*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13  (Αναγνώστηκε 953014 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4410 στις: Φεβρουάριος 20, 2013, 03:01:24 μμ »
Μας πηρε τηλεφωνο η δευτεροβαθμια της περιοχης προσληψης, εμενα προσωπικα με πηραν και προτου αναρτηθουν οι πινακες, και σου λενε που και για ποσες ωρες θα εισαι. Οσο για την προυπηρεσια, χρηματα κτλ θα ηθελα κι εγω να μαθω ως απειρη σε μειωμενου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:27:30 »

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4411 στις: Φεβρουάριος 20, 2013, 03:03:39 μμ »
η τελευταία πλήρους φιλολόγων στο α ρεθύμνου τι νουμερο έχει στον πινακα το βρήκε κάποιος/α?
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

Αποσυνδεδεμένος athinaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4412 στις: Φεβρουάριος 20, 2013, 03:03:50 μμ »
Συγχαρητήρια F.!
που θα παει θα αναρτηθουν!!!

Μόλις με ειδοποίησαν για 15 ώρες , μήπως ξέρει κανείς από σας βρε παιδιά πόσα θα είναι αυτά τα χρήματα που θα παίρνουμε μ'αυτές τις ώρες??? Γιατί είναι μειωμένου. Επειδή είμαι γύρω στις 2,5 ώρες απόσταση λέω μήπως να πηγαινοέρχομαι ή να τις κάνω μαζεμένες? Ας μου απαντήσει κάποιος που έχει εμπειρία σε ανάλογη περίπτωση γιατί έχω πελαγώσει λίγο...
Σκέφτομαι δλδ να πάω ή να μην πάω....

Καλή επιτυχία σε όσους - 'εστω και καθηστερημένα -  αναλαμβάνουν εργασία!!!!!!!!!

Καλό ξεκίνημα παιδιά
καλησπερα και συγχαρητηρια στους προσληφθεντες.Μια απορια, σε ειδοποιοησαν;Kαι σου ειπαν και τις ωρες;Ποιοι;
Κατι αλλο, επειδη πρωτη φορα μειωμενου ,athinaki ,ή οποιος αλλος ξερει ,πειτε μου για την προυπηρεσια.Τι θα πει 15/21; πως τη μετραμε αν θεωρησουμε οτι στο πληρες ειναι μηνας και μοριο;
Ανάλογα πόσες ώρες θα έχεις. Αν έχεις 15 ώρες τότε περίπου με 0.7 μόρια το μήνα

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4413 στις: Φεβρουάριος 20, 2013, 03:09:25 μμ »
η τελευταία πλήρους φιλολόγων στο α ρεθύμνου τι νουμερο έχει στον πινακα το βρήκε κάποιος/α?
Δες το στον πινακα του pde που ειναι και με τις θεσεις του πινακα διπλα σε καθε ονομα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:27:30 »

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4414 στις: Φεβρουάριος 20, 2013, 03:31:35 μμ »
η τοποθέτηση πως θα γίνει;
σε α β κλπ περιοχή ή οπουδήποτε στο νομό αφού πλέον όλες οι περιοχές ανήκουν σε μία εναιία;

Αποσυνδεδεμένος katerinal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4415 στις: Φεβρουάριος 20, 2013, 03:32:30 μμ »
Δεν με πήραν και δεν είχα βάλει το κουτάκι για μειωμένου στις λοιπές περιοχές. Αλλά έχω μία ερώτηση, γιατί άτομα που είναι πιο χαμηλά στον πίνακα από εμένα τους έχουν πάρει σε περιοχές που είχα δηλώσει;;
Τις είχες δηλώσει εκείνες τις περιοχές ως μειωμένου ή όχι;
Αν δεν τις είχες δηλώσει ως μειωμένου αλλά μόνο με πλήρες ωράριο, είναι λογικό.
Χμμμμμμμμ........ Τώρα βγάζει νόημα! Πρωτάρα βλέπεις... Κανείς δεν μου είπε ότι πρέπει να δηλωθούν ξεχωριστά (πλήρους-μειωμένου). Η κυρία της δευτεροβάθμιας είχε το νου της να εξυπηρετήσει μια γνωστή της εκείνη την ώρα απ' όσο θυμάμαι... Δεν πειράζει, όμως, ίσως να είναι και καλύτερα έτσι.

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4416 στις: Φεβρουάριος 20, 2013, 04:25:06 μμ »
Καλησπέρα σας...η απορία μου εμένα είναι η εξής: στου μειωμένου ωραρίου τα ένσημα πόσα θα είναι;;;με πήραν ως μειωμένου, αύριο θα πάω να μάθω ώρες, περιοχή κτλ κτλ..

Αν σου δώσουν 15 ώρες και πηγαίνεις κάθε μέρα τα ένσημα θα είναι 21 με 22 το μήνα
Είσαι σίγουρη γι' αυτό? Γιατί σκεφτόμουν να συμπυκνώσω τις ώρες σε 2-3 μέρες για να μην ταλαιπωρούμαι.
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4417 στις: Φεβρουάριος 20, 2013, 04:28:23 μμ »
Συγχαρητήρια F.!
που θα παει θα αναρτηθουν!!!

Μόλις με ειδοποίησαν για 15 ώρες , μήπως ξέρει κανείς από σας βρε παιδιά πόσα θα είναι αυτά τα χρήματα που θα παίρνουμε μ'αυτές τις ώρες??? Γιατί είναι μειωμένου. Επειδή είμαι γύρω στις 2,5 ώρες απόσταση λέω μήπως να πηγαινοέρχομαι ή να τις κάνω μαζεμένες? Ας μου απαντήσει κάποιος που έχει εμπειρία σε ανάλογη περίπτωση γιατί έχω πελαγώσει λίγο...
Σκέφτομαι δλδ να πάω ή να μην πάω....

Καλή επιτυχία σε όσους - 'εστω και καθηστερημένα -  αναλαμβάνουν εργασία!!!!!!!!!

Καλό ξεκίνημα παιδιά
καλησπερα και συγχαρητηρια στους προσληφθεντες.Μια απορια, σε ειδοποιοησαν;Kαι σου ειπαν και τις ωρες;Ποιοι;
Κατι αλλο, επειδη πρωτη φορα μειωμενου ,athinaki ,ή οποιος αλλος ξερει ,πειτε μου για την προυπηρεσια.Τι θα πει 15/21; πως τη μετραμε αν θεωρησουμε οτι στο πληρες ειναι μηνας και μοριο;
Ανάλογα πόσες ώρες θα έχεις. Αν έχεις 15 ώρες τότε περίπου με 0.7 μόρια το μήνα
Τα χρήματα πόσα είναι για 15 ώρες την εβδομάδα? Τα παίρνεις κάθε μήνα ή περιμένεις όπως στους ωρομίσθιους?
Επίσης, από δω και πέρα είναι σχεδόν 4 μήνες προϋπηρεσία.
Μετά θα δικαιούμαστε επίδομα ανεργίας ή θα μείνουμε με το παράπονο??
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος athinaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4418 στις: Φεβρουάριος 20, 2013, 04:34:07 μμ »
Καλησπέρα σας...η απορία μου εμένα είναι η εξής: στου μειωμένου ωραρίου τα ένσημα πόσα θα είναι;;;με πήραν ως μειωμένου, αύριο θα πάω να μάθω ώρες, περιοχή κτλ κτλ..

Αν σου δώσουν 15 ώρες και πηγαίνεις κάθε μέρα τα ένσημα θα είναι 21 με 22 το μήνα
Είσαι σίγουρη γι' αυτό? Γιατί σκεφτόμουν να συμπυκνώσω τις ώρες σε 2-3 μέρες για να μην ταλαιπωρούμαι.
Είμαι σχεδόν σίγουρη. Αλλα να σου πω κάτι αν είσαι παράλληλη στήριξη δεν νομίζω να μπορείς να συμπυκνώσεις τις ώρες σου σε 2-3 μέρες. Σκέψου οτι η παράλληλη στήριξη είναι να μπαίνεις (π.χ στα φιλολογικά μαθήματα) μαζί με τον άλλο καθηγητή μέσα στη τάξη και εσύ κάθεσαι δίπλα στο παιδί.

Αποσυνδεδεμένος F.

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 604
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4419 στις: Φεβρουάριος 20, 2013, 04:38:51 μμ »
Εγω που θα ειμαι σε 2 σχολεια, τα οποια εχουν μιση ωρα με το αυτοκινητο αποσταση θα μπορεσω να κανονισω τι ωρες μου καπως ωστε να με βολευουν η επειδη παω τωρα πρεπει να δεχθω ο,τι μου πουν και στην ουσια να κοψω το λαιμο μου να βρω λυση.. εννοω αν εχω δικαιωμα να το συζητησω η οχι.

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4420 στις: Φεβρουάριος 20, 2013, 04:45:41 μμ »
Καλησπέρα σας...η απορία μου εμένα είναι η εξής: στου μειωμένου ωραρίου τα ένσημα πόσα θα είναι;;;με πήραν ως μειωμένου, αύριο θα πάω να μάθω ώρες, περιοχή κτλ κτλ..

Αν σου δώσουν 15 ώρες και πηγαίνεις κάθε μέρα τα ένσημα θα είναι 21 με 22 το μήνα
Είσαι σίγουρη γι' αυτό? Γιατί σκεφτόμουν να συμπυκνώσω τις ώρες σε 2-3 μέρες για να μην ταλαιπωρούμαι.
Είμαι σχεδόν σίγουρη. Αλλα να σου πω κάτι αν είσαι παράλληλη στήριξη δεν νομίζω να μπορείς να συμπυκνώσεις τις ώρες σου σε 2-3 μέρες. Σκέψου οτι η παράλληλη στήριξη είναι να μπαίνεις (π.χ στα φιλολογικά μαθήματα) μαζί με τον άλλο καθηγητή μέσα στη τάξη και εσύ κάθεσαι δίπλα στο παιδί.
ΩΩΩΧΧΧ Αλήθεια ??? ? Την έκατσα τελικά. με βλέπω να πηγαινοέρχομαι καθε μέρα :( :( :(
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Jane_Eyre

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4421 στις: Φεβρουάριος 20, 2013, 04:48:11 μμ »
Εγω που θα ειμαι σε 2 σχολεια, τα οποια εχουν μιση ωρα με το αυτοκινητο αποσταση θα μπορεσω να κανονισω τι ωρες μου καπως ωστε να με βολευουν η επειδη παω τωρα πρεπει να δεχθω ο,τι μου πουν και στην ουσια να κοψω το λαιμο μου να βρω λυση.. εννοω αν εχω δικαιωμα να το συζητησω η οχι.
Θέλω να πιστεύω ότι μια μικρή διαραγμάτευση θα είναι εφικτή να γίνει από μέρους σου και τον διευθυντή των σχολείων που θα πηγαίνεις... Εκτός κι αν σε προσέλαβαν ως Superman!!!
Ποτέ μην αφήνεις μέρα να περάσει χωρίς
να χαμογελάσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος athinaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4422 στις: Φεβρουάριος 20, 2013, 04:48:27 μμ »
Συγχαρητήρια F.!
που θα παει θα αναρτηθουν!!!

Μόλις με ειδοποίησαν για 15 ώρες , μήπως ξέρει κανείς από σας βρε παιδιά πόσα θα είναι αυτά τα χρήματα που θα παίρνουμε μ'αυτές τις ώρες??? Γιατί είναι μειωμένου. Επειδή είμαι γύρω στις 2,5 ώρες απόσταση λέω μήπως να πηγαινοέρχομαι ή να τις κάνω μαζεμένες? Ας μου απαντήσει κάποιος που έχει εμπειρία σε ανάλογη περίπτωση γιατί έχω πελαγώσει λίγο...
Σκέφτομαι δλδ να πάω ή να μην πάω....

Καλή επιτυχία σε όσους - 'εστω και καθηστερημένα -  αναλαμβάνουν εργασία!!!!!!!!!

Καλό ξεκίνημα παιδιά
καλησπερα και συγχαρητηρια στους προσληφθεντες.Μια απορια, σε ειδοποιοησαν;Kαι σου ειπαν και τις ωρες;Ποιοι;
Κατι αλλο, επειδη πρωτη φορα μειωμενου ,athinaki ,ή οποιος αλλος ξερει ,πειτε μου για την προυπηρεσια.Τι θα πει 15/21; πως τη μετραμε αν θεωρησουμε οτι στο πληρες ειναι μηνας και μοριο;
Ανάλογα πόσες ώρες θα έχεις. Αν έχεις 15 ώρες τότε περίπου με 0.7 μόρια το μήνα
Τα χρήματα πόσα είναι για 15 ώρες την εβδομάδα? Τα παίρνεις κάθε μήνα ή περιμένεις όπως στους ωρομίσθιους?
Επίσης, από δω και πέρα είναι σχεδόν 4 μήνες προϋπηρεσία.
Μετά θα δικαιούμαστε επίδομα ανεργίας ή θα μείνουμε με το παράπονο??

Τα χρήματα για 15 ώρες θα είναι περίπου 670 ευρώ εγώ πέρσι έπαιρνα 730 ευρώ(ήμουν σε προβληματική περιοχή οπότε έπαιρνα και το επίδομα περίπου αν θυμάμαι καλά ήταν 60 ευρώ) Μέσω ΕΣΠΑ ήμουν και εγώ τα χρήματα τα έπαιρνα κάθε μήνα (1 με 2 του μηνός τα βάζανε) δεν είχα κανόνα πρόβλημα. Απλά εσύ κάθε μήνα θα φτιάχνεις ένα παρουσιολόγιο που θα το στέλνεις στη δευτεροβάθμια. Δεν είναι τίποτα μην αγχώνεσαι.

Αποσυνδεδεμένος athinaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Ειδικής Αγωγής 2012-13
« Απάντηση #4423 στις: Φεβρουάριος 20, 2013, 04:51:16 μμ »
Καλησπέρα σας...η απορία μου εμένα είναι η εξής: στου μειωμένου ωραρίου τα ένσημα πόσα θα είναι;;;με πήραν ως μειωμένου, αύριο θα πάω να μάθω ώρες, περιοχή κτλ κτλ..

Αν σου δώσουν 15 ώρες και πηγαίνεις κάθε μέρα τα ένσημα θα είναι 21 με 22 το μήνα
Είσαι σίγουρη γι' αυτό? Γιατί σκεφτόμουν να συμπυκνώσω τις ώρες σε 2-3 μέρες για να μην ταλαιπωρούμαι.
Είμαι σχεδόν σίγουρη. Αλλα να σου πω κάτι αν είσαι παράλληλη στήριξη δεν νομίζω να μπορείς να συμπυκνώσεις τις ώρες σου σε 2-3 μέρες. Σκέψου οτι η παράλληλη στήριξη είναι να μπαίνεις (π.χ στα φιλολογικά μαθήματα) μαζί με τον άλλο καθηγητή μέσα στη τάξη και εσύ κάθεσαι δίπλα στο παιδί.
ΩΩΩΧΧΧ Αλήθεια ??? ? Την έκατσα τελικά. με βλέπω να πηγαινοέρχομαι καθε μέρα :( :( :(
Τι να σου πω δεν ξέρω μήπως μπορούν να σε βολέψουν ώστε τουλάχιστον να πηγαίνεις για 4 μέρες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161191
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 701
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 689
Σύνολο: 706

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.