*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 175677 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #238 στις: Αύγουστος 27, 2014, 08:50:55 μμ »
Josua αυτο μας είπαν κι εμας στην Πρωτοβαθμια.Οτι περιμένουν πρωτα αποσπάσεις κ μετα ακολουθούν οι νεοδιόριστοι κ οι αναπληρωτες στο τελος.
Ναι αλλά εμείς που ορκιστήκαμε το Φεβρουάριο δεν θεωρούμαστε νεοδιόριστοι αλλά στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ. Το θέμα είναι ότι κάποιες πρωτοβάθμιες το τηρούν και έχουν ήδη τοποθετήσει τους διορισθέντες του Φεβρουαρίου και κάποιες όχι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:08:46 »

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #239 στις: Αύγουστος 27, 2014, 09:17:20 μμ »
Πάντως η πρωτοβάθμια Κυκλάδων που ρώτησα σημερα μου είπε ρητά οτι οι νεοδιόριστοι του Φεβρουαρίου ως διαθεσιτες πλέον, προηγούνται στην τοποθέτηση!
Για μένα ένα ειναι αυτο κ το πιο σημαντικό να δώσει ολα τα δημοσιευμένα κενά!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #240 στις: Αύγουστος 27, 2014, 09:32:15 μμ »
Πάντως η πρωτοβάθμια Κυκλάδων που ρώτησα σημερα μου είπε ρητά οτι οι νεοδιόριστοι του Φεβρουαρίου ως διαθεσιτες πλέον, προηγούνται στην τοποθέτηση!
Για μένα ένα ειναι αυτο κ το πιο σημαντικό να δώσει ολα τα δημοσιευμένα κενά!

Σωστός josua!
Εχεις απόλυτο δικιο!

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #241 στις: Αύγουστος 27, 2014, 10:07:51 μμ »
Γιατί να μην τα δώσει; Εδώ και καιρό josua διακρίνω την αγωνία σου γι' αυτό. Έχεις κάτι υπόψιν; Εγώ πιστεύω (έτσι τουλάχιστον μου είχαν πει τον Ιούνιο που ανέλαβα υπηρεσία) ότι θα δώσουν και τα οργανικά που έμειναν μετά τις μεταθέσεις και τα λειτουργικά που προέκυψαν στο μεταξύ. Για το μόνο που αμφιβάλλω είναι αν τηρήσουν τις διαδικασίες τοποθέτησης (κοινώς τη σειρά). Μου φάνηκε ότι δεν ήταν και πολύ σίγουροι για το τι πρέπει να γίνει. Σε κάθε περίπτωση μπορούμε να αναφέρουμε τις περιπτώσεις άλλων πρωτοβάθμιων (Πειραιά, Αργολίδας, Ζακύνθου, Χανίων)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:08:46 »

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #242 στις: Αύγουστος 28, 2014, 09:35:29 πμ »
Γιατί να μην τα δώσει; Εδώ και καιρό josua διακρίνω την αγωνία σου γι' αυτό. Έχεις κάτι υπόψιν; Εγώ πιστεύω (έτσι τουλάχιστον μου είχαν πει τον Ιούνιο που ανέλαβα υπηρεσία) ότι θα δώσουν και τα οργανικά που έμειναν μετά τις μεταθέσεις και τα λειτουργικά που προέκυψαν στο μεταξύ. Για το μόνο που αμφιβάλλω είναι αν τηρήσουν τις διαδικασίες τοποθέτησης (κοινώς τη σειρά). Μου φάνηκε ότι δεν ήταν και πολύ σίγουροι για το τι πρέπει να γίνει. Σε κάθε περίπτωση μπορούμε να αναφέρουμε τις περιπτώσεις άλλων πρωτοβάθμιων (Πειραιά, Αργολίδας, Ζακύνθου, Χανίων)
Η αληθεια ειναι οτι μια αγωνία την εχω... :)
Οχι δεν εχω κατι υποψιν.... απλα οταν βλεπεις τι παιχνιδι παιζεται σε ολα τα επιπεδα, απο διορισμους μεχρι τοποθετησεις, οπου ο καθενας προσπαθει να βολεψει το γνωστο του.... ποιος μου λεει εμενα οτι ο Χ διευθυντης ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ για να βολεψει το δικο του που μπορει να ειναι αναπληρωτης, δε θα εξαφανισει καποια κενα... για να τα εμφανισει παλι οταν ειναι να τοποθετηθουν οι αναπληρωτες....
Κ ειδικα σε νησιωτικες περιοχες οπου νησι απο νησι διαφερει παρα πολυ....

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #243 στις: Αύγουστος 28, 2014, 02:44:44 μμ »
Γιατί να μην τα δώσει; Εδώ και καιρό josua διακρίνω την αγωνία σου γι' αυτό. Έχεις κάτι υπόψιν; Εγώ πιστεύω (έτσι τουλάχιστον μου είχαν πει τον Ιούνιο που ανέλαβα υπηρεσία) ότι θα δώσουν και τα οργανικά που έμειναν μετά τις μεταθέσεις και τα λειτουργικά που προέκυψαν στο μεταξύ. Για το μόνο που αμφιβάλλω είναι αν τηρήσουν τις διαδικασίες τοποθέτησης (κοινώς τη σειρά). Μου φάνηκε ότι δεν ήταν και πολύ σίγουροι για το τι πρέπει να γίνει. Σε κάθε περίπτωση μπορούμε να αναφέρουμε τις περιπτώσεις άλλων πρωτοβάθμιων (Πειραιά, Αργολίδας, Ζακύνθου, Χανίων)
λοιπον LIAV σημερα εβγαλε ανακοινωση και το ΠΥΣΠΕ Κυκλαδων..

Οπως μου ειχαν πει και προφορικα, οντως οι νεοδιοριστοι προηγουνται των αποσπασμενων στην τοποθετηση.
Η ανακοινωση βγηκε στις 12 περιπου, με την υποσημειωση οτι τα λειτουργικα κενα θα αναρτηθουν εντος της ημερας... κοντευουμε 3 ωρες και ακομα δεν εχει αναρτηθει τιποτα.... ελπιζω να μην εχουν παρει την κουταλα του μαγειρεματος....

Σημειωτεον οι δηλωσεις ξεκινανε απο σημερα...και ερωτω... τι θα δηλωσει ο χριστιανος αμα δεν εχεις αναρτησει τα κενα??

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #244 στις: Αύγουστος 28, 2014, 02:53:43 μμ »
Oι νεοδιόριστοι δεν μπορουν να τοποθετηθουν σε λειτουργικα κενα;

Αποσυνδεδεμένος mania1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #245 στις: Αύγουστος 28, 2014, 02:58:06 μμ »
Είμαι νεοδιόριστη στη δευτεροβάθμια και δεν έχω καμιά ενημέρωση ακόμη γι το τι πρέπει να κάνω. Χθες που βρήκα κάποιον γιατί σήμερα στο πυσδε δεν απαντούσε κανείς μου είπαν ότι δεν ξέρουν ακόμη. Εσείς έχετε κάποια ενημέρωση;

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #246 στις: Αύγουστος 28, 2014, 03:02:27 μμ »
Oι νεοδιόριστοι δεν μπορουν να τοποθετηθουν σε λειτουργικα κενα;
οι νεοδιοριστοι εχουν λειτουργικη τοποθετηση... ανεξαρτητως αν το κενο θεωρειται λειτουργικο ή οργανικο...
Η οργανικη-οριστικη τοποθετηση σε οργανικο και μονο κενο γινεται το δευτερο ετος.
διοτι ακομα κ τα οργανικα κενα που αφηνουν οι μονιμοι (πχ λογω μεταθεσης), απο καποιους χριστιανους πρεπει να καλυφθουν, ειτε λεγονται νεοδιοριστοι, ειτε αποσπασμενοι, ειτε αναπληρωτες....

@mania1
πολυ περιεργο το "δεν ξερουν ακομη"... ενταξει κ οι Κυκλαδες σημερα εβγαλαν την προσκληση αλλα αυτοι αυτοι ηξεραν απο καιρο ποτε περιπου θα γινοτανε...

Αποσυνδεδεμένος mania1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #247 στις: Αύγουστος 28, 2014, 03:07:39 μμ »
Μου είπαν ότι περιμένουν να γίνουν οι αποσπάσεις πρώτα.  Αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να παρουσιαστώ κάπου τη Δευτέρα. Σήμερα δεν απαντούσε κανείς

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #248 στις: Αύγουστος 28, 2014, 03:15:39 μμ »
Μου είπαν ότι περιμένουν να γίνουν οι αποσπάσεις πρώτα.  Αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να παρουσιαστώ κάπου τη Δευτέρα. Σήμερα δεν απαντούσε κανείς
λογικα θα το δημοσιευσουν στο site τους...

παντως το ΠΥΣΠΕ Κυκλαδων ανακοινωσε οτι ολοι πρεπει να ειναι 1/9 στη Συρο... μεχρι να μαθουν το σχολειο τους! τουτεστιν διπλα ακτοπλοικα, 3-4 ημερες σε ξενοδοχειο στη Συρο και λοιπο ξεπαραδιασμα... να'ναι καλα οι ανθρωποι.... 8)

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #249 στις: Αύγουστος 28, 2014, 03:38:30 μμ »
Οκ, σήμερα μου το επιβεβαίωσαν κι εμένα ότι προηγούμαστε των αποσπασμένων στις τοποθετήσεις. Αυριο θα ξέρουμε τα λειτουργικά κενά και θα κάνουμε δήλωση τοποθέτησης και Τετάρτη ή Πέμπτη θα τοποθετηθούμε σε σχολείο! Καλή αρχή σε όλους!

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #250 στις: Αύγουστος 28, 2014, 04:29:57 μμ »
Tα ΠΕΚ συνάδερφοι που γινονται συνηθως;Αν σε διορισουν π.χ Ναξο,πρεπει να πας Συρο;
Αν σε διορισουν Δωδεκάνησα π.χ Κω, πρεπει να κουβαλιέσαι στη Ροδο;Πολλα εξοδα και χωρις λογο,σκ@τα επιμορφωση,να χαμε να λεγαμε.Να μας επιμορφώνανε στα ΤΠΕ,μαλιστα.Αλλα κοροιδιλικια πραγματα και πεταμενα λεφτα...

Αποσυνδεδεμένος elenitsa1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #251 στις: Αύγουστος 28, 2014, 04:43:07 μμ »
Τα ΠΕΚ γίνονται στον Πειραιά για τις Κυκλάδες κ Δωδεκάνησα. Από το 2010 περιμένουμε να πάρουμε τα χρήματα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159911
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 479
Σύνολο: 493

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.