*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ70 - Ξεκλείδωμα πινάκων  (Αναγνώστηκε 5084 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LGr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ70 - Ξεκλείδωμα πινάκων
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 01:03:29 μμ »
Συμφωνώ με την ΜΡ!όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι! Καθίστε να γίνει σίγουρα πρώτα αυτό και βλέπουμε.. Όσον αφορά όμως το δυσπρόσιτο, σε αυτό είμαι κάθετη!Τη χρονιά 2010-2011, έκανα κι εγώ δυσπρόσιτο σε μια ζόρικη περιοχή και μάλιστα δεν το επέλεξα, όπως λέτε κάποιοι παραπάνω, αλλά με έστειλαν!Εκεί υπήρχε κενό όταν με κάλεσαν κι εκεί με έστειλαν από την πρωτοβάθμια!Επομένως θα το θεωρήσω μεγάλη αδικία αν όντως ξεκλειδώσουν οι πίνακες και δεν προσμετρηθεί διπλή εκείνη η προϋπηρεσία μου,από τη στιγμή που όλες τις προηγούμενες χρονιές μετρούσε κι εγώ έτυχε να πέσω πάνω στην αλλαγή! Και δεν είμαι φυσικά μόνο εγώ αλλά και αρκετά άτομα που ξέρω να πήγαν τότε σε δυσπρόσιτο, όχι από επιλογή αλλά γιατί εκεί υπήρχε θέση! Κάποιοι πρέπει να διδάσκουν και σ'εκείνες τις περιοχές ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ70 - Ξεκλείδωμα πινάκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:36:53 »

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ70 - Ξεκλείδωμα πινάκων
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 01:16:55 μμ »
Ξέρετε πόσες κατηγορίες θα βρείτε,που αδικούνται και υπερασπίζεται ο καθένας ό,τι τον συμφέρει;
 ΑΠΕΙΡΕΣ.
 Οι άντρες με το στρατό, όσοι έκαναν δυσπρόσιτο μετά το 10, όσοι δε δήλωναν κουτάκι, οι της παράλληλης, αν δεν παρουν προϋπηρεσία σαν ΠΕ70 και ένα σωρό ακόμη άτομα. Αν ξεκλειδώσουν όντως, άλλοι θα σας περάσουν κι άλλους θα περάσετε εσείς. Θα τσακώνονται όλοι μεταξύ τους και θα περάσει η αύξηση του ωραρίου, χωρίς να πάρουμε μυρωδιά. Θα χαιρόμαστε ή θα σκάμε με τα μόρια, τα οποία πλέον θα αναγνωρίζονται και θα τα βάλουμε ωραιότατα δίπλα απ' την κάρτα ανεργίας.

Αποσυνδεδεμένος sofatsaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ70 - Ξεκλείδωμα πινάκων
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 01:23:35 μμ »
Άλλαξε ο νόμος! Ούτε εμένα με συμφερε αυτο γτ τωρα θα εμπαινα στο πινακα του 30 μηνου!Ξέραμε ότι η προυπηρεσία όμως δεν θα μετρουσε...αυτο είναι το θέμα!Οι δηλώσεις έγιναν με τον νόμο που ίσχυε κάθε φορά! Δεν έκανες πρώτα τη δήλωσή σου και μετά άλλαξε ο νομος! Εκείνοι που είναι ψηλά στο πίνακα πάνε συνήθως στισ πρωτες επιλογές τους!! Αν ο νόμος δεν άλλαζε θα δήλωνα πάλι Δ μαγνησίας που επαιρνε διπλα μόρια σαν δυσπροσιτο και θα εμενα στη θέση μου στο πίνακα! Ο καθένας το βλέπει με βάση τα προσωπικά του συμφεροντα! Απλα εσύ ήξερες ότι η προυπηρεσία σου δεν θα μετρησει!!

Αποσυνδεδεμένος Sofaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ70 - Ξεκλείδωμα πινάκων
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 01:30:15 μμ »
Συμφωνώ με την ΜΡ!όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι! Καθίστε να γίνει σίγουρα πρώτα αυτό και βλέπουμε.. Όσον αφορά όμως το δυσπρόσιτο, σε αυτό είμαι κάθετη!Τη χρονιά 2010-2011, έκανα κι εγώ δυσπρόσιτο σε μια ζόρικη περιοχή και μάλιστα δεν το επέλεξα, όπως λέτε κάποιοι παραπάνω, αλλά με έστειλαν!Εκεί υπήρχε κενό όταν με κάλεσαν κι εκεί με έστειλαν από την πρωτοβάθμια!Επομένως θα το θεωρήσω μεγάλη αδικία αν όντως ξεκλειδώσουν οι πίνακες και δεν προσμετρηθεί διπλή εκείνη η προϋπηρεσία μου,από τη στιγμή που όλες τις προηγούμενες χρονιές μετρούσε κι εγώ έτυχε να πέσω πάνω στην αλλαγή! Και δεν είμαι φυσικά μόνο εγώ αλλά και αρκετά άτομα που ξέρω να πήγαν τότε σε δυσπρόσιτο, όχι από επιλογή αλλά γιατί εκεί υπήρχε θέση! Κάποιοι πρέπει να διδάσκουν και σ'εκείνες τις περιοχές ::)

Πράγματι θα ειναι αδικία γιατι και εγω πήγα σε δυσπροσιτο χωρις να το θελω όπως και πολλοί άλλοι.Οπως και αδικο ηταν που κλειδωσε ο πινακας με διπλες προυπηρεσιες.Το λογικο θα ηταν να κλειδωσει με την πραγματική προυπηρεσία....Αλλα σιγουρα παντα καποιοι θα ειναι ευνοημενοι και καποιοι όχι...Ετσι ειναι.Δυστυχως....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ70 - Ξεκλείδωμα πινάκων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:36:53 »

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ70 - Ξεκλείδωμα πινάκων
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 01:32:08 μμ »
Δηλαδή αν βρεθούμε όλοι οι έχοντας προυπηρεσία σε έναν πίνακα, αυτοί που δούλεψαν το 2009-2010 σε δυσπ΄ροσιτο θα πάρουν κανονικά τ διπλά τους μόρια(κάτι π τους έκανε γ 2 χρόνια να είναι ψηλά στον πίνακα) κ οι υπόλοιποι μετά το 2010 που πχ δούλεψαν στο ίδιο χωριό τόποτα!!γιατί μετά το 2010 να φανταστώ ότι καλυτέρεψαν οι συνθήκες στο χωριό ;ή θα τα μετρησει σε όλους ή θα τα αφαιρέσει κ από αυτούς που δούλεψαν το 2009-2010 . Να φαίνεται μόνο η καθαρή προυπηρεσία;

Αποσυνδεδεμένος LGr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ70 - Ξεκλείδωμα πινάκων
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 02:44:04 μμ »
Ε κι εγώ αυτό λέω! Η να προσμετρηθεί η διπλή και μετά τις 30-6-2010 ή να αφαιρεθεί από όλους!όχι οι μισοί έτσι και οι άλλοι μισοί αλλιώς..

Αποσυνδεδεμένος πεγκυ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ70 - Ξεκλείδωμα πινάκων
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 12, 2012, 10:39:55 μμ »
Είναι πολυ άδικο αυτό με τα δυσπρόσιτα!
Αφου φετος μας ζητησαν ξανα τα χαρτια και τα μορια, έπρεπε να αφαιρεθουν εστω φετος τα διπλα μορια!

Τωρα αν ανοίξουν οι πίνακες θα φαγωθούμε μεταξύ μας, θα γινει μεγαλη φασαρια μεταξυ δασκάλων και για άλλη μια φορα θα φταιει αυτο το βαρετο που γινεται να αλλάζει ο νομος καθε χρονο και να μην μπορεις να προγραμματισεις τίποτα.

Εγω θελω να ξεκλειδωσουν οι πινακες μονο αν γινει ασεπ, ή μονο αν αρχισει να διοριζει οπως παλια, τοσους οσους βγαινουν και σε συνταξη.
Γιατι να ειμαστε αναγκασμενοι να παμε στην αλλη ακρη για 700 ευρω μονο και μονο μην χασουμε 1 μερα προυπηρεσιας...

Αποσυνδεδεμένος Sofaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ70 - Ξεκλείδωμα πινάκων
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:56:07 πμ »
Εχεις δικιο Πεγκυ....Εαν ειναι να διοριστουμε σε 10 χρονια και βαλε  δεν εχει νοημα να πηγαινουμε καθε χρονο και καπου αλλου....Ας μας διορισουν και στη Γαυδο.Αρκει να εχεουμε ενα σταθερο μερος.Δεν ειναι κατασταση αυτη καθε Σεπτεμβρη....Δν μπορουμε ετσι να συνεχισουμε τη ζωη μας....Ποτε θα κανουμε οικογενεια?Στα 40?

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ70 - Ξεκλείδωμα πινάκων
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:58:27 πμ »
Εχεις δικιο Πεγκυ....Εαν ειναι να διοριστουμε σε 10 χρονια και βαλε  δεν εχει νοημα να πηγαινουμε καθε χρονο και καπου αλλου....Ας μας διορισουν και στη Γαυδο.Αρκει να εχεουμε ενα σταθερο μερος.Δεν ειναι κατασταση αυτη καθε Σεπτεμβρη....Δν μπορουμε ετσι να συνεχισουμε τη ζωη μας....Ποτε θα κανουμε οικογενεια?Στα 40?
  οικογένεια;;;;άγνωστη λέξη στην εποχή μας!!!Δυστυχώς...

Αποσυνδεδεμένος Roxanne

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ70 - Ξεκλείδωμα πινάκων
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 03:37:30 μμ »
Όπως και να' χει κάναμε τη ζωή μας με βάση αυτό το νόμο, επιλέγαμε καντινές περιοχές μερικοί σκεπτόμενοι πως δε θα μετρήσουν τα μόρια. Δεν είναι δίκαιο για κανένα  νομίζω. Όπως είπαν μερικοί παραπάνω, θα είναι καλύτερα να μετρήσουν τα μόρια από την επόμενη χρονιά κι όχι αναδρομικά. :-\

Αποσυνδεδεμένος rac

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ70 - Ξεκλείδωμα πινάκων
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 26, 2012, 03:58:06 μμ »
Όπως και να' χει κάναμε τη ζωή μας με βάση αυτό το νόμο, επιλέγαμε καντινές περιοχές μερικοί σκεπτόμενοι πως δε θα μετρήσουν τα μόρια. Δεν είναι δίκαιο για κανένα  νομίζω. Όπως είπαν μερικοί παραπάνω, θα είναι καλύτερα να μετρήσουν τα μόρια από την επόμενη χρονιά κι όχι αναδρομικά. :-\
...ποσο συμφωνω...!
ΠΕ 70

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161401
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 495
Σύνολο: 509

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.