*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 175364 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marianatasaf2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #56 στις: Αύγουστος 04, 2010, 12:50:49 πμ »
έχεις δικιο γι αυτο κι εγω θελω να τελειωσω το διδακτορικο μηπως και σηκωθω να φυγω απο τη χωρα. Τα πραγματα είναι άσκημα ήδη. Ποσος ειναι ο μισθος νεοδιοριστου καθαρα; 900;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:26:59 »

Αποσυνδεδεμένος Lora75

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #57 στις: Αύγουστος 04, 2010, 01:47:54 πμ »
Συνάδελφοι αν πραγματικά ενδιαφέρεστε για διορισμό κάνετε τα χαρτιά σας φέτος.Πέρυσι τέτοιο καιρό κανείς δε φανταζόταν αυτά που συμβαίνουν τώρα. Όσοι δεν πήγαν πέρυσι ενώ μπορουσαν έφαγαν την τριετία φέτος.Κάποιοι που διορίστηκαν πέρυσι πήραν μετάθεση και τώρα είναι δίπλα στα σπίτια τους.Σε κάποιες ειδικότητες οι βάσεις μετάθεσης ήταν πολύ χαμηλά. Ένας φίλος μου που δεν πήγε πέρυσι για να τελειώσει το μεταπτυχιακό του με την αγωνία που πέρασε ούτε το μεταπτυχιακό πρόλαβε να τελειώσει και τον διορισμό έχασε.Τα πράγματα έχουν δυσκολέψει πάρα πολύ.Αν μπορείτε φέτος διοριστείτε. ΣΗΜ.δεν έχω σχέση με ΑΣΠΑΙΤΕ έχω άλλη ειδικότητα.Καλή τοποθέτηση σε όσους διορίστηκαν.

Αποσυνδεδεμένος maria-lena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #58 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:02:59 πμ »
Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Με ποια λογική θα γίνουν οι τοποθετήσεις; Προηγούνται δηλαδλη οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ, ακολουθούν 24μηνίτες και ΑΣΕΠ, μετά οι έχοντες προυπηρεσία (40%) και τέλος οι 30μηνίτες; Δηλαδή όπως μας καλούν στην εγκύκλιο; Αν γνωρίζει κάποιος, ας μου απαντήσεις παρακαλώ πολύ!!!Ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #59 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:04:56 πμ »
Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Με ποια λογική θα γίνουν οι τοποθετήσεις; Προηγούνται δηλαδλη οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ, ακολουθούν 24μηνίτες και ΑΣΕΠ, μετά οι έχοντες προυπηρεσία (40%) και τέλος οι 30μηνίτες; Δηλαδή όπως μας καλούν στην εγκύκλιο; Αν γνωρίζει κάποιος, ας μου απαντήσεις παρακαλώ πολύ!!!Ευχαριστώ!!!

Το ακριβώς αντίστροφο απ'αυτό που είπες!
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:26:59 »

Αποσυνδεδεμένος maria-lena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #60 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:08:25 πμ »
Δηλαδή; Ευχαριστώ πολύ πάντως!

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #61 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:23:17 πμ »
30μηνο, 24μηνο, 40%  και τελευταίοι οι του ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος maria-lena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #62 στις: Αύγουστος 04, 2010, 02:32:27 πμ »
Ευχαριστώ πάρα πολύ, γιατί κάπου άκουσα ότι μπορεί να γίνονται σύμφωνα με τη σειρά που μας καλούν στην εγκύκλιο και τρόμαξα...Μάλλον ήταν ράδιο αρβύλα...τυχαίο;
Πάντως κάποιος από το 40% που έχει καλή σειρά τον συμφέρει να βάλει κοντινές του περιοχές, γιατί τα πολλά άτομα θα τοποθετηθούν σε χειρότερες περιοχές  αργότερα. Σωστά σκέφτομαι ή φταίει η βαφή;

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #63 στις: Αύγουστος 04, 2010, 03:37:31 πμ »
Εξαρτάται τι σειρά έχεις. Πάντως θα βάλεις ναι σε όλα.
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #64 στις: Αύγουστος 05, 2010, 12:45:07 πμ »
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο τόπικ αλλά θα ήθελα βοήθεια για τις περιοχές που έχουν δοθεί στους φιλολόγους.
Είναι οι εξής: Α΄ Αιτωλ/νίας, Γ΄ Αιτωλ/νίας, Δ΄ Αιτωλ/νίας, Β΄ Αρκαδίας, Γ΄ Αρκαδίας, Δ΄ Αρκαδίας, Δ΄ Άρτας, Β΄ Βοιωτίας, Γ΄ Βοιωτίας, Γ΄ Δράμας, Α΄ Δωδεκανήσου, Β΄ Δωδεκανήσου, Γ΄ Δωδεκανήσου, Δ΄ Δωδεκανήσου, Β΄ Έβρου, Γ΄ Έβρου, Δ΄ Έβρου, Γ΄ Ευβοίας, Γ΄ Ευρυτανίας, Β΄ Ζακύνθου, Γ΄ Ηλείας, Β΄ Ηρακλείου, Α΄ Θεσπρωτίας, Δ΄ Καβάλας, Β΄ Καστοριάς, Β΄ Κέρκυρας, Γ΄ Κέρκυρας, Α΄ Κεφαλληνίας, Β΄ Κεφαλληνίας, Γ΄ Κεφαλληνίας, Δ΄ Κιλκίς, Δ΄ Κορινθίας, Α΄ Κυκλάδων, Β΄ Κυκλάδων, Γ΄ Κυκλάδων, Δ΄ Κυκλάδων, Β΄ Λακωνίας, Α΄ Λασιθίου, Β΄ Λασιθίου, Γ΄ Λασιθίου, Β΄ Λέσβου, Γ΄ Λέσβου, Δ΄ Λέσβου, Β΄ Μεσσηνίας, Γ΄ Μεσσηνίας, Γ΄ Πρέβεζας, Α΄ Σάμου, Β΄ Σάμου, Γ΄ Σάμου, Δ΄ Σάμου, Γ΄ Φλώρινας, Α΄ Φωκίδας, Γ΄ Φωκίδας, Γ΄ Χανίων, Β΄ Χίου, Γ΄ Χίου, Δ΄ Χίου, Γ΄ Πειραιά

1)Ποιές απ' αυτές θεωρούνται πλησιέστερες προς Αττική, εκτός από τη Γ' βοιωτίας που ήδη μ' έχουν ενημερώσει?
2) Ποιές έχουν μέρη δύσβατα, πολύ ορεινά και πολύ απομακρυσμένα από θάλασσα για να τις αποφύγω?

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας ενημερώσει , θα ήμουν υπόχρεη.
Αν υπάρχουν άλλα τόπικ με αντίστοιχες πληροφορίες ας με παραπέμψει κάποιος για να μην επαναλαμβανόμαστε. Βρήκα σκόρπιες πληροφορίες για συγκεκριμένες περιοχές αλλά εξαιτίας ίσως της ψυχικής πίεσης των ημερών , δε μπορώ να τις φιλτράρω σωστά αυτή την ώρα.

Υ.Γ. Θερμά συγχαρητήρια σε όλους όσους διορίζονται. Ωστόσο, ο θυμός και η πίκρα για όσους έμειναν τόσο άδικα πίσω, παραμένει και μετριάζει τη χαρά μας.

Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #65 στις: Αύγουστος 05, 2010, 12:57:44 πμ »
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο τόπικ αλλά θα ήθελα βοήθεια για τις περιοχές που έχουν δοθεί στους φιλολόγους.
Είναι οι εξής: Α΄ Αιτωλ/νίας, Γ΄ Αιτωλ/νίας, Δ΄ Αιτωλ/νίας, Β΄ Αρκαδίας, Γ΄ Αρκαδίας, Δ΄ Αρκαδίας, Δ΄ Άρτας, Β΄ Βοιωτίας, Γ΄ Βοιωτίας, Γ΄ Δράμας, Α΄ Δωδεκανήσου, Β΄ Δωδεκανήσου, Γ΄ Δωδεκανήσου, Δ΄ Δωδεκανήσου, Β΄ Έβρου, Γ΄ Έβρου, Δ΄ Έβρου, Γ΄ Ευβοίας, Γ΄ Ευρυτανίας, Β΄ Ζακύνθου, Γ΄ Ηλείας, Β΄ Ηρακλείου, Α΄ Θεσπρωτίας, Δ΄ Καβάλας, Β΄ Καστοριάς, Β΄ Κέρκυρας, Γ΄ Κέρκυρας, Α΄ Κεφαλληνίας, Β΄ Κεφαλληνίας, Γ΄ Κεφαλληνίας, Δ΄ Κιλκίς, Δ΄ Κορινθίας, Α΄ Κυκλάδων, Β΄ Κυκλάδων, Γ΄ Κυκλάδων, Δ΄ Κυκλάδων, Β΄ Λακωνίας, Α΄ Λασιθίου, Β΄ Λασιθίου, Γ΄ Λασιθίου, Β΄ Λέσβου, Γ΄ Λέσβου, Δ΄ Λέσβου, Β΄ Μεσσηνίας, Γ΄ Μεσσηνίας, Γ΄ Πρέβεζας, Α΄ Σάμου, Β΄ Σάμου, Γ΄ Σάμου, Δ΄ Σάμου, Γ΄ Φλώρινας, Α΄ Φωκίδας, Γ΄ Φωκίδας, Γ΄ Χανίων, Β΄ Χίου, Γ΄ Χίου, Δ΄ Χίου, Γ΄ Πειραιά

1)Ποιές απ' αυτές θεωρούνται πλησιέστερες προς Αττική, εκτός από τη Γ' βοιωτίας που ήδη μ' έχουν ενημερώσει?
2) Ποιές έχουν μέρη δύσβατα, πολύ ορεινά και πολύ απομακρυσμένα από θάλασσα για να τις αποφύγω?

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας ενημερώσει , θα ήμουν υπόχρεη.
Αν υπάρχουν άλλα τόπικ με αντίστοιχες πληροφορίες ας με παραπέμψει κάποιος για να μην επαναλαμβανόμαστε. Βρήκα σκόρπιες πληροφορίες για συγκεκριμένες περιοχές αλλά εξαιτίας ίσως της ψυχικής πίεσης των ημερών , δε μπορώ να τις φιλτράρω σωστά αυτή την ώρα.

Υ.Γ. Θερμά συγχαρητήρια σε όλους όσους διορίζονται. Ωστόσο, ο θυμός και η πίκρα για όσους έμειναν τόσο άδικα πίσω, παραμένει και μετριάζει τη χαρά μας.



http://moriade.comli.com/

συγχαρητηρια για το διορισμο σου κ καλη τοποθετηση!
αυτο το σαιτ λογικα θα σου φανει πολυ χρησιμο. πατας στο χαρτη την περιοχη που σε ενδιαφερει κ σου δινει τις απαραιτητες πληροφοριες. ποια σχολεια εχει, ποσα μορια δινουν κτλ. αλλιως μπορεις να επιλεξεις απο αριστερα εκει που λεει "επιλεξτε".
σημερα αφιερωσα 3 ωρες για να κανω την αιτηση. με βοηθησε πολυ το σαιτ αυτο. βεβαια η αιτηση ειναι ανευ ουσιας αφου ειμαι στους 36 που μενουν απεξω αλλα τι να κανουμε...
ευχαριστουμε παντως για την κατανοηση που δειχνετε ολοι εσεις που διοριζεστε :)

Υ.Γ. αν σε ενδιαφερει μια περιοχη μπορεις να το δεις κ μεσω του google maps ποσο μακρια ειναι κτλ

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #66 στις: Αύγουστος 05, 2010, 01:16:11 πμ »
maryvas , σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση και κατατοπιστική απάντηση!!

Είναι συγκινητικό που μας βοηθάτε... Ένιωθα άβολα ακόμη και να διατυπώσω ερώτηση σήμερα.

Στο σάιτ με τις περιοχές μπήκα , ενημερώθηκα όσο μπορούσα, είδα και τον χάρτη. Φοβάμαι όμως ότι για κάποιες περιοχές, πέφτουμε έξω. Άλλα βλέπουμε και άλλα είναι.
Πχ, απ' όσα είδα , νόμιζα πως η α' Φωκίδας είναι καλή περιοχή. Έπειτα όμως διάβασα εδώ σε κάποιο παλιότερο τόπικ πληροφορίες από συνάδελφο και τρόμαξα λίγο.
Σκέφτηκα πως κάτι τέτοιο μπορεί να συμβαίνει και για άλλες περιοχές που μου φαίνονται νορμάλ κι όμως δεν είναι.

Και πάλι σ' ευχαριστώ!!!!!!! Και σου εύχομαι να σου έλθει ο διορισμός όσο πιο γρήγορα γίνεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #67 στις: Αύγουστος 05, 2010, 01:21:09 πμ »
Tihea συγχαρητήρια και από μένα  :D
Δεν νομίζω ότι είναι καθόλου καλή επιλογή, έχει μόνο 3,4 μόρια και ένα μόνο με 6 που και πάλι είναι λίγα θεωρώ...

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #68 στις: Αύγουστος 05, 2010, 01:25:25 πμ »
να σαι καλα! αλοιμονο γιατι να μη βοηθησουμε; τι φταιτε εσεις αν η ακατονομαστη κανει μ@@@κιες; κοιτα δε γνωριζω ιδιαιτερα για τις περιοχες, η αληθεια ειναι οτι τα κενα που εχουν δωσει ειναι ψιλοχαλια. κ απο κρητη που ειμαι εγω εχουν δωσει πολυ λιγα κενα. εγω στη θεση σου θα κοιτουσα να δηλωσω τις περιοχες με τα περισσοτερα μορια. αν δε μαζεψεις μορια πώς θα παρεις μεταθεση μετα απο 3 χρονια; σκεψου ποσο πολυ θα ανεβει η βαση της μεταθεσης με τετοια κενα που εχουν δωσει κ με την υποχρεωτικη τριετια. αν για παραδειγμα πας καπου σχετικα καλα αλλα δε δινει μορια, τοτε το πιθανοτερο ειναι να κατσεις εκει για παραπανω απο 3 χρονια. σκεψου το καλα. οσο για το τι λεει ο καθενας θεωρω οτι εχει να κανει με την ψυχολογια του, με την παρεα που βρηκε εκει κτλ.
πχ μπορει καποιος να πει για τη Συμη οτι περασε τελεια κ αλλος να πει οτι ηταν χαλια.
καλη μου φαινεται εμενα η πελοποννησος οπου μπορεις να πας κ οδικως κ υπαρχουν κ αρκετες περιοχες που δινουν πολλα μορια. ειδικα ορεινη αρκαδια (νομιζω δ αρκαδιας ειναι) ειναι μια χαρα!!! εχει κ χιονοδρομικα κεντρα κ εχει κοσμο πολυ το χειμωνα  :)

καλη τυχη κ να περασεις τελεια οπου κ αν σε πανε!!!

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις νεοδιόριστων
« Απάντηση #69 στις: Αύγουστος 05, 2010, 01:35:32 πμ »
Μάγδα , σ' ευχαριστώ πάρα πολύ :)

τελικά κι οι δυό σας πιστεύετε πως πρέπει πρώτο κριτήριο να είναι τα μόρια που δίνουν οι περιοχές. Ε βέβαια πρέπει να σκεφτόμαστε και το μετά την τριετία...

Maryvas, κι εγώ εντόπισα κάποιες περιοχές στην Πελοόννησο ως πιο συμφέρουσες. Να τις βάλω λοιπόν σε καλή σειρά.
Σας ευχαριστώ και τις δυο σας πάρα πολύ για τις συμβουλές!!!!

Υ.Γ. Τον διορισμό μας τον έβγαλαν φέτος απ΄τη μύτη αλλά το πανηγύρι θα το κάνουμε όταν δούμε να σας παίρνουν ΟΛΟΥΣ!
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159821
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 365
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.