*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 766829 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #812 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 01:41:52 μμ »
αν περσυ εκανες αίτηση μόνο για βελτιωση και όχι μεταθεση και έγραψες αναλυτικα τις τοποθετησεις σου χρειαζεται να τις ξαναγραψεις?

όχι μονο την φετινή. ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΟΜΩΣ : θα πρέπει να χωριστεί σε δύο μέρη - μια ως 23/12 με τις παλιές περιοχές μετάθεσης και μία απο εκει και μετά με τις νέες περιοχές μετάθεσης.
Μπορει καποιος να μου το εξηγησει αυτο,δεν το εχω καταλάβει!Θα στειλουμε στη διευθυνση που ανηκουμε δυο αιτησεις;Eγω ανήκω στη Γ'Φωκιδας.Θα πρεπει τωρα να γραψω σκετο Φωκιδα μια που αλλαξαν οι περιοχες μεταθεσης;Ισχυει αυτο και για την περιοχη εντοπιοτητας;Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:33:49 »

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #813 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 02:18:43 μμ »
τα μορια του ωρομισθιου υπολογίζονται και, αν υπολογίζονται, πως υπολογιζονται ? δηλαδη 11 ωρες σε σχολειο την εβδομαδα?

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #814 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 02:41:33 μμ »

αν έχετε λάβει άδεια άνευ αποδοχών ή εκπαιδευτική άδεια επισης το αναφέρετε στις παρατηρήσεις.



Πού ακριβώς είναι οι παρατηρήσεις bitch;
ευχαριστώ πολύ!

μπορείς να γράψεις είτε στο πεδίο "υποβάλλω τα εξής δικαιολογητικά" ( διότι ειναι ελεύθερου κειμένου εκεί ) , είτε μετά απο τις υπογραφές στον άσπρο χώρο απο κάτω.
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #815 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 02:49:18 μμ »
δηλαδη τωρα που ειμαι σε αδεια ανευ αποδοχων πρεπει να το δηλωσω?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:33:49 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #816 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 03:25:13 μμ »
αν περσυ εκανες αίτηση μόνο για βελτιωση και όχι μεταθεση και έγραψες αναλυτικα τις τοποθετησεις σου χρειαζεται να τις ξαναγραψεις?

όχι μονο την φετινή. ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΟΜΩΣ : θα πρέπει να χωριστεί σε δύο μέρη - μια ως 23/12 με τις παλιές περιοχές μετάθεσης και μία απο εκει και μετά με τις νέες περιοχές μετάθεσης.
Μπορει καποιος να μου το εξηγησει αυτο,δεν το εχω καταλάβει!Θα στειλουμε στη διευθυνση που ανηκουμε δυο αιτησεις;Eγω ανήκω στη Γ'Φωκιδας.Θα πρεπει τωρα να γραψω σκετο Φωκιδα μια που αλλαξαν οι περιοχες μεταθεσης;Ισχυει αυτο και για την περιοχη εντοπιοτητας;Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας!!!

στην ίδια αίτηση θα το γράψεις :
στο Πεδίο "υπηρετήσεις' θα γράψεις πχ
απο 1/9/12 έως 23/12/2012  διάθεση ΠΥΣΔΕ, 5 ημέρες, Γ/σιο Ευπαλίου ( Γ' Φωκίδας)
από 24/12/2012 έως 31/8/2013 διάθεση ΠΥΣΔΕ , 5 ημέρες, Γ/σιο Ευπαλία ( Δ.Ε.Φωκιδας) 

το Δ.Ε. για Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #817 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 03:25:58 μμ »
δηλαδη τωρα που ειμαι σε αδεια ανευ αποδοχων πρεπει να το δηλωσω?

ναι, ακόμα και αν η άδεια άνευ αποδοχών ειναι για μερικές μέρες.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #818 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 03:28:04 μμ »
Ωραία! Τώρα αν μου κάνουν καμιά λαδιά, έχω το απόλυτο επιχείρημα:

"Το είπε η bitch στο pde!"  :)

Ευχαριστώ!

 ;D ;D ;D 
να κοιτάξεις το έγγραφό σου τι λέει - ακριβής διατύπωση όμως! Υπάρχουν αποφάσεις Περιφερειακών Διευθυνσεων ( όπως έγραψα και πιο πριν ) που ενώ στα έχοντας υπόψη αναφέρουν "απόσπαση για τις ανάγκες της υπηρεσίας " στο τέλος κοτσάρουν και ένα " κατόπιν αιτήσεως των εκπαιδευτικών" και μένουμε όλοι παγωτό!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1693
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #819 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 03:39:54 μμ »
αν περσυ εκανες αίτηση μόνο για βελτιωση και όχι μεταθεση και έγραψες αναλυτικα τις τοποθετησεις σου χρειαζεται να τις ξαναγραψεις?

όχι μονο την φετινή. ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΦΕΤΙΝΗ ΟΜΩΣ : θα πρέπει να χωριστεί σε δύο μέρη - μια ως 23/12 με τις παλιές περιοχές μετάθεσης και μία απο εκει και μετά με τις νέες περιοχές μετάθεσης.
Μπορει καποιος να μου το εξηγησει αυτο,δεν το εχω καταλάβει!Θα στειλουμε στη διευθυνση που ανηκουμε δυο αιτησεις;Eγω ανήκω στη Γ'Φωκιδας.Θα πρεπει τωρα να γραψω σκετο Φωκιδα μια που αλλαξαν οι περιοχες μεταθεσης;Ισχυει αυτο και για την περιοχη εντοπιοτητας;Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας!!!

στην ίδια αίτηση θα το γράψεις :
στο Πεδίο "υπηρετήσεις' θα γράψεις πχ
απο 1/9/12 έως 23/12/2012  διάθεση ΠΥΣΔΕ, 5 ημέρες, Γ/σιο Ευπαλίου ( Γ' Φωκίδας)
από 24/12/2012 έως 31/8/2013 διάθεση ΠΥΣΔΕ , 5 ημέρες, Γ/σιο Ευπαλία ( Δ.Ε.Φωκιδας) 

το Δ.Ε. για Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
Αυτο αφορα τη χειρογραφη αιτηση η τον καταχωρητη;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #820 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 03:52:17 μμ »
και τους δύο.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος casperini

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #821 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 03:52:29 μμ »
Ωραία! Τώρα αν μου κάνουν καμιά λαδιά, έχω το απόλυτο επιχείρημα:

"Το είπε η bitch στο pde!"  :)

Ευχαριστώ!

 ;D ;D ;D 
να κοιτάξεις το έγγραφό σου τι λέει - ακριβής διατύπωση όμως! Υπάρχουν αποφάσεις Περιφερειακών Διευθυνσεων ( όπως έγραψα και πιο πριν ) που ενώ στα έχοντας υπόψη αναφέρουν "απόσπαση για τις ανάγκες της υπηρεσίας " στο τέλος κοτσάρουν και ένα " κατόπιν αιτήσεως των εκπαιδευτικών" και μένουμε όλοι παγωτό!!!

όχι, όχι, το διαθεσόχαρτο δεν λέει κάτι τέτοιο, λέει μόνο "διαθέτουμε την εκπαιδευτικό προς το συμφέρον της υπηρεσίας από εκεί, εκεί" - το είχα προσέξει αυτό το σημείο ήδη από τότε! (2010)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #822 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 03:53:57 μμ »
ε τότε δεν έχεις θέμα !  ( εκτός και αν θελήσουν να ψάξουν αν μετά η θέση σου καλύφθηκε απο άλλον και πώς και γιατί ...). Αλλά δε φαίνεται να κάνουν κάτι τέτοιο - απλά μας υπενθυμίζουν τη σχετική εγκύκλιο και σου λέει ψάξτε το εσείς στις Διευθύνσεις.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #823 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 03:55:31 μμ »
με μηδενικούς διορισμούς κι ελάχιστες μεταθέσεις, αυτά τα "διαθεσόχαρτα", "υπεραριθμόχαρτα", μεταθεσιόχαρτα", βελτιωσόχαρτα" είναι κουρελόχαρτα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 19, 2013, 03:58:41 μμ από adigoni »

Αποσυνδεδεμένος casperini

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 445
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #824 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 04:00:46 μμ »
ε τότε δεν έχεις θέμα !  ( εκτός και αν θελήσουν να ψάξουν αν μετά η θέση σου καλύφθηκε απο άλλον και πώς και γιατί ...). Αλλά δε φαίνεται να κάνουν κάτι τέτοιο - απλά μας υπενθυμίζουν τη σχετική εγκύκλιο και σου λέει ψάξτε το εσείς στις Διευθύνσεις.

Επειδή εκείνη την χρονιά ήμαστε 3 άτομα που μας στείλανε αλλού, με το χεράκι του προϊσταμένου για να βολέψει τις ντόπιες αναπληρώτριες, δεν νομίζω οτι συμφέρει την Διεύθυνση να το ψάξει. Ελπίζω τουλάχιστον, αλλιώς θα έχουμε σκηνικά απείρου κάλλους...!

με μηδενικούς διορισμούς κι ελάχιστες μεταθέσεις, αυτά τα "διαθεσόχαρτα", "υπεραριθμόχαρτα", μεταθεσιόχαρτα", βελτιωσόχαρτα" είναι κουρελόχαρτα...

Κουρελόχαρτα, ξεκουρελόχαρτα, εμείς πρέπει να τα κρατάμε και να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για τις διατυπώσεις. Και στην τελική τι να κάνω; Να μην απαιτήσω να μου καταχωρηθούν σωστά τα μόρια ή να μην κάνω αίτηση για μετάθεση; Όσο ζω ελπίζω!

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #825 στις: Ιανουάριος 19, 2013, 04:02:37 μμ »
δεν μπορώ να καταλάβω πώς ο προϊστάμενος βόλεψε τις αναπληρώτριες  κι άφησε τις μόνιμες.... :o

να τα κάνετε τα χαρτιά σας, ωστόσο να μην απογοητευτείτε κι όσοι έχετε οργανικές, σκεφτείτε το 2 φορές....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159884
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 484
Σύνολο: 492

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.194 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.