*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση  (Αναγνώστηκε 341633 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #616 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 12:20:44 πμ »
500-550 λογικά απο εκει κ πέρα θα είμαστε
Smet και εγώ συμφωνώ με εσένα.. Η συνάδελφος που μας πληροφόρησε για τον αριθμό 350.. θα μπορούσε να μας αιτιολογήσει αν είναι προσωπική της εκτίμηση ή πληροφορία από υπάλληλο του υπουργείου;
αν κοιτάξεις αυτά που έχει γράψει πιο παλιά θα δεις ότι είναι προσωπική εκτίμηση
Smet.. έριξα μία ματιά .. η συνάδελφος ανήκει στην α΄ φάση... και απάντησε στο ερώτημα αν υπάρχει κάποια έγκαιρη ενημέρωση.. νομίζω ότι θα έπρεπε να το έχει διευκρινίσει...

Με εχετε αγχωσει.. Δεν εχω καμια διαθεση να τρεχω στα βουνα και στα νησια  :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:55:28 »

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #617 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 12:38:01 πμ »
Tι θέση έχεις και ανησυχείς?? ???

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #618 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 12:42:51 πμ »
Τωρα θα μου πειτε ποια νησια και ποια βουνα. Να λες ευχαριστω αν εχεις δουλεια. Με τοσα που εχω τραβηξει (κι εγω και χιλιαδες κοσμος) θα επρεπε να ημουνα-ημασταν διορισμενοι και να ζουμε αξιοπρεπως. Μας εχουν φτασει να λεμε ευχαριστω για τα ψιχουλα και να μην σκεφτομαστε καν το καλυτερο που αξιζουμε. Ντροπη τους που το κανουνε, ντροπη μας που το ανεχομαστε. Καλη νυχτα σε ολους και ουτε θελω να ξερω τι μας ξημερωνει η εβδομαδα απο αυριο. ΒΑΡΕΘΗΚΑ

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #619 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 12:46:19 πμ »
Τωρα θα μου πειτε ποια νησια και ποια βουνα. Να λες ευχαριστω αν εχεις δουλεια. Με τοσα που εχω τραβηξει (κι εγω και χιλιαδες κοσμος) θα επρεπε να ημουνα-ημασταν διορισμενοι και να ζουμε αξιοπρεπως. Μας εχουν φτασει να λεμε ευχαριστω για τα ψιχουλα και να μην σκεφτομαστε καν το καλυτερο που αξιζουμε. Ντροπη τους που το κανουνε, ντροπη μας που το ανεχομαστε. Καλη νυχτα σε ολους και ουτε θελω να ξερω τι μας ξημερωνει η εβδομαδα απο αυριο. ΒΑΡΕΘΗΚΑ

Μη χαλιέσαι..είναι γενικό το φαινόμενο της παρακμής..Σουηδία προχθες απολύθηκαν 700 άτομα μέσα στην ίδια μέρα..περικοπές..Βέβαια το δικό μας χάλι δεν παίζεται. Όμως δυστυχώς η φτιαχτή κρίση χτυπάει πολλές πόρτες.Όσο για τα βουνά και τα χωριά... :-\ τουρ στην Ελλάδα... ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:55:28 »

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #620 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 12:48:30 πμ »
Tι θέση έχεις και ανησυχείς?? ???
Στον εκκαθαρισμενο γυρω στο 140. Ομως εζησα περσι το περιφημο μπαχαλο στην 'Α Αθηνας και φοβαμαι μηπως οι πρωτες φασεις παρουν φετος επαρχια και δεν εχω ορεξη (κι εγω οπως και πολυς κοσμος) να τρεχω μακρυα. Αναρωτιεμαι γιατι δε θυμωνουμε, γιατι δεν αντιδρουμε. Δεχομαστε στωικα τα χτυπηματα και επονται χειροτερα οπως εχουν προαναγγειλει και αγανακτω. Τελος παντων βγαινω εκτος θεματος. Ευχομαι το καλυτερο για ολους αυτη τη σχολικη χρονια και εχει ο Θεος. Καλο βραδυ......

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #621 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 12:50:25 πμ »
Tι θέση έχεις και ανησυχείς?? ???
Στον εκκαθαρισμενο γυρω στο 140. Ομως εζησα περσι το περιφημο μπαχαλο στην 'Α Αθηνας και φοβαμαι μηπως οι πρωτες φασεις παρουν φετος επαρχια και δεν εχω ορεξη (κι εγω οπως και πολυς κοσμος) να τρεχω μακρυα. Αναρωτιεμαι γιατι δε θυμωνουμε, γιατι δεν αντιδρουμε. Δεχομαστε στωικα τα χτυπηματα και επονται χειροτερα οπως εχουν προαναγγειλει και αγανακτω. Τελος παντων βγαινω εκτος θεματος. Ευχομαι το καλυτερο για ολους αυτη τη σχολικη χρονια και εχει ο Θεος. Καλο βραδυ......
Kαλό βράδυ και μην αγχώνεσαι. Με τέτοια σειρά νιώθω ότι θα είσαι σπίτι σου!! ;)

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #622 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 12:54:13 πμ »
Tι θέση έχεις και ανησυχείς?? ???
Στον εκκαθαρισμενο γυρω στο 140. Ομως εζησα περσι το περιφημο μπαχαλο στην 'Α Αθηνας και φοβαμαι μηπως οι πρωτες φασεις παρουν φετος επαρχια και δεν εχω ορεξη (κι εγω οπως και πολυς κοσμος) να τρεχω μακρυα. Αναρωτιεμαι γιατι δε θυμωνουμε, γιατι δεν αντιδρουμε. Δεχομαστε στωικα τα χτυπηματα και επονται χειροτερα οπως εχουν προαναγγειλει και αγανακτω. Τελος παντων βγαινω εκτος θεματος. Ευχομαι το καλυτερο για ολους αυτη τη σχολικη χρονια και εχει ο Θεος. Καλο βραδυ......
Kαλό βράδυ και μην αγχώνεσαι. Με τέτοια σειρά νιώθω ότι θα είσαι σπίτι σου!! ;)
Μακαρι...........

Αποσυνδεδεμένος KonSam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Let's teach!!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #623 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 09:06:29 πμ »
Δεν ξέρω τί γίνεται με το θέμα της Αθήνας... νομίζω ότι αν αντιπαραβάλλετε τα κενά πριν τις αποσπάσεις και μετά, θα βγάλετε κάποιο νόημα.... Η αλήθεια είναι όμβς, ζώντας στην παραμεθόριο, ότι δεν είναι εύκολο, ειδικά για άτομα με οικογένεια, να συντηρούν πλέον 2 σπίτια... οπότε είναι απολύτως λογικό το άγχος σας! Όσο για την αύξηση ωραρίου, νομίζω ότι πολλοί παλιοί συνάδελφοι θα φύγουν μόλις γίνει αυτό... οπότε για τη δική μας ειδικότητα θα υπάρξει πολύ μικρή μείωση... και θα δουλέψει κόσμος... απλά φοβάμαι ότι πάλι θα λειτουργήσει το κουτάκι! Πώς και δεν το βάλατε φέτος αυτό το κουτάκι; θυμάμαι κάθε χρόνο οι περισσότεροι και με πολύ καλή θέση το βάζατε....
Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι αναπληρώτρια!

Αποσυνδεδεμένος turtle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 368
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #624 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 09:20:10 πμ »
Δεν ξέρω τί γίνεται με το θέμα της Αθήνας... νομίζω ότι αν αντιπαραβάλλετε τα κενά πριν τις αποσπάσεις και μετά, θα βγάλετε κάποιο νόημα.... Η αλήθεια είναι όμβς, ζώντας στην παραμεθόριο, ότι δεν είναι εύκολο, ειδικά για άτομα με οικογένεια, να συντηρούν πλέον 2 σπίτια... οπότε είναι απολύτως λογικό το άγχος σας! Όσο για την αύξηση ωραρίου, νομίζω ότι πολλοί παλιοί συνάδελφοι θα φύγουν μόλις γίνει αυτό... οπότε για τη δική μας ειδικότητα θα υπάρξει πολύ μικρή μείωση... και θα δουλέψει κόσμος... απλά φοβάμαι ότι πάλι θα λειτουργήσει το κουτάκι! Πώς και δεν το βάλατε φέτος αυτό το κουτάκι; θυμάμαι κάθε χρόνο οι περισσότεροι και με πολύ καλή θέση το βάζατε....

Νομίζω ότι το απάντησες μόνη σου το ερώτημα. Το να συντηρείς πλέον δύο σπίτια με το μισθό που μας δίνουν είναι ασύμφορο. Όπως και το να υποβάλεις την οικογένειά σου αλλά και τον εαυτό σου σε όλη αυτή την ταλαιπωρία, όταν μάλιστα η προοπτική διορισμού είναι εντελώς αμφίβολη υπό τις παρούσες συνθήκες.

Επομένως για κάποιους που είναι αρκετά ψηλά με βάση το γεγονός ότι στην ειδικότητά μας παίρνουν αρκετό κόσμο το να μη βάλουν το κουτάκι είναι μια λογική επιλογή. Άλλο αν ξαφνικά φέτος το Υπουργείο κάνει ό,τι μπορεί για να δοκιμάσει τις αντοχές των συναδέλφων.

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #625 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 10:33:15 πμ »
και εγω όπως και πολλοί άλλοι της επαρχίας,  από τους τελευταίους που ίσως πάρουν, φοβόμαστε μήμως βρεθούμε σε καμμιά αττική και τραβάμε τα μαλλιά μας...    :-[

τι ήθελα και την έβαζα....

Αποσυνδεδεμένος KonSam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Let's teach!!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #626 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 10:58:56 πμ »
αφού παραπάνω λένε ότι δεν έχει κενά.... οπότε νομίζω ότι η επαρχία σε περιμένει... βέβαια αναλόγως και την επαρχία κιόλας.... αχ, όλο άγχος αυτή την εποχή....
Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι αναπληρώτρια!

Αποσυνδεδεμένος klasikos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 426
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο διδάσκων διδάσκεται
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #627 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 11:50:39 πμ »
Πάντως, λογικά η α΄ φάση αναπληρωτών την Παρασκευή ή το αργότερο Δευτέρα- Τρίτη.
(Προσωπική εκτίμηση)
Αρκετά λατρέψαμε τον κίνδυνο κι είναι καιρός να μας το ανταποδώσει... (Ελύτης)

Αποσυνδεδεμένος KonSam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Let's teach!!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #628 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 12:04:25 μμ »
Και εγώ το ίδιο πιστεύω..... όπως κάθε χρόνο άλλωστε! Πήρε κανένας τηλ στο Υπουργείο;;;
Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι αναπληρώτρια!

Αποσυνδεδεμένος eagle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ό,τι δε ζήσαμε είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές Φιλόλογοι 2012-Α φάση
« Απάντηση #629 στις: Σεπτέμβριος 03, 2012, 01:04:17 μμ »
Και τι καινούριο θα μάθουμε με ένα τηλέφωνο στο υπουργείο; Όλα πια μας είναι γνωστά...
Αν και φέτος δε μετράμε κενά και ενώ έχουμε απωλέσει πολλούς απο τους πληροφοριοδότες μας (Αρίστος2, phisikos13..) σας ενημερώνω για 5 κενά στη Λευκάδα έτσι για να θυμηθούμε τα παλιά...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161205
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 585
Σύνολο: 593

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.051 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.