*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση  (Αναγνώστηκε 342824 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #140 στις: Αύγουστος 18, 2012, 06:02:20 μμ »
Φιλία που έπεσε εδώ μέσα ;D ;D ;D ;D

Φωτεινή, έστω σε παίρνουνε στην Α Φάση, που δε στο εύχομαι: θα είσαι 7 Σεπτεμβρίου μαζί με νεοδιόριστους, διαθεσίτες, αποσπασμένους Α Φάσης και αποσπασμένους Β Φάσης να περιμένεις τοποθέτηση.Και θα σε αποσπάσουν στη μάνα του ακατανόμαστου, χωρίς να το έχεις δηλώσει...Οπότε περίμενε σαν κυρία τη Β Φάση, ή αν θέλεις να φύγεις από την Α Φάση, αν σε πάρουν Β Αθήνας και σε στείλουν στο Γέρακα, μην απορήσεις...Φιλικά πάντα ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:06:47 »

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #141 στις: Αύγουστος 18, 2012, 06:14:23 μμ »
Adigoni έτσι είναι. Γι'αυτό επιμένω ότι η α φάση είναι μέγιστο μανίκι. Προσωπικά προτιμώ να περιμένω ένα μήνα ακόμη αλλά να είμαι κοντά στο σπίτι μου. Μήπως θυμάστε πόσο χρόνο έχουμε στη διάθεσή μας για να καταθέσουμε το πιστοποιητικό υγείας?? Η ισχύς του είναι 2 ή 3 χρόνια?? Μήπως θυμάστε αν μας είχαν κάνει και εξέταση αίματος και ούρων? Γιατί συνάδελφος μου είπε ότο πήγε να τις κάνει τις εξετάσεις και μου φάνηκε περίεργο ότι ζητάνε αίμα και ούρα..Τι φοβούνται? Μην πάμε ντοπαρισμένοι για μάθημα??? ;D

Αποσυνδεδεμένος MAXIM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #142 στις: Αύγουστος 18, 2012, 06:19:04 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΙ ΤΗΣ ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΔΙΔΑΞΟΥΜΕ ΠΟΤΕ?

Αποσυνδεδεμένος thask

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 456
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #143 στις: Αύγουστος 18, 2012, 06:21:58 μμ »
Με μηδενική προϋπηρεσία είναι αδύνατον maxim. Πρέπει να αποκτήσετε μόρια, δηλ. να γίνει ΑΣΕΠ και κατόπιν προϋπηρεσία. κατά την άποψή μου είναι κάτι που όλοι οι νεότεροι πρέπει να διεκδικήσετε πιεστικά, αν θέλετε να μπείτε ποτέ σε σχολική αίθουσα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:06:47 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #144 στις: Αύγουστος 18, 2012, 06:22:54 μμ »
MAXIM, φοβάμαι πως θα σε απογοητεύσω, αλλά καλύτερα να στραφείς στην ιδιωτική εκπαίδευση, στα φροντιστήρια, στα ιδιαίτερα ή να αλλάξεις επάγγελμα τώρα που είσαι νέος, αφού δεν μπορούμε να διοριστούμε εμείς οι παλιοί με 3-4 επιτυχίες ΑΣΕΠ, με ωρομισθίες και αναπληρώσεις...
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 552
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #145 στις: Αύγουστος 18, 2012, 06:23:34 μμ »
Adigoni έτσι είναι. Γι'αυτό επιμένω ότι η α φάση είναι μέγιστο μανίκι. Προσωπικά προτιμώ να περιμένω ένα μήνα ακόμη αλλά να είμαι κοντά στο σπίτι μου. Μήπως θυμάστε πόσο χρόνο έχουμε στη διάθεσή μας για να καταθέσουμε το πιστοποιητικό υγείας?? Η ισχύς του είναι 2 ή 3 χρόνια?? Μήπως θυμάστε αν μας είχαν κάνει και εξέταση αίματος και ούρων? Γιατί συνάδελφος μου είπε ότο πήγε να τις κάνει τις εξετάσεις και μου φάνηκε περίεργο ότι ζητάνε αίμα και ούρα..Τι φοβούνται? Μην πάμε ντοπαρισμένοι για μάθημα??? ;D

Το πιστοποιητικο το καταθετεις μεσα στον επομενο μηνα.
Το πιστοποιητικο εχει ισχυ για 3 χρονια. Αν εχεις αντιγραφο εχει καλως, αλλιως πας στην ΠΥΕ που εβγαλες το χαρτι με μια φωτο και παιρνεις αντιγραφο. ως προς τις εξετασεις συνηθως θελει γενικη αιματος, ηπατητιδα b και  c, ακτινογραφια θωρακος απο νοσοκομειο ή ΙΚΑ και χαρτι απο ψυχιατρο.
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #146 στις: Αύγουστος 18, 2012, 06:27:01 μμ »
Eυχαριστώ! Μου φαίνεται το είχα βγάλει 2009. Επομένως τη γλιτώνω για ένα χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος MAXIM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #147 στις: Αύγουστος 18, 2012, 06:30:05 μμ »
ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ  Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ.....ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΕΙ ΦΙΛΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΙΒΕΣ ΤΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΣΕ ΚΑΘΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΛΕΦΤΑ...........ΕΧΕΤΕ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΣΑΣ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥ? ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΠΟΥ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΣΕ ΝΕΤ ΚΑΦΕ ΓΙΑ 23 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ..........

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #148 στις: Αύγουστος 18, 2012, 06:33:04 μμ »
Adigoni, με αφορμή το μήνυμά σου έχω μια απορία: μπορούν να με πάρουν στην α φάση και λόγω όλων αυτών που ανέφερες (νεοδιόριστους κλπ κλπ) να με αποσπάσουν εκτός Αττικής, κάπου δηλ. που δεν το έχω δηλώσει ή έχουν το δικαίωμα να με αποσπάσουν ΜΟΝΟ σε κάποια άλλη περιοχή που έχω δηλώσει; (Θυμάμαι αυτό που σου συνέβη πέρυσι με την Α Αθήνας και μάλλον μιλάς εκ πείρας!)
Φιλικά!!! :P :P :P :P :P
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 552
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #149 στις: Αύγουστος 18, 2012, 06:33:21 μμ »
Eυχαριστώ! Μου φαίνεται το είχα βγάλει 2009. Επομένως τη γλιτώνω για ένα χρόνο.
μαλλον θα ζητησουν εκ νεου ...2009-2010, 2010-2011, 2011-2012,,αν ειναι το 2009
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #150 στις: Αύγουστος 18, 2012, 06:33:45 μμ »
Μαξίμ, δεν είσαι ο μόνος που δουλεύει σε άλλο αντικείμενο.Έχω φίλο φιλόλογο που εργάζεται λάντζα σε καφέ μπάρ.Η δουλειά δεν είναι ντροπή.Ξεκίνα να διαβάζεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ έστω στα 2 επόμενα χρόνια....Βάλε στόχο υψηλή βαθμολογία.Σκέψου θετικά και προπαντός να μην αφήνεις την επαφή σου με τα φιλολογικά αντικείμενα.Να διαβάζεις, να ενημερώνεσαι....

Αποσυνδεδεμένος MAXIM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #151 στις: Αύγουστος 18, 2012, 06:36:32 μμ »
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΟΜΙΣΘΙΑ ΦΕΤΟΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ?ΚΑΛΟΥΝ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ?

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #152 στις: Αύγουστος 18, 2012, 06:37:45 μμ »
Φωτεινή, δε νομίζω εκτός Αττκής, όχι, θα ήταν πολύ τραβηγμένο!Ας επιμείνουμε στο αισιόδοξο σενάριο κατά το οποίο δε θα συμπέσουν οι τοποθετήσεις μονίμων με τις φάσεις αναπληρωτών :)Διαφορετικά θα προμηθευτούμε καλές ντοματούλες για να ενισχύσουμε τη λαϊκή αγορά..... :P

Μαξίμ, ναι, καλούν ωρομίσθιους, με βάση τα μόρια στον πίνακα ωρομισθίων

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #153 στις: Αύγουστος 18, 2012, 06:38:28 μμ »
ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ  Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ.....ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΣΕΙ ΦΙΛΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΙΒΕΣ ΤΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΣΕ ΚΑΘΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΛΕΦΤΑ...........ΕΧΕΤΕ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΣΑΣ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥ? ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΠΟΥ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΣΕ ΝΕΤ ΚΑΦΕ ΓΙΑ 23 ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ..........
Καλά...μη νομίζεις πως εμείς είμαστε προνομιούχοι και υψηλά αμειβόμενοι! Επίσης, να σου θυμίσω ότι έχουμε κουραστεί όσο  δεν μπορείς να φανταστείς με την αρρώστια που είναι η χρόνια ασεπίτιδα, με ατελείωτες ώρες μελέτης και απίστευτο άγχος και πολλά άλλα...

Ωρομίσθιους καλούν πάλι από τον πίνακα, πρέπει δηλ. να έχεις προϋπηρεσία, μόρια από ασεπ. Ενισχυτική ή ΠΔΣ δε γίνεται πια.
Καλή τύχη!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 634
Σύνολο: 638

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.