπερδευτεί, μπορείς να μου πεις, εσύ που το κατάλαβες πόσοι μένουν σε αριθμό ατόμων για Β/θμια από κρατικό προυπολογισμό και από ΕΣΠΑ αντίστοιχα; Μόνο για Β/θμια όμως..έστω και σε πμ. Ευχαριστώ!

PE.02.5 Αν διαβάσεις με προσοχή το άρθρο - και προτείνω να το διαβάσεις από το ΑΒ - θα δεις τι ποσό προβλεπόταν αρχικά για προσλήψεις στην Ε.Α. α'θμια - β'θμια - ΕΣΠΑ (παράλληλη στήριξη) - ΕΑΕ/ΣΜΕΑΕ - και μετά από τις προσλήψεις που έχουν κάνει τι υπολείπεται ακόμη και πώς αυτό μεταφράζεται σε άτομα προσληφθέντα.
Μόνο στο ΕΣΠΑ δεν διευκρινίζει αν το ποσό αυτό είναι και για τις 2 εκπαιδευτικές βαθμίδες....
Αλλά αυτό είναι το λιγότερο πιστεύω.....Μακάρι μέχρι και τέλος Νοέμβρη να πάρουν αρκετούς αναπληρωτές ειδικής αγωγης γιατί φέτος η κοροιδία δεν έχει προηγούμενο. Βέβαια αν και Μαθηματικός, πιστεύω όμως ότι στην όλη αυτή κατάσταση οι πιο αδικημένοι είναι οι φιλόλογοι σε σχ'εση με πέρυσι..... Αλλά βρε παιδιά τι να πω είστε και πάρα πολλοί:)
Ξαναλέω ούτε για το ΕΣΠΑ αλλά ΟΥΤΕ και για την ειδική αγωγή έχει διαχωρίσει το άρθρο την Πρωτ/μια από την Δευτ/μια!!! Άρα οι θέσεις που υπολείπονται είναι ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΒΑΘΜΙΔΕΣ!! Ξαναδές λίγο με προσοχή στις ημερομηνίες των φάσεων για να καταλάβεις ότι είμαστε όλοι μαζί της ειδικής! Δεν μπορεί να το βλέπω μόνο εγώ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 609
Σύνολο: 623

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.