*

Αποστολέας Θέμα: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012  (Αναγνώστηκε 39764 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012
« Απάντηση #224 στις: Αύγουστος 28, 2012, 05:08:15 μμ »
Έλα ντε, πνίγομαι που πνίγομαι σε 1 κουταλιά νερό, μου λέτε και εσείς αυτά, είμαι και σκράπας στη Γεωγραφία (... και στα Μαθηματικά, άσχετο), έχω και τον zhto με πάει μια στη Λήμνο μια στην Κέρκυρα μια από δω μια από κει... πόσο να αντέξω η έρρρμη! ;D

γι αυτο κοψε τις ....ιες  και γραφε:
1. ΛΕΣΒΟΣ, 2. ΧΙΟΣ, 3. ΕΒΡΟΣ, 4. ΚΥΚΛΑΔΕΣ, 5. ΑΡΤΑ, 6. ΛΑΚΩΝΙΑ, 7. ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ, 8. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ, 9. ΚΕΡΚΥΡΑ, 10. ΗΛΕΙΑ, 11. ΚΡΗΤΗ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος daizy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012
« Απάντηση #225 στις: Αύγουστος 28, 2012, 05:09:22 μμ »
Κι εγώ ψηφίζω Λήμνο.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012
« Απάντηση #226 στις: Αύγουστος 28, 2012, 05:19:59 μμ »
Έλα ντε, πνίγομαι που πνίγομαι σε 1 κουταλιά νερό, μου λέτε και εσείς αυτά, είμαι και σκράπας στη Γεωγραφία (... και στα Μαθηματικά, άσχετο), έχω και τον zhto με πάει μια στη Λήμνο μια στην Κέρκυρα μια από δω μια από κει... πόσο να αντέξω η έρρρμη! ;D

γι αυτο κοψε τις ....ιες  και γραφε:
1. ΛΕΣΒΟΣ, 2. ΧΙΟΣ, 3. ΕΒΡΟΣ, 4. ΚΥΚΛΑΔΕΣ, 5. ΑΡΤΑ, 6. ΛΑΚΩΝΙΑ, 7. ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ, 8. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ, 9. ΚΕΡΚΥΡΑ, 10. ΗΛΕΙΑ, 11. ΚΡΗΤΗ

καρχαριάκι θα σου πω και εγώ την γνώμη μου διαφωνώντας λίγο με τον zhto29  ;) γιατί τελευταία η Κρήτη??? Το ρέθυμνο (η πόλη) είναι μία ώρα δρόμο από 2 αεροδρόμια (Ηράκλειο και Χανιά) είναι πολύ όμορφο και  τον χειμώνα και μπορεί να ζήσεις εκεί κάποια χρόνια χωρίς να φαρμακευτική υποστήριξη λόγω μοναξιάς και ερημιάς  ;) το μόνο αρνητικό θα έλεγα είναι τα ενοίκια (2 χρόνια πριν τουλάχιστον) και φυσικά η απόσταση... βέβαια φέτος σας δώσαν "εξαιρετικές" περιοχές... τί παραπονιέστε???  :o ;D
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012
« Απάντηση #227 στις: Αύγουστος 28, 2012, 05:20:51 μμ »
τελος παντων, αφου μας εξοριζουν, ας μας εδιναν διπλα μορια! και γενικα οι διορισμοι μακρια θα επρεπε να πριμοδοτουν καπως τους εκπαιδευτικους! θα επρεπε να υπαρχουν κινητρα! το ολο θεμα μοιαζει με τιμωρια!!! διοριστηκες...παρε τωρα ενα νησακι για δωρο!  κι ας εχει κενα πιο κοντα στον τοπο σου και ας σου εχουν μειωσει υπερβολικα το μισθο και ας εχεις οικογενεια! ουτε το διορισμο σου δεν μπορεις τοτε να χαρεις!!! σε πλακωνουν τα προβληματα....εγω ετσι ενιωσα και το μετανιωσα εκ των υστερων που κατεθεσα αιτηση διορισμου και δεν παρεμεινα αναπληρωτρια! θα ημουν κοντα στο σπιτι μου....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012
« Απάντηση #228 στις: Αύγουστος 28, 2012, 05:32:16 μμ »
γιατί τελευταία η Κρήτη??? Το ρέθυμνο (η πόλη) είναι μία ώρα δρόμο από 2 αεροδρόμια (Ηράκλειο και Χανιά) είναι πολύ όμορφο και  τον χειμώνα και μπορεί να ζήσεις εκεί κάποια χρόνια χωρίς να φαρμακευτική υποστήριξη λόγω μοναξιάς και ερημιάς  ;) το μόνο αρνητικό θα έλεγα είναι τα ενοίκια (2 χρόνια πριν τουλάχιστον) και φυσικά η απόσταση... βέβαια φέτος σας δώσαν "εξαιρετικές" περιοχές... τί παραπονιέστε???  :o ;D

Πιστεύω λόγω μορίων το έβαλε τελευταίο ο/η zhto. Ρισκαρει να παει σε σχολεία με ελάχιστα μόρια εκεί.Τέλειο το Ρέθυμνο by the way  ;) 

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012
« Απάντηση #229 στις: Αύγουστος 28, 2012, 05:33:08 μμ »
Πάμε για πέμπτο χρόνο στην κέρκυρα με το σύζυγο και μπορώ να πω οτι οικονομικά δεν βγαίνουμε.Μόνο εκείνος βέβαια είναι διορισμένος κι εγώ την παλεύω με ιδιαίτερα αλλά η ζωή είναι πάρα πολύ ακριβή οχι μόνο επειδή είναι τουριστικό μέρος αλλά κι επειδή δεν υπάρχει ανταγωνισμός λόγο ελλείψεως μεγάλων πολυκαταστημάτων και την έχουν δει  μονοπώλιο. έχει αρκετό κόσμο για νησί που το χειμώνα τοχω απορία που εξαφανίζονται ??? Ξαφνικά απο οκτώβριο και μετά βλέπεις τα μισά μαγαζιά κλειστά για ανακαίνιση κι είμαστε τα βράδια εμείς και οι φοιτητές να κάνουμε βόλτες πάνω-κάτω. Δεν έχουμε όμως αυτοκίνητο κι έτσι οι επιλογές μας περιορίζονται στο κέντρο της πόλης. Το μεγαλύτερο όμως έξοδο απ'όλα είναι τα εισητήρια.Το κτελ κάνει 10 ώρες περίπου να έρθει αθήνα και κοστίζει περιπου 90 ευρώ και για θεσσαλονίκη περίπου 70. Τα καράβια μειώθηκαν το χειμώνα και ή πάνε κατευθείαν βενετία-πάτρα ή απο ηγουμενίτσα και κοστίζουν μέχρι πάτρα 35 ευρώ κατάστρωμα και μετά παίρνεις κτελ΄για αθήνα 18 ευρώ. Κοντολογής μας μαδάει η ολυμπιακή και η Aegean. Γενικά η κέρκυρα είναι παααρα πολύ μακρυά ειδικά για όσους κατάγονται απο αθήνα γι αυτό και οι περισσότεροι που έχουμε γνωρίσει κατάγονται απο μακεδονία και αν κοπούν και τα δώρα όπως λένε, προσωπικά την επομενη χρονιά θα βλέπουμε την οικογένεια μόνο το καλοκαίρι. Αυτά τα '' λίγα'' για κέρκυρα ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2012, 05:37:52 μμ από nena8 »
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012
« Απάντηση #230 στις: Αύγουστος 28, 2012, 05:34:20 μμ »
ετσι ειναι παντου...αυτη ειναι η αληθεια!!!

Αποσυνδεδεμένος kaitoula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012
« Απάντηση #231 στις: Αύγουστος 28, 2012, 05:53:10 μμ »
ετσι ειναι παντου...αυτη ειναι η αληθεια!!!


Η Λήμνος είναι πανακριβο νησι, χωρίς καθόλου καλή συγκοινωνία με την υπολοιπη Ελλάδα, υψηλα ενοικια και ενω υπάρχει νοσοκομείο είναι σα να μην υπαρχει. Αντιθέτως η Μυτιλήνη είναι μακραν καλύτερη περίπτωση... Εχω δουλέψει εκει...

Αποσυνδεδεμένος why

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 508
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012
« Απάντηση #232 στις: Αύγουστος 28, 2012, 05:55:05 μμ »
γι αυτο κοψε τις ....ιες  και γραφε:
1. ΛΕΣΒΟΣ, 2. ΧΙΟΣ, 3. ΕΒΡΟΣ, 4. ΚΥΚΛΑΔΕΣ, 5. ΑΡΤΑ, 6. ΛΑΚΩΝΙΑ, 7. ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ, 8. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ, 9. ΚΕΡΚΥΡΑ, 10. ΗΛΕΙΑ, 11. ΚΡΗΤΗ
Συμφωνω απολύτως!!!! τελεια σειρα!!!
και με έξυπνη επιλογή για τα μόρια και για τα οικονομικά/μεσα μεταφορας
θα την αντιγράψω μόνο που τις κυκλαδες θα τις έβαζα λίγο πιο μπροστά
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2012, 06:04:41 μμ από Stelios »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012
« Απάντηση #233 στις: Αύγουστος 28, 2012, 06:11:49 μμ »
Ιδέα μου είναι ή γράφονται πολλά αρνητικά για το Ιόνιο; ;D
Δωδεκάνησα και Κρήτη θα έβαζα πρώτα :)

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012
« Απάντηση #234 στις: Αύγουστος 28, 2012, 06:13:46 μμ »
η Κρητη δεν ειναι νησι και τα εχει ολα...το μονο αρνητικο ειναι πως ειναι μακρια!

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012
« Απάντηση #235 στις: Αύγουστος 28, 2012, 06:15:03 μμ »
συγγνώμη, αλλά πως λέτε στα μέρη σας την ξηρά που έχει γύρω γύρω θάλασσα;ακρωτήρι; ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012
« Απάντηση #236 στις: Αύγουστος 28, 2012, 06:18:25 μμ »
τα παντα μπορεις να κανεις εκει στην Κρητη..σε ποιο αλλο νησι μπορεις να κανεις επιμορφωση επιπεδου β'? εξαλλου δεν εχω ακουσει αρνητικα...

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012
« Απάντηση #237 στις: Αύγουστος 28, 2012, 06:22:53 μμ »
συγγνώμη, αλλά πως λέτε στα μέρη σας την ξηρά που έχει γύρω γύρω θάλασσα;ακρωτήρι; ;D ;D ;D

όχι τίποτε άλλο, καλά που δεν διαβάζει και η καρχαρίας, γιατί τσάμπα τα μαθήματα Γεωγραφίας  ;D ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 775
Σύνολο: 784

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.