*

Αποστολέας Θέμα: Ποιες εντυπώσεις έχετε από τις περιοχές σας πέρισυ; Τι προτείνετε για φέτος;  (Αναγνώστηκε 19444 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος somebody

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Μιας και η διαδικασια για τις αιτησεις αναπληρωτων βρισκεται σε εξελιξη σκεφτηκα να ανοιξω ενα θεμα οπου θα καταγραφονται οι αποψεις των αναπληρωτων για τις περιοχες που ηδη εχουν υπηρετησει.

Ποιες εντυπωσεις εχετε απο τις περιοχες σας περισυ και προπερισυ και και και...; Τι προτεινεται για φετος;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2012, 05:03:09 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ 16.01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 16.01
    • Προφίλ
Ωραίο θέμα άνοιξες...

Λοιπόν, να πω την εμπειρία μου.

Το 10-11 ήμουν στην Μεσσηνία(Καλαμάτα) , 2/Βάθμια.Πέρασα πολύ καλά μπορώ να πω,τα χρήματα ήταν όπως γνωρίζεται σε άλλο επίπεδο απο το σημερινό.Ωραία πόλη,καλοί άνθρωποι,έχω ωραίες αναμνήσεις!

Τη χρονιά που μας πέρασε(11-12) με έστειλαν στο Ηράκλειο(Κρήτης), Α/Βάθμια.Δεν ήταν άσχημα,αλλά το μόνο που με προβλημάτιζε ήταν η απόσταση απο την <<έδρα>> μου.Ίσως έφταιγε ό'τι ο μισθός κατέληξε στα 800,και η στενότητα ήταν μεγάλη.Απο αναπληρωτές να συμπληρώσω γίνεται ο χαμός κάτω...

Φέτος θέλω να πιστεύω πως θα με στείλουν στην υπειρωτική Ελλάδα,και δεν θα βολοδέρνω σε κανένα νησί( εξαιρείται η Ζάκυνθος...)

ξέχασα να τονίσω πως και στα δύο μέρη πήγα λόγω του κουτιού...

αυτά απο μένα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2012, 05:08:15 μμ από scorpion72 »
Avanti: Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...
Και~  Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...

Αποσυνδεδεμένος somebody

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ

Πολυ κρύο το Χειμώνα, παγώσαμε.

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 29, 2021, 12:26:26 πμ από somebody »

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Κυκλαδες πως ειναι τα πράγματα;
Επίσης Ρέθυμνο τι παίζει ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Κυκλάδες είναι και η Σύρος Κυκλάδες και η Ανάφη.... ;)
Όλα καλά και όλα ωραία στις Κυκλάδες!!
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παρακαλώ μην φλυαρείτε. Το θέμα δεν υπάρχει για τουριστική διαφήμιση. Μπορείτε να αναφέρετε πολλά πράγματα ποιό χρήσιμα από εικόνες.
Για παράδειγμα: υποδομές, αποστάσεις, καιρός, κρύο, ανέσεις, σπίτια προς ενοικίαση, διασκέδαση, επικοινωνία, κλπ.

Ευχαριστώ



adigoni

  • Επισκέπτης
Σαν τον αέρα που έχει εκεί κάτω, πουθενά...γέλα εσύ Σκορπιέ...σε βλέπω με κουτάκι στο...Μαράθι, να δω ποιος θα γελάει μετά...Άκους εκεί στην Ήπειρο...
Οκ, Στέλιο...

http://www.tilos.gr/gr/index.php?lang=el  ένα κενό φιλολόγου σίγουρα...δύσκολος ο χειμώνας, αλλά με καλή παρέα περνάει, 2μιση μήνες είναι η δυσκολία.Δυστυχώς το τοπικό αγροτικό ιατρείο είναι για κλάματα...Δεν συνιστώ το νησί σε μη εργένηδες...Φιλικοί οι κάτοικοι, τακτική συγκοινωνία με Ρόδο, Κω, Λέρο και με τον Πειραιά.Πολύ όμορφες παραλίες, απίθανα μονοπάτια με πέρδικες και σπάνιους κρίνους πάνω στο βουνό, ηφαιστιογενές τοπίο, αλλά και καλή κουζίνα.20 μαθητές, Γυμνάσιο με ΛΤ και χαμηλό σχετικά επίπεδο.Το σχολείο στο Μεγάλο Χωριό, μακριά από την παραλία, υπάρχει το τοπικό λεωφορειάκι του Δήμου. 3 καφέ λειτουργούν χειμώνα καλοκαίρι, το καλοκαίρι έρχονται σκάφη από την Ευρώπη και του Άραβα Πρίγκηπα από ΗΑΕ.Έχει και μπαράκια από Μάιο ως Σεπτέμβρη.Νορμάλ άτομα οι αστυνομικοί και οι Λιμενικοί, σχετικά καλό δημοτικό σχολείο...Θα βρείτε πολλές προτάσεις για διαμονή, ενοίκιο 200-300 ευρώ....Έχει πολλά ψάρια και θαλασσινά...Και το μουσείο με τους νάνους ελέφαντες που είναι η ατραξιόν του νησιού, τοπικό φαΐ κατσικάκι καπαμά...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2012, 07:57:28 μμ από adigoni »

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Τα ενοίκια πως ειναι σε κυκλαδες ;

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Για Άνδρο και Σχοινούσα που ξέρω κυμαίνονται από 200 -300. Πιο ακριβά είναι σίγουρα Μύκονο - Πάρο -Σύρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2012, 09:50:00 μμ από vickym »

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
    • Προφίλ
Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Μην με αποπάρετε είναι λίγο off topik, αλλά για να μην ανοίγω άλλο θέμα.... Συγκαταλέγεται στο  "σπίτια για ενοικίαση" που έγραψε ο Stelios. Τι έρχεται πιο οικονομικά σόμπα υγραερίου, σόμπα αλογόνου ή aircodition; (καλά για πετρέλαιο δεν συζητώ φέτος το χειμώνα). Εσείς τι είχατε εκεί που είσασταν για θέρμανση, είσασταν ικανοποιημένοι από άποψη ζέστης; Αν επιτρέπεται και θέλει κάποιος να γράψει πόσα πλήρωσε όσον αφορά τη θέρμανση... Το ρωτάω γιατί όπως και να το κάνουμε είναι ένα σημαντικό θέμα κι αυτό. Έρχεται και χειμώνας... και εκεί που έχουν πάει  οι μισθοί...

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγώ πάντως, με καλοριφεράκι λαδιού και μία αλογόνου, σε γκαρσονιέρα 30 τετραγωνικών, μια χαρά την έβγαλα στην Ήπειρο φέτος...(εννοείται πως για πετρέλαιο, ούτε λόγος)...Από air condition, συμφέρει μόνο όποιο διαθέτει τεχνολογία inverter...

Αποσυνδεδεμένος katerinaa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μιας και λεμε για σπιτια ας σας πω και τη δικη μου κωμικοτραγικη εμπειρια... Νοικιαζω ενα "κουτι", αντε να ηταν 20 τμ, αλλα επιπλωμενο κ καινουριο... Μου λεει ο τυπος, το σπιτι εχει ζεστο νερο ολη μερα και δε χρειαζεται να αναβεις θερμοσιφωνα.... Οντως ειχε ηλιακο και οσο εκανε ζεστη ειχε καυτο νερο ολη μερα... Ερχεται ομως και ο χειμωνας... Τρωω μια - δυο ψυχρολουσιες και παω κ εγω να ρωτησω απο που αναβει ο θερμοσιφωνας... και... εκει μου αποκαλυπτει οτι... ΔΕΝ αναβει απο μενα, μονο απο αυτον (εμενε απο πανω) και οτι 'ελα μωρε, οποτε θελεις να κανεις μπανιο θα μου χτυπας ενα τηλεφωνο..........'  :o  :o  :o  Φυσικα εφυγα τρεχοντας...........Γι αυτο παιδια προσοχη, πρεπει να ρωτατε ακομα και το αυτονοητο.... ;D

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
εμενα φετος μου ζητησε για 40 μερες (και πολλες βαζω) που ημουν στο σπιτι να πληρωσω 613 Ε πετρελαιο!!! και μαλιστα για τους μηνες Μαρτιο-Απριλιο!  :o
του εδωσα 150 και του ειπα και πολλα ειναι. να βρει αλλου κοροιδα ν'αρμεξει!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ 16.01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 16.01
    • Προφίλ
άστο αυτό με το πετρέλαιο είναι μια πικρή ιστορία... :'(
Avanti: Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...
Και~  Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161787
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 432
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 372
Σύνολο: 372

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.