*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 766810 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gili

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #798 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 11:37:34 πμ »
αλλη μια ερωτηση συναδελφοι.Εαν δεν εχουμε μεταβολη στην οικογενειακη κατασταση ,υποβαλλουμε στα δικαιολογητικα ,ξανα  πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:58:56 »

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #799 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 11:39:08 πμ »
εγω ειμαι παντρεμενη με δασκαλο με διαφορα στα μορια και δεν ξερουμε τι να κανουμε.... συνεξεταση η οχι???? ιδου η απορια!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #800 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 11:59:32 πμ »
αλλη μια ερωτηση συναδελφοι.Εαν δεν εχουμε μεταβολη στην οικογενειακη κατασταση ,υποβαλλουμε στα δικαιολογητικα ,ξανα  πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης;

ναι, διότι η υπηρεσια δεν το ξερει αυτό απαραίτητα.Πχ μπορει κάποιος να χώρισε.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #801 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 12:11:00 μμ »
Βitch, Καλημέρα,
Μιας και σε "τσάκωσα" εδώ να κάνω μια ερώτηση η "ξανθιά" σε κάτι που έχει πολύ συζητηθεί: Ο διπλασιασμός μορίων για τους διορισμένους από 20/5/2010 και μετά, αφορά μόνο στα ΜΣΔ ή διπλασιάζονται και τα 2,5 μόρια της εκπαιδευτικής υπηρεσίας?
Έχω πάθει μια σύγχυση λόγω ηλικίας και μαλλιού (φυσικού) συγχωράτε με ::)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:58:56 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #802 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 12:17:59 μμ »
Βitch, Καλημέρα,
Μιας και σε "τσάκωσα" εδώ να κάνω μια ερώτηση η "ξανθιά" σε κάτι που έχει πολύ συζητηθεί: Ο διπλασιασμός μορίων για τους διορισμένους από 20/5/2010 και μετά, αφορά μόνο στα ΜΣΔ ή διπλασιάζονται και τα 2,5 μόρια της εκπαιδευτικής υπηρεσίας?
Έχω πάθει μια σύγχυση λόγω ηλικίας και μαλλιού (φυσικού) συγχωράτε με ::)
χαχαχα σε νιώθω λόγω αναλόγου χρώματος !!! ( φυσικού κιόλας -εντάξει με τη σχετική ενίσχυση).
αφορά τις ΜΣΔ τα μορια συνολικής υπηρεσίας παραμένουν 2.5!!

εγω ειμαι παντρεμενη με δασκαλο με διαφορα στα μορια και δεν ξερουμε τι να κανουμε.... συνεξεταση η οχι???? ιδου η απορια!!!

συνεξέταση με συζύγους της ίδιας βαθμίδας ( όχι πχ ο ένας β/θμια και ο άλλος α/θμια).
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #803 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 12:21:22 μμ »

αν έχετε λάβει άδεια άνευ αποδοχών ή εκπαιδευτική άδεια επισης το αναφέρετε στις παρατηρήσεις.



Πού ακριβώς είναι οι παρατηρήσεις bitch;

μπορείς να γράψεις είτε στο πεδίο "υποβάλλω τα εξής δικαιολογητικά" ( διότι ειναι ελεύθερου κειμένου εκεί ) , είτε μετά απο τις υπογραφές στον άσπρο χώρο απο κάτω.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #804 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 12:22:46 μμ »
δασκαλοι και οι δυο ειμαστε αλλα εχουμε μεγαλη διαφορα στα μορια.... να βαλουμε μαζι η χωρια?αυτο αναρωτιομαστε...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #805 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 12:28:05 μμ »
ααααα στην περιπτωση αυτή σκέψου το εξής:

αν κάνετε ξεχωριστά αίτηση και ο ένας πάρει μετάθεση ενω ο άλλος όχι, αυτό τι επίπτωση θα έχει σε εσάς ως ζευγάρι; ( συναισθηματικά, οικονομικά κτλ).

αν κάνετε συνεξέταση και τελικά δεν μετατεθεί κανένας απο τους δύο και άρα παραμείνετε ως έχετε αυτο πώς μπορείτε να το διαχειριστείτε;

Συνήθως πάντως, συνεξέταση κάνουν όσοι έχουν περίπου τα ίδια μόρια ή αν πρόκειται για διαφορετικές ειδικότητες της ίδιας βαθμίδας, όσοι έχουν αρκετά μόρια να χτυπήσουν πρωτιά στην μετάθεση.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ΕΙΡΗΝΗ.ΔΑΣ.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 364
  • ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ.... ΠΕ70.ΕΑΕ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #806 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 12:34:19 μμ »
ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!θελει πολυ σκεψη και καθε χρονο εχουμε το ιδιο προβλημα!μεχρι τωρα πηγαιναμε συντηρητικα με τα μορια του λιγοτερου αλλα δεν πετυχαμε τιποτα... ισως βαλουμε 2-3 νομους!

Αποσυνδεδεμένος papakas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #807 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 12:50:21 μμ »
αν περσυ εκανες αίτηση μόνο για βελτιωση και όχι μεταθεση και έγραψες αναλυτικα τις τοποθετησεις σου χρειαζεται να τις ξαναγραψεις?

Αποσυνδεδεμένος casperini

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #808 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 12:58:02 μμ »
Το ξέρω οτι ρωτάω την απόλυτη ηλιθιότητα (από αυτές που μας ρωτάνε οι μαθητές μας και λίγο μας πιάνουν τα διαβόλια) αλλά όποιος έχει καεί στον χυλό φυσάει και το γιαούρτι, οπότε:

Η "διάθεση για εξαιρετικές υπηρεσιακές ανάγκες" (όπως λέει η εγκύκλιος) και η "διάθεση προς το συμφέρον της υπηρεσίας" (όπως λέει η απόφαση της ΔΙΔΕ μου για μένα) είναι το ίδιο πράγμα, σωστά;

Μη μου βγάλουν κάνα φασόλι και τρέχω και δεν φτάνω...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #809 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 01:00:28 μμ »
αν περσυ εκανες αίτηση μόνο για βελτιωση και όχι μεταθεση και έγραψες αναλυτικα τις τοποθετησεις σου χρειαζεται να τις ξαναγραψεις?

όχι μονο την φετινή. ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΟΜΩΣ : θα πρέπει να χωριστεί σε δύο μέρη - μια ως 23/12 με τις παλιές περιοχές μετάθεσης και μία απο εκει και μετά με τις νέες περιοχές μετάθεσης.

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #810 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 01:01:14 μμ »
Το ξέρω οτι ρωτάω την απόλυτη ηλιθιότητα (από αυτές που μας ρωτάνε οι μαθητές μας και λίγο μας πιάνουν τα διαβόλια) αλλά όποιος έχει καεί στον χυλό φυσάει και το γιαούρτι, οπότε:

Η "διάθεση για εξαιρετικές υπηρεσιακές ανάγκες" (όπως λέει η εγκύκλιος) και η "διάθεση προς το συμφέρον της υπηρεσίας" (όπως λέει η απόφαση της ΔΙΔΕ μου για μένα) είναι το ίδιο πράγμα, σωστά;

Μη μου βγάλουν κάνα φασόλι και τρέχω και δεν φτάνω...

είναι το  ίδιο και το αυτό!  ;D ;D ;D

το θέμα εδώ βέβαια ειναι πως υπάρχουν αποφάσεις που ναι μεν αναφέρουν "για τις ανάγκες της υπηρεσίας" αλλά ταυτόχρονα αναφέρουν και " κατόπιν αιτήσεως των εκπαιδευτικών".

Προφανώς για τον λογο αυτό τις ζητάνε και στο υπουργείο για να δούνε τι ακριβώς έπαιξε!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος casperini

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #811 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 01:03:05 μμ »
Ωραία! Τώρα αν μου κάνουν καμιά λαδιά, έχω το απόλυτο επιχείρημα:

"Το είπε η bitch στο pde!"  :)

Ευχαριστώ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 424
Σύνολο: 430

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.