*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 243371 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #980 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 03:05:15 μμ »
εχει κανεισ καμια πληροφορια για κενα ;;;για αθηνα;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:24:40 »

Αποσυνδεδεμένος SOFI1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #981 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 03:11:13 μμ »
:( το ήξερα αλλά είχα μια μικρήηηη ελπίδα ότι δεν θα είναι έτσι!
Δε θέλω να κουράσω με τα δικά μου, αλλά με σειρά 2096 και εκεί που έφτασε ο πίνακας με την Α φάση, πιστεύετε ότι θα είμαι μέσα στην επόμενη; Έχω δηλώσει όλη την Ελλάδα, αλλά πλέον ζω Αγγλία και έχω κάνει καλή αρχή με ιδιαίτερα και σχολεία. Ίσως προτρέχω, αλλά αν με καλέσουν θα είμαι σε τεράστιο δίλημμα, ειδικά όπως είναι τα πράγματα στην Ελλάδα. Αλλά από τη μία είναι τα μόρια προυπηρεσίας, από την άλλη ότι θα μπω επιτέλους σε νηπιαγωγείο και θα κάνω αυτό που θέλω και φοβάμαι ότι αν με καλέσουν θα δεχτώ.. αν έχετε κάποια συμβουλή καλοδεχούμενη!
Εγώ στη θέση σου ούτε θα το σκεφτόμουν να έρθω πίσω στην Ελλάδα!!Έχεις στρωμένη ζωή ΚΑΙ δουλειά στην Αγγλία και το σκέφτεσαι!!!!!Τι θα χάσεις τα 700 ευρώ μισθό που δεν θα σου φτάνουν ούτε για τα βασικά????

Αποσυνδεδεμένος soap_opera

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Γυναίκα
  • But all bubbles have a way of bursting in the end!
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #982 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 03:17:32 μμ »
Δυστυχώς πόσο συμφωνώ!!! Συν την αβεβαιότητα!! Μέχρι το καλοκαίρι εντάξει!!! Μετά;  :-\
Soap and water and common sense are the best disinfectants.
William Osler

Αποσυνδεδεμένος arietta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΖΗΣΤΕ ΜΕ ΤΡΕΛΑ,Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #983 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 03:59:56 μμ »
Κορίτσια και αγόρια δυστυχως τα πραγματα δεν είναι καλά και χειροτερεύουν όλο και περισσότερο.
Μην ψαχνετε για κενά που υπάρχουν διότι το υπουργείο δημιουργεί ή καταργεί κενα συμφωνα με αυτά που θέλει ή με αυτά που το βολεύουν.
Άλλα κενά στέλνουν οι προιστάμενοι και άλλα πιστώνουν στο υπουργείο. π.χ. προισταμενοσ :10 κενα νηπιαγωγων , υπουργείο : πιστώσεις για 10 δασκάλους και 1 νηπιαγωγό, προισταμενος : δεν χρειαζομαι δασκάλους -νηπιαγωγεία έχω κλειστα, υπουργείο:παρε 10 δασκάλους (γιατί έχουν το μεσον) και άνοιξε το 1 νηπιαγωγείο.!!!!!!!!!!!!!!!!
Β φαση μαλλον την παρασκευή και γ-δ φάση από Δεκέμβρη!
ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:24:40 »

Αποσυνδεδεμένος arietta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΖΗΣΤΕ ΜΕ ΤΡΕΛΑ,Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #984 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 04:04:42 μμ »
ΚΑΙ για Αθήνα ασχημα τα πραγματα ναι μεν υπάρχουν κενά αλλά όπως έγραψα παραπάνω δεν ξέρω τι θα φανερώσουν και τι θα πιστώσουν !Για Β.Ελλαδα δεν γνωρίζω πολλά μόνο ότι η Πιερία δεν έχει δυστυχως κενα για τη γενική μόνο για παράλληλη και ειδικη!

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #985 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 05:33:37 μμ »
arrieta εχεισ πληροφοριεσ γι αυτα που αναφερεισ η υποψιαζεσαι καποια πραγματα ;;

Αποσυνδεδεμένος andriaSP

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #986 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 06:22:14 μμ »
Εγώ στη θέση σου ούτε θα το σκεφτόμουν να έρθω πίσω στην Ελλάδα!!Έχεις στρωμένη ζωή ΚΑΙ δουλειά στην Αγγλία και το σκέφτεσαι!!!!!Τι θα χάσεις τα 700 ευρώ μισθό που δεν θα σου φτάνουν ούτε για τα βασικά????

Τα χρήματα είναι το μόνο που δε σκέφτομαι, εννοείται, μόνο αποθαρρυντικός παράγοντας μπορεί να είναι!
αυτό που με "τρώει" είναι τα (όσα) μόρια προυπηρεσίας και η πιθανότητα να δουλέψω και του χρόνου, που θα την χάσω αν αρνηθώ τώρα. Αλλά επειδή παίζουν πολλά "αν" δεν έχει νόημα να συνεχίζω να τρώω χρόνο και χώρο στο forum! Ευχαριστώ πάντως!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 02, 2012, 05:14:48 μμ από alexel »

Αποσυνδεδεμένος andriaSP

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #987 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 06:28:25 μμ »
AndriaSP όντως πολυυύ δύσκολη απόφαση! :-\ Σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά κάτι ανάλογο για του χρόνου για Αγγλία! Αλλά εγώ λέω να μην κάνω από την αρχή δήλωση για να μην αναγκαστώ να αρνηθώ σε περίπτωση που με καλέσουν! Για έναν χρόνο και μετά θα δω για τον επόμενο! Εσύ σκέφτηκες να είσαι καλυμμένη από όλες τις απόψεις φαντάζομαι..

Εγώ μάλλον δε σκέφτηκα καθόλου  :P ! Απλά έκανα την αίτηση όπως κάθε χρόνο, με τη βεβαιότητα ότι δε θα φτάσει σε μένα ο πίνακας, και δε σκέφτηκα καν να μη δηλώσω όλη την Ελλάδα.. ευχαριστώ και εύχομαι καλή αναμονή, αν περιμένεις επόμενες φάσεις!

Αποσυνδεδεμένος andriaSP

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #988 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 06:29:10 μμ »
Εγώ στη θέση σου ούτε θα το σκεφτόμουν να έρθω πίσω στην Ελλάδα!!Έχεις στρωμένη ζωή ΚΑΙ δουλειά στην Αγγλία και το σκέφτεσαι!!!!!Τι θα χάσεις τα 700 ευρώ μισθό που δεν θα σου φτάνουν ούτε για τα βασικά????

Τα χρήματα είναι το μόνο που δε σκέφτομαι, εννοείται, μόνο αποθαρρυντικός παράγοντας μπορεί να είναι!
αυτό που με "τρώει" είναι τα (όσα) μόρια προυπηρεσίας και η πιθανότητα να δουλέψω και του χρόνου, που θα την χάσω αν αρνηθώ τώρα. Αλλά επειδή παίζουν πολλά "αν" δεν έχει νόημα να συνεχίζω να τρώω χρόνο και χώρο στο forum! Ευχαριστώ πάντως!

Αποσυνδεδεμένος mujerk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #989 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 06:39:46 μμ »
Καλησπέρα σας! Να ρωτήσω, αν με καλέσουν για αναπλήρωση και αρνηθώ, ξέρετε αν απλά βγαίνω από τον πίνακα για φέτος, ή στερούμαι και του δικαιώματός μου να κάνω αίτηση το καλοκαίρι για το σχολικό έτος 2013-14;
Επίσης αν κάποια-ος ξέρει να μου δώσει πληροφορίες για την αίτηση εξαίρεσης θα ήταν πολύ χρήσιμο.
Ευχαριστώ και ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος :) καλή υπομονή σε όλους!

Καλησπέρα! Σου έχω στείλει ένα προσωπικό μήνυμα με κάποιες απορίες. Αν μπορέσεις να απαντήσεις, θα μου είναι πολύ χρήσιμο! Σ'ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος happyhippo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #990 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 08:28:33 μμ »
ρε παιδιά να ρωτήσω το έχουμε σίγουρο ότι θα είναι αυτήν την εβδομάδα η β φάση??δεν προηγείται μια διαδικασία πριν τα ανακοινώσουν ::)????απο άυριο πιστεύω θα αρχίσει να φαίνεται......γνώμη μου να κρατήσουμε μια πισινή........

Αποσυνδεδεμένος nikos_ki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Φύλο: Άντρας
  • PE02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #991 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 08:45:00 μμ »
παρασκευη θα βγουνε,βαζω το χερι μου στη φωτια..χαχα
ε τωρα η παραλληλη εμεινε κ η β φαση μετα

Αποσυνδεδεμένος happyhippo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #992 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 09:25:26 μμ »
μακάρι!!!! αλλά μην βάζεις  καλόυ κακού το χέρι σου στην φώτια γιατι στην ελλάδα είμαστε και θα το κάψεις :D :Dάρα άμα βγει η παράλληλη μετά είμαστε εμείς ..οι φτωχοί συγγενείς.......

Αποσυνδεδεμένος dimitra r7

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #993 στις: Οκτώβριος 01, 2012, 09:27:33 μμ »
Πάντως ο Μπράτης είπε για β' φάση δασκάλων αυτη τη βδομάδα μέχρι τ τέλος της και για παράλληλη το προσπαθούν για αυτή τη βδομάδα, άρα το πιο πιθανό είναι η επόμενη βδομάδα... Άρα , μπορεί να βγει πρώτα η β' φάση και μετά η παράλληλη..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 520
Σύνολο: 524

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.